Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
336 postów 226 komentarzy

Superklaster

Romuald Kałwa - Polak

Dlaczego Polaków nigdzie nie szanują?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Upadek Zachodniej Europy jest dla Polski korzystny. Dla Zachodu byliśmy, jesteśmy i będziemy chłopcem do bicia, pariasem z gorszej kasty, którym się brzydzą.

 Przeszkadzamy w Anglii. Ok, wielu z nas zachowuje się nieprzyjemnie i hałaśliwie, ale generalnie uczciwie i ciężko pracujemy. Oczywiście, część z nas jedzie tam po to, aby żyć z opieki społecznej. Nie zmienia to tego, że Polacy faktycznie uczciwie i efektywniej pracują od samych Brytyjczyków.

Pamiętajmy, że Anglicy, nasi „sojusznicy” z 1939 roku, wciąż przetrzymują polskie złoto. I nie chcą oddać. Polskie zasoby złota wynoszą bardzo mało, bo 100 ton, a wszystko i tak jest przechowywane w Londynie.

Mówi się, że to za opiekę nad polskim rządem emigracyjnym w Londynie w czasie II wojny światowej. Tymczasem prawda jest taka, że gdyby nie zdrada Anglii, to polski rząd z Józefem Beckiem na czele, który tak pięknie mówił o honorze, nie uciekałby przez Rumunię do Francji, by później dotrzeć do Anglii.

Tymczasem jak udowadnia historyk Piotr Zychowicz („Obłęd ‘44”), tuż przed wojną od Anglików i Francuzów kupiliśmy wiele samolotów i innego sprzętu wojskowego, za które zapłaciliśmy a nie otrzymaliśmy.

 

Polskie złoto


Jak mówi historyk-amator, niezłomny badacz tajemnic Riese (to ukończony, ale do dziś niepoznany przez „gospodarnych” Polaków kompleks w Górach Sowich) Dariusz Kwiecień, Anglicy odegrali wyjątkowo podłą rolę w procesach norymberskich, gdzie ich adwokaci zatrudniani przez niemieckich zbrodniarzy „obalali” zeznania więźniów obozów koncentracyjnych, twierdząc, że ci zmyślają i kłamią.

Wychodzi na to, że Polska nie ma złota, praktycznie żadnych rezerw (zupełnie jak upadłe państwa afrykańskie), a w mediach na świecie robimy za kata narodów świata. Prawdę mówił prof. Witold Kieżun, że nasza gospodarka jest peryferyjna wobec gospodarek krajów rozwiniętych, a my jesteśmy tylko robotnikami, którzy nie żyją jak właściciele ze swojej własności.

Jeśli oficjalne informacje podają, że Polska ma 100 ton złota, a tak naprawdę nie ma w cale, tzn. że rząd okłamuje swoich obywateli. Ale skoro Polacy wybierają takie rządy, to mają to, na co zasługują: niskie pensje, ciężką pracę, wysokie podatki (które niszczą wydajność pracy), niesprawiedliwe sądy i wyjazdy za granicę za chlebem.

 

Łatwe Polki w Norwegii

 

Czy to się podoba czy nie, ale Polki za granicą uchodzą za „puszczalskie”. Wulgarność w tym względzie naszych rodaczek jest już nieomal legendarna. W Norwegii obecnie emitują serial, gdzie w filmie „Walka o byt” śmieją się z nas. Podobno z serialu można wyciągnąć spostrzeżenie, że Polki-katoliczki łatwo zgadzają się na seks, a sami Polacy to często łajzy i oszuści.

Znam wiele osób, które uczciwie pracują w Norwegii. Wiem też, że nawet niewielki procent osób niekulturalnych może zepsuć opinię większości.

Ale nie oszukujmy się, dla Zachodu byliśmy, jesteśmy i będziemy chłopcem do bicia, pariasem z gorszej kasty, którym się brzydzą.Anglicy boją się „swoich” Arabów, podobnie jak Norwedzy swoich. Tymczasem na Polakach można się wyżyć.

Dowcip: czym się różni Polak od Araba? Jak ktoś zaczepi Araba (np. zwróci mu uwagę, że ten śmieci), podbiegają inni i ciężko biją „napastnika”. Tymczasem jak Polak dostanie w mordę od Anglika, to wali w mordę innego Polaka.

Upadek Zachodniej Europy jest dla Polski korzystny. Piszę to w pełni świadomie. Za 20 lat w Europie Zachodniej będzie nie 50 ale 100 mln muzułmanów. Nie oszukujmy się – oni nie rozwiną jakiejkolwiek cywilizacji technicznej.

 

Upadek Anglii i Francji jest dla Polski ale także całej Europy Środkowej bardzo opłacalny. Stracimy zaciekłego wroga, mordercę narodów świata. Upadnie państwo, twórca pierwszych obozów koncentracyjnych (w RPA dla powstańczych Burów).

                                       ***

Dlaczego Polaków nigdzie nie szanują? Bo sami się nie szanujemy, godząc się na półśrodki i poniżające, urągające godności traktowanie.

Bo nic nie robimy aby dbać o dobro wspólne miejsc w których gościmy. Polacy nie działają społecznie, są kłótliwi, krótkowzroczni, myślą tylko o sobie.

Bo zachowujemy się wulgarnie w miejscach publicznych.

Bo z naszego kraju wyjechało wielu fajnych i wartościowych ludzi, ale także wielu meneli, którzy nie przynoszą nam chluby.

Bo nie trzymamy ze sobą, nienawidząc własnego pochodzenia. Wstydząc się własnej narodowości, przeciętny Polak nienawidzi innego Polaka, a że go źle traktuje… Pewnie myśli, że jest on taką samą „szmatą” jak on sam. Tylko tak potrafię tę wzajemną pogardę wytłumaczyć.

                                       ***

 Serce mnie boli gdy piszę te słowa. Pamiętajmy jednak o konfucjańskiej zasadzie, że „człowiek może się doskonalić”. Polacy też.

Polacy muszą wreszcie zrozumieć, że za głupie wybory i decyzje zawsze przyjdzie im zapłacić wysoki rachunek. 

KOMENTARZE

 • Dlaczego @AdNovum zbanował te wpisy? Cz. 3/3
  NEon24.pl http://blizna.neon24.pl/post/113583,dlaczego-adnovum-zbanowal-te-wpisy-cz-3-3
 • Mocny tekst,
  miejscami może trochę przejaskrawiony al z głównymi tezami się zgadzam.
 • @Zorran 13:22:15
  Może już dość tego spamowania?
  Mam nadzieję, ze to był ostatni raz.
 • Romuald Kałwa
  Serce mnie boli gdy piszę te słowa. Pamiętajmy jednak o konfucjańskiej zasadzie, że „człowiek może się doskonalić”.Ale nie Polacy bo, mają zakazaną matematykę w konstytucji:)

  Polska Demokracja Kwantowa
 • Moim zdaniem
  "Dlaczego Polaków nigdzie nie szanują?"

  To proste. Dlatego ze w warunkach innych od rodzimych Polacy
  nie potrafią być sobą. Inna kultura, tradycja i obyczaje zagranicznych
  miejsc powoduje iż rodacy się po prostu "gubią". Co więcej, nic tu
  nie zmienia wektor bogactwa. Po prostu jesteśmy inni niż Zachód czy Wschód i z tego nareszcie trzeba sobie zdać sprawę. Byc Polakiem to
  nie tylko paszport, to także inna tradycja, pojecie wolności i poglądu na szczęście w życiu. Inne "klimaty kultury i obyczajów" nam nie służą.
  Gubiąc się w obcym odmęcie w większości wychodzi z nas ta gorsza strona człowieka, którą każdy posiada. Opowieści o "puszczalskich Polkach" i złodziejskich lub "kombinatorskich rączkach" są jak najbardziej prawdziwe. Nie potrafimy się także zaadoptować do innych realiów stajać się wrogiem dla swoich ziomków bo tak najłatwiej i "lizodupcami" dla obcych, etnicznych właścicieli danego państwa. Nic dziwnego ze większość nas nie szanuje gdyż patrzy właśnie na taką różnicę w byciu.
  Dochodzi jeszcze do tego romantyzm i dziecięca naiwność wywodząca się z dobroci i naszych tradycji a takim Narodem można łatwo manipulować, nawet na jego własnych ziemiach.
  Tak wiec jest na to tylko jedna rada. Nie wyjeżdżać a zadbać o swój dom (Polskę) tak dobrze jak nas na to stać. Jako Naród szczęśliwi możemy być tylko w swoim Domu.
  Co więcej, jeżeli ktoś "leje ciebie w pysk", nie zważając na nic trzeba mu po pysku oddać. O tym niewieściejący rodacy już pomału zapominają.
 • To nieprawda!
  Szacunek czlowieka do czlowieka polega na ocenie wzajamnych zachowan!
  Czlowieka szanuje sie za to co soba reprezentuje,,,a nie za opinie czy za to kim jest.
  Opinie Polaka wyrabiaja sami POlacy...czyli oni sami dokonuja przedstawienia sie...mysla , mowa i czynem~!

  Prosze sobie wyobrazic za co mamy szanowac kogos -kto przychodzi pluje wam pod nogi, wczesnie zrobil kupe pod progiem , otwiera dom wytrychem , rabnal szkatulke..usmiecha sie falszywie...i powiada- Jestem Kazik...a to moja dziewczyna Czesia,,ona daje za 20- scia...POlacy Jestesmy!
  Na cale szczecie opinie- jakie sobie Polacy sami kreuja nie maja sie nijak do szacunku...I ludzie objetnie jakiej nacji. Tych-.godnych szacunku, szanuja ...a tych z opinia... unikaja.
  W Ameryce obojetnie gdzie -poza wielkmii skupiskami Polakow- jak NY czy Chicago, gdzie funkcjonuje pojecie Polack....nazswa sie takich poprostu White trash,,biale smieciuchy,,bez dyskrminacji na pochodzenie... BO biale smieciuchy zachowujac sie jednakowo, czy to Polak,czy Niemiec, czy Francuz...
 • @RomanKa 18:05:37
  Stara Baba 07.10.2014 16:05:14 „ma rację, romantyzm i dziecięca naiwność wywodząca się z dobroci i naszych tradycji a takim Narodem można łatwo manipulować, nawet na jego własnych ziemiach.
  Tak wiec jest na to tylko jedna rada. Nie wyjeżdżać a zadbać o swój dom (Polskę) tak dobrze jak nas na to stać. Jako Naród szczęśliwi możemy być tylko w swoim Domu.
  Co więcej, jeżeli ktoś "leje ciebie w pysk", nie zważając na nic trzeba mu po pysku oddać. O tym niewieściejący rodacy już pomału zapominają”

  Mnie nie możesz zarzucić kłamstwa, bo kto nie szanuje królowej nauk matematyki jest skazany na zwierzęce traktowanie. Dalej będziemy tolerować błąd w konstytucji, dalej będziemy tylko zwierzętami:)
  http://m.nowyekran.net/d59a54016bb4c67711068c84eab1d1fc,0,0.jpg
  Polska Demokracja Kwantowa.
  http://m.neon24.pl/f88297ebfc42ec4e16b2fa36148c6ca4,2,0.jpg
 • @goodness 18:43:54
  Pani(e) goodness.... bez jaj....
  "romantyzm i dziecięca naiwność wywodząca się z dobroci i naszych tradycji, a takim Narodem można łatwo manipulować, nawet na jego własnych ziemiach."
  Emmpstremmmbzdrem....zachowuj sie- jak czlowiek, traktowac cie beda- jak czlowieka!
  Zachowaj sie- jak cham,,potraktuja cie- jak chama. I nie pomoze ci znajomosc matematyki~!
  Nie ma zadnego usprawiedliwienia podlosc, chamstwo, niechlujstwo, wulgarnosc, zlodziejstwo, kurestwo, oblesnosc, pijanstwo, nierzetelnosc.
  ..bo..bo nas rozebrali.... i bili dziadziusiow... i ruskie..i iemcy...dlatego Jadzia vel Jenny Polish Pussy.,.. sie kurwi po dokach w Manchester... w ramach protestu i lubieznosci do valut i milosci do ojszczyzny...emmopstremmbzdremmm...
 • @RomanKa 18:57:55
  Nic dziwnego. Tak się dzieje jak ktoś się nie uczy i chce być niewolnikiem we własnym czy obcym kraju, lub zwierzęciem pociągowym:

  Zwalanie winy na Polaków niewinny i pracowity naród jest niegrzeczne.
 • @goodness 19:13:56
  No wlasnie ..nie zwaajl winy na POLKOW....wszystkich Polakow... nazwij chama- chamem, swinie- swinia, kurwe- kurwa...a nie Polka, czy Polakiem.
  Polskosc zobowiazuje.
  Dlatego wymachujacy polska flaga cham,,powinien byc karany.
  I wiekszosc kodeksow przewiduje na ta okolicznosc odpowiednie kary!
  Poslugiwanie sie symbolami narodowymi, wymaga odpowiedniej powagi.
  Nie widzisz ze ten Uklad celowo osmiesza te symbole???
  Wybor nalezy do kazdego z nas,,,wyb ieraj....
  Jestes Polka- czy prostytutka...
  Zlodziejem..... czy Polakiem
  Bialy smieciu....twoje postepownie plasuje cie na wlasciwym ci poziomie.
  I nic innego... ani nikt inny.
  Tak bylo jest i bedzie....sam wybierasz sobie poziom...a instytucje takie -jak SB decyduja sie..... z jakiego poziomu prowadza nabor:=-)))))
 • @RomanKa 19:44:23
  Dawno było, że oglądałeś czarno biały obraz TV. Teraz oglądasz w kolorze. Było czarnobiało, teraz jest kolorowo.

  Ja wybrałem obraz kolorowy, bo jest wierniejszy. Technika rozwija się kwantowo, lecz „Szkoły” blokują poziom nauki systemem metrycznym, w celu hodowli niewolników i nałożnic.

  Astronomia i technika rozwija się kwantowo, lecz „Szkoły” powszechnie tego nie uczą i blokują poziom nauki samym systemem dziesiętnym.

  P. n. e. systemu dziesiętnego używały szerokie masy ludności w życiu codziennym w Babilonii. Poziom edukacji jest za Babilonem to, jak wyboru poziomu ludzie mogą dokonać? :)
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Dwunastkowy_system_liczbowy
  Polska Demokracja Kwantowa
  http://m.neon24.pl/f88297ebfc42ec4e16b2fa36148c6ca4,2,0.jpg
 • "Puszczalskie Polki i wiecznie pijani Polacy"
  Jako Polka mieszkająca za granicą z ręką na sercu mogę powiedzieć, że takie opinie o Polkach wyrabiają zazdrośni Polacy, właśnie z tych pijących, których żadna Polka nie chce. Wszyscy inni natomiast, włączając zarówno Polaków, przedstawicieli innych nacji, jak i "tubylców" twierdzą, że Polki, w odróżnieniu do Kanadyjek łatwe wcale nie są i oczekują dłuższej i znaczącej znajomości. Nie zapominajmy też o antypolskiej propagandzie przeprowadzanej przez media, które taki wizerunek Polek i Polaków chętnie rozpowszechniają.
  Nigdy, przenigdy, nie spotkałam się z pogardą czy jakimkolwiek afrontem, gdy powiedziałam, że jestem Polką, wręcz przeciwnie: bardzo często w odpowiedzi słyszę o jakichś innych miłych/ prawych/pracowitych/zdolnych, itp. znajomych albo przyjaciołach, rozmówcy, którzy też są Polakami. Najgorsze co mnie spotkało, to pomylenie Polski z Rosją.

  Wpis Autora uważam za uwłaczający i sece mnie boli, że są Polacy, którzy dokładają wszelkich starań, aby przy każdej okazji poniżyć swoich rodaków. Na kompleksy najlepszy jest terapeuta, a nie wpisy na blogu poniżające innych.
 • @Lotna 00:58:22
  "... że takie opinie o Polkach wyrabiają zazdrośni Polacy"

  To ze Pani może być w porządku nie znaczy ze inne osoby są tak samo OK.
  Do wyrobienia zlej reputacji nie potrzeba wielu osób. Jednak w tym przypadku "panienek" jest delikatnie powiedziawszy, stanowczo za dużo.
  Szkoda czasu na dokumentowanie.
 • @Stara Baba 01:41:34
  Nie mówię tylko o sobie i tylko za siebie. Znałam wiele Polek, ale tylko jedną, która by się ewentualnie kwalifikowała na miano "łatwej". Może zależy w jakim środowisku się przebywa?
 • Dlaczego @AdNovum zbanował te wpisy?
  ?
  Sprawa Żydów(?) Klincz'a, Opolczyka, Piotra Bein'a, AdNovum. Cz.2 http://goo.gl/VI3n5X

  Sprawa Żydów(?) Klincz'a, Opolczyka, Piotra Bein'a, AdNovum. Cz.3 http://goo.gl/zTDPYx
 • @Zorran 03:24:54
  Umiesc swoje rozmazy w kiblu...tam na nich miejsce.!
  Gnojku parchaty...masz cos do opolczyka , beina etc idz i gadaj z nimi..
 • @Lotna 02:25:03
  Widzicie panie...mowimy o marginesie...o marginesie spolecznym- jaki wylal sie z Polski i narzucal przez pewien czas ten marginalny styl.
  BYl jednak na tyle zuwazalny, ze przechodzi do zbiorowej swiadomosci europejskiej .
  OTo glosny film wloski nagradzany wieloma nagrodami The Great Beauty..
  https://www.youtube.com/watch?v=Dyt430YkQn0
  pada nim zdanie ze prostytucje Wiecznego Miasta zmonopolizowaly Polki...mode dziewczyny...
  inny film angielski:
  Murder in the Home Front posluguje sie wzorcem polskiego psychopaty nazisty...
  W hallu amerykanskiej uczelni slysze smiech i polska mowe..stoja w grupie ok 12 piekne, mlodziutkie 18-20 Polki..studentki. Na nauke w USA nie stac przecietnej polskiej rodziny( to koszt ok 2o tys dollarow rocznie na tej uczelni)- ich widocznie tak...zatem z tzw lepszych rodzin...staje i przysluchuje sie...i stwierdzam, ze nie ustepuja w okresleniach i wulgarnym slownictwie.;..zbirom do poruczen specjalnych....Kudy im do eleganckich, milutkich polskich prostytutek z LA....z Melrose Ave..
  TO juz nie jest margines,,z obozow Latiny, Austrii, czy Niemiec....
 • @RomanKa 17:42:54
  Margines społeczny wylał się nie tylko z Polski ale i na Polskę, jak również na inne kraje Europy i Ameryki i teraz wszyscy zbieramy te zgniłki. Sęk w tym, że te "lepsze" rodziny wcale nie są lepsze, a tylko bogatsze. Reymont pisał o tym wiele w " Ziemi obiecanej" - takie były początki. Te śliczne panienki na amerykańskiej uczelni, bardzo możliwe, są córkami albo wnuczkami właśnie "zbirów do specjalnych poruczeń" - od kogo więc miały się nauczyć etykiety? Mówią między sobą jak w domu, bo z pewnością są "między swemi" i czują się swobodnie, bo nawet wielu amerykańskich rodzin nie stać na studia w USA i wysyłają dzieci na uniwetsytety kanadyjskie, które są tańsze pomimo wyższej taryfy obowiązującej studentów zagranicznych. One też rzekomo reprezentują Polskę, tak samo jak łatwe Polki i zapyziali i zapici Polacy. Ale czy faktycznie? Czy faktycznie należy takie zachowania uogólniać i przenosić na cały naród?
 • @Lotna 21:40:59
  Mysle, ze pani ma racje... i dlatego nie wolno uogolniac..mimo porzekadla- jak cie widza, tak cie pisza...

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

ULUBIENI AUTORZY