Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
225 postów 94 komentarze

Superklaster

Romuald Kałwa - Dziennikarz superklaster.pl

Czy jesteś za swobodnym dostępem do broni w Polsce

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W USA mężczyzna zastrzelił ponad 50 osób, a co najmniej 400 jest rannych. Czy jesteś za swobodnym dostępem do broni w Polsce?

Czy dostęp do broni zwiększy poziom bezpieczeństwa? Wojciech Cejrowski, Mariusz Max kolonko, Janusz Korwin-Mikke czy płk. Piotr Wroński są za powszechnym dostępem do broni palnej, jak w USA. Dostęp do broni zwiększyć ma projekt Kukiz’15.
Czy i Ty również jesteś za swobodnym dostępem do broni i czy swobodny dostęp do broni zwiększy poziom bezpieczeństwa obywateli – wypowiedź się w poniższej ankiecie:
1. Tak, jestem mężczyzną i jestem za powszechnym dostępem do broni  
2. Nie, jestem mężczyzną i jestem przeciwko łatwemu dostępowi do broni 
3. Tak, jestem kobietą i jestem za powszechnym dostępem do broni 
4. Nie, jestem kobietą i jestem przeciwko łatwemu dostępowi do broni 
5. Nie wiem
Polska jest jednym z najbardziej rozbrojonych krajów na świecie. Poniżej dane, ile sztuk broni przypada na 100 obywateli w każdym z tych krajów:
USA – 112,6
Serbia – 69,7
Szwecja – 31,6
Niemcy – 30,3
Łotwa – 19
Czechy – 16,3
Estonia – 9,2
Polska – 1

Należy wiedzieć, że Amerykanie mają w sumie 300 mln sztuk broni, a w całym kraju jest ponad 50 tys. sklepów z bronią. Od 1970 roku w USA od strzałów z broni palnej zginęło 1,5 miliona obywateli USA.

Zgodnie z danymi opublikowanymi przez rządowe Centrum Zapobiegania Chorobom (CDC) liczba ofiar śmiertelnych wypadków na drogach spadła z 21,3 na 100 tys. zgonów w 1981 roku do 10,3 na 100 tys. zgonów w 2014 roku, a więc liczba zgonów w wyniku postrzału z broni palnej zrównała się z liczbą śmiertelnych ofiar wypadków drogowych. Ma to być skutkiem wzrostu poziomu bezpieczeństwa w samochodach, jak i zwiększenia się liczby samobójstw z użyciem broni.

KOMENTARZE

 • Oczywiście że tak!
  Nie bardzo rozumiem, czemu ma służyć, a raczej komu - bo na pewno nie Polakom, tak tendencyjny artykuł?

  Dlaczego, ta "ankieta" nie jest poparta artykułem mówiącym o wypadkach, kiedy broń uratowała komuś życie, albo o ilości przestępstw w stanach, gdzie broni nosić nie można, w porównaniu ze stanami, gdzie bandyci i rabusie wiedzą, że obywatele są też uzbrojeni?

  Dlaczego 1, słownie jeden, mężczyzna mógł strzelać do tylu osób, a nikt do niego nie strzelił ? Czyżby nikt nie miał przy sobie broni?
 • @Lotna 16:58:47
  Też o tym myślałem. Widziałem gdzieś na filmie jak bandyta chciał coś wymusić bronią, a natychmiast trzy osoby wyjęły swoją...

  Na Niepoprawnych postawiłem pod tą notką pytanie:
  ""Poniżej dane, ile sztuk broni przypada na 100 obywateli w każdym z tych krajów:

  USA – 112,6

  Serbia – 69,7

  Szwecja – 31,6

  Niemcy – 30,3

  Łotwa – 19

  Czechy – 16,3

  Estonia – 9,2

  Polska – 1

  Od 1970 roku w USA od strzałów z broni palnej zginęło 1,5 miliona obywateli USA".

  A były przypadki, że to z tej zarejestrowanej broni były te zabójstwa, czy tylko z niezarejestrowanej?"

  Przecież na tym wykazie jest tylko broń zarejestrowana. A to różnica, bo przy obowiązku rejestracji, ten co posiada broń niezarejestrowaną czuje się niemal bezkarny.
  Ten co ma złe zamiary, ma niezarejestrowaną zawsze (choć i wielu ma niezarejestrowaną wyłącznie w celach samoobronnych).
 • @
  W USA według oficjalnych danych opublikowanych w tym roku, każdego dnia ginie od broni palnej lub zostaje rannych 19 dzieciaków poczynając od noworodków po 12 rok życia. Mówimy tu tylko o dzieciach. Czy myślicie że robią to bandziory?
  Pozwolenie na broń nie jest dobrym rozwiązaniem. Należy spojrzeć na to
  z szerszej perspektywy i szukać innych, lepszych pomysłów.
 • Niewatpliwie swiat bylby lepszy gdyby broni ne bylo wogule.
  Tak sie stanie gdy Gora Jahwe stanie na wierzchu wszystkich gor. [ Ksiega izajasza II rozdzial ] Tymczasem jakos nikt nie stawia pytania ,,komu to sie oplaca,, Po tylu akcjach falszywej flagi takie pytanie jest chyba na miejscu. Co nie znaczy ze niema zdolnych do wszystkiego szalencow. Co do polski Stanislaw Michalkiewicz stwierdzil ze ma pewne informacje ze z terytorium ukrainy do polski przemyca sie olbrzymie ilosci broni. Jesli to prawda to do kogo ta bron trafia...
 • Autor
  Aby wyrownac proporcje legalnego posiadania broni Polakow wzgledem sasiadow Polski nalezaloby zwiekszyc jej posiadanie o 20-30 razy.
  Rozbrojenie tylko Polakow nie jest dobrym prognostykiem bezpieczenstwa.
 • Tymczasem mamy trzech nowych noblistow tak jakby polacy nie mieli dosc tego jednego.
  I jakies niewybredne komentarze miast pochlenia czola przed chwala i dokonaniami nauki... ale przynajmniej reklama neonu przynajmniej jakis plus.

  Dotyczy: Nagroda Nobla 2017 w dziedzinie medycyny i fizjologii została przyznan


  ~jan1 : Dostali Nobla za [tyn co sie walensal tyz dosta no i co z tego ] cyt ,, Laureaci zwiększyli "świadomość znaczenia właściwej higieny snu" ja to wiem od dlugiego czasu ,ciekawe czy podzielili by sie tym noblem gdybym to im zaproponowal i udowodnil ze wiem to o wiele lat przed nimi [ile kasy spolecznej poszlo na te ,,naukowe badania,], Swoja droga Hunzowie [patrz ksiazka ,,Tajemnica zdrowia plemienia Hunzow,, nie znajac tych ,,epokowych,,prac o rytmie dobowym zyli po 120 lat w pelnym zdrowiu a kobiety w wieku 60-70 lat rodzily dzieci nie majac pojecia o dobowym rytmie. Kiedy dotarly tam pierwsze owoce prac naukowych,to jest zywienie ,opieka medyczna,szczepienia i tym podobne ,,osiogniecia nieukowcow [patrz art ,,Naczelny lancet,,, na robert brzoza .pl] to wszystko stalo sie ,,normalne,, zaczeli normalnie umierac normalnie chorowac itd a co chcieli by moze byc zlym przykladem dla swiata ,,nieukowcy na to nie pozwola,bo przeciez moglo by sie okazac ze bez nieukowcow tez mozna zyc. Patrz tez ,,komentarze jan neon24.pl,, zwiń
  dzisiaj 17:17 | ocena: 50%
 • Czy jesteś za swobodnym dostępem do broni ?
  "W USA mężczyzna zastrzelił ponad 50 osób, a co najmniej 400 jest rannych. Czy jesteś za swobodnym dostępem do broni ?"
  Właśnie "grilują" amerykanów, bo uzbrojonym nie da się wprowadzić "nowego porządku światowego" Będą się bronić, bo jeszcze mają czym.
  Więc takich "incydentów" będzie więcej.
 • Po stokroć - TAK
  A ten "incydent" w Las Vegas.
  Podejrzana sprawa, tyle ludzi zastrzeliła jedna osoba, popełnił samobójstwo, miał dowód osobisty- nie,nie
  To klasyczne false flag.
  8-)))))))
 • @rysio 19:14:14
  Proszę nie opowiadać bajek.

  W USA do farmerów, którzy nie ulegają presji władz i nie stosują obowiązkowych pasz i nawozów strzela policja i coraz częściej drony.

  Ci farmerzy, a jest ich garstka, która posiada ziemię na własność (reszta należy do banków i jest dzierżawiona), są także uzbrojeni.
 • @rzeczpospolita
  W USA do farmerów, którzy nie ulegają presji władz i nie stosują obowiązkowych pasz i nawozów strzela policja i coraz częściej drony.- MOZE PAN PODAC JAKIES ZRUDLO
 • @Rzeczpospolita 19:45:41
  "Ci farmerzy, a jest ich garstka, która posiada ziemię na własność "
  Farmerzy niczego nie posiadają, bo:
  Wspólna Rezolucja Izb 192-10 na 73 Kongresie została przegłosowana na prawo Uchwałą Bankową w Sytuacji Kryzysowej [Emergency Banking Act] i ogłosiła Skarb USA bankrutem, co jest niemożliwe biorąc pod uwagę to, że Skarb został potajemnie zamknięty przez Kongres 12 lat wcześniej – w 1921. To wtedy suwerennym obywatelom amerykańskim fałszywie odebrano ich status suwerennych Amerykanów (bez ich wiedzy i zgody) mieszkających w Republice Stanów.

  Według tego dokumentu – Wielka amerykańska…: – „ich praca, dusze, dzieci, własność, kapitał własny i kredyt stały się zabezpieczeniem finansowym dla długu publicznego, który wtedy zamieniono na Public Trust, napisany w oparciu o starożytne Roman Trusts”.
  Mogą mieć iluzję własności, podobnie jak my. Oczywiście do czasu, kiedy nie przestaniemy płacić "podatku" naszym właścicielom.
 • Liczba broni a liczba masowych zabójstw
  W Stanach Zjednoczonych mieszka około 5% ludności świata, ale w latach 1966-2012 miało tam miejsce 31% wszystkich masakr przeprowadzonych za pomocą broni palnej. Takie informacje przekazano podczas 110 Dorocznego Spotkania Amerykańskiego Towarzystwa Socjologicznego.

  http://kopalniawiedzy.pl/bron-USA-zabojstwo-strzelanina-masowe-zabojstwo,23020
 • @
  Tu macie najnowszy post o zapotrzebowaniu na broń. Przetłumaczcie sobie sami. Może niektórzy więcej zrozumieją.

  "Gun Stocks Climb After Las Vegas Shooting"
  •October 2, 2017

  "As the number of people killed or injured in Sunday night’s shooting in Las Vegas continues to climb, so does the share price for gunmakers.... "

  www.yahoo.com/news/gun-stocks-climb-las-vegas-145906113.html
 • @jan 20:08:56
  Jeśli odszukam.
 • @Husky 22:05:05
  http://wolnosc24.pl/wp-content/uploads/2017/10/sklep_bron_nevada_wolnosc24.jpg
  Sklep z bronią

  Zdrowy rozsądek Amerykanów wziął górę. Po masakrze w Las Vegas kupują broń na potęgę. „Jak mamy się obronić?”. Lewacka propaganda po ataku w Las Vegas orzekła jasno: Amerykanie giną przez łatwy dostęp do broni. Sami zainteresowani są jednak innego zdania i masowo zaczęli kupować broń.

  Powody takiej reakcji są dwa. Po pierwsze władze stanu zapowiedziały, że zaostrzą przepisy dotyczące posiadania broni, a po drugie ludzie boją się o swoje życie i wiedzą, że w przypadku, gdy będą zagrożeni nie znajdą lepszego środka do obrony.

  Musimy być przygotowani na wszystko. Jeśli trudniej będzie kupić broń, to jak mamy się obronić w podobnym przypadku do tego z Vegas? mówił jeden z klientów zatłoczonego sklepu w Nevadzie.

  Ps...Lewacka filozofia jest mniej więcej taka: jeden durny zatruje się grzybem to należy wprowadzić zakaz spożywania grzybów, inny się poślizgnie na skórce od banana to należy wprowadzić zakaz upraw i spożywania bananów. Na koniec w państwie socjalistycznym wolno tylko pracować i płacić podatki na urzędników i "polityków". Wiadomo, że lewacy próbują odebrać broń zwykłym obywatelom USA, a jak już to zrobią to wtedy zabiorą się za resztki tego co pozostało z amerykańskiej wolności słowa. Trockiści nie ustępują…
 • @
  Profil Stefana Paddocka: Ateista, Lewak, Demokrata, i Psychopata umotywowany do działania przez pyskatych liberalnych ćwoków, mentorów, i ich media.
  W pokoju hotelowym Stefana Paddocka znaleziono pamflety i ulotki socjalistycznej grupy ANTIFA.
  Dwa dni przed strzelaniem do grupy patriotów, którzy przybyli na koncert amerykańskiej muzyki „country” do Las Vegas, Paddock wysłał przekazem US$100,000 (sto tysięcy) do swojej kochanki-mieszkanki Filipin. (Aby dokonać takiego przekazu przez Western Union, należy wpłacić gotówką.)
  Trwa niepotrzebne „sledztwo” od kogo i za co otrzymał te pieniądze.
  Wszystko wskazuje na organizatorów grupy „Resist” Obamę i Clintonową.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

ULUBIENI AUTORZY