Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
414 postów 315 komentarzy

Superklaster

Romuald Kałwa - Polak

Saakaszwili aresztowany przez SBU i odbity przez banderowców

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Bierzmy przykład z Ukrainy. Czy na Ukrainie zapobieżono zamachowi stanu?

Były Prezydent Gruzji, przyjaciel śp. Lecha Kaczyńskiego, Micheil Saakaszwili został dzisiaj aresztowany przez ukraińska służbę bezpieczeństwa SBU za rzekomą próbę zamachu stanu.
 
Saakaszwili nawoływał do impeachmentu wobec obecnego prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki. Portal Onet 3 dni temu informował: „W marszu, który dzisiaj przeszedł przez Kijów, wzięło udział ok. 3 tys. osób. Na czele szedł lider Ruchu Nowych Sił, były prezydent Gruzji i były szef administracji obwodu odeskiego Micheił Saakaszwili. Demonstranci domagali się impeachmentu Petra Poroszenki. To już kolejna taka manifestacja. Wcześniej Saakaszwili mówił, że jest gotowy stanąć na czele nowego ukraińskiego rządu”.
 
Były prezydent Gruzji wzywał do wyjścia na Majdan Niezależności w przyszłą niedzielę 10 grudnia. Jak twierdził wraz ze swoimi zwolennikami, Poroszenko się bogaci i nic nie robi z wszechobecną korupcją na Ukrainie. Jednakże Saakaszwili w 2014 roku sam został oskarżony przez gruzińskie władze o kradzież pieniędzy z budżetu państwa.
 
Przed karzącym ramieniem ukraińskiej sprawiedliwości Micheil Saakaszwili wszedł na dach i groził samobójczym skokiem. Podczas aresztowania doszło do starć ze zwolennikami byłego prezydenta – bezpaństwowca.
 
Zrządzeniem losu jest, że Saakaszwili, który w 2007 roku rozpędził pięćdziesięciotysięczną gruzińską demonstrację, gdzie wobec demonstrantów zastosowano przemoc w wyniku której 500 osób trafiło do szpitali, domagał się zmiany władzy w nieswoim państwie przeciwstawiając się przemocy wobec demonstrantów.
 
Czy Ukraina nie powinna dać przykładu polskim władzom, co należy robić z osobami domagającymi się przewrotu? Odpowiedzą na zarzuty wobec Poroszenki jest aresztowanie enfant terrible ukraińskiej polityki, byłego gruzińskiego prezydenta.
 
Tymczasem polskie władze były niemalże bezczynne wobec fundacji Otwarty Dialog i jej szefowej Ludmiły Kozłowskiej, 32 letniej ukraińskiej działaczki fotografującej się z przestępcą Georgem Sorrosem i autorce instrukcji „Niech państwo stanie: wyłączmy rząd!”, która zawierała wskazówki jak obalić polskie władze.  
 
Jak czytamy na „Niezależnej”: „Bartosz Kramek jest członkiem rady wspomnianej fundacji w które zasiada też mec. Jacek Świeca, biznesowo powiązany z gen. Markiem Dukaczewskim, byłym szefem WSI i prezesem Stowarzyszenia „Sowa”, które zrzesza byłych oficerów WSI. Z kolei prezesem Fundacji Otwarty Dialog jest Lyudmyla Kozlowska, prywatnie żona Kramka”.

Komentarz: Moje obawy wzbudzają jednak banderowskie flagi, które towarzyszyły kilka dni temu manifestacji Saakaszwilego, a który przekraczając polsko-ukraińską granicę schronił się we Lwowie, mieście będącym swego rodzaju bastionem faszyzujących Ukraińców. Wnioskuję jednak, że skoro ci występują przeciwko prezydentowi Ukrainy, ten z pewnością nie jest aż tak probanderowski, jak się powszechnie wydaje.  
 
Tylko czy ktoś, kto otacza się mentalnymi spadkobiercami morderców Polaków – banderowców, może być przyjacielem Polski i Polaków? Czy śp. Prezydent Lech Kaczyński nie żałowałby dzisiaj dobrych stosunków z prezydentem Gruzji, który wbrew temu co mówią media, pierwszy w 2008 roku zaatakował Osetię Południową?

Z ostatniej chwili: Sakaszwili został uwolniony przez swoich zwolenników. Czy ukraińska władza boi się banderowców, czy szykuje się kolejny pełen przemocy „majdan”?

KOMENTARZE

 • @Romuald Kalwa
  Pozostaje tylko do wyjaśnienia , kto za nim stoi . Pozdrawiam. https://s14-eu5.ixquick.com/cgi-bin/serveimage?url=http%3A%2F%2Fwww.radom24.pl%2Fzarzadzanie%2Fuploads%2Fartykuly-galeria%2Fgruzjaa10.jpg&sp=1d40ea80ebb24d2bcbedaec9d4828234
 • @Repsol 14:30:47
  Ktoś kto promuje banderowców i zadaje się z nimi nie jest przyjacielem Polski. Nie darzę sympatią Rosji (podobnie jak UE, Francję, Niemcy, USA i Srososa - masonerię). Nie zmienia to tego, że Polska musi mieć dobre stosunki z tymi krajami. Polska nie może dać prowokować się do jakiejkolwiek wojny i stawać po którejś ze stron. Odbudowa duchowa i materialna Polski potrwa jeszcze 100-150 lat. Musimy zachować neutralność i myśleć tylko o sobie. Obawiam się, że niektórzy w Polce bardziej nienawidzą Rosji niż kochają Polskę.
  Pozdrawiam
 • @Romuald Kałwa 14:58:54
  100/100 .Pozdrawiam. https://www.youtube.com/watch?v=ElZuAqsVXIE
 • @Repsol 15:10:34
  Dzięki, Pozdrawiam i "Obudź się Polsko!"
 • he he...
  ...to Maliniak będzie miał zagwozdkę, czy wycmokać Porocha, czy Misia Szakalszwilego :))...
 • @Romuald Kałwa 14:58:54
  //Ktoś kto promuje banderowców i zadaje się z nimi nie jest przyjacielem Polski.//

  To jakim cudem mógł być przyjacielem TAKIEGO prezydenta?
 • 5*
  "Z ostatniej chwili: Sakaszwili został uwolniony przez swoich zwolenników. Czy ukraińska władza boi się banderowców, czy szykuje się kolejny pełen przemocy „majdan”?"

  To pokazuje w jakiej kondycji znajduje się rządzona przez Żydów Ukraina.
  I taki twór polityczny jest traktowany przez syjonistyczny żydowski reżim IIIRP jak strategiczny partner na Wschodzie w antyrosysjkiej polityce żydo-reżimu nad wWisłą.

  Nie wiadomo, śmiać się czy płakać -?
 • @Rzeczpospolita 23:20:16
  Tam się spierają dwie wizje żydowskie; jedni chcą Ukrainy dla siebie, drudzy chcą Polin (połączenie terenów Polski i Ukrainy w jeden twór pod batutą Jewrunii).
  Zarzut dla Sakaszwilego jest taki, że przewrót chce zrobić za dotację 0,5mln euro od rosyjskich służb; jakoś w to nie wierzę, chociaż nie mam pojęcia po, której stronie (o ile po którejś) stoi Rosja. Interesy Poroszenki jednak w Rosji mają się dobrze.. to na cyrk wygląda..

  Polacy szufladkują Banderowców z perspektywy Wołynia itp.. to błąd!
  Ukraińcy w większości są banderowcami i to nie z powodu rzezi wołyńskiej, o której nie mają w większości pojęcia, albo mają zmanipulowany obraz tamtych wydarzeń. Bandera dla nich to jak dla Polaków Piłsudski, synonim wolności i niepodległości.
  Podobnie Polacy nie mają pojęcia o krwawym przewrocie majowym, o berezie kartuskiej, o tym że Piłsudski był zwykłym bandytą, złodziejem..

  W Polsce podobnie Narodowcy czy ONR-owcy maszerują pod sztandarami żydoPiSu.. poziom zmanipulowania podobny :(

  Chociaż z nimi jest chyba lepiej, bo prości Ukraińcy mówili mi: "u Was rządzą Żydzi.. jak i u nas", z ust podobnie prostego Polaka czegoś podobnego nie usłyszałem.. Polacy są bardziej zindoktrynowani przez telawizję..

  Jako ciekawostkę dodam, że na Ukrainie nie ma infrastruktury telefonii 4G/LTE, jest tylko 3G, a działa lepiej i szybciej niż 3G w Polsce; to pokazuje kto jest bardziej oszukiwany :((
 • @wk..ny 11:02:03
  W jednym pozwolę się nie zgodzić. Ukraińcy dobrze widzą kim jest Bandera i co ma na sumieniu. Polacy o Piłsudskim dowiedzieli się sporo, pomimo bezmyślnych jego "apologetów". Piłsudskiego do Bandery bym nie porównywał. Bereza Kartuska, zamach majowy - 5 grudnia w "Wiadomościach" o tym nie wspominali. Żenada...

  Ale zgadzam się w sprawie groteskowych działań PiS, Morawieckiego, który sprowadza do Polski JP Morgan (właściciela Titanica), czy Radia Maryja, które publikuje zdaje się protestanckie filmy. Nikt tak nie szkodził Polsce jak protestanci. Uprzedzam, wiem, że to KK sprowadził Krzyżaków, a nie Konrad Mazowiecki.

  Pozdrawiam!
 • @Romuald Kałwa 14:43:48
  Rozmawiałem z wieloma Ukraińcami, znakomita ich większość nie zna historii swojego kraju, o "wyczynach" Bandery w stosunku do Polaków też..
  Rzeź wołyńska to nie jest coś, co pielęgnują w pamięci. Coś tam wiedzą, że walczyli z Polakami, tylko tyle.. Dla nich ważniejsze jest, że walczył przeciwko Rosji. To Rosję, a nie Polskę postrzegają jako wroga..

  Oczywiście istnieje ekstrema jak wszędzie, ale to margines.. Spośród poznanych Ukraińców nie spotkałem ani jednego z roszczeniami terytorialnymi w stosunku do Polski, za to spotkałem się ze świadomością, że mieszkają w byłych polskich miastach i są pod wrażeniem architektury i spuścizny, wręcz dumni z tego..

  Nie jestem zwolennikiem niekontrolowanego napływu ich do Polski, ale demonizowanie ich też nie ma racji bytu, nie można przeginać w żadną stronę..

  Również pozdrawiam
 • @wk..ny 15:58:10
  Prościej nie potrafię . https://www.youtube.com/watch?annotation_id=annotation_3647375523&feature=iv&src_vid=PCFYBTEm1go&v=mIZdvrMfP-A
 • @Repsol 16:27:22
  za spamera robisz??
  każdy Polak to "pijak i złodziej" podług Twej logiki.. prościej nie mogę..

  oglądać nie mam czasu,przeżył, Bandery nie zabił.. bohaterowie polegli, teraz wszelkiej maści emeryty bohaterami się mienią.. mnożą się kombatanci.. niczym ocaleni z Holokaustu ;)

  Jak o czymś nie masz pojęcia, to nie wpierdalaj się proszę.. próbujesz robić za Alfe i Omegę NowoEkranową, a nie spotkałem się jeszcze nigdy z Twoją mądrą wypowiedzią, za którą musiałbym schylić czoła i podziękować, że mnie czegoś nauczyłeś..


  https://goo.gl/dD1oAs odnieś się lepiej do tego, gdzie Twój mocodawca Rysiu Kangur przewija się.. ta Koshernostra gorsza od Bandery..

  Patriotą jesteś???? Wyjaśnij temat Goldberga.. WSI.. i Kangurzych powiązań.. Wykaż się..

  nie pozdrawiam
 • @wk..ny 18:23:12
  Cuda panie nie siedzi ,ani winny ani nikt z organów ścigania odpowiedzialny za ściganie . Lipa grubymi nićmi szyta . Proszę lewitować dalej . :))) Ps. No i nasz Antoni na to nic ?. :)
 • @Repsol 18:47:09
  nie lipa, a Koshernostra ponad podziałami.. a Ty wierz sobie w Kangura, co to na pontonie do Australii popłynął karierę robić..

  jesteś żałosny, a na dodatek zadaniowany.. "nie kąsa się ręki co karmi", rozumiem, ale za patriotę nie podszywaj się..

  Piiniądze były i nima, kurwa, czary :(((

  Ty ponoć nastolatkiem nie jesteś już, więc jak Kangur Goldbergowi za kelnera robił, to Ty mu?? wszystko możliwe.. jeden sort BMW
 • @wk..ny 19:34:32
  Totalne bzdury . :)))))
 • @Repsol 20:05:45
  Totalną bzdurą, że pieniądze z FOZZ wyparowały??
  Pieniędzy nie było, słupów nie było, nowych milionerów nie przybyło..

  Chciałem napisać, że za mądrzejszego Cię miałem, ale od dawna dno i metr mułu reprezentujesz :((
 • @wk..ny 11:02:03
  "Polacy szufladkują Banderowców z perspektywy Wołynia itp.. to błąd!
  Ukraińcy w większości są banderowcami i to nie z powodu rzezi wołyńskiej, o której nie mają w większości pojęcia, albo mają zmanipulowany obraz tamtych wydarzeń. Bandera dla nich to jak dla Polaków Piłsudski, synonim wolności i niepodległości.
  Podobnie Polacy nie mają pojęcia o krwawym przewrocie majowym, o berezie kartuskiej, o tym że Piłsudski był zwykłym bandytą, złodziejem.."

  Najprawdopodobniej masz rację. Sądzę, że większość Ukraińców ma bardzo blade pojęcie o Wołyniu, albo żadnego. Czas i zakłamana propaganda zrobiły swoje.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej