Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
338 postów 230 komentarzy

Superklaster

Romuald Kałwa - Polak

Polska starożytna, słowiańscy królowie Lechii

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Słowianie pochodzą od Ariów, Celtów oraz Staroeuropejczyków.

 Kolega Jacek udostępnił na Facebooku stronę:

 

... co zainspirowało mnie aby w kilku słowach opisać swoje rozważania.
Niedawno na YouTube opublikowałem film z 1991 roku z bierzmowania we wsi Mąkoszyce woj. opolskie, gdzie ksiądz opisując swoją parafie przed biskupem, powiedział: - Miejscowość Mąkoszyce powstała w 1267 roku. Tymczasem data ta jest wzmianka o erygowaniu już wtedy pierwszej parafii, o czym mówią dokumenty źródłowe. W książce prof. Henryka Borka „Górny Śląsk w świetle nazw miejscowych” wydanej w 1988 roku przez Instytut Śląski w Opolu istnieje informacja o mieszkającym w Mąkoszycach w 1136 roku Mękoszu.
Twierdzenie, że Mąkoszyce powstały wtedy kiedy parafia, jest idiotyczne. - Że niby parafia w powstała w XIII w. w szczerym polu? I rzekomo dopiero wtedy powstała wieś .... - Ale takie jest myślenie wczesnego kościoła. Świadczy to również o ówczesnym wymazywaniu polskiej (pogańskiej) historii. Prości ludzie obchodzą 700-lecia swoich wsi - to im wystarcza i są zadowoleni. Tymczasem (inna) wieś w której mieszkam, ma ciągłość osadniczą od 500 r. p.n.e., a nie od roku 1228 roku, gdy została wymieniona po raz pierwszy w dokumencie księcia Kazimierza I Opolskiego.
Na zamku Piastów Śląskich w Brzegu sfotografowałem genealogie rodu Piastów, która sięga daleko wcześniej niż Mieszko I. Genealogia ta jest zdaje się kopią tej, dostępnej zwiedzającym na Jasnej Górze w Częstochowie.
Rozmawiałem z przewodniczką w Brzegu, która przyznała mi rację, gdy powiedziałem, wcale nie swojego autorstwa zdanie, że: „Historię Polski należy napisać od nowa”.
Do historii przedstawianej przez „turbołowian” podchodzę ostrożnie. Sceptycznie podchodzę np. do zapisów w biblijnej Księdze Sędziów:
Księga Sędziów 15:9
„Wtedy Filistyni wyruszyli i rozbili swoje namioty w Judzie, a robiąc wypady, docierali aż do Lechi”. Nie – Lechii – przed dwa „i”.
To tak jakby utożsamiać Jezusa Chrystusa - Pana Jezusa - z greckim "panem" - faunem, pogańskim leśnym bożkiem z kopytami. Zbieżność nazw i tyle, ale niektórzy to robią.
                                                    Tymczasem:
Dzięki nowoczesnym badaniom nauka wchodzi w coraz głębsze sfery badań zarezerwowane dawniej tylko dla humanistów. Podejście humanistów w stosunku do badań historycznych często jest nacechowane ideologicznie, stąd ich podejście naukowe często spotyka się z krytyką jako nieobiektywne.
Zaznaczam jeszcze raz, że wszystkie miejscowości mają nazwy, których pochodzenie często jest o wiele starsze niż może się wydawać. Proszę pamiętać, że gdy jakaś wieś obchodzi np. 750 – lecie istnienia, nie oznacza, że ma tylko 750 lat.
Daty te wyznaczają zaledwie pierwsze wspomnienia o wsi w jakimś oficjalnym, zazwyczaj kościelnym dokumencie, np. o przeniesieniu klasztoru z Rybnika do Czarnowąsów albo datę powstania (erygowania) parafii.
Na szczęście propagandzie sianej przez ideologicznie nacechowanych (zidiociałych) humanistów przeciwstawia się „twarda nauka”:
Na stronie do której link jest na początku strony czytamy:
„Nazwy Polski (Lechia) używane przez (dawnych – przyp. R.K.) obcych kronikarzy to: perskie-Lachestan, litewskie-Lenkija, tureckie-Lehistan, ormiańskie-Lehastan, węgierskie-Lengyelország".
Węgrzy do dzisiaj nazywają nasz kraj – Lengyelország, a Ukraińcy mówią na nas Lachy. Czy to aby nie od naszej nazwy wywodzi się kultura Lendzielska - kultura neolityczna z lat 5000-4000 przed naszą erą? Zdjęcie poniżej pokazuje jej zasięg ze schyłku 4 tysiąclecia p.n.e:
W tym miejscu polecam audycję naukową emitowaną w Polskim Radiu i rozmowę z genetykiem prof. Tomaszem Grzybowskim odnośnie genezy Słowian, który mówi, że nasi przodkowie żyli na tych ziemiach prawie 10 000 lat temu:
Oraz ciekawe spostrzeżenia youtubera: „Istniejemy trochę dłużej niż od roku 966”
https://www.youtube.com/watch?v=ZOdRlNKCYMM&t=6m13s
Tymczasem grupa Polaków małego ducha - ta, dla których kolonizacja się nie skończyła, a co więcej, nie wyobraża sobie bez niej życia, będzie twierdzić, że nasi przodkowie przywędrowali na nasze ziemie z Syberii zaledwie 400 lat przed Mieszkiem I.
Ale skoro rzekomo przywędrowali z Syberii lub ze wschodniej Ukrainy, to jakim cudem ci blondyni nie zmieszali się z Chazarami czy Mongołami i nie mieli czarnych włosów i skośnych oczu? Obawiam się, że głównym wrogiem naszej niepodległości są mierni, skolonizowani Polacy, którzy ambicję ludzi wolnych: panów – Lechitów, ciągną w dół, i robią wszystko, aby nasze państwo się nie rozwinęło i nie stanęło dumnie na nogi. To jest niczym innym jak „modlitwa Polaka” z filmu M. Koterskiego „Dzień Świra”, albo jak w powiedzeniu: „Gdy Żyd awansuje, to stu Żydów go pcha w górę, a gdy awansuje Polak, to stu Polaków zrobi wszystko, aby ściągnąć go w dół i zgnębić”.
Słowianie pochodzą od Ariów, Celtów oraz Staroeuropejczyków. Nasze pochodzenie jest bardziej skomplikowane niż się wydaje, o czym w przejrzysty, poparty badaniami naukowymi sposób, opowiada pisarz Czesław Białczyński, którego filmy są łatwe do znalezienia w Internecie - polecam.

KOMENTARZE

 • Kilka uwag do powyższych stwierdzeń
  Stwierdzenie "Słowianie pochodzą od Ariów, Celtów oraz Staroeuropejczyków. " jest mocno nieprecyzyjne. Celtowie haplogrupa R1b oraz Słowianie R1a wywodzą się z jednej gałęzi R azjatyckich łowców mamutów. Więc nie można powiedzieć, że pochodzimy od Celtów

  Staroeuropejczycy czyli haplogrupa I (człowiek z Cro-Magnon) z niej wyodrębnione I1 i I2 powstałe na terenie Europy.
  Do tych rozważań lepiej pasuje ilustracja ludów
  http://m.neon24.pl/4e82bc3cb4b2d59736590519b3614346,14,0.jpg
  Celtycka Kultura Yamna - grobów jamowych [3400 – 2700 lat p.n.e.]
  I kultura Corder ware – ceramiki sznurowej [3200 – 2350 lat p.n.e.] w które przewagę mają Słowianie są sobie czasowo równoległe.

  Datowanie tak starych miejscowości od daty założenia parafii to oczywista głupota.

  Ale z mojej strony 5*
 • Jeszcze wiele zagadek czeka na odkrycie i wyjaśnienie
  Fascynujące jak wiele do odkrycia przed nami. Bardzo ciekawie wypowiada się w tej sprawie dr Franciszek Zalewski. Uważa że na tych ziemiach istniała cywilizacja o wiele lat wcześniej niż jest to oficjalnie głoszone.

  Nieznane dzieje Polski:
  https://youtu.be/QGBSgwmsEjM
 • @Autor
  //Tymczasem (inna) wieś w której mieszkam, ma ciągłość osadniczą od 500 r. p.n.e.//..........to mieszkasz w bezapelacyjnie najstarszej wsi na świecie , zdumiewa determinacja wszystkich jej mieszkańców czyli ,że przez te ponad 2500 lat nigdy nie zamierzali założyć miasta , z drugiej strony , ciekawe jakie konkretne dowody mają zaświadczać o tak długiej historii tej Twojej wsi ? bo jeśli zlokalizowano tam jakieś stanowiska archeologiczne sprzed 2500 lat , to jeszcze wcale nie znaczy ,że ta "ciągłość osadnicza" jest tam zachowana bo przecież np przez 1000 lat mogło tam nie być nikogo , poza tym,nieważne jest jak długo ktoś gdzieś sobie mieszka , ważne jaki ma wkład w cywilizacyjny progres wszystkich ludzi bo Aborygeni żyli sobie 40 tys lat w izolacji i przez ten czas niczego istotnego nie wymyślili
 • @puuuq 17:24:48
  W badaniach naukowych wychodzi pewna zasada, możliwość wymiany informacji, większe skupiska ludzi wymieniających się pomysłami to skok w cywilizacji. Tak było w Złotym Półksiężycu (bliski wschód) tak jest teraz w dobie internetu. Dlatego Aborygeni żyjący w izolacji wolniej rozwijali się, niż ludzie na kontynentach zapewniających lepszą wymianę informacji.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

ULUBIENI AUTORZY