Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
471 postów 367 komentarzy

Superklaster

Romuald Kałwa - Polak

Ostrzelano polski konsulat w Łucku. W imię dowodu miłości

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W nocy z wtorku na środę. Z granatnika. Rosyjska prowokacja, wiadomo

Na szczęście nie ma ofiar. Łuck leży 100 km od granicy z Polską.  Władze polskie wysłały notę protestacyjną, a władze ukraińskie wyraziły oburzenie z powodu zaistnienia tego incydentu.
I znowu wszystko się rozejdzie pod kościach. Bo taki mamy wątły kręgosłup moralny, który nie przewodzi fal ostrzeżenia i rozsądku. W ogóle, Polacy słabo bronią swojego interesu, i dają, dosłownie wchodzić sobie na głowę, i na jaja.
Nie popierałem ostatnich protestów ONR przeciw zatrudniana Ukraińców w Polsce. Dzięki temu przecież wielu polskich przedsiębiorców może mieć taniego pracownika. O to właśnie chodzi, by tak jak kiedyś Polacy w Niemczech, tak teraz Ukraińcy budowali potęgę Polski. Tylko zasada jest jedna: takimi wielkimi liczbami ludzi trzeba mądrze zarządzać. Aby to Polacy byli ich kierownikami, a nie odwrotnie. Oficjalnie w Polsce jest 1.300.000 Ukraińców w Polsce, nieoficjalnie 2-3 razy tyle.
Dobrze, że ukraińscy studenci studiują w Polsce, bo tych ludzi trzeba ucywilizować. Część z nich nie wróci (i bardzo dobrze, niech zasilają budżet III RP), a część wróci i będzie budować w miarę normalne ukraińskie państwo.
Skoro Budynek strzelano tak, by nikomu nic nie zrobić, to wiadomo, że konsulat był pewnie obserwowany. Wiadomo, że to prowokacja.  A gdzie ukraińskie służby?
Oksana Jurynec, członkini ukraińskiej części Zgromadzenia Parlamentarnego Ukrainy i Polski oceniła, że zamiary skłócenia dwóch narodów "wychodzą poza wszelkie granice". "To, co stało się w nocy w Łucku jest tego kolejnym dowodem. Strzelanie w siedzibę polskiego konsulatu to wyższa szkoła pilotażu w cynizmie prowokatorów" - napisała na Facebooku.
Jurynec ostrzegła, że takich prowokacji może być więcej, zwłaszcza w okresie przed 70. rocznicą Akcji Wisła, operacji wysiedlenia ukraińskiej ludności na tzw. Ziemie Odzyskane. "Ci, którzy nas prowokują na 100 procent zwiększą swoją aktywność" - podkreśliła.
http://wiadomosci.wp.pl/ukraina-ostrzelano-polski-konsulat-w-lucku-nie-m...

Zupełnie przypadkowo pani Oksana Jurynec przypomniała o tym, że Polska ma przepraszać za Akcję Wisła. W imię przyjaźni. A każdy kto widzi, że tu jest coś nie tak, jest rosyjskim prowokatorem.
A gdzie są te wspaniałe, zasilane przez Zachód pokaźna pomocą finansową służby ukraińskie?
Marek Jakubiak z Kukiz’15 goszcząc z Sylwestrem Chruszczem w Radiu Opole wspominał, że pomimo zapewnień o przyjaźni, na Ukrainie wciąż obowiązuje embargo na polską żywność (że jest niezdrowe, że ptasia grypa, itp.). Tymczasem ukraińska żywność do nas wjeżdża bez problemu.
Dlaczego my Polacy dajemy się obijać ze wszystkich stron?! Czy zdajemy sobie sprawę, że taki atak to jak wypowiedzenie wojny? Gdzie są sprawcy poprzednich prowokacji? Ukraina nie jest w stanie zapewnić bezpieczeństwa przebywającym na jej terenie polskim obywatelom.
Balcerowicz, po roku doradzania Ukrainie, wraca do Polski, gdzie znowu chce doradzać.
Sławomir Nowak, rzadko pojawia się w ukraińskiej pracy. A może atak na polski konsulat to zemsta za „doradztwo” Balcerowicza?
A kiedy ściągniemy do siebie w pierwszej kolejności Polaków z Syberii, Kazachstanu, i bratniej Ukrainy przede wszystkim?

KOMENTARZE

 • syjonista do goja :
  https://www.youtube.com/watch?v=cZNeq5Ys0iI
 • Dlaczego?
  "Dlaczego my Polacy dajemy się obijać ze wszystkich stron?! Czy zdajemy sobie sprawę, że taki atak to jak wypowiedzenie wojny? "

  Ano dlatego, że od wielu lat mamy rządy okupacyjne, które działają na naszą szkodę, wbrew polskiej racji stanu.
  Polskie wsie pustoszeją, a żywność jest sprowadzana ze Ukrainy, przecież chyba dziecko by zrozumiało, że tak gospodarować krajem może tylko głupek albo zdrajca.
 • POLSCE JEST POTRZEBNA SILNA UKRAINA ...
  Poniżej link do filmu w którym pokazuje się jak działa tam PRAWY SEKTOR:
  https://www.youtube.com/watch?v=F1Igbm4LwEA&t=9s


  Czerwony Korsarz
  Sławomir
 • @Lotna 22:06:58
  Ukraińska Polonia w końcu się zbuntowała. Zamknięto trasę Lwów Warszawa w proteście przeciwko bierności polskich władz przeciwko bezprawiu jakie dotyka obywateli Krainy polskiej narodowości. Protestujący mieli transparenty „To nasza ziemia”, „Nie niszczyć naszych pomników”, „Wołyń w sercach”. Doszło do starć z banderowcami!
  Jestem za zakręceniem źródełka z Polską kasą dla ukrów i za wywaleniem tych co smrodzą w Polsce .Według władz ukraińskich czyli SBU mityng „to część operacji informacyjnej Rosji”..No tak wszystko tłumaczą ingerencją Rosji bo banderowcy już nie mają na kogo zwalać winy za swoje nieudacznictwo.…https://kodluch.wordpress.com/.../29-03-2017-syria-545.../
 • No i wysłano w Mariupolu na potkanie z Banderą pułkownika SBU. Brawo!
  https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t1.0-0/p526x296/17634788_1703465853279415_5989545694085213370_n.jpg?oh=72de5832b4dc7373b699376a88de3f94&oe=599AA33C W wybuchu samochodu w Mariupolu zginął pułkownik SBU. Jak zaznacza „112 Ukraina”, zginął pułkownik SBU Aleksander Charaberiusz. Ps..Ukraińcy zaczynają robić zamachy sami na siebie. Wojna to wojna.
 • @kula Lis 66 11:40:48
  ... po prostu wstąpił w szeregi "niebiańskiej sotni" i udał się krainy wielkich wideł ...

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej