Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
419 postów 321 komentarzy

Superklaster

Romuald Kałwa - Polak

Świadkowie Jehowy - sekta czy religia?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dla Świadków Jehowy patriotyzm to bałwochwalstwo

Chodzą po domach i mieszkaniach. Oczywiście mają do tego prawo, a mieszkańcy mają prawo już na wstępie wizyty kulturalnie dziękować im za agitację. Tymczasem trwają dyskusje czy świadkowie Jehowy to sekta. Czy są chrześcijanami?
 
Niektórzy twierdzą, że świadkowie Jehowy to zakamuflowana sekta satanistyczna, inni, że zostali stworzeni przez masonerię, alby odciągnąć ludzi od katolicyzmu – chrześcijaństwa. No dobrze, ale co właściwie głoszą, skoro są, mówmy szczerze, nielubiani?
 
Przyznajmy jednak, że ci, którzy chodzą po domach, świetnie znają Biblię.
 
Na pewno irytację budzi ich natrętność. Niektórzy, pomimo wypraszania, siła próbowali głosić swoją naukę. Z pierwszego źródła słyszałem historię, gdy wypraszany Świadek Jehowy wepchnął nogę w drzwi i nie chciał opuścić posesji.
 
Często głoszą koniec świata – Armagedon, który wciąż nie następuje... W dodatku, co dziwne, u Świadków Jehowy tylko 144 tys. wybranych ludzi idzie do nieba.
 
Bez wątpienia z punktu widzenia prawnego to religia, ponieważ są zarejestrowani w Polsce jako związek religijny. No dobrze, ale jakie są ich poglądy? O tym w co wierzą Świadkowie Jehowy znakomicie pisze portal „Opoka”:
 
„Najogólniej mówiąc, wierzą, że Jezus nie jest Bogiem tylko stworzonym przez Jehowę archaniołem Michałem. Według nich stał się on czasowo człowiekiem, rodząc z Maryi, i od tego momentu zaczął używać imienia Jezus. Zmarł przybity do prostego pala, a nie do krzyża, a następnie został wskrzeszony przez Jehowę. Świadkowie obliczyli, że jesienią 1914 r. nastąpiła paruzja, czyli powrót Jezusa w niewidzialnej postaci będący zarazem inauguracją jego królowania - do tego czasu rządy na Ziemi sprawował szatan. W stosunkowo bliskim czasie ma nastąpić Armagedon, czyli wielka apokaliptyczna wojna z siłami zła, i wszyscy, którzy nie są świadkami Jehowy, zostaną zgładzeni. Nastąpi wówczas również zmartwychwstanie sprawiedliwych i powstanie mający siedzibę w Niebie rząd złożony z Jezusa jako króla oraz 144 tys. wybranych. Pozostali świadkowie Jehowy mieszkać będą cieleśnie na Ziemi przypominającej rajski ogród Eden, a Jezus będzie nad nią panował przez tysiąc lat, po czym zgładzi wypuszczonego na krótko szatana i odda władzę swemu Ojcu - Jehowie. Ponadto świadkowie Jehowy uważają, że Duch Święty to tylko bezosobowa moc, na podobieństwo energii elektrycznej, a nieśmiertelna dusza to wymysł szatana, gdyż według nich człowiek po śmierci przestaje istnieć i może zostać jedynie powtórnie powołany do cielesnego istnienia na końcu czasów, o ile będzie się znajdował w „pamięci Boga”, czyli de facto jeśli będzie świadkiem Jehowy”.
 
 
Tu jest właśnie istota różnicy pomiędzy katolikami a Świadkami – Świadkowie Jehowy nie odmawiają modlitwy „Ojcze Nasz”, w dodatku nie uznają Jezusa za Boga. Wystarczy poprosić przychodzących do domu świadków o wspólne odmówienie tej danej nam przez Jezusa modlitwy, a popadają w zakłopotanie z którym odchodzą.
 
Zwykłemu katolikowi może imponować znajomość Pisma Świętego przez Świadków Jehowy. Teoretycznie ta znajomość jest wybiórcza i służy indoktrynacji, ale przyznajmy, że i wielu katolików nie zna Pisma Świętego.
 
Tymczasem przekład ich Biblii na polski pochodzi z j. angielskiego. To tak, jakby Bułgar tłumaczył „Quo Vadis” Sienkiewicza na swój język z wersji angielskiej, a nie polskiej. Może tu dojść do błędów i przeinaczeń. Obrazuje też, gdzie jest ich centrala, i jak bardzo są od niej zależni.
 
Często zarzuca się katolikom, że Stary i Nowy Testament mają na świecie po 950 tłumaczeń (wydań), i przekaz Biblii został dawno wiarołomnie przez Kościół Katolicki zmieniony. To karygodna bzdura głoszona przez wrogich Kościołowi Katolickiemu ignorantów.
 
Należy przypomnieć, że Biblia Tysiąclecia tłumaczona była z języków oryginalnych, a podstawą przekładu zarówno Biblii Jakuba Wujka (wydanie Biblii po polsku z 1599 r.) jak i Biblii Tysiąclecia (1965) był przekład łaciński dokonany przez św. Hieronima – tzw. Wulgata. Przy Biblii Tysiąclecia korzystano również z krytycznych edycji tekstów oryginalnych – pisanych po hebrajsku, aramejsku i grecku.
 
Ciekawostka: dlaczego Świadkowie Jehowy nie śpiewają hymnu i pieśni patriotycznych? Ponieważ wg nich, ma to religijny charakter.
 
Teza ta Polakom może wydać się kuriozalna, powiedziałbym idiotyczna, ale jest tu pewien szkopuł pokazujący, że Świadkowie są swego rodzaju „agenturą w Polsce”. Otóż powołują się nie tylko na Biblię, (która zakazuje Bałwochwalstwa), ale na orzeczenie Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych, który podobno stwierdził, że ceremonie państwowe maja charakter religijny.
 
Dla nas, po prostu nie rozumieją znaczenia słowa patriotyzm - łac. patria,-ae = ojczyzna, gr. patriotes – które dla nas jest umiłowaniem ojczyzny jako ziemi i dzieła ojców – a wiec odnosi się to do IV Przykazania. Dla katolików oczywiste jest, że to Bóg jest najważniejszy, ale Świadkowie, a spotkałem taki przypadek – wyrażający się nienawistnie o żołnierzach Armii Krajowej rzekomo masowo mordujących ich podczas II wojny – w takim wypadku nie mogą budzić sympatii.
 
No bo skoro nie są patriotami, dlaczego nie brzydzą się dolarem amerykańskim, który szczególnie w latach komuny, silnie wspierał ich organizacje? Dlaczego nie przeszkadza im masoński znak na banknocie jednodolarowym? W Internecie często mówi się też (łatwo znaleźć te filmy) o tuszowaniu pedofilskich skandali w ich wspólnotach.
 

Dlaczego Świadkowie Jehowy są nielubiani? Bo nikt nie lubi fałszywych, upartych i natrętnych akwizytorów - ludzi, którzy pogardliwie wytykają błędy innym, mają nieuzasadnione poczucie własnej wartości i robią w gniazdo, z którego się wywodzą. Zresztą, gdyby ich nauki były takie atrakcyjne, to przy ich zaangażowaniu ludzie sami garnęliby się do nich. 

Na końcu odpowiedź: skoro Wyznawanie wiary w bóstwo Jezusa Chrystusa, wyraża się w uważaniu go za mesjasza i Syna Bożego oraz we wiarę w jego odkupieńczą śmierć i zmartwychwstanie, która jest dla chrześcijan podstawową drogą zbawienia (por. Rz 10,9), to Świadkowie Jehowy nie są chrześcijanami.          

KOMENTARZE

 • @Autor
  Niestety oni gorsi od sekciarzy . https://parezja.pl/kto-wspieral-hitlera-kosciol-czy-swiadkowie-jehowy/
 • SJ...
  //u Świadków Jehowy tylko 144 tys. wybranych ludzi idzie do nieba//

  no własnie...w tej kwestii świadkowie nie za bardzo się chcą wypowiadać...:))

  podejrzewam, ze te 144 tys tych pomazańców (kto ich pomazał??:)jest już w jehowickim raju :))...a reszta zapierdala tu na tym ziemskim padole łez zbiera punkciki za sprzedawanie Strażnic, napędzając kabzy Ciału Kierowniczemu... i tym sposobem mają wpływ na lepsze życie tych 144 tys pomazańców :))

  ale że przez 35 lat rypał im berety przewielebny Russel, że piramidy egipskie to tron boży :))...aby potem ogłosić, ze piramidy to "pomnik demonizmu" :D

  http://trybeus.neon24.pl/post/138142,swiadkowie-jehowy-czy-swiadkowie-masonerii
 • @Repsol 16:50:11
  ooo...fajny tekst...ciekawe co Roux powie na list Świadków Jehowy do Hitlera :))

  "DROGI KANCLERZU RZESZY " :D :D...

  KONGRES 5000 DELEGATÓW ODNOTOWAŁ RÓWNIEŻ – JAK TO STWIERDZA DEKLARACJA – BADACZE PISMA ŚWIĘTEGO W NIEMCZECH WALCZĄ O TAK SAMO WYSOKIE, ETYCZNE CELE I IDEE, KTÓRE RZĄD NARODOWY NIEMIECKIEJ RZESZY PROKLAMOWAŁ ODNOŚNIE RELACJI CZŁOWIEKA Z BOGIEM, A MIANOWICIE O UCZCIWOŚĆ STWORZEŃ WOBEC ICH STWÓRCY.

  NA KONGRESIE STWIERDZONO, ŻE NIE MA ŻADNEJ SPRZECZNOŚCI POGLĄDÓW POMIĘDZY NIEMIECKIMI BADACZAMI PISMA ŚWIĘTEGO A RZĄDEM NARODOWYM NIEMIECKIEJ RZESZY. BIORĄC POD UWAGĘ CZYSTO RELIGIJNE I APOLITYCZNE CELE BADACZY PISMA ŚWIĘTEGO, MOŻNA POWIEDZIEĆ, ŻE SĄ ONE W CAŁKOWITEJ ZGODZIE Z PODOBNYMI CELAMI RZĄDU NARODOWEGO NIEMIECKIEJ RZESZY.


  ha ha ha :)))
 • "świetnie znają Biblię"?
  "Przyznajmy jednak, że ci, którzy chodzą po domach, świetnie znają Biblię. "

  Wcale świetnie nie znają. Co znają to wykute na pamięć fragmenty wyrwane z kontekstu, i jak trzeba błędnie przetłumaczone.

  Podam przykład z samego początku Biblii (Rodzaju 1:2)

  Normalne tłumaczenie:

  "Duch Boży unosił się nad powierzchnią wód"

  Jehowici, którzy negują trzecią hipostazę (osobę) Trójcy Świętej "przetłumaczyli" to:

  "a czynna siła Boża przemieszczała się tu i tam nad powierzchnią wód"

  Jak jest w oryginale, po hebrajsku "Ruah Elohim" (Duch Boga)

  i w pierwszym żydowskim tłumaczniu na grecką Septuagintę (przez Żydów, dla Żydów, przed przyjściem Chrystusa) "Pneuma Theou" (Duch Boży). W Wulgacie jest "spiritus Dei"

  innych przykładów jest dużo.
 • Autor
  Dawno nie czytałem tylu przekłamań co do wierzeń ŚJ.


  To tak jakby historię Bułgarii pisali Turcy osmańscy albo Ewangelię żydowscy uczeni w piśmie.

  Mam płonną nadzieję, że to zaledwie ignorancja, nie zaś trywialne oplujstwo.
 • @trybeus 17:19:53
  Witaj , a co tu można powiedzieć .Pzdr. http://korwin-mikke.pl/australia_i_oceania/zobacz/swiadkowie_jehowy_przepraszaja_swoje_ofiary_i_placa_odszkodowania/116406
 • bóg tego swiata niktorym tu zaslepil umysly moze nie na zawsze
  JA JESTEM JAHWE I NIEMA INNEGO POZA MNA NIEMA INNEGO BOGA,JA JESTEM KTORY JESTEM [Biblia Tysiaclec]eia
  treborok.wordpress.com/kim-jest-jahwe/
  teborok poszedlal daleko ale gubi go pycha i wysokie Ja pisze w konkluzji ,,,to nie dla mnie., a przeciez niema innej opcji. Ocenia z pozornej i plytkiej wiedzy [drogi wasze nie sa moimi drogamia mysli moje nie sa waszymi myslami.] JAHWE JEST BOGIEM DOBRM I SPRAWIEDLIWYM. Czy tak jest niech oceni kazdy czytajac np ksiege Izajasza ,Ejzechiela , Jeremiasza W kazdym momencie JAHWE pragnie by ludzie szli droga prawdyi pokoju i dobra .- wybieraja jak starozytni izraelici zlo................. Patrz tez ,,NATUREI KARTA,,
  ----------JAHWE
  jan 03.11.2016 09:14:22  jan Says:
  19 listopada 2016 o 21:43

  Mysle ze autor artykuly popelnia wiele bledow natury logicznej w analizie BIbli i ocenie Boga JAHWE [JEHOWA] .Perspektywa postrzegania rzeczywistosci ,slabego czlowieka jest bardzo waska i krutkowzroczna. Mowi JAHWE ,,Drogi moje nie sa waszymi drogami a mysli moje nie sa waszymi myslami,, Przypisuje autor JAHWE kwrozercze instynkty tymczasm JAHWE na kartach calego Starego Testamentu.zada od ludzi wysokiej empati jest to przewodnia mysl u Izajasza Ejzechiela i innych Prorokow kierownych duchem JAHWE. Mowi JAHWE ,Rece wasze sa pelne krwi Obmyjcie sie czysci badzcie .Usuncie zlo uczynkow waszych sprzed moich oczu. Przestancie czynic zlo,zaprawiajcie sie w dobrym Troszczcie sie o sprawiedliwosc,wspomagacie ucisnionego oddajcie slusznosc sierocie w obronie wdowy stawajcie,, Czy tak wypowiada sie okrutny tyran jakim autor widzi JAHWE. czy tylko zawodzi autora rozum wynikajacy z pychy. Pragnieniem JAHWE jest by miejscem szczesliwym byla cala planeta Ziemia a stary testament i historia Zydow jako narodu wybranego to sa etapy tego planu rozciagnietego na tysiaclecia a wiec w perspektywie jakie czowiek nie obejmuje rozumem,wiec wybory jakie dokonuaja sie wludziach sa wyborami serca i one sa kryterium prawdy Nauka Jezusa jako wyslannika JAHWE ktory daje nowy nakaz mlosci jest wlasnie nawyzszym pragnieniem JAHWE Nowe Niebo i Nowa Ziemia oto cel JAHWE ktory na pewno zostanie spelniony..
  Odpowiedz

  jan Says:
  20 listopada 2016 o 14:20

  Arya – nie jestem Swiadkiem Jehowy w sensie formalnym ,w sensie rzeczywistej postawy nim jestem poniewarz uczczenie imienia JAHWE jest istota Starego i Nowego poslania do ludzkosci w tym sensie moge powiedziec ze Swiadkowie Jehowy glosza prawde,poniewarz odrzucili wszystkie synkretyczne odejscia od pierwowzoru jakim byla nauka pierwszych ucznioow Jezusa KTÓRZY UWIERZYLI ZE JEZUS JEST TYM POSLANYM PRZEZ JAHWE prorokiem -w tym zawiera sie prawdziwa defnicja wiary, WIERZĘ ze Jezus jest tym poslanym przez JAHWE prorokiem ktorego oczekiwali Izraelici[ oni nie oczekiwali przyjsca i ukazania sie samego JAHWE tylko przyobiecanego przez JAHWE proroka – to obala wszelkie falszywe nauki stworzone przez nierozumnych falszywych nauczycieli ktorzy osobe Jezusa zrownuja z osoba JAHWE […ide do Ojca bo Ojciec jest wiekszy odemnie … ]. prawdziwa definicja tego pojecia jaka przewja sie przez caly nowy testament tyczy wlasnie tego by uwierzyli ze Jezus jest poslanym przez JAHWE a nie ze jest JAHWE czy tez jest jego czesc w trujcy itp. [polecam tu haslo biskup ARIUSZ lub ARIANIE POLSCY by zrozumiec ze dogmaty wiekszosci koscolow sa falszywe ] Ten drastyczny przyklad jakim sie poslurzylas nie wynika z kontekstu tego co napisalem, wzielas przyklad ekstremalnie krancowy by stworzyc waskie pole do ustosunkowania sie do problemu,tym samym stworzyc wrazenie ze JAHWE jest tym krwiazerczym tyranem ktory za nic ma zycie ludzi gdy tymczasem jest zupelnie odwrotnie,odbiram to jako prube manipulacji i forme socjitechniki a nie darzenie do prawdy i zrozumienia . We wpisie poslurzylem sie cytatami ktore JAHWE stawiaja Jako Boga preagnacego wszelkiego dobra,takie jest jego pragnienie w stosunku do calej ludzkosci,po to poslal swego proroka Jezusa z Nazaretu by Jezus poprzez swoich uczniów to oredzie przekazal calemu swiatu -.. nowe przykazanie wam daje abyscie sie wzajemnie milowali -to sa slowa JAHWE. Albowiem jak sam Jezus powiedzial mowie i czynie to co slysze od Ojca . W histori Izraela bylo wiele dratycznych obrazow i przejawow surowosci JAHWE to fakt , przykladowo kara na Sodome i Gomore byla sroga poniewarz miala utrwalic zachowania które nie beda destruktywne i zabujcze dla calej spolecznosci w dlugiej przestzeni czasowej zapewniajac im trwanie i stabilnosc spoleczna , jesli rozpatrywac populacje tych miast zkazanych na zniszczenie to mozna smialo powidziec ze kontynuacja sodomi i rozwiezlosci[choroby] i tak dopowadzila by te panstwa miasta do upadku i smierci. a w konsekwencji ruiny i zniszczenia poprzez np niezdolnosc do obrony. Drastyczne nakazy JAHWE jesli chodzi o postepowanie Izraelitow bylo wtamtych czasach reguła i zeby przetrwac w swiecie gdzie wojny byl na porzadku dziennycm Izraelici sila rzeczy pacyfistami byc nie mogli bo byli by wyrznieci przez inne plemiona i narody,tym samym nie spelnili by swego chwilowego poslnnictwa w kwesti uczynienia Ziemi miescem pokoju, radosci i milosci i [czy ty sam w obronie swej rodsziny gdyby zaszla taka koniecznosc dzis nie urzyl bys wszystkch mozliwosci by powstrzymac uzbrojonego bandyte czy to indywidualnego czy tez zorganizowanego. Postawiles czysto teretyczne zalozenie co by bylo gdyby, niewiemy jak beda przebiegac procesy budowania Nowej Ziemi [izajasz 2 rozdzial] Jak JAHWE ten proces przeprowadzi,ale na pewno zgodzisz sie ze wsrod ludzi jest sporo jednostek o ekstremalnie zlej naturze ktorzy np swiadomie wywolua wojny a miliony ofiar sa wkarkulowane w ich proces decyzjny, tacy ludzie jesli sa np u wladzy dobrowolnie tej wladzu nie oddadza ludzia szlachetnym do tego cie nie musze przekonywac, jak nastapi odsuniecie ich od mozliwosci czynienia zla to nie nasz problem gdyz nawet wybraznia nasza nie jest w stanie ogarnac metod i srodkow jakie ma JAHWE by swoj cel zrealizowac , ktory zna na wskros nasze mysli , zamiary. pobudk ,i motywy a jego wyrok bedzie wrokiem sprawiedliwym,i mowie to nawet w odniesieiu do siebie zdajac sie na jego sprawiedliwosc. jesli doczekam tych czasow. Zgodzisz sie na pewo z jednym o ile obserwujesz to co sie dzieje i w jakim idzie kierunku a idzie w kierunku upadku warosci ,,toalitaryzmu,przemocy, zycie bedzie sie stawalo absurdem , czlowiek staje sie numerem bez wartosci ktorym w zalozeniu mona bedzie zrobic co sie chce oni chca decydowac o twoim zyciu i zdrowiu moga cie zabic i wykozystac narzady[robi sie to juz na masowa skale i mysli sie nawet o zjadaniu ludzi[podobno np we francji juz to jest jako taka ekstrawagancja ] oni mysla o depopulacj do poziomu500 milionow[film esoteric aenda] co bedzie dalej skoro zwyrodnialcy sa czesto u wladzy i majac poslusznych zoldakow, i w majestacie prawa chca zbodnie dalej realizowac Na dzis niema zadnych absolutnie zadnych przeslanek by pojawila sie sila ktora by radykalnie czy tez na zasadzie zapoczatkowania procesu moga cos radykanie zmienic -niema takiej nadzieji,niema takich sil ,niema takich zorganizowanch strktur ktore byly by w stanie zapoczatkowac budowanie prawdy i milosci w relacjach miedzyludzkich bo tez wielu ludzi nie jest nawet zdolna do takiej postawy – Wekszosc nie wie juz nawet do jest dobre a co zle ,co to jest prawosc a co to bezprawie. wskaz wec droge skoro uwarzasz ze lepiej od slowa JAHWE rozumiesz rzeczywistosc……… a wyzwaniem czasu jest potrzeba znalezenia rozwiazania bo unicestwimy sie sami.. tymczasem rozwiazania niema. rozwaz to
  ………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..[.Izajasz 60 r. Biblia Tysiaclecia wyd II ]
  1 Powstań! Świeć, bo przyszło twe światło
  i chwała JAHWE rozbłyska nad tobą.
  2 Bo oto ciemność okrywa ziemię
  i gęsty mrok spowija ludy,
  a ponad tobą jaśnieje JAHWE
  i Jego chwała jawi się nad tobą.
  3 I pójdą narody do twojego światła,
  królowie do blasku twojego wschodu.
  Odpowiedz

  ,,,WY BEDZIECIE MOIMI SWIADKAMI PO WSZYSTKIE KRANCE ZIEMI,,
 • @jan 23:44:45
  : ))))) http://piotrandryszczak.pl/deklaracja.html
 • @rapsol - Co mowi wikipedia-https://pl.wikipedia.org/wiki/Prześladowania_Świadków_Jehowy_w_III_Rzeszy
  W dniach od 7 do 9 września 1934 roku zorganizowano kongres w Bazylei, na który przybył Joseph F. Rutherford. Uczestniczyło w nim również blisko 1000 delegatów z Niemiec. Rutherford zamierzał dokładnie zapoznać się z sytuacją w kraju. Ponieważ sytuacja Świadków Jehowy w Niemczech stawała się coraz trudniejsza, opracowano plan jednolitego działania. Do wszystkich zborów w Niemczech wysłano list J.F. Rutherforda, w którym nakazał przeprowadzenie specjalnego zebrania w dniu 7 października, odczytania listu i wysłania wcześniej zredagowanej depeszy[18]. 7 października 1934 roku członkowie zborów Świadków Jehowy w Niemczech wystosowali do rządu Hitlera list o treści: „Wasze prawo pozostaje w całkowitej sprzeczności z prawem Bożym (...) Niniejszym oświadczamy zatem, że za wszelką cenę będziemy przestrzegać przykazań Boga, zgromadzać się w celu studiowania jego słowa, będziemy wielbić go i mu służyć, tak jak polecił”. Tego samego dnia Świadkowie Jehowy z 49 krajów świata zgromadzili się w celu wysłania do Hitlera telegramów o treści: „Złe traktowanie świadków Jehowy oburza wszystkich porządnych ludzi na ziemi i zniesławia imię Boga. Zaniechajcie prześladowania świadków Jehowy, bo w przeciwnym razie Bóg zniszczy Was razem z Waszą nacjonalistyczną partią”. W odpowiedzi naziści wzmogli prześladowania. Natomiast w 1938 roku na dorocznym zjeździe partii w Norymberdze na Zeppelinwiese Hitler grzmiał: „Ten wróg Wielkich Niemiec, ten pomiot Międzynarodowych Badaczy Pisma Świętego zostanie w Niemczech wytępiony!”[c] W miarę jak nasilały się prześladowania, konsolidowała się też nieugięta postawa Świadków Jehowy[19][20].

  @rapsol- w 1933 sytuacja nie byla jednoznaczna, pomimo to postawa Swiadkow Jehowy mogla by byc wzorem neutralnosci.
 • @ trybeus- specjalne dla ciebie
  Tego samego dnia Świadkowie Jehowy z 49 krajów świata zgromadzili się w celu wysłania do Hitlera telegramów o treści: „Złe traktowanie świadków Jehowy oburza wszystkich porządnych ludzi na ziemi i zniesławia imię Boga. Zaniechajcie prześladowania świadków Jehowy, bo w przeciwnym razie Bóg zniszczy Was razem z Waszą nacjonalistyczną partią
 • @jan 12:20:36
  Na pewno ?. :))) A ilu Świadków Jehowy zginęło w Holocauście?

  Trudno to jednoznacznie określić, bowiem Strażnica niejednoznacznie się w tej kwestii wypowiada i istnieje możliwość pomyłki. Ale pewne przybliżone dane można uzyskać. Ogółem przyjmuje się, że prześladowania dotknęły ok. 30 000 Świadków Jehowy (Przebudźcie się! 8 maja 1993, str. 31). "Prześladowania" to dość ogólnikowe sformułowanie. Jedna z ich publikacji podaje bardziej szczegółowe dane. Znajdujemy tam takie oto słowa o ofiarach śmiertelnych z powodu reżimu Hitlera wśród Świadków Jehowy: "Jak wyglądała ich sytuacja pod koniec II wojny Światowej? Jakieś 2000 Świadków zmarło w więzieniach, z czego przeszło 250 stracono" (Strażnica, 15 marca 2001, str. 9). Książka Wspaniały finał..., również podaje liczbę ofiar większą od tysiąca, i zawyża ją do liczby 2 tysięcy, pisząc, że "w hitlerowskich Niemczech" "Mniej więcej połowę Świadków Jehowy (przeważnie mężczyzn) wysłano do obozów koncentracyjnych, z czego tysiąc stracono, a tysiąc innych zmarło w latach 1933 - 1945" (str. 39, tabela, por. Strażnica, 1 V 1998 r str. 11, par. 18). Strażnica z 1 lipca 1979 roku, na str. 7 podawała nieco inaczej na temat tych prześladowań w hitlerowskich Niemczech w latach 1933 - 45 pisząc, że 2 tysiące świadków zamknięto w obozach koncentracyjnych, a jeśli chodzi o ofiary, to "Ogółem 635 świadków zginęło w zakładach karnych, przy czym na 203 wykonano wyroki śmierci" (por. Strażnica, rok CI, nr 16, str. 2, Działalność Świadków Jehowy w Niemczech w czasach nowożytnych, str. 52). Z tego wynika, że pod panowaniem Hitlera męczeńską i nagłą śmiercią zginęło 838 Świadków Jehowy, czyli mniej niż tysiąc ! Reszta jak się wydaje zmarła w więzieniach, przy czym nie musiała to być śmierć męczeńska, mogły te osoby umrzeć z innych przyczyn. Przy najostrożniejszych szacunkach wychodzi więc, że liczba męczenników za wiarę wśród Świadków Jehowy, nie przekracza nawet tysiąca, lub tysiąc jest to liczba jaką możemy przyjąć w przybliżeniu. Przy szacunkach nawet skrajnie zawyżonych na korzyść Świadków Jehowy możemy mówić najwyżej o 2000 -2500 ofiar. Nadal jest to trzy razy mniej od liczby duchownych zamordowanych przez reżim Hitlera, jaką to liczbą podałem wyżej.

  Czy jest to liczba sześciokrotnie mniejsza, czy trzykrotnie mniejsza, to jakby nie patrzył wychodzi na to, że i tak jest to liczba kilkakrotnie mniejsza. W tym świetle, powyższa pisanina Strażnicy trywializująca "garstkę" zamordowanych duchownych, na korzyść rzekomych "tysięcy" zamordowanych przez Hitlera Świadków Jehowy, wydaje się być niczym innym jak tylko celowo dokonanym niemiarodajnym porównaniem w dziedzinie martyrologii. Pozostawiam tą kwestię bez komentarza. http://piotrandryszczak.pl/jan_lew_przesladowani_swiadkowie_jehowy.html
 • Religie dzielą
  Gdy się swojej religii nie praktykuje, to ona bardziej dzieli i zagraża, niż pomaga. Na wyższym poziomie praktyki ludzie potrafią ze sobą współżyć.

  Papież Franciszek podczas spotkania z członkami Kurii Rzymskiej
  22 grudnia 2014 r.:

  "Faktycznie, Kuria — jak Kościół — nie może żyć bez żywej, osobistej, autentycznej i mocnej więzi z Chrystusem. Członek Kurii, który nie żywi się codziennie tym Pokarmem, stanie się biurokratą (formalistą, funkcjonariuszem, zwykłym urzędnikiem): latoroślą, która usycha, powoli umiera i zostaje wyrzucona daleko.

  Codzienna modlitwa, częste przystępowanie do sakramentów, a szczególnie do Eucharystii i pojednania, codzienny kontakt ze Słowem Bożym i duchowość wyrażająca się w praktykowaniu miłości bliźniego są życiodajnym pokarmem dla każdego z nas. Niech będzie jasne dla nas wszystkich, że bez Niego nic nie możemy uczynić."

  Kontynuując swoje przemówienie Papież Franciszek opisał 15 chorób i pokus osłabiających kurię

  W tym m.in.: ...

  3.- Chorobę umysłowego i duchowego «skamienienia»
  (...)
  8.- Chorobę egzystencjalnej schizofrenii
  9.- Chorobę obmowy, szemrania i plotek
  (...)
  13.- Chorobę gromadzenia
  14.- Chorobę zamkniętych kręgów
  15.- Chorobę światowej korzyści, ekshibicjonizmu

  Całość tu
  http://iddd.de/Franc15grzech.pdf

  Szczęść Boże -:)))
 • @adevo 15:00:02
  Szczęść Boże . http://3.bp.blogspot.com/-976zryv_Gx4/Ucbg_IN4AeI/AAAAAAAAAWE/0x1RQxXYo1Q/s800/Rze%25C5%25BC+Jerozolimy.jpg
 • Autorze, napisałeś:
  ''Przyznajmy jednak, że ci, którzy chodzą po domach, świetnie znają Biblię.''
  //

  Oni znają Biblię???

  Człowieku, czyś ty Biblię choć raz czytał?

  Oni jej w ogóle nie znają!

  Oni otrzymują nakazy od ciała kierowniczego na jaki temat mają głosić, dostają GOTOWCE w postaci artów, numeracji wersów Biblijnych i tak udają, że Biblię znają.

  Ja z nimi miałam wiele kontaktów (nigdy świadkiem nie byłam i nigdy nie będę), tyle, że ja Biblię znam i wieleokrotnie przyłapałam ich na tym, że nie mają zielonego pojęcia o Biblii!
 • @Bara-bar 01:34:43
  ależ nikt tu nie neguje Baśka, ze ty nie znasz Biblii :))...przecież wszyscy tu wiedzą, że jesteś... uczona w piśmie :D
 • @trybeus 10:07:36
  Ciekawe,ze Bara-bar traktuje sie tak lagodnie gdy ona wali w katolicyzm z grubej rury,a Roux,ktory niczym myszka podgryza go zamieszczajac artykuly nie swojego zreszta autorstwa tepi sie bez litosci
 • @ALL
  JESTEM SEKCIARZEM I NIE JESTEM SEKCIARZEM!

  Jeżeli mamy na uwadze pierwotny sens wyrazu sekta, to największym sekciarzem jestem ja. Dlaczego? Ponieważ wyraz "sekta" od "secare" to odcinanie się lub dokładniej odrąbywanie się od czegoś.

  Gdy mówimy o poglądach pod względem wiary to ja "odrąbałem się" dzięki Łasce Pana Jezusa od Kościoła katolickiego. W pierwotnym poglądzie sektą nazywano raczej oddzielne stronnictwo które odcięło się od jakichś innych... poglądów.

  Dzisiaj wyraz "sekta" zszedł na manowce i przyznano mu tylko i wyłącznie znaczenie pejoratywne – negatywne!

  Jednak, jeżeli mówimy o pejoratywnym znaczeniu słowa "sekta" to nie tylko Świadkowie... są sektą ale również katolicy czy Adwentyści Dnia Siódmego, ponieważ owi oni odcięli się od Nauk Boga Ojca oraz Boga Syna!

  Tymczasem!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej