Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
233 posty 99 komentarzy

Superklaster

Romuald Kałwa - Dziennikarz superklaster.pl

Samospalenie w Warszawie. Nominacja do nagrody Darwina

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Eliminacja politycznych genów...

Pod Pałacem Kultury i Nauki podpalił się i prawie spłonął 54-letni mężczyzna. Bo nie podobał mu się rząd PiS. Fakt, to dramatyczny akt polityczny, tylko ciekawy jestem, ile w Polsce od 1989 roku z biedy, z braku pracy, bankructw czy zwykłego niszczenia ludzi, popełniono samobójstw. 

 

Wiele naszych problemów, takich jak kapitalizm polityczny, złowrogie przejęcie przedsiębiorstw czyli wyprzedaż majątku narodowego, ustawiane przetargi, samopas sądów i niektórych służb, skarbówki, komorników i systemowa bieda...
Naiwniak jest ofiarą mediów głównego ścieku, które kłamią, manipulują i jątrzą. Mężczyzna bronił m.in. niezależności sądów.
Obecnie sądy – jak dobrze wiemy nadzwyczajna kasta – skazują w Polsce na bezwzględne więzienie za zabicie psa. Oczywiście wszyscy zgodzimy się, że zabicie zwierzęcia jest czynem złym i bestialskim. Tylko kilka dni temu ludzie w całej Polsce usłyszeli, że myśliwy za zabicie człowieka dostał rok więzienia w zawieszeniu i 10 000 zł grzywny. 
Podobnie jak Adam Mazguła, lider Komitetu Obrony Demokracji, który kilka lat temu otrzymał półtora roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata, za nieumyślne spowodowanie śmierci na polowaniu.
Ludzie, którzy pokazują bandytów palcem są zastraszani i skazywani. Sorry, ale mam gdzieś frajerów (tak jak oni nas), którzy tak nienawidzą wszelkiej prawicy, że są gotowi zabijać innych lub siebie, a wszystko by utrzymać obecny stan zniewolenia i bylejakości życia społeczno-politycznego.
Oto 15 punktów, w których mężczyzna bronił obecnej bylejakości systemu:
- Protestuję przeciwko ograniczaniu przez władze wolności obywatelskich;
- Protestuję przeciwko łamaniu przez rządzących zasad demokracji, w szczególności przeciwko zniszczeniu (w praktyce) Trybunału Konstytucyjnego i niszczeniu systemu niezależnych sądów;
- Protestuję przeciwko łamaniu przez władze prawa, w szczególności Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej. Protestuję przeciwko temu, aby ci, którzy są za to odpowiedzialni (m.in. Prezydent) podejmowali jakiekolwiek działania w kierunku zmian w obecnej Konstytucji - najpierw niech przestrzegają tej, która obecnie obowiązuje.
- Protestuję przeciwko takiemu sprawowaniu władzy, że osoby na najwyższych stanowiskach w państwie realizują polecenia wydawane przez bliżej nieokreślone centrum decyzyjne związane z prezesem PiS, nieponoszące za swoje decyzje odpowiedzialności. Protestuję przeciwko takiej pracy w Sejmie, kiedy ustawy tworzone są w pośpiechu, bez dyskusji i odpowiednich konsultacji, często po nocach, a potem muszą być prawie od razu poprawiane;
- Protestuję przeciwko marginalizowaniu roli Polski na arenie międzynarodowej i ośmieszaniu naszego kraju;
- Protestuję przeciwko niszczeniu przyrody, szczególnie przez tych, którzy mają ją chronić (wycinka Puszczy Białowieskiej i innych obszarów cennych przyrodniczo, forowaniu lobby łowieckiego, promowaniu energetyki opartej na węglu);
- Protestuję przeciwko dzieleniu społeczeństwa, umacnianiu i pogłębianiu tych podziałów. W szczególności protestuję przeciwko budowaniu "religii smoleńskiej" i na tym tle dzieleniu ludzi. Protestuję przeciwko seansom nienawiści, jakimi stały się "miesięcznice smoleńskie" i przeciwko językowi nienawiści i ksenofobii wprowadzanemu przez władze do debaty publicznej;
- Protestuję przeciwko obsadzaniu wszystkich możliwych stanowisk swoimi ludźmi, którzy w większości nie mają odpowiednich kwalifikacji;
- Protestuję przeciwko pomniejszaniu dokonań, obrzucaniu błotem i niszczeniu autorytetów takich jak Lech Wałęsa, czy byli prezesi Trybunału Konstytucyjnego;
- Protestuję przeciwko nadmiernej centralizacji państwa i zmianom prawa dotyczącego samorządów i organizacji pozarządowych zgodnie z doraźnymi potrzebami politycznymi rządzącej partii;
- Protestuję przeciwko wrogiemu stosunkowi władzy do imigrantów oraz przeciw dyskryminacji różnych grup mniejszościowych kobiet, osób homoseksualnych (i innych z LGBT), muzułmanów i innych;
- Protestuję przeciwko całkowitemu ubezwłasnowolnieniu telewizji publicznej i niemal całego radia i zrobieniu z nich tub propagandowych władzy. Szczególnie boli mnie niszczenie (na szczęście nie całkowite) Trójki - radia, którego słucham od czasów młodości;
- Protestuję przeciwko wykorzystywaniu służb specjalnych, policji i prokuratury do realizacji swoich (partyjnych bądź prywatnych) celów;
- Protestuję przeciwko nieprzemyślanej, nieskonsultowanej i nieprzygotowanej reformie oświaty;
- Protestuję przeciwko ignorowaniu ogromnych potrzeb służby zdrowia.
Oto komentarz anonimowego internauty ~ok znaleziony na jednym z portali, pisownia oryginalna:

- ilu ludzi zostało poszkodowanych za PO przy budowie autostrad na Euro 2012 ? ilu z nich dokonało samopodpalenia z desperacji ? a mieli naprawdę wiele powodów by tego dokonać. ten o którym wszyscy piszą jak widać był poszukiwany przez rodzinę która bała się że popełni samobójstwo co może świadczyć o tym że z jego głową było coś nie tak a tacy ludzie dzięki propagandzie TVN są jak widać zdolni do wszystkiego. propaganda TVP znowu może działać w odwrotną stronę i ludzie z problemami psychicznymi mogą jak to powiedział sikorski "dożynać watahę" mam nadzieję że kiedyś politycy i dziennikarze pójdą po rozum do głowy i zanim coś powiedzą/napiszą zastanowią się 2 razy a przykładów na to że niektórzy biorą pewne rzeczy zbyt poważnie mieliśmy już kilka.
Dlaczego „nominacja” do politycznej nagrody Darwina? Mężczyzna w swojej krótkowzrocznej nienawiści przyczynia się do eliminacji swoich politycznych genów, wskutek czego nie będzie rozsiewać swoich głupot. Szkoda chłopa, ale od faceta w tym wieku powinno się wymagać więcej rozsądku.
 

KOMENTARZE

 • Wszelkiej maści opozycjoniści i patrioci nie róbcie głupstw ! Nie na tym polega walka !
  Bezsensowna Tragedia.

  Jeszcze bardziej idiotyczne stanowisko Rządu. Minister Błaszczak stwierdził:

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/mariusz-blaszczak-o-szczegolach-ws-ataku-nozownika-w-stalowej-woli/qjr4tcp

  ".....To jest ofiara tej propagandy totalnej opozycji, która ma miejsce w Polsce. Tej opozycji, która walczy z rządem przez ulicę i zagranicę. Nie ma powodów, żeby targnąć się na własne życie w takiej sytuacji...."

  Tak jakby nie był mu znany list samobójcy.

  To było zbyt tanio i bezsensownie sprzedane własne zdrowie czy życie. Gdyby tak Polacy walczyli z Hitlerem, Niemcy by tylko zacierali ręce.

  Słowa Błaszczaka tylko dowodzą jak nisko upadł on i jego mocodawcy, pretendujący do miana uczciwych katolików.

  PS

  Niestety nie wystawie oceny, ze wstrętne i ogólnikowe podsumowanie czynu samobójczego.

  Nie wszyscy są z jednakowej gliny. Ludzi wrażliwych i uczciwych depresje dopadają wcześniej. To, że rodzina obawiała się, że coś sobie zrobi nie jest dowodem, że był to człowiek umysłowo chory. Samobójcy często mówią wcześniej, że nie widzą sensu życia, że są skłonni targnąć się na swoje życie. Mówią tak, bo liczą na pomoc i poparcie swoich bliskich.

  Gdyby to był zły człowiek jego protest polityczny, byłby aktem terrorystycznym gdzie ofiarami byli by inni ludzie.
 • Do nagrody Darwina przez bałagan.
  .
  Brak możliwości uzyskania na 1 sekundę prawdziwej równowagi, tworzy wieczny bałagan.
  Bałagan, to nie system. Każdy jak chce może go nazywać, bo nie wszystkim daje dobre warunki życia.
  Ktoś napisał w konstytucji, że ustrój demokratyczny, ale blokowany przez nieparzystą trójkę, daje wszystkim nominacje do nagrody Darwina:)
 • Autorze..
  Sądowo-mafijna Hydra podnosi łeb.... ciąć i przypalać ogniem tą bestię...Reżimowi sędziowie z wilczym biletem i wykop z zawodu w tym prawniczego jak to jest np. w USA. Pilnie i bez litości. Należy oczyścić policję, prokuraturę a przede wszystkim sądy z żydokomunistycznej i upaińskiej swołoczy.
 • @Fischer 09:59:39
  Błaszczak ma rację. Podpalił się, bo nie rządzi jego PO? Każdy ma prawo do własnej głupoty. Niech się media zainteresują podpaleniem i prawdopodobnie spaleniem żywcem śp. p. Brzeskiej, kobiety walczącej z mafią Platformy Obywatelskiej w Warszawie, a nie idiotą chorym psychicznie. Bandyci z opozycji totalnej nie cofną się przed niczym. Nie mam wątpliwości co do tego, że ktoś szuka ludzi z problemami psychicznymi,czeka aż wpadną w psychozę i odpowiednio ich nakieruje. Tak, moim zdaniem było z Cybą, teraz z nożownikiem ze Stalowej Woli i z tym, który dokonał samopodpalenia. Opozycja totalna chce udowodnić, że Polska nie jest bezpieczna. Zawsze przy ostrej retoryce znajda się ludzie niestabilni psychicznie którzy ulegną podżegaczom propagandowym i popełnią nieracjonalne czyny. To trzeba powstrzymać, zanim bandyci z opozycji totalnej rozkręcą się na dobre. Takim ludziom jak ten facet potrzebne jest doradztwo jak korzystać z dóbr jakie obecny rząd proponuje. Skończyło się kombinowanie i jednocześnie okradanie Polaków z pieniędzy jaki łożą na podatki to wspólnego wora. Po prostu ma być uczciwie i moralnie a ten gostek pewnie zwariował bo za PO było totalne rozbujanie emocji w tym przyzwolenie na rozkradanie państwa i korupcja.
 • @Fischer 09:59:39
  A tutaj zdjęcie z konwencji wyborczej "duńskich" socjaldemokratów w Aarhus (drugie co do wielkości miasto w Danii). Oddając swój głos na "platformę" możesz Polskę podobnie ubogacić kulturowo i nie tylko.

  http://www.pi-news.net/wp-content/uploads/aarhus-696x404.jpg
 • @kula Lis 67 11:54:30
  Dużo piszesz, ale głupio. Skąd wiesz, że on był z PO ?

  Co ty znowu masz do Prawników, że chcesz ich na kopach wywalać z zawodu ? Dlaczego mamy małpować jakiś system prawny z USA, gdzie prawo jest nagminnie łamane.

  Kolego co ty masz za wykształcenie, że ciągle czepiasz się lekarzy i prawników ? Nie możesz się z tym pogodzić ze ktoś ma lepsze wyksztalcenie ?
 • Jak to czytam, to jakbym słuchał człowieka co prawdą się nie shańbił, M. Błaszczaka
  Wzorem czasów stalinowskich od razu robi się z człowieka wariata. Podobnie prasa pisała o Ryszardzie Siwcu, co dokonał samospalenia na stadionie X-lecia. Metoda walki władzy totalitarnej z opozycją zawsze polegała na zamykaniu opozycjonistów w szpitalach dla obłąkanych. W wielu elementach Kaczyński działa zgodnie z dobrze sprawdzonymi wzorami komunistów.

  W przypadku zgrzewki Szydło naczelny kłamca PiS też o razu wiedział, że kolumna jechała jako uprzywilejowana a kierowca był wypoczęty, teraz minęło ponad pół roku i nie wiadomo czy była to kolumna uprzywilejowana, za to wiemy, że kierowca był po 12 godzinach służby, a ochroniarze i Szydło mieli nie zapięte pasy.

  Ten człowiek wyraźnie wyartykułował dlaczego tego czynu dokonał i taka była jego decyzja i trzeba to przyjąć. A nie robić z niego wariata. Jego zarzuty do dzisiejszego rządu podziela znaczna część społeczeństwa, co widać z sondaży.

  Pytanie autora "ilu ludzi zostało poszkodowanych za PO przy budowie autostrad na Euro 2012?" Odpowiedź, dokładnie 0. Nikt nie był poszkodowany przez PO. Były przepisy, notabene przez PiS również popierane, że wybiera się najtańszą ofertę, skąd przedsiębiorstwa składały oferty po cenach dumpingowych licząc, że odbiją sobie na aneksach. Ponieważ aneksów nie chciano podpisywać, to przedsiębiorstwa te, w tym konsorcjum chińskie wycofały się z budowy zostawiając podwykonawców bez zapłaty. Nie PO podpisywało umowy z podwykonawcami a wykonawcy.
 • @Fischer 14:16:55
  Napisz jakie ty masz, że we wszystkich dziedzinach jesteś "ekspertem", bo wklejki jakie robisz to i ja potrafię robić i czasem robię.. A poziom intelektualny tych "wykrztałconych" bo nie wykształconych tak lekarzy jak prawników i obecnych nauczycieli rodem z czworaków mogę podziwiać podczas ich "występów w TVP, z których można tylko kulać się ze śmiechu, ich żenującej wiedzy, a raczej niewiedzy. Pozostaje pytanie jak to to pokończyło powszechniaki, nie mówiąc już o maturze czy studiach. Kto ich uczył? czy nie tacy sami jak oni? lub za co ich przepuszczano? Mam w rodzinie wykształconych dobrze lekarzy, jak i prawników-ekonomistów, jeden z nich jest nacz. dyr. ekonomicznym w zakładach w UTAH, drugi w amerykańskiej korpo w Warszawie. Na koniec: nie mam czego im zazdrościć, ja spełniłem się tak zawodowo jak i życiowo, doczekałem sowitej emerytury na której z racji deficytu takich jak ja mogę sobie ze trzy razy więcej jak emerytura dorobić i to do ręki.
 • @Zawisza Niebieski 15:13:24
  Szokujące ustalenia dziennikarzy śledczych! Tusk, PO i .N to niemiecka agentura w Polsce! Nie trzeba być dziennikarzem śledczym żeby się zorientować że to niemiecka agentura, ale dobrze że ktoś wreszcie o tym mówi publicznie. Brawo dla naszych dziennikarzy, tylko odpowiednio to wykorzystać. Czy to przypadek, ze najsilniejsze ośrodki opozycyjne były i są w Gdańsku i we Wrocławiu? W Polsce mamy do czynienia z agenturami najpotężniejszych państw świata? Co gorsza byli to bardzo wysoko postawieni polscy politycy... Jak zareagują polskie władze? Czy znowu zbagatelizują problem? Każdy kto nie ma kłopotu z głową czy też wzrokiem widzi i wie to od bardzo dawna, kiedyś to nazywała się zdrada i była na gardle karana..... Rudy zdrajca powiedział prawdę, że on nie brał żadnych pożyczek od CDU, pieniądze przekazywane przez Niemców dla zdradzieckiego rządu polskojęzycznego nie były pożyczka ale zapłatą za zdradę sprawy polskiej i PO to realizuje po dziś dzień. To, że polski rząd toleruje to mając o tym wiedzę, zastanawia, dlaczego? dlaczego nie są zakazane działalności fundacji i innych organizacji skierowane na torpedowanie polskich interesów i obalenie polskiego rządu. Czy ta niezrozumiała tolerancja nie jest balansowaniem pomiędzy interesami niemieckimi, rosyjskimi, żydowskimi i amerykańskimi? jeśli tak to czyje interesy reprezentuje PiS?? bo nie polskie! I choć jest dobrą zmianą w niektórych obszarach to wskazuje to w jakich nie jest i zastanawia jak długo to potrwa oraz jak będzie ewoluować. Jest to o tyle ważne, że ewentualny prawdziwy polski rząd prawicowy będzie musiał właśnie w ten ton uderzyć by wygrać wybory.


  https://www.youtube.com/watch?v=oWorxMU-mLk
 • @Fischer 14:16:55
  Przykład z dzisiaj. Przyszły lekarz na pytanie "co kopie" odpowiada piłkarz! Pytam ciebie czy piłkarz to co? czy kto? Na pytanie co się suszy odpowiedział truskawki! czyli oni te nieuki nawet pytań nie rozumieją, więc powtórzę jak to to studiujące medycynę ukończyło powszechniak i gimnazjum? Może mi ten wtórny ich analfabetyzm jako "ekspert" od wszystkiego wytłumaczysz, bo ja tego stary i absolwent starej i dobrej ponoć komuszej szkoły nie pojmuję i nigdy nie pojmę. No i czy z takich tłuków będzie dobry lekarz, prawnik, nauczyciel? Oczekuję odpowiedzi.
 • @kula Lis 67 17:46:51
  Ech ta agentura w Polsce. Okazało się, że w Trybunale Konstytucyjnym zasiada z ramienia PiS agentka Przyłębska, wraz z jej oficerem prowadzącym Muszyńskim. Tu TW Wolfgang, tam TW Balbina się plączą. Od tych agentów odpędzić się nie da.
  Brawo polscy dziennikarze, już niedługo do sklepu będzie się człowiek bał pójść, a nasza psychiatria upada, czego najlepszym dowodem jest ten, co znalazł dowód wybuchu na sfałszowanym zapisie z czarnej skrzynki.
 • @Zawisza Niebieski 18:29:32
  Z idiotą dyskusji nie podejmuję. Szalom eunuchu umysłowy.
 • @Zawisza Niebieski masz tu jeszcze raz swego rerającego idole tłumoka, podniecaj się nim aż do wytrysku.
  Donald Tusk w Elblągu o 10-leciu Polski w Unii Europejskiej

  https://www.youtube.com/watch?v=LC7hOPkMM7Q

  Tusk w Elblągu: Kiedy patrzę na te nasze polskie miasta, na ten wielki wysiłek nas, naszych rodziców i naszych dziadków, ... to możemy z dumą powiedzieć, że my tę Europę tutaj budujemy od dziesiątek, dziesiątek lat.
  Jak dziadek Donalda Tuska woził zbrodniarzy po okupowanej Polsce. Obraz w treści 1

  Źródło-http://pl.wikipedia.org/wiki/Sicherhe... Od lewej: Oberscharführer SD, Rottenführer Allgemeine SS, Untersturmführer Waffen-SS i Oberscharführer SD w czasie akcji aresztowania Żydów, Polska, wrzesień 1939 roku.Teraz Donald oprowadza Putina Merkel i przepędzoną Ericke. Czy ten kierowca wygląda na siłą wcielonego? Gęba uśmiechnięta oczka kaprawe się śmieją że załapał się na kierowcę trupich główek. To oryginalne zdjęcie i jest nawet w lewackiej Wikipedii


  https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Plik:Bundesarchiv_Bild_101I-380-0069-37,_Polen,_Verhaftung_von_Juden,_SD-M%C3%A4nner.jpg


  https://www.youtube.com/watch?v=pdZ-bUNcm58


  Ps..Donald,Donald uber alles,uber alles in der welt !!! Wiecie co? Donald zrobiłby to samo. Nawet ma typowa czaszkę, odpowiadającą rozmiarom, jakie określił Hitler....Trudno się dziadka wyprzeć. Jak bliźniak- ha ha. Wnuczek podobny do dziadka - a wstydzi się do tego przyznać. Jednak to niema jak z rodziną, dlatego Merkel lubi Tuska jak brata. Dlatego ta idiotka Merkel, jest teraz tak święcie oburzona, "jak to nie mamy już marionetek w Warszawie", "jak to, to ci podludzie chcą sami decydować o swoim kraju" ?! W 1944 Herr Tusku dostał w SS peny etat, a wcześniej dorabiał na ochotnika przy pacyfikacjach i rozstrzeliwaniach. Ciężką robotę miał....jak Polski Naród musi być głupi żeby premierem został wnuczek szwabskiego zbrodniarza.... żenada! Tak to jest kiedy dla wnusia ''Polskość to nienormalność'' ....Dla Niemców Polacy zawsze byli nienormalnymi ''podludźmi'' którymi gardzili i niszczyli od wieków. Tak samo żydzi którzy nienawidzą nas na równi z Niemcami. Niszczyli ponad 1000 lat naszą narodową dumę i ducha ale nigdy im się to nie udało i nie uda, nawet jeśli w NASZYM kraju rządził ten na wpół żydowski na wpół niemiecki a nic nie mający z Polaka '' mischling '' - kundel z pod Bełchatowa, udający Kaszuba, którego nawet rdzenni Kaszubi się wypierają i wstydzą. W Skandynawii rodziny kolaborantów miały 5 pokoleniowy zakaz pełnienia urzędu, a kolaborantów ukatrupili. Teraz by im pewnie mandat tylko wlepili. Jak te czasy się zmieniają. Teraz wiecie skąd u skurwygnoja donalda taki kompleks wobec żydów, że poleciał do NY do Światowego Związku Żydów by obiecać naprawienie szkód dziadzio kosztem polskiego podatnika.
 • @kula Lis 67 18:39:46
  Ile razy można ci tłumaczyć, że w każdym starciu politycznym, debacie między Kaczyńskim a Komorowskim, Tuskiem, Kaczyński sromotnie przegrywał. Że PiS wygrało tylko dlatego, że udało się Polaków przekonać, że Kaczyński, Macierewicz i inne "orły" wyjeżdżają na śmietnik historii.
  Pisz sobie po niemiecku, wypisuj HERR ile twoja frustracja wymaga i inne słowa, wylewaj swoje chore frustracje, za każdym razem ile nazwiesz Tuska tłumokiem, Kaczyński będzie tłumokiem wśród tłumoków. Dla Kaczyńskiego to zbyt wysokie progi i taka jest prawda. To nie jest ta klasa polityków.

  Widzisz jak Mazurek żebrała, by prezydent złamał etykietę, by wyszedł powitać Kaczyńskiego chlebem i solą. Kaczyński został potraktowany zgodnie z zasadami, to on czeka w przedpokoju aż prezydent zdecyduje się go przyjąć. Miał Kaczyński okazję, traktować Dudę z powagą, znowu ją stracił, traktował go jako "kaczepióro". Wycieczkowicza, narciarza. Niczego się nie nauczył po Marcinkiewiczu. Wynik, dziś on czeka w przedpokoju.

  Kaczyński jest kotwicą PiS, to człowiek dołujący w sondażach poparcia dla polityków. To emeryt, powtarzający te same przegrane pomysły. Co zrobi, by Duda nie był prezydentem w przyszłej kadencji? Sam stanie w szranki? Jaki będzie wynik? Zdobędzie 10%? Wystawi kolejną marionetkę? Myślisz, że Polacy są tak głupi, że się znów na to załapią? Zacznij myśleć.

  Ja wiem, że frustracje ci myślenie przesłaniają ale popatrz na realia.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY