Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
338 postów 230 komentarzy

Superklaster

Romuald Kałwa - Polak

Watykan nie jest moją stolicą

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Klątwy rzucone na polskich władców do dziś są nieodwołane, a rzucone były za walkę z ... Niemcami.

Zastanawiam się, skąd się bierze współczesna polska reakcja pogańska. Dlaczego 1000 lat po w wydarzeniach, gdy przywiezione z Niemiec chrześcijaństwo, ale takie w wersji krzyżackiej (używającej niesienie wiary jako pretekstu do mordowania Słowian) wzbudziło w 1038 roku wzbudziło reakcję pogańską dawnych Polaków, ponownie mamy eksplozję powrotu do pogańskiej wiary w Swaroga – słowiańskiego boga nieba, słońca i ognia.

Bądźmy uczciwi: nie pamiętam z historii autentycznie mocnych apeli, a kościół by o tym krzyczał na prawo i lewo, aby Watykan w czasie II wojny światowej gromił niemieckich nazistów, że mordują chrześcijan – Polaków.

Watykan współpracował z nazistami. Owszem, ratował żydów, ale później, czemu nikt nie zaprzeczy, pomógł schronić się przed sprawiedliwością niemieckim nazistom – okultystom i zbrodniarzom, mordercom milionom chrześcijan. Ok, to hipoteza, ale czyżby decydujące było tu zrabowane ofiarom złoto? A może jakieś tajemnicze uczucie, jakie Kościół żywił do zachodnich Europejczyków?

Cofajmy się w czasie. Komuna w kilkanaście lat poradziła sobie z alfabetyzmem Polaków. Kościół nie potrafił w kilkaset. No tak, niewykształconych ludzi łatwiej wykorzystywać.

Zabory. Polska siedliskiem herezji, z czego w wielu ludzi kościoła, w tym sam Tomasz Terlikowski przyznaje, że kościół z zaborów był zadowolony, że wreszcie zniszczono to siedlisko herezji. Ale zniszczono rękami m.in. prawosławnych i protestantów z Prus, którzy byli pomysłodawcami rozbiorów. Podłe? Ta wyglądała wdzięczność za obronę Wiednia a w konsekwencji Watykanu (Turcy chcieli zniszczyć papiestwo i Watykan) 1683 roku. 

Cofnijmy się w czasie jeszcze bardziej. Dlaczego nie mówi się, że Krzyżacy w Polsce znaleźli się, bo Konrada Mazowieckiego namawiał do tego Kościół Katolicki? Naprawdę, naiwna jest wiara ludzi, że to sam Konrad ściągnął wrogie od wieków niemiecko-watykańskie oddziały.

Przecież bitwa pod Grunwaldem nie byłaby możliwa, a de facto była to wojna Polska kontra reszta Europy, gdyby nie poparcie kościoła - Watykanu. To w programie Pierwszym Polskiego Radia wiele lat temu usłyszałem, jak papieża odwiedził Zawisza Czarny, jak wyważył jego drzwi, gdy ten nie chciał się z nim spotkać, i jak tymże papieżem potrząsnął. Zawisza Czarny (gościł z Pawłem Włodkowicem na soborze w Konstancji 1414-1418) pogonił antypolskiego papieża Marcina V przerażonego i wrzeszczącego ze strachu.

Papież, jak zwykle, bronił morderców z zakonu krzyżackiego. Cofnijmy się w czasie. Czy wiesz Szanowny Czytelniku ile na Polskę było rzuconych przez Watykan klątw? Klątwy były narzędziem politycznym, a władca nią obrzucony był „trefny” jak i kraj którym władał.

Klątwy rzucone na polskich władców do dziś są nieodwołane, a rzucone były za walkę z ... Niemcami. No tak, bo Niemcy jako chrześcijanie stanowili wzór cnót.

Papieże rzucali klątwy na:
Bolesława Chrobrego,
Mieszka II lamberta, drugiego syna Bolesława Chrobrego
Bolesława II Śmiałego (Szczodrego)
Bolesława III Krzywoustego
Kazimierza Wielkiego
Władysława Jagiełłę
Jak i na samą Polskę.

Watykan współorganizował wyprawy krzyżowe na Polskę Piastów jak i na Słowian połabskich zachodnich, których eksterminowano lub niemczono.

Tymczasem Niemiec z pochodzenia - Stanisław, który rzucił klątwę na Bolesława Śmiałego, jest... patronem Polski - naiwnej Polski, która w swym frajerstwie cierpi i będzie cierpieć, jeśli w swej niewiedzy się nie obudzi i będzie swoje dzieci uczyć historii pisanej przez KK.

Zwróćmy uwagę na dzisiejszych funkcjonariuszy kościoła katolickiego. Papież i jego świta awansują najwierniejszych. Dlatego, choć wśród polskich księży jest wielu patriotów, hierarchowie dla których ojczyzną jest Watykan, a który wymaga abyśmy pomagali wrogim muzułmanom, angażuje do tego Caritas - organizacje powstałą w Niemczech.

Pamiętajmy jak niedawno media donosiły, że Caritas Polska chce stworzyć korytarz humanitarny dla uchodźców, co wzbudziło ogromne protesty Polaków.

Tymczasem papież Franciszek (Frankenstein?) potępia rządy krajów które nie chcą u siebie muzułmanów. Wtóruje mu prymas Polski abp Wojciech Polak, który na uroczystościach Bożego Ciała w czerwcu 2017 roku w Inowrocławiu pyta i manipuluje, odwołując się do naiwnych sumień:

Czy my, przez naszą obecność i nasze życie, jesteśmy tymi, którzy mówią i ukazują innym obecność Jezusa? Czy Jego moc, Jego miłość, Jego przebaczenie, Jego łaska, Jego otwarcie na drugiego człowieka, Jego wyjście do biednych i ubogich, do odtrąconych przez ludzi, do uchodźców i przybyszy, jest teraz również i naszą postawą?

No tak, bo islamiści ściągający do Europy nie marzą o niczym innym, jak o przejściu na chrześcijaństwo... Albo arcybiskup jest naiwny, albo świadomie szkodzi. Tak czy inaczej, nie nadaje się na to stanowisko. 

Powróćmy do bliższych czasów, rozbiorów Polski. Pamiętajmy, że Kościół Katolicki uznał wszystkie rozbiory Polski, a powstania zostały potępione.

W bliższych nam czasach Pius XII miał uznać hitlerowską napaść na Polskę, którą w encyklice z 20 października 1939 roku, ocenił jako „walkę interesów o sprawiedliwy podział bogactw, którymi Bóg obdarzył ludzkość”. Watykan podbite obszary ZSRR podporządkował nuncjaturze berlińskiej, czyli akceptował zagarnięcie tych ziem przez Hitlera.   

W 1945 roku kuria rzymska interweniowała w sprawie ułaskawienia 200 zbrodniarzy hitlerowskich, m.in. gubernatora Hansa Franka i Arthura Greisera - namiestnika Kraju Warty - na szczęście bezskutecznie.

               Dlaczego tak się działo?

Umówmy się. Polacy podniecają się, że należą do kultury łacińskiej. Tymczasem Anglia, Francja, Niemcy, Holandia, Szwajcaria – należą do jednej genetycznej wspólnoty narodów. Może i Francuzi mówią w języku o rodowodzie łacińskim, ale są narodem o pochodzeniu germańskim. 

Otóż tam gdzie jest centrum wiary, tam państwa są silne, wzmocnione organizacją kościelną i władzą duchową. Polacy byli zawsze gorszymi dziećmi kościoła katolickiego, a Słowianie odczuwani jako ktoś gorszy przez zachodnich Europejczyków.

Gdy Moskwa stała się „Trzecim Rzymem”, Rosja zaczęła stawać się potęgą. Francuzi też mieli siedzibę papieży – w Awinionie. Niemcy przez wiele lat mieli swoich papieży. Co więcej, nie wiadomo z jakiej racji nazywali się Cesarstwem Rzymskim! Wszystkim ośrodki władzy religijnej służyły wzmacniając te państwa i ich ekspansji.

Centrum władzy duchowej wzmacnia państwowość, o czym Polska i Polacy przekonali się, gdy papieżem został Karol Wojtyła – Jan Paweł II. Jego wpływ na upadek systemu komunistycznego był ogromny. Struktury państwa watykańskiego zostały opanowane w dużej mierze przez Polaków, co przełożyło się na siłę Polski na całym świecie.

To zostanie uznane za herezję, ale chrześcijaństwo jest naprawdę dobrą, pożyteczną, cywilizującą ludzi wiarą, ale Polacy muszą mieć własne centrum religijne. 

Wiara służy również do wzmocnienia jedności, konsolidacji i ekspansji, co znakomicie widzimy u plemion arabskich. Polacy muszą stworzyć własne centrum religijne. Przecież o Watykanie nie ma nic w Nowym Testamencie.

Albo kolejnym papieżem zostanie Polak... Jeśli nie, Watykan i papież, który jak Franciszek nie kocha Europejczyków, wciąż będzie działał na naszą niekorzyść.

A w ogóle polski katolicyzm jest bałwochwalczy. Przykro mi... O polskiej głupocie religijnej można przeczytać tutaj:http://superklaster.pl/religia/polski-katolicyzm-jest-balwochwalczy

KOMENTARZE

 • Panie Romualdzie...
  Krzyżacy sprzeniewierzyli się swojemu powołaniu i - jak wszyscy wiemy- zostali skarceni przez polskie wojska pod Władysławem Jagiełłą, który przed tą sławną bitwą, pielgrzymował do relikwii Krzyża Św w klasztorze Benedyktynów na Łysej Górze. Przez tydzień codziennie pokonywał tamtejszą Drogę Krzyżową.
  Niech Pan nie słucha Terlikowskiego, bo on minął się z powołaniem.
  W Kościele RK w czasie Zaborów przechowała się Polskość, do tego stopnia, że po 120 latach niewoli, Polacy ze wszystkich zaborów (kolejne pokolenia tych naszych rodaków, którzy znali wolną Ojczyznę) zebrali się w czasie świąt Maryjnych na Jasnej Górze i w gorliwych modlitwach prosili naszą Królową o oddanie nam Polakom naszej Ojczyzny. Jak wiemy Polska odzyskała niepodległość po 3 latach
 • Zachęcam jednak do głębszych przemysśleń, bo...
  wylewa Pan dziecko z kąpielą
 • Vatycan , amoże coś o Izraelu?
  Co robią hebrajskie napisy na mieczu koronacyjnym polskich królów ,tak skrzętnie ukrywanym przed oczami Polaków?
  Wszak odrażającym było widzieć napisy w języku morderców Chrystusa?
 • Autor
  Który papież rzucił klątwę na Bolesława Szczodrego?
  To bardzo ważne pytanie

  Pozdrawiam
 • Klątwy Viticanu na Polskę i Polaków
  I Klątwę na ogłasza papież Benedykt IX na czele wojsk niemieckich stanął książę Karol Mnich zwany Kazimierz Odnowiciel.
  Nie podają czy Vatican ogłaszał wtedy klątwę na króla Polski Bolesława Śmiałego.Pewne jest ,że zrobił to zdrajca biskup Stanisław.W tamtych czasach klątwa biskupa miała moc i wagę Vatycanu.W tym czasie w Vaticanie panował Grzegorz VII, zwany pózniej świętym.To za jego panowania powstała przemiana placków i wody w ciało i krew.
 • @kfakfa 08:42:58
  Zdrajca Stanisław popierał niemieckiego antypapieża Klemensa III, marionetkę w rękach Henryka IV.
 • Autorze, spokojnie, najpierw melisa, a potem pomyślmy
  Watykan tez nie jest moją stolicą, ale biskup Rzymu jest następcą św. Piotra, czyli moim papieżem.

  Skąd się bierze współczesna 'reakcja pogańska"?
  Poza faktem, że coraz mniej biskupów i księży w ogóle wierzy w Boga, to z niewiedzy i z nieuctwa.

  pozdrawiam
 • +
  No i papiez nie jest od prowadzenia propolskiej polityki, tylko od strzeżenia i przekazywania depozytu wiary świętej, a Pan tu wypisuje jakies głupoty o
  "niemieckim biskupie Słanisławie ze szczepanowa" który wyklął naszego Bolka - i dobrze zrobił, żeby było wiadomo, iż król nie ma włądzy kościelnej, podobnie jak biskup nie ma włądzy państwowej

  pozdr
 • @roux 09:51:31
  prosze poczytać choćby prof. Mariana Plezię, a nie pisac głupoty o 'zdrajcy"
 • @roux 09:51:31
  Żałuję, że blog na tematy antykościelne jest już przez Pana zajęty, bo mógłbym wypisywać dzień w dzień metodą na studenta (copy-paste) bez wysiłku - a tak to musze się męczyć, myśleć i dociekać
 • @roux 09:51:31
  Jakby zabrakło natchnienia:

  https://www.facebook.com/notes/nowy-ateizm/historia-zakazana-czyli-jak-ko%C5%9Bci%C3%B3%C5%82-niszczy%C5%82-polsk%C4%99/722582487819280/

  (jak kościół niszczył Polskę)
 • @Krystyna Trzcińska 04:26:55
  No niektórym jak widać wszystko kojarzy się z fallusem - zupełnie jak pani profesorzynie Środzinie
 • @Krystyna Trzcińska 02:22:45
  Jan Paweł - Nie pisz nic, zanim nie ochłoniesz i przemyślisz!!
  - a dla Pani polecam napar z szałwi
 • @kfakfa 08:42:58
  "To za jego panowania powstała przemiana placków i wody w ciało i krew".

  - placki to jadł Kolega u mamy, mam nadzieję

  'to jest ciało moje, to jest krew moja" - to słowa z ostatniej wieczerzy zapisane w Ewangelii - tak to jest , jak zamiast na religię to się grąło w kapsle za stodołą
 • srakfa
  a gwoli ścisłości, w krew przemienia się wino, nie woda
 • @MacGregor 10:15:20 witam
  Proszę przeczytać Galla Anonima, który pisze o zdradzie pro niemieckiego biskupa Stanisława
  Pozdrawiam
 • @MacGregor 10:25:41 dziękuję
  Wystarczy zajrzeć do Biblii, żeby się przekonać, że KK błądzi
 • @MacGregor 10:17:23
  Dziękuję za zainteresowanie moją skromną osobą
 • Marian Plezia
  Za dokonania dla Ludowej Ojczyzny odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski /1964/
 • @roux 11:17:35
  Dziękuję za zainteresowanie moją skromną osobą

  - nie interesuję się, po prostu zazdroszczę "nieznośnej lekkości bytu"
 • @roux 11:16:03
  Wystarczy zajrzeć do Biblii, żeby się przekonać, że KK błądzi

  - ależ oczywiście, wszak w Biblii nigdzie nie pisze, żeby chodzic w pielgrzymce na Jasną Górę

  ... jeszcze lepiej zajrzeć do talmudu ;)
 • @kfakfa 11:24:54
  "Za dokonania dla Ludowej Ojczyzny odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski /1964/" - no tak, w takim przypadku nie miał racji
 • @roux 11:12:42
  'proszę przeczytać Galla Anonima, który pisze o zdradzie pro niemieckiego biskupa Stanisława"

  czytałem - i w dodatku ze zrozumieniem, co serdecznie polecam .... a swoją drogą szkoda, że pan Kosiur gdzies sie zapodział w podziemiach lozy prasłowian, bo okazałoby się, że Stanisław ze Szczepanowa to przede wszytkim Żyd gnebiący na polecenie żydowksiego watykanu polskich słowian-lechitów

  Doprawdy Stanisłąw Lem miał rację ...
 • @MacGregor 11:49:53
  Nie wiem, w czym Lem miał rację, ale nie dziwi mnie wcale, że właśnie Żyda obiera Pan na autorytet - proszę tylko pamiętać, że ów Lem (Lehm) deklarował się jako ateista.
 • @MacGregor 10:26:51
  "No niektórym jak widać wszystko kojarzy się z fallusem..."

  I to mówi zaprzysięgły żydo-katolicki onanista?
 • @MacGregor 11:49:53
  Ze swej strony serdecznie polecam czytanie Biblii, oczywiście ze zrozumieniem, wystarczy pokonać strach. W razie trudności służę pomocą
 • @MacGregor 11:45:19
  / wszak w Biblii nigdzie nie pisze, żeby chodzic w pielgrzymce na Jasną Górę/

  "(4) Nie będziesz czynił żadnego obrazu i żadnego wyobrażenia ani tego, co na niebie, ani tego, co na ziemi, ani tego, co w wodzie, ani tego, co pod ziemią. (5) Nie będziesz się im kłaniał ani nie będziesz im służył, gdyż Ja, Jahwe, Bóg twój, jestem Bogiem zazdrosnym i za występki ojców zsyłam kary na ich dzieci, aż do trzeciego i czwartego pokolenia tak będzie z tymi, którzy Mnie nienawidzą; (Wj 20:4 BWP)

  Niestety, nie wszyscy przestaną chodzić na pielgrzymki, które oddają cześć demonom


  (20) A pozostali ludzie, nie zabici przez te plagi, nie odwrócili się od dzieł swoich rąk, tak by nie wielbić demonów ani bożków złotych, srebrnych, spiżowych, kamiennych, drewnianych, które nie mogą ni widzieć, ni słyszeć, ni chodzić (21) Ani się nie odwrócili od swoich zabójstw, swych czarów, swego nierządu i swych kradzieży. (Ap 9:20 BT)
 • @
  Jak w każdy weekend, debil żydo-Kosiur znowu wybiegł na korytarz bez kaftanu. Tym razem spotkał tam przyjaciela z celi obok, Romualda Kałwę.
  Tydzien temu dwa razy usunął moje pytanie:
  „W jaki sposób „żydo-katolicki Kościół na czele zablokował niebezpieczne dla żydowskiego reżimu ustawy o sądownictwie”?
  Założe się, że odpowiedzi nie ma, ale w zastępstwie błyśnie tutaj w NEon'ie następny wymiot na Kościół w niedzielę dzisiejszą (z ilością ponad 3000 otwarć zanim zdążymy go ujrzeć!).

  Kiedy oskarżenia opierają się na dokumentach, można dyskutować nad interpretacją tekstów.
  Natomiast w przypadku, gdy anty-klerykalna legenda powstaje z elementów wyimaginowanych przez debila i fotomontaży Krystyny Trzcińskiej, dyskusja nie ma sensu.
  Można wówczas jedynie przeciwstawić mitowi realia historyczne, potwierdzone przez autentyczne dokumenty. W tym celu papież Paweł VI, wcześniej substytut sekretarza stanu i jeden z najbliższych współpracowników Piusa XII, w 1964 r. zezwolił na publikację dokumentów Stolicy Apostolskiej z okresu II wojny światowej. Dokumenty te obrazuja papieża Piusa XII jako przeciwnika systemów totalitarnych, czyli nazizmu i komunizmu.
  Oto tekst tychże dokumentów:
  http://www.opoka.org.pl/biblioteka/T/TH/THW/pius12_wojna
 • @Zdzich 09:26:40
  żydo-katolicka kreaturo,
  ______________________________
  "ZLIKWIDOWAĆ KATOLICKICH BYDLAKÓW"! - Dariusz Kosiur 24.08.2015 16:00

  Zdzich
  ______________________________

  do póki nie podasz linku do cytowanej przez ciebie powyższej wypowiedzi, nie masz prawa wstępu na mój blog.
 • DEBIL@Grupa „D” Departamentu IV MSW do Walki z Kościołem
  "ZLIKWIDOWAĆ KATOLICKICH BYDLAKÓW"! - Dariusz Kosiur 24.08.2015 16:00 jest linkiem.

  A jeśli chodzi o twoje „prawo”, to wiesz gdzie ja to mam.
 • Autor
  Ja mam prawdziwy klopot z okresleniem "balwochwalstwo". No bo czym rözni sie balwochwalstwo poganskich Slowian czczacych drewnianego Peruna, czy Swaroga, od balwochwalstwa dzisiejszych katoliköw, noszacych w procesjach gipsowe figury ?
  Jak to wlasciwie jest z tym "balwochwalstwem ?
 • @morgan 19:32:08
  Jakbyś nie wiedział, gipsowe, plastykowe, metalowe, itp. figury nie są obiektem czci Katolików!
  Katolicy modlą się spirytualnie do ducha osób, które te figury lub obrazy reprezentują. Podobnie jak ty wspominasz, lub będziesz wspominał własną matke lub ojca patrząc na jej/jego zdjęcia.
  Poganie natomiast modlą się do Światowida, kamienia, słońca, kozy, krowy, sowy, itp. I to jest bałwochwalstwo.
 • @Zdzich 07:51:03
  spój w lustro,
  - i co widzisz?
  Właśnie tak wygląda głupota.
 • @Zdzich 07:51:03
  "...nie sa obiektem czci" itd. Ciekawe, bo jakos calowanie w kolanko gipsowej figurki Jezusa przez JE Franciszka nie kojarzy mi sie ze "spirytualna modlitwa", u mnie budzi niesmak.
  "Wierz sobie nawet w kozla, byles mi dziesiecine placil"- to slowa kaplana do nieszczesnika, ktöremu sie wyrwalo, ze nie bardzo w Jehowe wierzy.
  Radze wiecej poczytac, Panie Zdzich.
 • @morgan 19:14:04
  A ja radzę dowiedzieć się kogo „Franciszek” miał na myśli całując gipsową(?) figurę w kolano – o ile tak rzeczywiście było, panie impertynent „morgan” rozpytujący dookola „Jak to własciwie jest z tym bałwochwalstwem?”

  Bałwochwalstem może też być częste spoglądanie w lustro, co zaleca tutaj żydo-Kosiur.
 • @Rzeczpospolita 18:10:32
  "
  Nie wiem, w czym Lem miał rację, ale nie dziwi mnie wcale, że właśnie Żyda obiera Pan na autorytet - proszę tylko pamiętać, że ów Lem (Lehm) deklarował się jako ateista."

  - w naszej cywilizacji autorytetem jest prawda - nawet Hitler mogł twierdzić, że 2 x 2 = 4 i mieć rację

  A swoją drogą zapewne nie zrozumiał Pan, o co chodziło mi z Lemem - powiedział czy napisał kiedys, ze dopóki nie zaczął korzystac z internetu nie zdawał sobie sprawym, ilu idiotów jest na tym świecie - bez internetu nie wiedziałbym o pana istnieniu, lem miał rację
 • @Krystyna Trzcińska 01:47:17
  "podpisz się prawdziwym imieniem i okaż swóją niesłowiańską facjatę" -

  ale o co chodzi, napar z szałwi pomaga na uderzenia gorąca, zas melisa pomaga sie odpręzyć - to chyba dobrze, niezaleznie od mojej facjaty słowiańskej czy niesłowiańskiej?
 • @roux 20:24:32
  "(4) Nie będziesz czynił żadnego obrazu i żadnego wyobrażenia ani tego, co na niebie, ani tego, co na ziemi, ani tego, co w wodzie, ani tego, co pod ziemią. (5) Nie będziesz się im kłaniał ani nie będziesz im służył, gdyż Ja, Jahwe, Bóg twój, jestem Bogiem zazdrosnym i za występki ojców zsyłam kary na ich dzieci, aż do trzeciego i czwartego pokolenia tak będzie z tymi, którzy Mnie nienawidzą; (Wj 20:4 BWP)

  - Kolega tak na serio czy jaja sobie robi?

  Wg tak rozumianej księgi Powtórzonego Prawa całe chrześcijaństwo jest bluźnierstwem - wszak jak powiedział Pan Jezus do Filipa "kto mnie zobaczył, zobaczył także i Ojca" (Jan 14)

  Spodziewałem sie nieco wyższego poziomu, a nie odgrzewanych kotletów ikonoklastycznych

  pozdr
 • @MacGregor 11:39:11
  Cytowałem Księgę Wyjścia, to po pierwsze
  /Kolega tak na serio czy jaja sobie robi?/

  Na serio. Skoro jest napisane "Nie będziesz czynił żadnego obrazu", to rozumiem, że obrazów czynić nie należy, już nie mówiąc o padaniu przed nimi na kolana.

  „U góry obrazu widzimy Jezusa w białej szacie z zaznaczonym gorejącym sercem. Widoczna z lewej strony Maryja przytula się do Jego ręki, a z prawej strony klęczy św. Małgorzata Maria Alacoque.
Na pierwszy rzut oka wydaje się zaskakujące, że Zbawiciel i towarzyszące Mu kobiety są słabo widoczni, jakby za mgłą, namalowani „płasko”, a ostrzejsze światło pada na tłum wiernych namalowanych na dole obrazu. Kiedy uważniej się przyjrzymy, zobaczymy, że widzimy „obraz w obrazie”. Jezus, Jego Matka i św. Małgorzata Maria Alacoque to postacie z obrazu, który adorują wierni. Święta na obrazie zwraca twarz w kierunku wiernych, jakby zachęcała ich do adoracji Bożego Serca.
  
Ivan Grohar był słoweńskim impresjonistą, ten obraz jednak został namalowany w duchu symbolizmu i przypomina nieco kompozycje naszego wybitnego malarza Jacka Malczewskiego. Wierni adorujący Serce Jezusa reprezentują symbolicznie różne grupy ludności. Ich rozmodlone twarze ukazują siłę kultu”
  http://gosc.pl/doc/2515774.Adoracja-przed-obrazem
 • @MacGregor 11:29:48
  A ja o pańskim istnieniu. A z cała pewnością jeden z nas dwu jest idiotą.

  "w naszej cywilizacji autorytetem jest prawda" - domyślam się, że chodzi o judeo-chrześcijańską cywilizację.
  Czy cywilizacja oparta na kłamstwie może obrać prawdę za autorytet? Historia tej "naszej" cywilizacji pokazuje, że walka o prawdę zawsze zbierała krwawe żniwo.

  Wychodzi na to, że nie tylko Lem pana rozszyfrował.
 • @Zdzich 04:12:00
  nie przesadzaj ze swoją megalomanią,
  nie jesteś bożkiem, tylko idiotą - właśnie to możesz zobaczyć w lustrze patrząc na własne odbicie.
 • Autorze
  pisalam o tym, ze Watykan wspieral Hitlera w notce:

  http://bar-bara.neon24.pl/post/135190,podziekujmy-papiezowi-i-kosciolowi-rzeczypospolitej

  Dopiero teraz zajrzalam na ta moja notke i na kmenty pod nia. I co sie okazuje? Okazuje sie, ze komenty pod nia ''zniknely''.

  Autorze, jesli takiego ''znikania'' sam doswiadczysz, to wiedz, zes nie pierwszy na Neonie.
 • @Krystyna Trzcińska 02:54:23
  A tu jude-christians (mgr inż. ks.J.Stryczek, prezes Stowarzyszenia Wiosna)

  https://rzeczpospolitapolska.files.wordpress.com/2017/08/d638609152.jpg

  Stowarzyszenie Wiosna
  Główne założenie Stowarzyszenia to: propagowanie solidarności z potrzebującymi, pośredniczenie w organizowaniu pomocy i współtworzenie społeczeństwa obywatelskiego.
  ___________________

  (Zdzich) Dziduś, słoneczko,
  ty tego nie oglądaj, bo jeszcze się nam obwiesisz.
 • @Bara-bar 01:11:21
  Myślę, że stare przysłowie "na złodzieju czapka gore" oddaje dość dobrze istotę "znikania" komentarzy.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

ULUBIENI AUTORZY