Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
419 postów 321 komentarzy

Superklaster

Romuald Kałwa - Polak

Oszukał mnie PiS. Rząd podnosi opłaty w tym na ZUS

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kukiz ma rację.

Na swoim profilu facebookowym Paweł Kukiz napisał:

"Rząd obiecywał niższe składki za ZUS dla przedsiębiorców, a okazuje się, że będzie podwyżka. - W tej chwili analizujemy kwestię, czy nie zostały złamane zasady legislacji, bo to kwalifikowałoby się pod skargę do Trybunału Konstytucyjnego. - mówił rzecznik Solidarności Marek Lewandowski ".

W tym przypadku - 100% racji "Solidarności". Mam nadzieję, że przed nimi PiS spęka i w końcu zajmie się obniżką bandyckich dla Obywateli podatków. Bo innej drogi towarzysze nie mają :-)
I dobrze. Ciekawe, ze doczekaliśmy takich czasów, gdzie Związkowcom i Wolnościowcom jest po drodze.

O czym to świadczy? O tym, że partyjniacy w swoim obżarstwie za pieniądze podatników prześcignęli topowe chlewnie :-)

Powiaty, gabinety polityczne, Komenda Główna Policji (ponad 3 tys ludzi- we Francji 300 osób) i inne główne komendy, najwięcej w Europie w-ce ministrów (bo czymś trzeba zapłacić za "zjednoczoną prawicę" Gowinowi, zdrajcom z partii "Wolność" czy K'15 oraz ludziom Ziobry), itp., itd. ...
Ludowi pińcet złotych a sobie ino pindzisiont - ale miliardów :-)

Podobno blisko 50% elektoratu PiS przekonane jest, że rząd ma SWOJE pieniądze i że DAJE ze swoich! :-) Że PO miało skrzynke ze złotem i nie dawało ale przyszedł PiS, zabrał im i... daje :-) Janosiki :-)

Dopóki ta mentalność się nie zmieni, dopóki ludzie będą pańszczyźnianym chłopstwem przekonanymk, że PAN czyli WŁADZA daje ze SWOICH, guzik wyjdzie z pokonania Systemu. Nie partie są Systemu strażnikiem a ludzka ciemnota.

Tymczasem Morawiecki, chce ściągnąć do Polski 5 mln tanich pracowników zza wschodniej granicy. 50 procent Polaków zarabia mniej niż 2300 zł, a jeśli "plan Morawieckiego", byłego pracownika banku WBK się powiedzie, będzie jeszcze gorzej.

Postscriptum: 

Resort Zbigniewa Ziobry drastycznie podnosi opłaty sądowe, rzekomo w celu odciążenia sądów. Opłata sądowa w sprawach rozwodowych wzrośnie m.in. z 600 do... 2000 zł. Przecież ludzie nie chodzą do sądów dla rozrwyki. Biedni staną się jeszcze bardziej bezbronni.

 

KOMENTARZE

 • Nie ma takiej zbrodni, której nie dopuściłby się rząd w obliczu braku finansów
  Jak człowiek tłumaczył że za 500+ trzeba będzie zapłacić 700+ oby nie 1000+ to krzyczano, że to pierwszy rząd z programem dla społeczeństwa. Niestety nie ma innej możliwości nauki zatwardziałych głów pańszczyźnianych chłopów jak bić po kieszeni.
  Rekordowe zadłużanie kraju, gwałtowny wzrost cen żywności. Obsadzanie wszystkich stanowisk PiSiewiczami. Jedyne co PiS wychodzi to Program Polska w ruinie. Ile lat trzeba będzie, na odbudowę Polski po tym nierządzie?
 • @Zawisza Niebieski 16:14:32
  Pan wierzy w odbudowę i naprawę??
  To trwa od 1976r. i jest coraz gorzej i głupiej.
  Nawet 1990-1994, to było tylko w tle rabowanej wielkiej państwowej (wspólnej) własności.

  Proszę Pana.
  Ja np. zawsze byłem optymistom, znam potencjał Polski i domyślam się jej bogactw.

  Ale trochę żyję i po 500+ uświadomiłem sobie, że to już KONIEC.
  Jest pozamiatane.
  Z tego programu nie da się wyjść w sposób demokratyczny.
  Nie da się w ogóle, bo nawet odebrane siłą będzie marzeniem i wspomnieniem rujnującym naszą przyszłość na pokolenia.

  A jeśli chodzi o koszty 500+, te całościowe, to JKM coś tam bąkał o 700 zł, Pan pisze o 1000 zł może nawet, ale moim zdaniem to może być znacznie więcej.
  Nie koszty wprost, bo te może i się na siłę zamkną w 700 zł.

  Ale koszty wszystkiego, to może być znacznie więcej niż 1000 zł.

  Przypomnę, że w 2016r. Morawiecki się wygadał, że wszystko jest na kredyt, a zatem w nieskończoność będzie od tego płacone 3-4%, a jak stopy wzrosną, to może i 15-20%.

  Jeszcze raz.
  Wygląda na to, że mamy POZAMIATANE.
  Nie można mówić o żadnej polityce niezależnej, jak ma się długi, o żadnej budowie armii, odszkodowaniach wojennych, czy jakichkolwiek, o żadnej niezależności gospodarki, itp.

  A dlaczego.
  Ano tacy jesteśmy, my Polacy, i niech Pan nie myśli, że to Pana nie dotyczy.

  Jesteśmy zniewoleni i wyzyskiwani, jak żaden inny naród chyba.
  Jeszcze trochę, a przegonią nas Rumunii i Litwini, bo zdaje się, że Słowacy, Łotysze i Estończycy, już dawno to zrobili.
  Jedynie z Bułgarią trochę pokonkurujemy, ale im się uda a nam pewnie nie.

  Może jeszcze Niemcy są w stanie znosić takie upokorzenia jak my, ale oni nauczeni doświadczeniem wierzą swojej władzy, że ich jakoś wyprowadzi.
  A poza tym i tak mają poziom życia ze 2 razy wyższy niż w Polsce biorąc pod uwagę wszystko.

  Tylko ślepy albo odurzony jakimś fanatyzmem, nie dostrzega do czego prowadzą nas kolejne rządy i w jak ciasnej i ciemnej się znajdujemy.
 • Autorze..
  Ministerstwo Sprawiedliwości nie będzie podtrzymywać propozycji podwyższenia opłat sądowych. "Opłaty muszą być akceptowalne społecznie". Opłaty sądowe muszą być akceptowalne społecznie i nie mogą utrudniać dostępu obywateli do sądów, dlatego ministerstwo nie będzie podtrzymywać propozycji podwyższenia opłat
  — poinformował w piątek resort sprawiedliwości.
  Ministerstwo Sprawiedliwości informuje, że zmiany dotyczące opłat, zawarte w projekcie reformy Kodeksu postępowania cywilnego, miały charakter propozycji i jak cała reforma zostały poddane szerokim konsultacjom społecznym. Z uwagi na negatywne opinie w kwestii opłat, MS nie będzie podtrzymywać tych propozycji
  czytamy w komunikacie resortu, przekazanym w piątek PAP.
  Jak podkreślił Jerzy Kubrak z wydziału komunikacji społecznej i promocji resortu, „opłaty sądowe muszą być akceptowalne społecznie i nie mogą utrudniać dostępu obywateli do sądów”.
  Dlatego MS nie będzie podtrzymywać propozycji podwyższenia opłat, a ostateczny kształt reformy zostanie uzgodniony w ramach trwających konsultacji społecznych, prac rządu, a następnie parlamentu
  — dodał.
  Przed kilkoma dniami MS zaprezentowało założenia planowanej reformy procedury cywilnej. Obszerny projekt zmian dotyczy m.in. przyspieszenie procesów cywilnych poprzez obowiązkowe posiedzenie przygotowawcze, na którym sędzia będzie dążył do zawarcia ugody między stronami; ponadto regułą ma stać się, aby wyrok - w miarę możliwości - był wydawany na jednej rozprawie.
  Projekt reformy odnosi się również do „urealnienia opłat sądowych”.
  W ciągu 12 lat, które minęły od wejścia w życie ustawy o kosztach sądowych w sprawach cywilnych, wzrosły dochody społeczeństwa, powiększył się wolumen nabywanych dóbr i usług, w tym luksusowych (ponad dobra pierwszej potrzeby). Tymczasem wysokość opłat sądowych pozostała na poziomie ustalonym przed 12 laty
  — głosi uzasadnienie projektu.
  W uzasadnieniu napisano też m.in., że obowiązujący obecnie przepis przewiduje opłatę stałą od pozwu o rozwód w wysokości 600 zł.
  W celu wzmocnienia instytucji małżeństwa oraz w celu zbliżenia opłaty sądowej do rzeczywistych kosztów postępowania w takiej sprawie uzasadnione wydaje się zatem podwyższenie opłaty stałej od pozwu o rozwód. Projektowana kwota 2000 złotych uwzględnia średni rzeczywisty koszt postępowania sądowego w sprawie o rozwód
  — dodano.
  W piątek „Fakt” w artykule pt. „Sądy tylko dla bogatych” napisał:
  Kiedy w Sejmie, w świetle kamer i przy protestach opozycji, rządzący przepychają zmiany w ustawach o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym, Ministerstwo Sprawiedliwości po cichu forsuje drakońskie podwyżki opłat sądowych. Z 30 do 100 zł - tyle wzrośnie minimalna opłata sądowa.
  W piątkowym komunikacie resort powtórzył, że „intencją projektowanych wcześniej zmian było urealnienie opłat sądowych, które nie były podwyższane od 12 lat, czyli uwzględnienie inflacji czy wzrostu przeciętnej płacy”.
  Plany zwiększenia opłat za wnioski rozwodowe wynikały m.in. z tegorocznego raportu Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości, zgodnie z którym przeciętny, realny koszt postępowań sądowych w sprawach rozwodowych wynosi 2322 zł 57 gr. Projektodawcy chcieli ograniczyć koszty ponoszone przez podatników, którzy są obciążani wynoszącą ponad 1700 zł różnicą między stałą sądową opłatą za wniosek o rozwód (dziś 600 zł) a rzeczywistym kosztem tego rozwodu. Ocenili bowiem, że podatnik nie powinien ponosić kosztów cudzych rozwodów
  — napisało w komunikacie MS.
  Resort podkreślił ponadto, że „bez względu na ostateczny kształt reformy będą obowiązywać zwolnienia od opłat sądowych dla ludzi niezamożnych, a osoba, która wygra proces, otrzyma pełny zwrot kosztów”.
  Darmowe będą postępowania o wynagrodzenia za pracę i o świadczenia z ubezpieczenia społecznego. Istotną zmianą ma być zniesienie opłaty za wydanie tytułu wykonawczego potrzebnego do egzekucji zasądzonego świadczenia
  — dodano w komunikacie MS.
  Do kwestii opłat odniósł się w piątek Borys Budka (PO), były minister sprawiedliwości w rządzie PO-PSL.
  Mówi się o tym, że reforma wymiaru sprawiedliwości ma służyć ludziom. Ma zbliżyć wymiar sprawiedliwości do tych ludzi. A tymczasem okazuje się, że drzwi sądów będą zamknięte dla tych których na to nie stać
  — ocenił.
  Platforma przygotowała już serię infografik, nawiązujących do wyższych opłat sądowych. Wygląda jednak na to, że PO wyszła w tym temacie przed szereg - ministerstwo wycofało się z propozycji podwyższenia opłat.
 • Autorze..
  DOCZYTAJ O ZUS A NIE SIEJ FERMENTU. Mają płacić wyższe składki ci którzy zarabiają duże pieniądze a płacili takie jak ten zwykły Kowalski...
 • @AlexSailor 17:04:10
  Dużo prawdy jest w Pana słowach, niestety jesteśmy zniewalani, jak pokazują najnowsze badania czasów budowy państwa Polskiego, państwo Piastów powstało z handlu niewolnikami i niestety nadal tak jest.
  To, że kształcimy młodzież po to, by później pracowała w innych krajach, to przecież niewolnictwo w czystej formie. A rządy mamy fatalne, całkowicie oderwane od społeczeństwa, z czystym nastawieniem, że oni to pany, a my to naród głupi.
 • @kula Lis 67 17:52:25
  No to rzeczywiście, ludzki pan, najpierw postanawia nałożyć drakońskie opłaty, a potem łaskawie, dla swego umiłowanego narodu (głupiego) te podwyżki łagodzi, a ty niewolniku ciesz się, raduj, głoś wszem i wobec, ludzki pan, ludzki pan. Oczywiście, wszystko to dla dobra swych ukochanych niewolników.
  Ofiara przemocy w rodzinie nie złoży już wniosku o rozwód, bo najczęściej nie pracuje, a druga strona daje jej tyle, że ledwie na jedzenie starcza, więc skąd weźmie te 2300?
  A czy rozwody to jedyna opłata sądowa, która ulegnie zmianie? Ma rację Borys Budka (PO), sądy będą tylko dla bogatych.
 • @AgnieszkaS 21:39:09
  Podawał to wcześniej "trojanka" (za portalem "money.pl"):
  Dziura w ZUS urośnie do 80 mld zł. Katastrofalne prognozy dotyczące emerytur Polaków
  "Żadna z trzech symulacji przeprowadzonych przez analityków nie przynosi dobrych wieści. Nawet przy najbardziej optymistycznych założeniach na emerytury pieniędzy w FUS zabraknie."
  Aha, bym zapomniał:
  "Już kilkumiesięczny okres ubezpieczenia w Polsce uprawnia Ukraińców do pobierania w przyszłości emerytury z ZUS w wysokości 1000 zł. Gwarantuje to umowa o zabezpieczeniu społecznym między Warszawą a Kijowem. Przebywający w Polsce Ukraińcy mają także prawo do innych świadczeń, ale rząd, ani ZUS nie wiedzą, ile na to wszystko potrzeba pieniędzy."
 • Bajki o "pokonaniu Systemu"
  "Dopóki ta mentalność się nie zmieni, dopóki ludzie będą pańszczyźnianym chłopstwem przekonanymk, że PAN czyli WŁADZA daje ze SWOICH, guzik wyjdzie z pokonania Systemu. "

  System jezdny w samochodzie w którym eskimos z jednego koła spuścił powietrze można naprawić, ale nie można go pokonać:)

  "Nie partie są Systemu strażnikiem a ludzka ciemnota."
  Konstytucja jest suwerenem?
 • @Zawisza Niebieski 19:26:45
  Przecież to Budka przed swym odejściem po podwyższał wszystkie opłaty sądowe, adwokackie. Masz amnezję czy jesteś hipokrytą?
 • @Robik 02:20:02 to nie PiS to wprowadził.
  Przecież to robota Kamysza PSLu i PO przed odejściem, trudno się z tego teraz wycofać.
 • @kula Lis 67 09:51:27
  "Przecież to robota Kamysza PSLu i PO przed odejściem, trudno się z tego teraz wycofać."

  Poważnie? Ty tak sam od siebie? Bardzo trudno jest się z tego wycofać, szczególnie, jak się nie chce i jak się prowadzi pro-banderowską politykę ze szkodą dla polskiej racji stanu, nieprawdaż?

  To jest tak samo głupie gadanie, jak bredzenie co poniektórych blogerów, że "nie można" ukarać złodzieji, którzy rozkradli Polskę po transformacji z Balcerowiczem na czele. Prawo nie pozwala? To trzeba zmienić prawo, bo prawo powinno bronić dobra sprawiedliwych, a nie kryminalistów i złodzieji.
 • @Lotna 11:27:09
  Widać, że trudno, coś i ktoś stoi na przeszkodzie. Po drugie to ja tylko poinformowałem, że nie PiS to wprowadził i na tym moja rola się skończyła.
 • @kula Lis 67 09:51:27
  Człowieku, nie kompromituj się!
  To PSL i PO zafundowali Ukraińcom 500+???
 • @kula Lis 67 09:43:47
  I co? Wtedy Budka był zły, a teraz Ziobro podwyższający opłaty w stosunku do podwyżek Budki już jest dobry? Przecież Polska rozkwita, czyż nie? Nie jest to hipokryzja? A wycofanie się, to czyn chwalebny? Czy po prostu testują, gdzie się da Polaków oskubać. Jak protestują, to krok w tył i propaganda, jak to my dbamy o Polaków? Co wcześniej rozumu nie miał, czy też nie dbał o najbiedniejszych?

  Tych złodziei trzeba na każdym kroku pilnować i tłuc po łapach, gdy po nasze sięgają.
 • @kula Lis 67 09:43:47
  Widzę, że Ty próbujesz wszystko zwalić na PO i PSL i nic już nowy rząd zrobić nie może.
  Podwyższono opłaty - wina PO i PSL a PiS nawet już nie może zmienić opłat!
  Emerytury dla Ukraińców - robota poprzedników!
  Poprzedni rząd mógł a nowy już... nie może!
  500+ to pomysł Po i PSL!!!!!
  Szczyt manipulacji!
  Pewnie ten miliard Euro dla banderowców to też z nakazu poprzedniego rządu?!
 • @Zawisza Niebieski 12:47:50
  Przecież jest dementi Ministerstwa o tych podwyżkach. Nieaktualne.
 • @kula Lis 67 12:53:32
  No i jeszcze "dementi" Ministerstwa jest nieaktualne!
 • @kula Lis 67 12:53:32
  Popatrz na politykę PiS. Zawsze gdy jest jakaś awantura, czy też wszyscy myślą już np. o urlopach to PiS chce przepchać jakąś tam rzecz dla siebie. A to ustawę antyaborcyjną, a to ustawy sądowe (w ostatnich godzinach pracy sejmu przed urlopem) a teraz podwyżki, przy awanturze o ustawach sądowych. Dostaną po łapach to się wycofują.
  Czy te dementi oznacza, że nie chcieli tego zrobić? Czy jak złodzieja złapiesz za rękę, to nie jest złodziejem? To wycofanie oznacza właśnie złodzieja złapanego za rękę, który został zmuszony by oddać fanty.
 • @Robik 12:52:44
  Kula Lis jeszcze nie wytrzeźwiał po "winach tuska", u niego, jak się w łazience poślizgnie na rozlanej wodzie to też wina Tuska.
 • @Lotna 11:27:09 moim zdaniem
  Rząd PiS powinien natychmiast wypowiedzieć popeeselowską umowę emerytalną z Ukrainą, kontynuacja tej umowy grozi niewypłacalnością ZUS i zapaścią finansów publicznych.
 • @Zawisza Niebieski 13:21:17
  Na ryżego szwaboparcha nie dorastającego mi do pięt intelektualnie Tuska to ja leję ciepłym moczem na jego podobiznę umieszczoną w muszli klozetowej codziennie jak tu na twe pełne rozpaczy za nim twoje bazgroły niebieski useful idiots. Będziesz jeszcze tak bazgrał przez kilka kadencji PiSu.
 • @kula Lis 67 13:43:14
  Nie raz ci tłumaczyłem, że najpierw jest Donald Tusk, poniżej dno, poniżej kupa mułu a dopiero Kaczyński ze swoimi marionetkami. I dowodzą tego wszelkie debaty polityczne, na których Kaczyński dostawał totalnego łupnia, na jednej nawet żałośnie popiskiwał "wygrałem, no przecież wygrałem". Tak więc z szacunkiem do Donalda Tuska, bo im bardziej obniżasz jego wartość, tym bardziej obniżasz wartość Kaczyńskiego i jego zdradzieckich mord (słowo kulturalne, co potwierdził sąd). Widzisz, Donald Tusk przyjechał do Warszawy na Święto Niepodległości to twój "bohater" do Krakowa zwiał.

  A "useful idiots", no cóż, mam nadzieje że znasz zwyczaje szlacheckie, takie zdanie traktuje się "płazem" szabli.
 • @Zawisza Niebieski 14:39:22
  Więc całuj tego rerającego szwaboparcha w odbyt, nic mi do tego, twój wybór. Ja na niego szczam jak to pisałem. Koniec dyskusji z useful idiots.
 • @kula Lis 67 15:29:37
  Każdy kto spóżnił się z wpłatami do ZUS za pracowników mimo zapłacenia karnych odsetek , podlega karze grzywny i przymusowego rozpatrzenia przez Sąd Karny . Komuna za PIS-u powraca .Pzdr. I witam w klubie . :))) Ps . Oczywiście przepis działa wstecznie .
 • @kula Lis 67 15:29:37
  Rozumiem "inteligencjo" PiS-owska ty poranek zaczynasz od całowania z wazeliną, więc wydaje ci się, że każdy działa tak samo. No cóż są Polacy i są ci z wazelinką. Rozumiem, że świat Polaków jest ci mentalnie niedostępny. Kolejny raz Lis zagoniony w bagno wazeliny. Czyż ci nie mówiłem, nie ta klasa, nie te progi na lisie nogi.
 • @Zawisza Niebieski 19:02:29
  Kukiz wylewa krokodyle łzy, ze go pisory oszukały. Chyba ciągle jest na samoogonie, bo gdyby kumał cokolwiek, to by zrozumiał już w 2005 roku, ze polityka pisorów to oparta jest na totalnym kłamstwie, odwracania uwagi od spraw zasadniczych. Kukiz tego nie zrozumiał a jest tak bliziutko ich, to świadczy, że nawet na sołtysa się nie nadaje.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej