Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
247 postów 120 komentarzy

Superklaster

Romuald Kałwa - Dziennikarz superklaster.pl

Nie wierzcie reklamom prezerwatyw!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Co robić ze światowymi koncernami, które reklamując swoje produkty igrają z ludzkim życiem?

 „50 procent ludzi było przekonanych, że nie miało wirusa HIV”. Takim hasłem reklamuje swoje produkty największy światowy koncern produkujący prezerwatywy.

 
„Skuteczność prezerwatywy w zapobieganiu przenoszenia wirusa HIV podczas stosunków heteroseksualnych oceniana jest na 80-95%[1][2][3]”. Tak donoszą cytowane przez Wikipedię źródła:
 
1.     Światowa Organizacja Zdrowia [WHO] (2007). Family Planing: A global handbook for providers
2.     Cayley, W.E. i Davis-Beaty, K. (2007). Effectiveness of Condoms in Reducing Heterosexual Transmission of HIV (Review). John Wiley & Sons, Ltd.
3.     Krajowe Centrum ds. AIDS (2007). HIV i AIDS a seks. Podawane wartości są cytowane za: Cohen, D.A. (2004). Social marketing of condoms is great, but we need more free condoms. Lancet, 364, s. 13-14. (artykuł dostępny po zalogowaniu się), jego autor opierał się na tych badaniach: Pinkerton, S.D. i Abramson, P.R. (1997). Effectiveness of condoms in preventing HIV transmission. Social Science and Medicine. 44, 9, s. 1303-1312.
 
„Jak zaznacza WHO: "To oznacza, że używanie prezerwatyw chroni przed 80% do 95% zakażeń wirusem HIV, które pojawiłyby się, gdyby prezerwatywy nie zostałyby użyte (nie znaczy to, że 5% do 20% użytkowników prezerwatyw zakazi się HIV)”.
 
Tymczasem Marek Kotański, nieżyjący już polski psycholog i terapeuta, założyciel „Monaru” i „Markotu” twierdził, że to „wierność jest lekarstwem, nie prezerwatywy”.
 
Na początku lat 90-tych znane były jego akcje, gdy wraz z grupkami działaczy rozdawał na ulicach prezerwatywy. Później przeżył nawrócenie i zweryfikował wiele swoich wcześniejszych poglądów. Ale nawet przed nawróceniem był prawdziwym świeckim świętym. Nie organizował hucznych i widowiskowych akcji raz do roku, ale pracował codziennie.
 
Uganda. Kraj, który powstrzymał epidemię AIDS
 
Prezerwatywy tylko ograniczają zagrożenie, ale je nie unicestwiają. Czy firmy, które je reklamują, w pewien sposób zamieniają się w sławnego Simona Mola, afrykańskiego uchodźcy, który świadomie zarażał Polki AIDS?
 
„Jedynym państwem, który poradził sobie z epidemią AIDS jest Uganda, gdzie aż 21,6 proc. kobiet, które w 1991 r. zgłosiły się w ciąży na badania lekarskie, było nosicielkami niebezpiecznego wirusa” – czytamy w „Gościu Niedzielnym”.
 
„AIDS to śmiertelne zagrożenie. Unikniesz go, jeśli będziesz zachowywać abstynencję seksualną albo będziesz wierny jednemu partnerowi/partnerce seksualnej” – takim hasłem reklamowano wierność seksualną.
 
 
Częstość występowania HIV zaczęła spadać pod koniec lat 80-tych XX w. i utrzymywała się przez całe lata 90-te. W latach 1991-2007 wskaźniki rozpowszechnienia wirusa HIV drastycznie spadły z około 15 procent w 1991 r. do około 6 procent w 2007 r.
 
Według Edwarda C. Greena, antropologa medycznego z Harvard School of Public Health, promowanie wierności partnerowi i abstynencji były najważniejszymi czynnikami sukcesu Ugandy z rozprzestrzenianiem epidemii AIDS.
 
Pozostaje pytanie, co robić ze światowymi koncernami, które reklamując swoje produkty igrają z ludzkim życiem. Może trzeba je oskarżyć o kłamstwa tak jak koncerny tytoniowe, które twierdziły, że dym papierosowy nie szkodzi, a nawet, że jest zdrowy...

KOMENTARZE

 • szanownemu Panu
  Nuda pewnie doskwiera....
 • Chyba lepsze te 80-95% niż nic?
  Życzę powodzenia w proklamowaniu wierności małżeńskiej, szczególnie w regionach, gdzie każdy mężczyzna może mieć 4 żony na stałe, a oprócz tego nałożnice i niewolnice seksualne. Albo na zachodzie po rewolucji seksualnej. Trzeba na to co najmniej jednego pokolenia, a najprawdopodobniej dwóch lub trzech, przy propagowaniu wartości dokładnie odwrotnych do tego, co jest teraz propagowane dosłownie od żłobka.

  Nawiasem mówiąc, ponoć patent na uleczenie AIDS, podobnie jak raka, jest utajniony pod kontrolą Amerykanów.
 • @Lotna 22:57:49
  skoro amerykanie stworzyli AIDS co już jest chyba udowodnione, to i mają panaceum na nie. A inne choroby? Przy tym stanie nauki już dawno można by sobie z nimi poradzić, ....- gdyby chciano.
  Ostatnie wystąpienie Zięby
  https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=inTMUwjzZAM
  na początku dużo szczegółów technicznych na temat pracy mózgu, ale potem o kłamstwach farmacji.

  Dużo ciekawych informacji w tej sprawie jak zawsze u astromarii.
  https://astromaria.wordpress.com/2017/11/23/szczepienia-orezem-wojny/#comments
 • czarny ciemny PR prezerwatywom
  No niestety niby intencje szlachetne, ale niedomyślana sprawa...
  HiV można się zarazić u dentysty i fryzjera xD.. i co tu ma wierność do zabezpieczenia się przed hiV??? Chyba nic.... Zresztą prezerwatywy służą nie tylko do seksu xD...
  Żygać mi się chce, jak patrzę na tę narodową ciemną durną polską polityczną inkwizycję... u żydów w Izraelu można w sobotę (szabat!!!) coś kupić, a tu ma być wulgarny inkwizycyjny zakaz... Żygać mi się chce tą ciemną katolicką polską.... jesteście bandą niedoczytanych niedouczonych zindoktrynowanych przez ślepych przewodników frajerów, którzy są rąbani przez czarnych na każdym kroku: ślub trup chrzciny wyciąga się wielka czarna łapa.... Naród polski jest mordowany przez czarną zarazę, np ponad 5ooo dzieci zamordowali blokując możliwość in vitro - i czarny pisowski rząd prawdopodobnie zamorduje jeszcze więcej dzieciaków usiłując całkowicie zablokować in vitro, mówimy tu o kilkunastu tysiącach dzieci....
  Naród lata na dziwki jak do kościoła, a może częściej, a jednocześnie pieje o wierności... panie i panowie katolicy, wasza wiara nikogo niczego nie nauczyła, taka jest prawda.... pogódźcie się z tym, że jest to czarna zbrodnicza religia pełna ciemnoty i zabobonu, szkodliwa i zabójcza.... co to znaczy dzisiaj katolik? NIc kompletnie nic, to jest towar no name, nie wiadomo, co jest w środku... to jest wiara? To jest wielkie czarne oszustwo.....

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY