Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
411 postów 315 komentarzy

Superklaster

Romuald Kałwa - Polak

Łukasz Rzepecki przyczynił się do sukcesu PO

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Poseł przyczynił się do sukces PO, jego los jest więc przesądzony, ale w sprawie z Tarczyńskim nie ma racji.

Dzisiaj po godzinie 11.00 wyrzucany z PiS młody poseł Łukasz Rzepecki odwiedził siedzibę Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Nowogrodzkiej. Próbował się spotkać z Jarosławem Kaczyńskim, ale ten nie otworzył dla niego swoich drzwi, co oznacza, że los 25-letniego posła jest przesądzony.
 
Przesądzony, ponieważ Łukasz Rzepecki twierdzi, że Jarosław Kaczyński powinien odejść na emeryturę, ponieważ prezes ma 68 lat, a więc dawno przekroczył wiek emerytalny. 
 
W środę na posiedzeniu Komisji Regulaminowej, Spraw Poselskich i Immunitetowych jako jedyny poseł PiS Rzepecki głosował za odebraniem immunitetu posłowi PiS Dominikowi Tarczyńskiemu. Głosowanie nad wnioskiem posła PiS zakończyło się wynikiem 7:6 za uchyleniem immunitetu! Rzepecki przyczynił się więc do sukcesu PO.
 
PO chce odebrać immunitet Tarczyńskiemu za słowa:
 
„-Chciałbym publicznie zadać pytanie posłowi Kierwińskiemu, czy z jego doświadczenia zawodowego, faktu, że pracował, że dla spółki EADS, obecnego Airbusa, wynika zainteresowanie przetargiem w MON? – pytał poseł PiS Dominik Tarczyński.
 
Poseł PO Marcin Kierwiński w latach 2001-2007 był kierownikiem działu zakupów w EADS (dzisiaj Airbus Helicopters). Tarczyński doniósł na Kierwińskiego do prokuratury: „Pracował dla Airbus, a dziś lobbuje za caracalami”.
 
W skład Komisji Regulaminowej, Spraw Poselskich i Immunitetowych (RSP) wchodzi 17 posłów. Łukasz Rzepecki z udziału w Komisji został odwołany 29 września w piątek. Zastąpił go Arkadiusz Mularczyk. Wcześniej Łukasz Rzepecki poparł weto Andrzeja Dudy Wobec reformy sądownictwa.
 
W tym miejscu należy przypomnieć, że:
 
W ogłoszonym 29 marca 2012 roku przetargu na śmigłowce wielozadaniowe dla Wojska Polskiego konkurs wygrały H225M Caracal. W 2013 roku liczbę śmigłowców zwiększono z 26 do 70 sztuk, w tym 48 transportowych. Tylko, że cena francuskich śmigłowców budzi podejrzenia:
 
Za 50 śmigłowców H225M Caracal Polska miała zapłacić 13 mld zł (160 mln za sztukę), podczas gdy Kuwejt za 30 sztuk śmigłowców ma zapłacić tylko 4,5 mld zł, a więc około dwa razy taniej. 
 
W dodatku za 3,5 mld dolarów (równowartość 13,4 mld zł) Turcja kupiła 109 Blackhawków - Polska za taką kwotę (13,3 mld zł) zakupiła 50 sztuk Caracali, których cena była tak niekorzystna, że rząd PiS zdecydował się zerwać przetarg. Rzekomo miałyby być tańsze części i szkolenie pilotów przez francuski koncern, ale nikt o zdrowym rozsądku nie wierzy, że tak wysoka cena opłacałaby się Polsce.
 
 
Dlatego poseł Suski z punktu widzenia PiS ma rację mówiąc:
 
„To zachowanie nie do przyjęcia. Kara jest za skandaliczne głosowanie w komisji i wypowiadanie się w mediach, które jest niezgodne z polską racją stanu”. Młody poseł Rzepecki nie wie w co się w pakował.
 
***
 
Posiedzenie nr 47 dnia 2017-09-27
 
Rozpatrzenie wniosku oskarżyciela prywatnego Marcina Kierwińskiego, reprezentowanego przez adwokata Arkadiusza Matusiaka z dnia 10 lipca 2017 r. o wyrażenie zgody przez Sejm na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej posła Dominika Tarczyńskiego:
 
 
Pełne wyniki głosowania wkrótce na stronach Sejmu.

KOMENTARZE

 • A mnie interesuje
  Czym zasłuzył się 25 latek by zasiadać w sejmie. Ciekam jestem jaki jest jego zawód - na 90% twierdzę, że to humanista....
 • @zadziwiony 13:21:40
  Niektóre media mają nowego "pupila", a poseł Łukasz Rzepecki chyba nie rozumie, że jego "pięć minut" szybko minie. I pozostaną jedynie kpiny. Mało tego - pogrąża się coraz bardziej. - Jeżeli ja, realizując program PiS, jestem wyrzucany z partii, to prezes Jarosław Kaczyński - nie realizując programu PiS, również powinien być z niej wyrzucony - ogłosił Rzepecki po informacji, że został zawieszony w prawach członka PiS. Z młodego parlamentarzysty (i bardzo niedoświadczonego) dworują sobie internauci, którzy stworzyli nawet wpisy z hasztagiem Rzepeckizwolnił.
  Poseł stał się w ciągu jednego dnia "gwiazdą" portali społecznościowych. Jak można się było domyślić - zachwyceni nim są celebryci związani z totalną opozycją. Prezes czyta maila, ze swoim wypowiedzeniem umowy za porozumieniem stron. Rzepecki Zwolnił i płaci Prezesowi odprawę


  https://pbs.twimg.com/media/DLHrw7WWkAA7IpP.jpg
 • @zadziwiony 13:21:40
  [Łukasz Adrian Rzepecki (ur. 5 września 1992 w Zgierzu) – polski polityk, działacz partyjny i samorządowiec, poseł na Sejm VIII kadencji. Po ukończeniu liceum ogólnokształcącego podjął studia prawnicze na Uniwersytecie Łódzkim. W wieku 18 lat wstąpił do Prawa i Sprawiedliwości. Był dyrektorem biura poselskiego Marcina Mastalerka i asystentem europosła Janusza Wojciechowskiego. Został sekretarzem PiS w województwie łódzkim i przewodniczącym regionalnych struktur Forum Młodych PiS. 29 września 2017 został wykluczony z klubu parlamentarnego PiS, został też odwołany z Komisji Regulaminowej, Spraw Poselskich i Immunitetowych]- Synku! Kaczyńskiemu to możesz nogi umyć i wodę wypić! Pajac, ale kto głosował na tego tępaka, to tragedia. Usunięty z PiSu, i bardzo dobrze. Zobaczcie na stronie sejmowej jego "osiągnięcia" i obowiązkowo oświadczenie majątkowe. Najlepsze są KREDYTY !!! Prezesie, premierze Jarosławie Kaczyński nie bierz debili na posłów, rób przesiewkę totalną bo szkodzą partii. W Elblągu jest taki poseł Jerzy Wilk z przerostem ambicji mający na względzie własne dobro, co nieraz bredzi w mediach wbrew programowi partii PiS. Karierowiczów i zadufanych w sobie debili choćby i po obecnie nic nieznaczących studiach byli gonić na zbity pysk! Do Rzepeckiego: Człowieku, ludzie głosowali nie na ciebie, ale na PiS. Startując z list PiSu zobowiązałeś się do realizacji programu PiS, a nie swojego prywatnego widzi misie, trzeba było startować jako niezależny i wtedy mógłbyś sobie grymasić. Głupi bo młody. Kiedy się zorientujesz jakiego bigosu narobiłeś, będziesz już stary i za późno. Szkoda ciebie jako człowieka i szkoda przede wszystkim PiSu, ze komuś takiemu zaufał i wystawił na swoich listach.
 • @zadziwiony 13:21:40
  Po co umieszczać na listach wyborczych do Sejmu RP 23- latków? Najczęściej są jeszcze niedojrzali emocjonalnie... po co to całe przedszkole??? Pierwsza jego praca to poseł. Jeżeli taki dzieciak trafia do poważnej partii to raczej nie do śmiechu wszystkim tym, co go wylansowali i nie nauczyli zasad i dobrych manier. Jak pan prezes przyjmował do PiSu to był cacy, a jak wyrzucił to jest be. Zachowanie tego posła na poziomie gimbazy.
 • @zadziwiony 13:21:40
  No i się przeliczył. Prezes PiS nie spotkał się Łukaszem Rzepeckim. Młody poseł odgraża się, że jego sprawa skończy się w sądzie.(co ma sąd do wyrzucenia delikwenta z partii? Boże chroń nas od takich niedouczonych gówniarzy "prawników"!) Poseł Łukasz Rzepecki zorganizował dziś przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości przy ulicy Nowogrodzkiej konferencję prasową. Wyraził też nadzieję na spotkanie z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Na nadziei jednak się skończyło, bowiem spotkanie nie tylko się nie odbyło, ale młody poseł nie został również wpuszczony do siedziby.
  https://wpolityce.pl/polityka/360419-no-i-sie-przeliczyl-prezes-pis-nie-spotkal-sie-lukaszem-rzepeckim-mlody-posel-odgraza-sie-ze-jego-sprawa-skonczy-sie-w-sadzie

  Ps..A z jakim to roszczeniem chce biedaczysko wystąpić do sądu powszechnego. A obrońcą będzie Giertych? Biedny chłoptaś. Czy przynależność do klubu poselskiego jest niezbywalnym, naturalnym prawem? Coś się dzidziusiowi pochrzaniło. Członkiem można być lub nie, a decyzja zależy od władz. Albo tworzysz drużynę, albo biegnij do konkurencji. To wygląda na to, że Rzepecki był umieszczony w PiS jako śpioch którego teraz ktoś uaktywnił. Z czym do ludzi dzieciaku. Chyba nawet bycie radnym przerosło umiejętności intelektualne tego pana, a co dopiero Sejm. Biedny chłoptaś, widać na horyzoncie pampersa... świetna decyzja panie Prezesie nie można się spoufalać z osobami, które uważają się za polityków ...Ten podstawiony bezczelny gówniarz jest już skończony w polityce i jako poseł. Zakończył karierę polityczną z powodu braku edukacji politycznej.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej