Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
233 posty 99 komentarzy

Superklaster

Romuald Kałwa - Dziennikarz superklaster.pl

Rezolucja SDP w sprawie wolności słowa w Niemczech

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

A Ty, jakbyś wolał odpowiedzieć Niemcom?

Zjazd Delegatów Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich odbył się 18-19 listopada w Kazimierzu Dolnym. Wybrano między innymi prezesa SDP i członków: Zarządu Głównego, Głównej komisji Rewizyjnej, Naczelnego Sądu Dziennikarskiego, Komisji Interwencyjnej oraz Rzecznika Dyscyplinarnego.
Red. Krzysztof Skowroński został wybrany na trzecią, trzyletnią kadencję prezesa SDP. Wybrano również Zarząd Główny SDP w którego skład weszli: Witold Gadowski, Jolanta Hajdasz, Mariusz Pilis, Ireneusz Bruski, Jadwiga Chmielowska, Piotr Legutko, Stefan Truszczyński, Tadeusz Woźniak, Maria Gietz, Marek Palczewski, Aleksandra Rybińska.

Nie zabrakło sporów i dużych emocji, co zaowocowało konstruktywną pracą podczas zjazdu. Wielu, w tym piszący te słowa, pracowało nad tym, aby Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w osobach wybranych prezentowało spektrum poglądów. 

Dwa dni to zdecydowanie za mało, aby obszernie omówić wszystkie sprawy, jak np. dokładnie ustalić główne kierunki działania Stowarzyszenia, omówić zasygnalizowane problemy dziennikarzy w Polsce i spróbować im zaradzić.

Pojawiły się głosy, aby SDP (najstarsza organizacja dziennikarska w Polsce), liczące ponad 2700 członków, było bardziej widoczne daleko od dużych miast. Podam przykład: w województwie Opolskim do Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich należy zaledwie 5 osób. Media lokalne są tu w opłakanym stanie, a obraz niezależności dziennikarskiej nadaje się do dobrego kabaretu... Na Opolszczyźnie czas zatrzymał się w latach 80-tych. 

Dziękuję Oddziałowi Śląskiemu SDP, ze szczególnym uwzględnieniem Pani Jadwigi Chmielowskiej, za zaufanie i pomoc w uzyskaniu roli delegata podczas lipcowego zjazdu Oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich w Katowicach.

Pozdrawiam Krakowski Oddział SDP (Elżbieta Barowa, Ks. prof. Michał Drożdż, Krzysztof Gbura, Dawid Kaczmarczyk, Miłosz Kluba, Barbara Pajchert, Janusz Rząca, Danuta Węgiel i Witold Gadowski) - niesamowitą ekipę ludzi, których miałem zaszczyt poznać i wymienić ciekawe opinie na temat o pracy dziennikarskiej.

Zwraca uwagę świetną współpraca pomiędzy Oddziałem Krakowskim a Śląskim, dzięki czemu wspólnymi siłami udało się umieścić kilku kandydatów w organach Stowarzyszenia.

Trudno wymienić wszystkie osoby, które gościły w Kazimierzu: Mariusz Pilis, Ewa Urbańska, Teresa Królikowska-Avis, Wiktor Świetlik, Andrzej Stawiarski, Marcin Wolski, Jolanta Hajdasz, Krystyna Mokrosińska i wiele, wiele innych znamienitych postaci.

Warto nadmienić, że SDP w osobach Jolanty Hajdasz i Aleksandra Wierzejskiego ustosunkowało się do rezolucji Związku Dziennikarzy Niemieckich  w sprawie naruszania wolności słowa w krajach Europy Środkowo-Wschodniej w tym w Polsce. Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich oceniło, że sytuacja jest zakłamywana. 

Osobiście wolę upowszechniać informację, że SDP chce pomóc dziennikarzom niemieckim w kwestii wolności słowa. Czy to dobrze, oceńcie Państwo sami: link do filmu https://www.youtube.com/watch?v=EsD0Dxj9Vqw
Krzysztof Skowroński ponownie prezesem SDP: https://www.youtube.com/watch?v=IhcaLaPN-tM  
Romuald Kałwa

KOMENTARZE

 • Przyganiał kocioł garnkowi
  .
  na zmianę garnek kotłowi.

  To, że fukcjonariusze medialni, zatrudnieni w rozlicznych gadzinówkach w RFN, są wspópracownikami służb specjalnyh, to jest RFN wiadomo przynajmniej od 15 lat, kiedy to jeden z tzw. "badaczy" opublikoował listę ok. 200 funkcjonariuszy medialnych.

  NIe jest mi wiadomo, żeby podobna lista została opublikowna w Wolnej Polsce.

  Te wzajemne wyzwiska dziennikarzy RFN i Polski w niczym nie powinny nam zaciemnić obrazu, że w Polsce mamy do czynienia z profesjonalnymi mediami

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/gadz/

  dokładnie tej samej jakości jak w RFN. Jakże mogło by być inaczej, skoro liczne firmy medialne w Polsce należą do tych samych koncernów co te w RFN.

  - http://kdgwna.blogspot.com/2015/03/syj.html

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY