Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
412 postów 315 komentarzy

Superklaster

Romuald Kałwa - Polak

W amerykańskim mieście powstanie pomnik szatana

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Na co wyraziły zgodę władzę miasta. Wcześniej chcieli usunąć pomnik poświęcony weteranom wojennym, który zawierał krzyż.

Informację o planowanym pomniku przeczytałem na portalu „Polonia Christiana”. Opublikowano ją wczoraj, w środę 19 lipca. Postarałem się dokładnie sprawdzić tę informację. To prawda: w siedmiotysięcznym Belle Plaine (oddalonym o 45 od Minneapolis) w Minnesocie powstanie pomnik szatana stawiany przez Świątynię Szatana.
Ciężko w to uwierzyć, ale to fakt. Co więcej, informacja jest stosunkowo opóźniona wobec portalu Startribune.com, gdzie sprawę tę opisano już 29 kwietnia tego roku. Emocji sprawie dodaje wydarzenie usunięcia krzyża z publicznego placu, w miejscy gdzie ma stanąć kontrowersyjny pomnik. Krzyż usunięto oczywiście w imię idei oddzielenia kościoła od państwa na co zgodziły się władze miasta. Ktoś podobno poskarżył się na krzyż na pomniku zadedykowanym weteranom wojennym.
Usunięcie niewielkiego pomnika spotkało się z protestem 100 mieszkańców. Wyznaczono więc niewielką część parku jako "strefę wolnej mowy", otwartą na nawet 10 pomników, o ile stawiający je będą honorować weteranów.
- „To bardziej irytujące, niż obraźliwe” - powiedziała Andy Parrish, aktywistka dzięki której wrócił pomnik poświęcony weteranom – „Mieszkańcy czują poczucie obowiązku (...). Nasi weterani bronili nas i naszym obowiązkiem jest ich bronić”.
Co ciekawe, Doug Mesner - przedstawiciel satanistów twierdzi, że grupa nie czci szatana, a jedynie „zachęca do rozumowania i empatii, odrzuca tyrańską władzę i promuje wolność oraz sprawiedliwość”.  Swoich praw sataniści gotowi są bronić przed sądem.
Rebecca Markert, adwokat organizacji „Freedom From Religion” („Wolność od religii”), nie ma zastrzeżeń do insygniów religijnych na nagrobkach/cmentarzach. Organizacja jednak sprzeciwia się znakom religijnych na obiektach własności publicznej - czytamy w artykule Liz Sawyer. Kontakt z autorką: Liz.sawyer@startribune.com.
Komentarz: swoją drogą to ciekawe, że na całym świecie ludzie powołujący się na wolność od religii, bardzo tej religii (jakiejkolwiek) są niechętni. Przecież, jeśli ktoś jest racjonalistą twardo stąpającym po ziemi, religię powinien traktować jako zabobon. Chyba, że religia ta włazi z butami w jego życie, ale te czasy już minęły. Skąd więc ta agresja?
Poniżej: planowany wygląd pomnika poświęconego szatanowi 

KOMENTARZE

 • Zniewolenie pod płaszczykiem "wolności", kłamca i ojciec klamstwa tak właśnie działa.
  Kościół szatana dawno domagał się pomników na terenie kraju.Powoli i systematycznie dopinają swego!
  https://youtu.be/ekjZDJ9lUKs

  Znakomity ksiądz Piotr Glas egzorcysta!
  https://youtu.be/xEHGoEWakbY

  https://youtu.be/X8mU36McPcU
 • tak jest
  I co w tym nadzwyczajnego?
  Codziennie miliony ludzi patrzy w okno lucyfera, nawet nie maja pojęcia jak są urabiane ich dusze. Oczywiście to oni będą najbardziej oburzeni pomnikiem. Cóż drób hodowlany ma patrzyć , nie myśleć, a oburzać się może jak jest przyzwolenie.5*

  pozdr.
 • x
  Nic mnie nie dziwi. Toż normalne, że się stawia pomniki swoim bohaterom i autorytetom. To i tak mało takich pomników tam na razie. Krygują się, nie wiedzieć czemu. Przecież nikt im nic nie zrobi.
  Tak, ale oni zazwyczaj udają kogo innego. Występowanie jawne, pod swoimi sztandarami nie jest ich natura. Pewnie dlatego tak mało na razie..
 • Kim jest szatan?
  Szatan (Satan), Diabeł (Diabolo) - Wróg, przeciwnik Boga. Książęta ciemności, oszczercy Stwórcy, kim oni są?
  To upadłe (na Ziemię) anioły, było ich 200, gdy widząc piękno ludzkich kobiet, zawierając przymierze między sobą, zlatują na ziemię.

  Tak było ok. 5 200 lat temu:

  http://proroctwa.com/Henoh.htm

  A tak jest dzisiaj i dzieje się od ok. 300 lat:

  https://www.youtube.com/watch?v=EzMHv4slRYg
 • AUTORZE, mam pytania:
  1. CO ty wiesz o szatanie?

  2. i SKAD ty to wiesz?

  3. KOGO/CZEGO jest liczba 6?
 • @Zorion 19:12:59
  /I co w tym nadzwyczajnego?/
  no właśnie; to tylko nazwanie rzeczy po imieniu

  Pozdrawiam
 • Rosja prześladuje kościól szatana!
  Jakiś czas temu Stany Zjednoczone zaprotestowały na forum ONZ, że w Rosji nie ma wolności religijnych ponieważ władze Federacji Rosyjskiej odmawiają zarejestrowania Kościoła Szatana!
 • W Detroit odsłonięto pomnik szatana. (26 lipca 2015)
  https://www.youtube.com/watch?v=3mdl5Da7_pE
 • @
  To nie Szatanowi, tylko satanistom, czyli Żydom.

  To samo wystawil prof. Czesław Dźwigaj w Beskidach: www.youtube.com/watch?v=lZJZlsKlEkQ
 • @Robik 01:31:58
  Ło matko!!Prześladują w Rosji kościół szatana??No to jest zrozumiałe teraz oburzenie i nagonka "cywilizowanego" świata!
  Pedałów = prześladują
  Lesbijki i tranwestyci do stają w.....ol od Kozaków,
  Pedofili trzymaja krótko , zakazali stron porno i o treściach pedofilskich.
  Kościół szatana prześladują,
  Fundacje Sorosa prześladują po prostu została wyproszone /sponsorujące jak sądzę w/w ruchy, aby zdeptać moralnie społeczeństwo i zniszczyć jego kręgosłup, czyli Rodzinę/.
  Rotschildy dostały bana w Rosji, w każdym możliwym zakresie.
  No i teraz wszyscyci powyżęj wymienieni i ich wielbiciele: pedałów, lesbijek, pedofilii,tranwestyci i utrzymankowie Sorosa i Rotschildów dostali wścieku i szaleją na forach.
  A to ponoć bardzo silne lobby.No to sobie ruscy nagrabili!!
 • @
  jedna z blogerek dostrzega chęć budowy takiego pomnika na NEON-ie.
  Jest tylko problem, czyje oblecze ma być przedstawione. bara-bar, czy Zdzich, a może Lotna?

  Naparstek cytryńcówki za trafne wskazanie.
 • @Krzysztof J. Wojtas 17:02:44
  Notka była na jedynce jako ostrzeżenie przed sektami takimi ja ta , czy też np. jehowi . Jako ostrzeżenie przed pedofilią i popieraniem nazizmu .Pozdrawiam.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej