Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
287 postów 186 komentarzy

Superklaster

Romuald Kałwa - Dziennikarz superklaster.pl

Jan hrabia Potocki samozwaniec

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Twierdzi, ale się myli, że jest jedynym legalnym prezydentem Polski.

Jan Zbigniew Potocki zwie się hrabią. Ten mężczyzna o wyjątkowo pięknym głosie zyskuje sporą popularność na YouTube. Twierdzi, że jest jedynym legalnym prezydentem Polski. Próbował już (nieskutecznie) oddać prezydenturę Polski Lechowi Kaczyńskiemu. Obecna Polska jest wg niego państwem nielegalnym.
Oddanie prezydentury jak dotąd się nie udało, w wyniku czego obecna Rzeczpospolita nie ma m.in. szans na skuteczne ubieganie się o odszkodowanie od Niemiec. Trzeba również wspomnieć, że jest IX Wielkim Mistrzem Orderu Św. Stanisława. Orderu, którego cena w zależności od klasy w latach 80-tych wynosiła od 150 do 1000 dolarów.
Hrabia wszędzie widzi Żydów, także wśród patriotów. Swoją drogą interesujące, czy coś łączy go ze sławnym zdrajcą Stanisławem Szczęsnym Potockim żyjącym w latach 1751 – 1805, również odznaczonym orderem św. Stanisława i znanym rusofilem. Faktem jest, że wzmiankowany rosyjski patriota i rogacz urodził się na ziemiach ruskich – dzisiejszej Ukrainie, a zwrotu tychże majątków domaga się obecnie jaśnie pan hrabia prezydent Jan Zbigniew Potocki.
Jan Zbigniew Potocki i jego zwolennicy zapominają, że w Polsce od uchwalenia konstytucji marcowej z 1921 r. nie uznaje się tytułów arystokratycznych. Swoją funkcję zawdzięcza dalekiemu kuzynowi Juliuszowi Nowinie - Sokolnickiemu, w latach 1972-90 przez większość emigracji nieuznawanego samozwańczego prezydenta Rzeczypospolitej na Uchodźstwie. Zwolennicy samozwańca przypominają Rozdział II Art. 13 punkt 2b Konstytucji z 1935 r., gdzie prerogatywą przedwojennego Prezydenta Polski było:
„b) wyznaczenie na czas wojny następcy Prezydenta Rzeczypospolitej”, czego niby nie zrobiono, co nie jest prawdą. 
Otóż po klęsce we wrześniu 1939 r. po wymuszonej przez Francję, Wielką Brytanią i generała Sikorskiego rezygnacji mianowanego na Prezydenta Bolesława Wieniawy-Długoszowskiego (który zrzekł się tej funkcji po kilku dniach) pierwszym Prezydentem RP na Uchodźstwie 30 września 1939 r. (sprawował Urząd do 6 czerwca 1947 r.) został mianowany przez Prezydenta Ignacego Mościckiego Władysław Raczkiewicz, a został nim właśnie na podstawie wspomnianego powyżej Artykułu 13 i Art. 24 Konstytucji z 1935 r. 
W Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej (Londyn 4 lutego 1987 r.) czytamy oświadczanie rządu RP na Uchodźstwie, gdzie działalność Sokolnickiego – poprzednika jaśnie hrabiego, uznano za prowokacyjną i szkodliwą:
Należy przypomnieć, że ostatni Prezydent RP na Uchodźstwie Ryszard Kaczorowski zakończył działanie swojego urzędu oraz rządu na emigracji 20 grudnia 1990 r., by już 24 grudnia na Zamku Królewskim w Warszawie uroczyście przekazać Lechowi Wałęsie insygnia prezydenckie II Rzeczypospolitej, m.in. Orderu Orła Białego i Orderu Odrodzenia Polski.
Poniżej oświadczenie Rządu RP na Uchodźstwie w sprawie poprzednika pana hrabiego Potockiego:

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY