Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
203 posty 74 komentarze

Superklaster

Romuald Kałwa - Dziennikarz superklaster.pl

Sprofanowano polski cmentarz w Bykowni na Ukrainie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wg źródeł TVP Info w nocy z wtorku na środę zwyrodnialcy namalowali na polskich ofiar Katynia „SS galizien”.

Bykownia to dawna wieś na Ukrainie, od 1923 roku część Kijowa. Znajduje się tam polski cmentarz wojenny, jeden z czterech upamiętniających tzw. zbrodnię katyńską. 21 września 2012 roku  nastąpiło uroczyste otwarcie cmentarza z udziałem Prezydentów: Bronisława Komorowskiego i Wiktora Janukowycza.
 
Bykownia to miejsce tragedii ofiar gównie stalinowskich, z czasów tzw. wielkiego terroru (lata 1937-1938). Ocenia się, że pochowanych jest tam ponad 100 000 ofiar, głównie Ukraińców. Ukraińska lista katyńska zawierała 3435 osób, z czego sporo jest pogrzebanych właśnie w Bykowni.
 
***
 
Za opisanie zniszczenia pomnika ofiar banderowców na jednym z portali filobanderowiec nazwał mnie "gównojadem zrzuconym ze sputnika”.
 
Tymczasem jak informuje TVP Info:
 
– Nieznani sprawcy pomazali czerwoną farbą cmentarz ofiar totalitaryzmu w Bykowni pod Kijowem i próbowali zniszczyć wejście na znajdujący się tam polski cmentarz wojenny – poinformował Bohdan Bilasziwski, dyrektor kompleksu. Do zdarzenia doszło w nocy z wtorku na środę, a napisy zauważono w godzinach porannych. Na miejscu pracuje policja.
 
Pewnie ponownie wielu będzie twierdzić, że zrobili to rosyjscy prowokatorzy... Tylko jak słusznie zauważa Konrad Rękas na portalu prawica.net. w tekście „Pieniacze z huty” o narracji filoukraińskiej w Polsce:
 
(Wg filo-ukraińców) Ukraina jest normalnym, silnym i sprawnym państwem. Jej siły zbrojne w każdej chwili gotowe są zgnieść separatystów i odeprzeć każdą agresję. Równie sprawne są też policja i bezpieka. Życie polityczne jest demokratyczne i praworządne, nie grozi rozpad, a spory ideowe nie naruszają ogólnie przyjętych standardów. Aha, tylko kiedy wyleci w powietrze polski pomnik - okazuje się nagle, że rosyjskie grupy dywersyjne hulają sobie przy samej polskiej granicy, ekstremiści szaleją, ukraińska bezpieka jest bezradna, a państwo nic nie może na to poradzić.
 
Od siebie dodam, żeUPA zamordowało co najmniej 10 członków mojej rodziny. Dziadkowie cudem uszli z życiem. Mordowano Żydów i Ukraińców, niosących pomoc Polakom. Należy dodać, że było ich sporo.
Tymczasem, jak informuje portal Kresu.pl: Jurij Szuchewycz, syn komandora UPA Romana Szuchewycza i deputowany do Werchownej Rady Ukrainy złożył projekt ustawy penalizującej publiczną krytykę Ukraińskiej Armii Powstańczej i Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów.
 
Szuchewicz chce, aby w ukraińskim kodeksie karnym dopisano artykuł 448 i karę grzywny oraz 6 miesięcy więzienia za publiczne zaprzeczanie legalności walki o niepodległość Ukrainy w XX wieku i zaprzeczanie Wielkiemu Głodowi.

KOMENTARZE

 • @
  Odpowiedzią POWINNY być SZYKANY Upaińców (sorry, odpowiedzialność zbiorowa), ze strony OBYWATELI Polski jak i WŁADZ:
  - zwalnianie Upaińców z pracy, pod byle pretekstem, wiem, są TANI, ale czy sprzedajemy WOLNOŚĆ i pamięć przodków?
  - nękanie w/w przez POlicję, Urzędy Skarbowe itp... niech dostarczają "1000 kwitów" albo się wynoszą...

  TYLKO wtedy SAMI "naprostują" "banderowców".
 • Tak
  //Szuchewicz chce, aby w ukraińskim kodeksie karnym dopisano artykuł 448 i karę grzywny oraz 6 miesięcy więzienia za publiczne zaprzeczanie legalności walki o niepodległość Ukrainy w XX wieku i zaprzeczanie Wielkiemu Głodowi//5*

  A ja bym chciał żeby kiedyś władze Polaków wybudowały płot na granicy z tym tworem i pobierali opłaty za przejście. Jest tego w Polsce jak robactwa i jeszcze sapią. Wiadomo ze normalny zdrowy ukr nie poszedłby dewastować cmentarza, to jacyś prowokatorzy degeneraci, którzy powinni być złapani i ukarani.

  pozdr
 • "nieznani sprawcy"
  pozostaną nieznanymi ale już wiadomo że "to rosyjska prowokacja" co Waszczu już niedługo ogłosi...
 • Oj powalczyło by się ukropom z Lachami, oj powalczyło.
  Najlepiej, jakby Lachy poszły na wojnę z Rosją a oni by powalczyli z ich kobietami i dziećmi.
  Taka namiastka ich marzeń: wyłażą jak zombie po nocach i wyżywają się na polskich obeliskach.
  Oczywiście nikt ich nie złapie i nie ukarze, bo to jak zwykle prowokacja Kremla, żeby skłócić dwa kochające się od faraona narody- polski i ukraiński.
  https://pp.vk.me/c639322/v639322710/2810/i-ETsPTnyzg.jpg

  https://pp.vk.me/c639322/v639322710/2807/QxiVPzEr0qM.jpg

  https://pp.vk.me/c639322/v639322710/27fe/bboesBBL5JY.jpg

  https://pp.vk.me/c639322/v639322710/27f5/QPZMs45yg1c.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930