Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
412 postów 315 komentarzy

Superklaster

Romuald Kałwa - Polak

Niezwykła uroczystość w Mikolinie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Z okazji ataku III Rzeszy na ZSRR, odbyła się niezwykła uroczystość z udziałem korpusu dyplomatycznego Białorusi i Rosji - wydarzenie, o którym praktycznie nikt nie wiedział.

Wczoraj, 22 czerwca 2017 roku, w Mikolinie w gminie Lewin Brzeski w województwie opolskim, odbyła się niezwykła uroczystość. Gościli tu przedstawiciele korpusu dyplomatycznego Białorusi i Rosji, białoruskie i rosyjskie media oraz prawosławni duchowni.
Uroczystości obyły się z okazji zakończenia przez Stowarzyszenie KURSK remontu mierzącego prawie 15 metrów poradzieckiego pomnika w Mikolinie. Byli przedstawiciele grup rekonstrukcyjnych, weterani wojenni  LWP i zwykli ludzie.
Kiedyś krążyły legendy, że w okolicach Mikolina zginęło 40 000 radzieckich żołnierzy. To mit. Przecież byłaby to największa bitwa na ziemiach polskich czasów II wojny światowej. Jak ocenia red. Piotr Badura, jest to nieprawdziwy przekaz powielany w ludowych opowieściach, czy książce z 1967 roku „Województwo opolskie – przewodnik” Jerzego Bałłabana, Stanisława Michalaka i Korneliusza Pszczyńskiego.
Mit rozsiewany był, jak pisze red. Piotr Badura, m.in. przez byłych żołnierzy wermachtu, którzy chcieli wskazywać na głupotę swoich pogromców – żołnierzy radzieckich.
Bez wątpienia okolicy w tej podczas forsowania Odry mogło zginać nawet 600–700 żołnierzy. To dużo. Zostali pochowani w okolicach Kluczborka. W Opolu zginęło ich 300, w Brzegu 400.
                           Ciekawe prawosławne przemówienie
Ks. mitrat Stanisław Strach (na zdjęciu), prawosławny pop, wygłosił ciekawe przemówienie. Gościł również jego młody pomocnik - prawosławny wikary (?). Ks. Strach wskazywał na zagrożenie banderowskim faszyzmem:- „Za jedną wschodnią granicą czeka na nas pokój, ale za inną wojna”. Wskazywał drobne różnicę pomiędzy katolicyzmem a prawosławiem, m.in. powiedział, że ma wnuki.
W rozmowie ze mną wykazywał pewną nieufność. Niepotrzebnie.  Wszyscy zgodziliśmy się, że Słowiańszczyzna jest skłócona i dramatycznie podzielona, co trzeba zmienić. Przyznał mi rację, że zamiast czerwonej gwiazdy na szczycie pomnika, lepiej wyglądałby prawosławny krzyż.
Po uroczystościach i przemówieniach, składaniu wieńców, wszyscy zebrani poszli nad mas nad Odrę, do której wrzucali kwiaty.
          Polegli w walce z niemieckim nazizmem mają prawo do pamięci
Pamiętajmy o tym. Jako antykomunista i patriota, nigdy nie będę gloryfikował tego systemu. Oddajmy jednak prawdę historii i realizmowi politycznemu: gdyby III Rzesza wygrała wojnę,  to ostatni żyjący Polacy, Białorusini i Rosjanie - ginęliby dzisiaj w obozach koncentracyjnych zarządzanych przez Austriaków, Ukraińców, Litwinów, Łotyszy, Węgrów, Rumunów, Słowaków, Francuzów, Włochów i brytyjską rodzinę królewską - sprzymierzeńców III Rzeszy.
Dlatego irytuje mnie gloryfikacja wermachtu – gdyby Niemcy walczyli sami – szybko zostaliby zamienieni w kurz. Nikt im nie przypomina sojuszników bez których nie daliby sobie rady.
Cieszę się, że na pomniku na stałe przymocowano prawosławny krzyż, a okolica została poświęcona. To zwycięstwo wiary nad ateizmem. Pamiętajmy też, że na ziemiach polskich zginęło około 800 000 – 1 000 000 radzieckich żołnierzy, i była to inna armia oraz inni ludzie niż ci, którzy napadli na Polskę 17 września 1939 roku.
Wbrew legendom, w 1945 roku nie gwałcili. Pozwolenie na gwałty otrzymywali po przekroczeniu przedwojennej granicy polsko-niemieckiej, co było odpowiedzią na haniebne zachowanie żołnierzy niemieckich na podbitych ziemiach Słowian.  
Pamiętajmy też, że azjatycka dzicz w ich szeregach, sprawiała kłopoty także oficerom rosyjskim, którzy się ich obawiali. To skośnoocy sowieci dokonywali największych zbrodni wojennych, takich jak spalenie pensjonariuszy domów starców w Kup na Opolszczyźnie, czy strzelanie do kogo się da w Białymstoku. Mało się o tym mówi, ale wiem, że byli wielokrotnie pacyfikowani przez radzieckich żołnierzy – Słowian.
Powtarzam. Pomiędzy narodami słowiańskimi musi panować zgoda. Zapewniam też, że na miejscu były polskie służby. Dlaczego o tej sprawie nie wiedziały media? Może dlatego, żeby uroczystości nie zostały zakłócone.
Cieszę się, że opatrzność boska zaprowadziła mnie wczoraj w to miejsce (które czasem odwiedzam). Nie było Telewizji Polskiej, Polskiego Radia, Nowej Trybuny Opolskiej, TVP3 Opole, czy pomniejszych gazet lokalnych i portali internetowych.
I bardzo dobrze. Zapewne zabrakłoby chłodnej logiki i rzetelnej relacji. Przypominam, że jestem antykomunistą i z wieloma postulatami mogę się nie zgadzać. Ale czyjeś dzieci, bracia, ojcowie, walczący z chorym – dewiacyjnym niemieckim nazizmem, zasługują na wspomnienie i godne upamiętnienie. O wielu ich grobach nie wiemy. Dbajmy o symbol, taki jak Mikolin.
Przypominam, że komunizm w Rosji został zaprowadzony przez siły zewnętrzne (Źródła finansowania to bankowcy USA i Niemcy). Lenin nazywał Rosjan mierzwą, a Stalin i Beria byli Gruzinami, którzy zamordowali kilkadziesiąt milionów obywateli ZSRR. Dzierżyński, twórca CZEKA, czerwony diabeł rewolucji, Polak – 3 miliony ludzkich istnień. Tu można poczytać o zbrodniach stworzonej przez niego organizacji:
Ciężko to zrozumieć... Dzierżyński ma pomnik na Białorusi w Dzierżynowie... Propagujmy prawdę, a ona nas pogodzi i wyzwoli. Będzie potrzeba wielu lat na zbudowanie zgody, ale w dzisiejszych czasach szybkiego przepływu informacji, może to się stać szybciej niż myślimy.
Uwaga! Prawa do zdjęć i tekstu zastrzeżone!
Romuald Kałwa
 

KOMENTARZE

 • "wydarzenie, o którym praktycznie nikt nie wiedział"
  nie wiem czy wiedział ale że się "dowiedział" za to ręczę.
  W dnie 22.06 miliony rosyjskich telewidzów dowiedziało się o tej uroczystości. Króciutkie migawki z imprezy pokazano we wszystkich politycznych tokszołach.
  A pokazano je żeby choć odrobinkę złagodzić sytuację i uzasadnić śmiałą tezę że nie wszyscy Polacy są bydlakami.Albowiem po tym co zrobił polski sejm właśnie w dniu 22.06.2017 mogło powstać takie wrażenie.
  http://www.debata.olsztyn.pl/wiadomoci/polska/5708-sejm-przyjal-ustawe-ktora-pozwala-na-usuniecie-szubienic-najnowsze-slajd-kafelek.html
  Dzień 22 czerwca jest w Rosji "dniem pamięci i żalu" .Prawosławne święto "Dzień Wszystkich Świętych Ziemi Ruskiej" https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%BE%D0%B1%D0%BE%D1%80_%D0%B2%D1%81%D0%B5%D1%85_%D1%81%D0%B2%D1%8F%D1%82%D1%8B%D1%85 obchodzone osiem tygodni po Wielkiej Nocy w 1941 r przypadało właśnie 22 czerwca
 • !
  ////Przypominam, że komunizm w Rosji został zaprowadzony przez siły zewnętrzne (Źródła finansowania to bankowcy USA i Niemcy). Lenin nazywał Rosjan mierzwą, a Stalin i Beria byli Gruzinami, którzy zamordowali kilkadziesiąt milionów obywateli ZSRR. Dzierżyński, twórca CZEKA, czerwony diabeł rewolucji, Polak – 3 miliony ludzkich istnień.////

  Zupełnie jakby autor chciał coś usprawiedliwić."Wynegocjować" od czytelnika cień zrozumienia.To absolutnie zbędne.Rosjanie mają na ten temat swoje zdanie (bo to ich historia) i bez względu na to co my na ten temat myślimy,po prostu trzeba to przyjąć do wiadomości.
  -----------------------------------------------------------------------------------------
  PRZYSZŁO MI DO GŁOWY,ŻE CHOCIAŻ NIE JESTEM BOLSZEWIKIEM,JEDNAK NIE MOGĘ ZGODZIĆ SIĘ ZE MOIMI KREWNYMI I ZNAJOMYMI I BEZWARUNKOWO PIĘTNOWAĆ WSZYSTKO TO CO ZROBIŁY RADY (robotniczo-chłopskie),ZA TO TYLKO ŻE ZROBIŁY TO RADY.
  NIKT NIE ZAPRZECZA -ONI ZABILI MOICH TRZECH BRACI ,ALE ONI TEŻ URATOWALI ROSJĘ OD DOLI WASALA SOJUSZNIKÓW

  WIELKI KSIĄŻĘ ALEKSANDER MICHAJŁOWICZ ROMANOW
  "PAMIĘTNIKI WIELKIEGO KSIĘCIA"
  https://newsland.com/user/4297693453/content/velikii-kniaz-aleksandr-mikhailovich-o-bolshevikakh/5058330
  -----------------------------------------------------------------------------------------
  Pogięło go? z rozpaczy odjęło rozum ? o czym on mówi ?
  Prawdę mówi.A to że potrafi tak ją formułować świadczy o tym że był wielkim patriotą i w trudnych chwilach potrafił się wznieść ponad wszystko;różnice społeczne,klasowe,polityczne,w końcu osobiste dramaty.
  23 grudnia 1917 Francja i Anglia podpisały umowę o podziale Rosji na własne strefy wpływów.///Convention between France and England on the subject of activity in Southern Russia// (po co komu wrogowie jak ma takich sojuszników)
  Francuska strefa miała obejmować Ukrainę,Besarabię i Krym.Zaś angielska, zamieszkałe przez Kozaków obszary Kaukazu,Gruzję,Armenię,Kurdystan.
  Uzgodniono ewentualne poparcie ale nie UZNANIE dla Finlandii,Ukrainy,Prybałtyki i Kaukazu.
  Koszty umowy obie strony miały dzielić po równo choć na początek Francja zainwestowała 100 milionów franków (jak sądzę koszty powstania błękitnej armii Hallera zawierają się właśnie w tej sumie)
  https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%BA%D0%BE-%D0%B0%D0%BD%D0%B3%D0%BB%D0%B8%D0%B9%D1%81%D0%BA%D0%BE%D0%B5_%D1%81%D0%BE%D0%B3%D0%BB%D0%B0%D1%88%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5_%D0%BE%D1%82_23_%D0%B4%D0%B5%D0%BA%D0%B0%D0%B1%D1%80%D1%8F_1917_%D0%B3%D0%BE%D0%B4%D0%B0
  Znamienne jest że umowę podpisano w grudniu a nie dajmy na to w lutym 1917 r czyli kilka tygodni po październikowym puczu.
  Wynikało to z tego że lutowy rząd tymczasowy był całkowicie podporządkowany Zachodnim "aliantom" a bolszewicy nie całkowicie.Anglicy i Francuzi szybko przekonali się jak bardzo.Francuskie i angielskie kontyngenty które zgodnie z podpisaną umową już zaczęły się ścielić na terytorium Rosji,bolszewicy traktowali jak wrogich interwentów i zwalczali.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej