Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
225 postów 94 komentarze

Superklaster

Romuald Kałwa - Dziennikarz superklaster.pl

Mariusz Max Kolonko twierdzi, że rewolucja nadchodzi

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

I staje po stronie zła. Czy to zemsta za brak stanowiska prezesa TVP Panie Redaktorze?

Czy MaxTV - program z 26 lipca 2017, źródło: https://www.youtube.com/watch?v=7rdbOX62F8U(link is external)
to zemsta za brak stanowiska prezesa TVP? Niestety red. Mariusz Max Kolonko wykazuje się małostkowością i chyba nie do końca rozumie (lub nie chce rozumieć), że system sądowy w Polsce działa niedoskonale.
Twierdzi, że z narodem, który musi protestować, dzieje się źle. Red. Mariusz nie ma racji. Twierdzi, że mało kto korzysta z działań sądów. Tymczasem ludzie chodzą do sądów i te sądy są ludziom potrzebne. My to wiemy, ale nie ktoś, kto 29 lat mieszka za oceanem. Nic nie wspomina o tym, że sądy w Polsce wymagają zmian. Mówi o tym, że są istotne dla polityków, którzy chcą zmienić system pod siebie, by nie iść do więzienia, gdy zmieni się władza. Red. Mariusz podkręca emocje. Tak się nie robi.
Twierdzi, że veto prezydenta jest elementem gry. PiS i Prezydent mieli się umówić, że ten zawetuje dwie z trzech ustaw, aby przeszła ta jedna, na której partii rządzącej naprawdę zależy, a Prezydent wyjdzie na bohatera narodowego – męża opatrznościowego. Wstyd Panie Mariuszu! Naprawdę Pan tak myśli?
Owszem, reforma sądów przeprowadzana przez PiS nie jest doskonała, zawiera luki prawne, jest przeprowadzana na szybkiego, stąd veto Prezydenta.
Jednak popularny Polsko-amerykański redaktor nic nie mówi o koniecznej reformie sądów. Twierdzi, że z narodem dzieje się źle – jeden wielki płacz, i, że konserwatywne siły są zmęczone, prawicowi wyborcy mają dosyć sporów i chcą po prostu żyć – bogacić się.
Wstyd Panie Mariuszu! Gdyby zrobił Pan uczciwie ten program, wspomniałby Pan o nadwyżce budżetowej,  rozwoju gospodarczym i malejącym bezrobociu (wzrostu zatrudnienia). Pan tego nie widzi? Zła wola czy przypadek, wypadek przy pracy – brak profesjonalizmu?
Mariusz MaxTV Kolonko twierdzi, że zwykli ludzie nie chodzą do sądów. To pokazuje, że nie zna realiów współczesnej Polski.
Owszem, sądy lokalne i Trybunał, wg przepisów Mariusza, powinny być wybierane przez ludzi. Ale gdy zarzuca PiS-owi i Kaczyńskiemu brak wizji, że ciągle muszą się na kimś wzorować – na innych systemach politycznych, to zaraz podaje przykład USA i tamtego systemu prawnego, jak tam wybiera się sędziów itd. To nie jest poważne Panie Mariuszu. Jeśli ganimy kogoś za zrzynanie z Zachodu, to sami nie porównujemy do tego Zachodu.
Mariusz Max Kolonko w 11:40 twierdzi (fr. Programu z 2015), że sędziów w Polsce wybierają politycy. No właśnie, że nie! Sędziowie w Polsce, w dużym uproszeniu, wybierają się sami.
Owszem, system trzeba zmienić. PiS nie jest doskonały (!), ale zarzucanie J. Kaczyńskiemu, że nie ma wizji, że nie nadaje się na obecne czasy, że nie potrafi nic zaoferować narodowi, jest niesprawiedliwe. PiS trzeba krytykować, choćby za politykę wschodnią, że się odcina, izoluje, ale takie uproszczenia nie są sprawiedliwe.
To J. Kaczyński wszystkich skłócił? Kolejny niesprawiedliwy zarzut! Nie widzi Pan działalności środowisk międzynarodowych, licznych zagranicznych fundacji sponsorujących polskie partie, czy działalności sztucznego tłumu?
Owszem, PiS się boi referendów, boi się jednomandatowych Okręgów Wyborczych, często jest wykurzający i bezczelny, ale JA W OBECNEJ CHWILI NIE MAM ZAMIARU ZWIĄZYWAĆ SIĘ Z TOTALNĄ OPOZYCJĄ, KTÓRA MA GDZIEŚ DOBRO POLSKI, a wcześniej jej polityczni idole rozkradali państwo, jawnie działając na jego szkodę. Polecam choćby programy Anity Gargas Panie Mariuszu, bo Pan naprawdę chyba nie wie co się w Polsce dzieje i nie rozumie Pan skali naszych problemów.
Ale owszem, red. Kolonko ma też trochę racji. PiS ignoruje głosy, które chcą pomóc mu rządzić (np. sprawa petycji o przyjeździe Donalda Trumpa do Polski – 112 000 głosów), ale jeśli twierdzi, że nie będzie lojalny wobec PiS-u i prez. Dudy, to do kogo nie będzie lojalny. Do zmian i reform. To znaczy, że będzie lojalny wobec Partii Razem, Platformy Obywatelskiej i umów zawartych przy Okrągłym Stole?
Władzę trzeba krytykować, ale odpowiedzą na krytykę nie może być przechodzenie na stronę wroga, tylko zrobienie frondy (wg słownika W. Kopalińskiego, ostrej opozycji wewnątrz jakiegoś ugrupowania.
Zarzucanie, wielokrotne, Kaczyńskiemu, że jego wizją jest tylko 8 lat rządów, a nie wizja lepszej Polski, jest nieuczciwe. To łapanie za słowa, a to jest godne szkoły podstawowej, Panie Mariuszu.
Używa Pan sformułowań „oni myślą, że ten naród”... Dla nas w Polsce to nie jest „ten naród”, tylko to „jesteśmy my”. No znowu łapanie za słowa. Owszem, trzeba, jak twierdzi Kolonko, obniżać podatki, dawać wolność gospodarczą, zmienić prawo farmaceutyczne,
(„Senat opowiedział się w piątek za nowelizacją Prawa farmaceutycznego, która przewiduje, że nowe apteki będą mogli otwierać tylko farmaceuci. Wprowadza ona także ograniczenia demograficzne i geograficzne dla nowo tworzonych aptek. Teraz ustawa trafi do podpisu prezydenta” za Onet.pl)
To jest kategorycznie złe, ale zarzucanie Kaczyńskiemu, żeby zostawił naród, bo daje mu tylko opium, nie zauważanie pozytywnych zmian, jest nieuczciwe. To jest nieobiektywne Panie Mariuszu.
A dlaczego Polacy nie mają wiz? Już mówię: koleżanka z Kanady powiedziała, że sami polscy politycy proszą polityków z USA, by nie dano Polakom wiz, bo wielu by wyjechało. Jestem ciekawy czy to prawda i czy kolejne 5 milionów Polaków opuściłoby Polskę. Myślę, że ci co mieli wyjechać, to już wyjechali. A może to politykom UE zależy, aby Polacy pracowali na swoich unijnych panów?Zostawmy ten temat, bo zagranica wchrzania się naprawdę poważnie w polskie sprawy, a wizy to temat obecnie trzeciorzędny.
Owszem, Max mówi też prawdę: PiS odrzuca przychylne media, tworzy wśród nich wąską i bezkrytyczną kastę, pomija ludzi, atakuje dawnych sprzymierzeńców, jest chory na najdrobniejszą krytykę i tworzy kliki w telewizji. Myślę, że końcówka programu, gdy Max Kolonko się uspokoił, była bardziej obiektywna,
PiS kupił ludzi programem 500+, ale ci ludzie Szanowna Władzo, nie będą Was bronili i nie będą chodzić na demonstracje poparcia.
Podstawową cechą ludzi, którzy mówią jak jest, jest lojalność. Romuald Kałwa, piszący te słowa, też został pominięty i potraktowany jak szmata. Okradziony (bez mojej zgody wykorzystano mój materiał video, zmanipulowany, do ośmieszenia moich znajomych) przez Telewizję Polską w Opolu (zastanawiam się czy podać ją do sądu).
Tak, od rządów PiS- nic nie dostałem, a wręcz przeciwnie, ale muszę wynieść się ponad małe ambicje, i nie będę atakował i razem z jawnymi zdrajcami Polski domagał się zmiany władzy, która dokonuje zmian na lepsze.
Ale posługiwać się posłanką Nowoczesnej, ludźmi, którzy są opłacani jak Rysiek, z zagranicznych fundacji (program „Zadanie Specjalne”)? Owszem, atakować PiS, ale z pozycji patriotycznych i konserwatywnych, a nie z pozycji człowieka, który jak Chilon Chilonides z Quo Vadis, zdradził podle chrześcijan (którzy byli mordowani: paleni i krzyżowani), tylko dlatego, że mści się na Marku Winicjuszu za razy rózgą.
Panie Mariuszu Max Kolonko. Wstydź się! Pozbądź się małostkowości i wracaj do Polski. Zobaczysz jak tu jest.
Reforma sądownictwa nie jest dobra, ale jest konieczna. Owszem, wymaga dopracowania, długotrwałej pracy, ale atakować PiS za to, że chce reformować skorumpowany system sądownictwa? Posługiwać się ludźmi, którzy kupują miejsca na liście wyborczej, dla których Polska przy byle jakiej okazji to powód do wstydu? Ludźmi, którzy utrwalają system, gdzie sędziowie, np. pan sędzia Rzepliński, dostał nagrodę od niemieckiej fundacji, a jego córka pracuje i zarabia dzięki finansowaniu Georga Sorosa? Bronić systemu, gdzie sędziowie orzekali w sprawach, które dotyczyły ich bezpośrednio?
Wstydź się tej małostkowości amerykański redaktorze. Uzasadniać niedoskonałość zmian protestami ludzi (kto wie czy sztucznie nagrzewanymi), którzy chcą zostawić system w Polsce z patologiami jak obecnie, których zmiany w Polsce nie interesują, którzy protestują z pomocą ubeków, depczą pamięć tych co zginęli, co zakłócają uroczystości państwowe, i wykorzystywać do tej walki – kpić z pamięci żołnierzy podziemia niepodległościowego, którzy dopiero teraz mają ekshumacje i pogrzeby.
Ja też mam żale do PiS, ale nie mam zamiaru stawać ramię w ramię z tymi, którzy chcą utrzymać Polskę jako państwo kolonialne, której politycy są uzależnieni od władz Zachodu.
Mam sporo żali do PiS, o których chętnie napiszę bądź opowiem: r.kalwa@wp.pl(link sends e-mail)
Ale protestującym nie chodzi o jakiekolwiek zmiany. Złość i rozgoryczenie przesłania Panu trzeźwy osąd, za który Pana szanowałem.
Nie widzi Pan ekscesów, agresji z zewnątrz na Polskę  i podjudzania do wojny domowej, a wszystko dlatego, że nasi sąsiedzi – „przyjaciele” z zachodniej Europy, przestraszeni projektem Trójmorza, nie mogą już dłużej czekać. Proszę posłuchać wypowiedzi:  
 
S. Michalkiewicz - świetny komentarz po wecie prezydenta D. Dudy 27.07.2017
 
https://www.youtube.com/watch?v=0lQ-yQ4sRyw(link is external) P. Andrzejewski: super komentarz po wecie Prezydenta A. Dudy 24.07.2017
 
Mecenas Piotr Andrzejewski, sędzia trybunału Stanu, adwokat: - Mamy do czynienia ze zbiorowym działaniem przestępczym, nawołującym do obalenia siłą władzy, która wywołuje presję na prezydenta RP.
Pana program obejrzało ponad 650 000 ludzi, więc wymaga komentarza, a jako politolog powinien Pan wiedzieć, że rewolucje to nie są twory oddolne, gdzie tłum sam wybiera swoich przywódców. Niosąc krew/terror, są realizacją czyiś interesów.
 
Z wyrazami szacunku
Romuald Kałwa

KOMENTARZE

 • Autor
  5* Z wyrazami szacunku i solidarności. BJ
 • Oczywiście, że PiS nie ma wizji
  A z pewnością nie dla narodu polskiego. Gdyby miał, to miałby plan i program przygotowany i dopięty na ostatni guzik. Mieli na to dość czasu podczas rządów poprzedniej ekipy. Zamiast tego mamy pseudo naprawę, stare uchwalone za PO ustawy nadal pokutujące, a nawet "udoskonalone" i nowe, w których jakoś dziwnie zawsze znajdzie się jakiś przepis szkodzący Polakom.
  Beata Szydło jest faktycznie wystawiana, żeby własną piersią bronić jakiegoś idiotyzmu, który potem zostaje przez Kaczyńskiego zmieniony albo w ogóle nie wprowadzony w życie.
  Kolonko w tym wypadku, mówi jak jest, myli się jedynie co do Macierewicza, który jest totalną klęską w rządzie pisowskim.
  Co nie znaczy, że Kolonko zawsze mówi jak jest, bo np. bredzi kompletnie w sprawie zabójstwa prezydenta JFK.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

ULUBIENI AUTORZY