Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
336 postów 226 komentarzy

Superklaster

Romuald Kałwa - Polak

Odezwa do premier Szydło. O politycznych satanistach

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Pan prezes musi mieć głupich doradców. Ślązacy to lud wdzięczny i gdyby PiS pochylił się nad problemem gmin: Dobrzenia Wielkiego, Dąbrowy, Prószkowa i Komprachcic, byłby to bastion Prawa i Sprawiedliwości w Polsce.

W kampanii wyborczej wielu z nas czekała na autentyczną dobrą zmianę. Liczyliśmy na przestrzeganie prawa i powrót dobrych obyczajów do polityki. PiS obiecał słuchać ludzi i liczyć się z ich zdaniem. Jak widać z wyjątkiem mieszkańców Opolszczyzny.
W Dobrzeniu Wielkim biorący udział w proteście głodowym (przeciwni powiększeniu Opola o tereny odległych wsi) wystosowali odezwę do premier Beaty Szydło. Jak dotąd są całkowicie ignorowani nie tylko przez rząd, ale i przez polityków PiS niskiego szczebla. W konsultacjach społecznych na terenie czterech gmin, ponad 95 proc. mieszkańców wypowiedziało się przeciw powiększeniu Opola o tereny własnych gmin.
Opole to wyludniające się miasto okrzyknięte złą sławą. Afera ratuszowa, proces w sprawie korupcji przy ubezpieczaniu Elektrowni Opole, czy nieustanne ucieczka z miasta za granicę lub do innych miast w Polsce. Kiedyś bez łapówki nic tu się nie załatwiło.
Sztuczne powiększenie miasta o tereny odległych wiosek budzi uzasadniony sprzeciw ich mieszkańców – w tym mój. Dlaczego moje miejsce zamieszkania ma być zrujnowane, aby Opolanom, którzy przez lata przyczyniali się do degradacji swojego miasta w kolejnych wyborach samorządowych, żyło się lepiej?
PiS na Opolszczyźnie niszczy samorządność. Chyba Gomułka i Gierek bardziej liczyli się z ludźmi. Bankructwo gmin, likwidacja szkół, karetki pogotowia, brak dotacji na rehabilitacje... W związku z powiększeniem Opola nie powstanie inwestycja w Świerklach w gminie Dobrzeń Wielki o wartości 200 mln zł na 700 miejsc pracy.
16 proc. pracujących w Opolu to tzw. budżetówka. Według włodarzy Opola dobrobyt nie bierze się z pracy tylko z aneksji. Opole przez lata traciło inwestycje na rzecz miast, gdzie z wiele spraw można było załatwić bez łapówek i znajomości.
To powrót do średniowiecza. Aby się wzbogacić, większy napada na mniejszego. Taki prymitywny satanizm, czyli czynienie tego, co się podoba bez liczenia się z opinią innych.
Polityczny satanizm uprawia poseł Patryk Jaki. Według tego posła wszyscy broniący integralności podopolskich gmin to Niemcy. Taka prymitywna argumentacja miała ułatwić zgodę Jarosława Kaczyńskiego na podporządkowanie terenów podopolskich gmin nieatrakcyjnemu Opolu.
PiS nigdy już tu wygra jak w wyborach parlamentarnych w 2015 r., a Opolanie nie będą tej partii wdzięczni. Idę o zakład, że najbliższe wybory samorządowe w 2018 roku będą wielką porażką partii Jarosława Kaczyńskiego w Opolu.
Pan prezes musi mieć głupich doradców. Ślązacy to lud wdzięczny i gdyby PiS pochylił się nad problemem gmin: Dobrzenia Wielkiego, Dąbrowy, Prószkowa i Komprachcic, byłby to bastion Prawa i Sprawiedliwości w Polsce. Tymczasem partię tę czeka tu porażka i stan, z którego nigdy się nie podniesie.
Najzabawniejsze jest to, że decyzja członków PiS z Opolszczyzny o traktowaniu mieszkańców podopolskich gmin jako ludzi drugiej kategorii, wzmocni śmiertelnych wrogów Jarosława Kaczyńskiego.
Polityczni sataniści, czyli ludzie czyniący zło wg własnego widzimisie, nie szanują drugiego człowieka. Użyją wszelkich podłych argumentów na rzecz własnych celów. Nie zawahają się przed żadnym kłamstwem, a przecież szatan to ojciec kłamstwa, prawda?
Przeciwko takiemu rozszerzeniu Opola wypowiedział się Związek Gmin Wiejskich RP.

KOMENTARZE

  • 1*
    Nie wiem czyje interesy Pan reprezentuje, ale na pewno nie polskie.

    Uważam syjonistyczne PiS, PO i całą resztę koncesjonowanych partii wymiennej władzy i opozycji za wysoce szkodliwą dla Polski.

    Włączając przyległe gminy do Opola władza PiS zadbała wyłącznie o własne interesy wyborcze i to jest fakt bezdyskusyjny. Jednak tak się szczęśliwie składa, że decyzja rządu PiS o przyłączeniu kilku gmin do Opola skutkuje osłabieniem wyborczej pozycji niemieckiej mniejszości na Opolszczyźnie.
    Jeśli jest Pan Polakiem winien Pan docenić właśnie ten istotny, choć niezamierzony efekt decyzji rządu PiS mimo, że dla przyłączonych gmin może mieć to negatywne skutki w postaci ograniczeń finansów samorządowych.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

ULUBIENI AUTORZY