Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
247 postów 120 komentarzy

Superklaster

Romuald Kałwa - Dziennikarz superklaster.pl

Jarmułka na głowach polskich polityków to tylko przykrywka?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jeśli zrobimy to mądrze, na sojuszu z Izraelem możemy wyjść całkiem nieźle

 Od pewnego czasu nosiłem się z zamiarem napisania tekstu „co oznaczają żydowskie nakrycia głowy”. I już właściwie o tym zapomniałem, aż przed chwilą zobaczyłem polskich polityków z jarmułkami na głowach. Szabasowa kolacja z polskimi politykami? Hm...


Zdjęcie polskich polityków z jarmułkami na głowie budzi moje zdziwienie. Opublikowano je na fanpage’u Grzegorza Brauna na Facebooku. Wicepremierzy Gliński i Morawicki ją założyli. Adam Bielan nie ma jej na głowie, czyli jak się chce to można zachować tożsamość. Nie, że się czepiam, ale... Na kolacji u Jonny'ego Danielsa gościł Izraelski minister telekomunikacji.

Co na ten temat pisze Wikipedia:

Jarmułka (z tur. yağmurluk „płaszcz przeciwdeszczowy, daszek chroniący przed deszczem”; w jidysz zapożyczone z polskiego jako jid. ‏יאַרמלקע‎ jarmlke) – nakrycie głowy noszone przez Żydów, okrywające włosy i szczyt głowy. (...)

Noszenie jarmułki nie jest wymogiem Prawa (Tory), nie wywodzi się ani z Biblii, ani z Talmudu, lecz jest zwyczajem i prawdopodobnie należy szukać jego początków w kulturze Bliskiego Wschodu, gdzie przykryta głowa jest oznaką szacunku. W państwie rzymskim głowy zakrywała służba, stąd nabrała ona dodatkowego znaczenia znaku służby przed Bogiem. Jednocześnie ma wyrażać żydowską tożsamość. Zwyczaj ten czasem odnosi się do wzmianki o stroju arcykapłana w Księdze Wyjścia (Wj 28, 4. 36-38). Noszenie jarmułki jest wymagane bezwzględnie podczas modlitwy i studiowania Tory, ale autorytety rabiniczne zalecają noszenie jej nawet podczas uprawiania sportu, jako małej czapeczki przypiętej do włosów.

Bardzo się cieszę, że Żydzi zapożyczyli nazwę jarmułki w Jidysz z języka polskiego, ale... jarmułka nie jest symbolem polskości. Chyba, że czegoś nie wiem... Morawiecki chwali się, że ściągnął do Polski bank JP Morgan. Straszne to trochę, bo JP Morgan był właścicielem Titanica, i tak myślę, oby Polska nie skończyła jak Titanic. O przekręcie związanym z Titaniciem można przeczytać w artykule „Czy Titanic nigdy nie zatonął?” //superklaster.pl/roznosci/czy-titanic-nigdy-nie-zatonal

Chciałbym się doczekać czasów, że Żydzi na kolację z polskimi politykami będą zakładać krzyżyk. A może polscy politycy noszący jarmułkę, to metafora starożytnej rzymskiej służby? Tu wychodzą moje lęki. Może jest zupełnie inaczej...

Podsumowując: w polskim interesie jest, aby Izrael pozostał tam, gdzie się znajduje. Powiedzcie szczerze, co nas obchodzą Arabowie? Co nas obchodzi los Zachodniej Europy zalewanej przez islamskich imigrantów, w czym ma swój udział Izrael. W ten sposób osłabiamy naszych odwiecznych wrogów.

Przypominam, że Zachodnia Europa to odwieczny wróg polskości i słowiańskości. Jej osłabienie jest w naszym interesie. Mordowali Żydów, a teraz zwalają swoje winy na nas skurwysyny.

                           Żyd żydowi ss-manem

Nie przelewajmy złych stosunków z żydami amerykańskimi (niemieckiego pochodzenia), którzy niemieckimi łapskami mordowali sowich pobratymców w Europie Środkowo-Wschodniej, na tych Żydów, z którymi mieszkaliśmy przez 700 lat. Miejmy pretensję do polskiej szlachty i królów, że traktowali polskich chłopów jak gówno.

„Polska jest dla Żydów najbezpieczniejszym krajem w Europie. Chodzę po polskich miastach z dumą, jako dumny Żyd. Nie docenia się tego jak wysoki jest w Polsce poziom akceptacji i otwartości wobec Żydów” – mówił dla portalu wPolityce Daniels (u którego odbyła się kolacja), zapewne agent służb.

Proszę zauważyć, jeśli o takiej kolacji donosi niemiecki portal działający w Polsce Onet, to wiedz, że coś się dzieje:

„W domu Jonny'ego Danielsa w Warszawie odbyła się wczoraj szabasowa kolacja z udziałem izraelskiego ministra telekomunikacji Ajjuba Kary. Na spotkaniu byli obecni także polscy politycy, między innymi Piotr Gliński, Mateusz Morawiecki, Adam Bielan, Jan Dziedziczak i Arkadiusz Mularczyk. O kolacji na swoim Facebooku poinformował sam minister Kara”.

O kolacji pisze m.in. na  https://www.facebook.com/pg/MKAyoobKara/videos/ wspomniany Ayoob Kara, żydowski polityk arabskiego pochodzenia, od 2017 roku minister w kancelarii premiera.

Jak pisze Onet.pl: „Ajjub Kara mówił także o ciągle istniejącym zagrożeniu, jakim jest ekstremizm na Bliskim Wschodzie. Nie krył on, że chciałby uzyskać w Polsce sojusznika w przekonaniu Unii Europejskiej do wywarcia presji na Iran”.

Chyba nikt nie wierzy, że portal należący do grupy Ringier Axel Springer zamieszcza takie treści bezinteresownie. Polska nie może się wkręcić w wojnę z Iranem, ale nie może też podpuszczać się zachodnim mediom - ekspozyturom interesów właścicieli. Jak to się dzieje, że stosunkowo mało popularny film został zauważony przez niemiecki polskojęzyczny Onet? Bardzo proste. Niemcy wyczuwają polską pozycję w świecie i chcą nas skłócić z Izraelem i USA. Czy w odkryciu postu, nie maczał swoich łapek niemiecki wywiad?

Powiem tyle, polskie służby powinny zająć się jawnymi atakami zagranicznych mediów w Polsce na polska rację stanu. 

Żydzi proszą Polaków o pomoc. Ja bym jej udzielił. Za sprzedaż broni atomowej...

A noszenie jarmułek to to samo, co całowanie w rękę papieża. Polskim politykom życzę więcej godności i umiejętności negocjacji. No i co z tą bronią atomową? A może dostaniemy jakiś system szpiegowski, lepszy niż Echelon, hm...?

O kolacji piszą żydowskie media: https://www.0404.co.il/?p=92256 Tłumaczenie za „Google tłumacz”.

Film na stronie izraelskiego ministra jak do tej pory ma niecałe 10 000 wyświetleń (powyżej).

Żydzi, a właściwie Izraelczycy kochają Polskę? Poniżej: zrzut ekranu profilu Ajjuba Kary: 

KOMENTARZE

 • @
  B. Geremek
  - uratowany i ukrywany w czasie niemieckiej okupacji przez Polaków.

  Po wojnie odwdzięczył się Polsce wiernie budując bolszewizm i opluwając Polaków, również za rzekomy antysemityzm

  https://pbs.twimg.com/media/DPkTyT_X4AE5N_I.jpg
 • @Husky 20:52:01
  Geremek to gnida. Do końca życia opluwał Polskę we francuskich mediach. Pytanie tylko, dlaczego nie pojechał do Izraela? Może traktował go lepiej, ale tylko niewiele lepiej niż Polskę. No bo to nie są prawdziwi Żydzi. Ich przodkowie przeszli na żydowskość, bo ta się bardziej opłacała. Badania DNA pokazują, że mają podobne do narodów wśród których mieszkają. Dlategi zdradzali się Niemcom w czasie wojny, dlatego zdradzają Polaków, własne żony, i piszą prace naukowe o środowisku meliniarskim Paryża, jak prof. Geremek.
 • @Romuald Kałwa 21:48:18
  Skundlony żyd 8-)))
 • Taka prawda
  Chciało by się w tym momencie powiedzieć "wyjdziemy jak Zabłocki na mydle". No ale po prawdzie Zabłocki na mydle zrobił fortunę a my na takich konszachtach nie tylko stracimy finansowo ale i wizerunek. Ludzie którzy odwołują się do interesów za wszelką cenę w celu rzekomych zysków po prostu nie mają pojęcia jak osobiście te zyski wytworzyć. Szukają swojego politycznego i biznesowego odpowiednika "Sugar Daddy".

  Jaki jest Izrael? Oto przyklad: "Israel’s immigration authority has ordered the deportation of a Swedish woman, the daughter of a Holocaust survivor, over claims that her father converted to Christianity."
  (Izraelski organ imigracyjny nakazał deportację Szwedki, córki ocalałego
  z Holokaustu, z powodu twierdzeń, że jej ojciec nawrócił się na chrześcijaństwo.)
  www.yahoo.com/news/israel-daughter-holocaust-survivor-faces-104310083.html

  Z innymi lepiej jest zgubić niż z tymi znaleźć.
 • @Stara Baba 22:11:57
  "Światowy Kongres Żydów jest głęboko zaniepokojony i rozczarowany brakiem działań ze strony polskiego rządu w celu usunięcia ostentacyjnie antysemickiego transparentu z bramy pensjonatu niedaleko Wrocławia, na zachodzie kraju, oraz ukarania osób odpowiedzialnych za jego wywieszenie" – napisano na stronie internetowej Światowego Kongresu Żydów (WJC).

  Takie oświadczenie w Nowym Jorku wydała jedna z najbardziej wpływowych organizacji żydowskich na świecie zrzeszająca przedstawicieli 115 krajów. Dotyczy ono transparentu wywieszonego na bramie "Domu Polskiego" w Cesarzowicach koło Wrocławia, który głosił "zakaz wstępu Żydom, komuchom o raz wszystkim złodziejom i zdrajcom Polski".

  Zdaniem kierownictwa WJC transparent "przywołuje wspomnienia gett ławkowych i inne, mrożące krew w żyłach przejawy antysemityzmu w Polsce w latach 30." Robert Singer, dyrektor zarządzający organizacji, powiedział, że "zważywszy na historię Polski oczekiwalibyśmy od władz podjęcia stanowczych i szybkich czynności w celu przerwania takich nielegalnych działań stojących w wyraźnej sprzeczności z normami demokratycznymi, których Warszawa zobowiązana jest przestrzegać".

  WJC przypomina, że pensjonat należy do Piotra Rybaka skazanego za spalenie kukły Żyda na wrocławskim rynku,
 • @Husky 22:33:55
  https://programwps.files.wordpress.com/2017/11/ltexnjuxjt1qn2fcyuw0z3zmyq57dzw9kb9ggjlxdg18qh9bz011exroev1gsxvjde1hczsmnscgfscelaihejuwkq.jpg

  ______________

  Kundel,
  ciebie by tam wpuścili, czy jednak nie?
 • Nie rozumiem skąd to zdziwienie
  Przecież to żydzi. Wystarczy popatrzeć na gęby. Żydzi poszli na szabasową kolację z innymi żydami i założyli stosowne nakrycia głowy. A że przy okazji wykonują rolę "polskich" polityków, to cóż z tego? Pracują dla siebie i dla swoich - pracują dla "narodu" (żydowskiego) "w tym państwie" (Polin), czego dowodzą ustawy, które przegłosowują w sejmie, ich polityka wewnętrzna i zagraniczna, ich przemowy i posunięcia, a nawet ich ubiór. Na dodatek zakładają jarmułkę, czym pokazują wszem i wobec, kim właściwie są. Jeśli nie żydami, to w najlepszym wypadku szabesgojami. A Polacy się dziwują i oczom nie wierzą.
 • @Husky 22:33:55
  :-)))))) Przez tą przerwę twoje pióro straciło na ostrości.

  No co ty człowieku, jakiegoś tam gamonia robiącego co chce na
  nota bene swojej ziemi porównujesz do wagi i znaczenia oficjalnych praw ustanowionych w państwie Izrael? Prawa te łamią ogólne światowe prawa wolności religijnej czyli noszą miano nietolerancji religijnej, są rasistowskie i na dodatek wybiegają o wiele dalej.... dalej i dalej niż nacjonalizm. Nie ma w świecie wiele krajów które są bardziej nietrolerancyjne niż Izrael. To jest fakt
  i obserwacja bazująca na wczytaniu się w ich własne prawa.

  (Sytuacja z linku w poprzednim wpisie wydarzyła się kilka tygodni temu)
 • Chwalenie się ściągnięciem do Polski jakiegoś obcego banku, jeszcze przez człowieka pełniącego funkcję w państwie, jest...
  zdradą Racji Stanu
 • Polska nie powinna przykładać ręki
  do wywierania jakiejkolwiek presji na Iran. Dla Irańczyków powinniśmy zachować wdzięczność. Strachliwy, uzbrojony po zęby Izrael rości sobie prawo do hegemonii militarnej na tamtym obszarze. Irańczycy mają święte prawo do obrony własnego terytorium.
  Obecność ichniego ministra telekomunikacji świadczy o zwietrzeniu jakiegoś interesu w tym zakresie.
 • @Jan Paweł 08:43:31
  Ten sam człowiek (Morawiecki) wmawia nam w TV że repolonizuje Polski system Bankowy.
  Mamy dwa sprzeczne działania Morawieckiego.
  W której drużynie gra Morawiecki ? W Polskiej czy w żydowskiej ?

  Polska nie powinni rządzić ludzie o niejasnych preferencjach.
 • @Husky 21:59:04
  „Nie ma Dudy, rządzi Dudaczewski”. Awantura po tekście Lisiewicza, kancelaria prezydenta odpowiada w TVN 24(sic!)

  http://niezalezna.pl/210166-nie-ma-dudy-rzadzi-dudaczewski-awantura-po-tekscie-lisiewicza-kancelaria-prezydenta-odpowiada-w-tvn-24

  Ps..Gromkie brawa dla pana Piotra Lisiewicza! Pan Lisiewicz napisał to co każdy rozumny człowiek, który głosował na PAD widzi. Już widać jak jego ludzie latają do TVN...to już więcej nic dodawać nie trzeba ! Ma pan całkowitą rację w 100 procentach. Duda - Adrianek już w lipcu przeszedł do obozu zdrady narodowej i jak do tej pory robi wszystko by tam pozostać i tym zdrajcom się przypodobać. Wywiady w szwabskiej TVN dobitnie świadczą o tym, gdzie ten osobnik z pałacu namiestnikowskiego najlepiej się czuje i która mu stacja / zdrajców na pasku Niemiec / najlepiej odpowiada. Samo poparcie jakie Dudzie udzielają antypolskie środowiska jednoznacznie świadczy, że Duda mnie swojego wyborcę totalnie oszukał. Fakty są faktami. Z faktami się nie dyskutuje tylko z faktów wyciąga się wnioski. U mnie rozdział Andrzej Duda Prezydentem został definitywnie zamknięty po wetach. Nie łudzę się już co do Dudy kim jest i dokąd zmierza. On już nawet oczy ma inne pełne kłamstwa, tak bardzo się zawiedliśmy i nie przebaczymy. Po Dudzie widać że ma nie czyste sumienie. Ma obłąkane oczy. Jest pokręcony ... to mix: produkt cywilizacji mongolsko-rosyjsko-sowieckiej i cywilizacji łacińsko-chrześcijańskiej (ni pies ni wydra coś na kształt świdra). PAD jest skończony wśród wyborców dobrej zmiany jako prezydent RP. Czy się zreflektuje i będzie próbował odzyskać twarz? Bardzo wątpliwe, za bardzo jest uwikłany z układem III RP. Bez poparcia PiS-u który wystawi swojego kandydata na prezydenta ma zerowe szanse na powtórną reelekcję. Duda jest już przegrany, ale PiS jeszcze o tym nie mówi. Dr Targalski opisał metody rozpoznawania przez dawne służby słabych cech charakteru A.Dudy zaraz po wygranych wyborach, uważał że temu badaniu służyły akcje medialne, kabaretowe, internetowe i uliczne, ale mnie zastanawiają późniejsze środki nacisku ze sfery rodzinnej czy obyczajowej, może środowiskowe z okresu studiów, bo na inne był za młody, jak dla mnie, tylko rozbuchane ego to za mało na życiowe decyzje. Prezydent na dziś robi za MSZ, MF, MON, etc..czyli "człowiek orkiestra" z filmu z Louisem de Funes i w Wietnamie otwiera drzwi do Europy i Polski azjatyckiemu komunizmowi, a w Polsce w Pałacu żydokomuchy rządzą. Po co było to "obalanie komuny", skoro wszystko wraca ze wzmożoną siłą? Prezydent RP A.Duda w Socjalistycznej Republice Wietnamu. Ostatnio to prawie spadłem z krzesła, jak usłyszałem newsa. A chodzi o to, że w trakcie tej wizyty ma zostać podpisana umowa o udzieleniu przez Polskę dla Socjalistycznej Republiki Wietnamu b.dużej pożyczki finansowej. Ok. A te to jeszcze nic. Za te "pożyczone" od Polski pieniądze- socjalistyczny Wietnam ma dokonać w Polsce...zakupów. Jaja jak berety !!! Pytanie? Jaki to interes dla Polski? Wietnam to kraj b.biedny ,do tej pory chyba jeszcze nie zapłacił Polsce za wybudowane statki/trawlery rybackie i male masowce/- w Polskich stoczniach w czasach....PRL. A takie Maroco za dostarczone z Polski lokomotywy spalinowe płacił...mandarynkami też w czasach PRL-u. Robimy więc interesy na miarę XXI wieku z Prezydentem w tle...to kpina z Polski i Polaków. Ciekawi mnie i pewnie Polaków na niego głosujących ile rozdał nie swoich pieniędzy np Ukraina i ostatnio Wietnam i za czyją zgodą rozdysponował pieniądze państwa polskiego.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY