Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
411 postów 315 komentarzy

Superklaster

Romuald Kałwa - Polak

We Lwowie wybuchła bomba pod polskim autokarem

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Polskie MSZ się budzi. Kiedy obudzą się wszyscy Polacy? Przestańcie jeździć na Ukrainę!

Nieznani sprawcy w Sokolnikach pod Lwowem na Ukrainie dziś w nocy podrzucili ładunek wybuchowy pod polski autokar. Materiał wybuchowy eksplodował, nikomu nic się nie stało. W chwili wybuchu w pojeździe nikogo nie było. Wybuch uszkodził karoserię autobusu i okno.
Informacji nie udzielają polskie służby konsularne na Ukrainie - telefony w placówkach we Lwowie i Kijowie milczą – informuje Radio ZET.
Ukraiński Minister Spraw Zagranicznych zabrał głos na Twitterze:
Zdecydowanie potępiam prowokację dotyczącą polskiego autobusu, który znajdował się na parkingu niedaleko Lwowa, nie było ofiar, ktoś usiłuje nam zerwać z Polską i zakłócić wizytę prezydenta A. Dudy, zrobimy wszystko, aby zbadać ten incydent, powiem prowokatorom - nie zadziała!
Ile już było takich "potępień", a tymczasem ukraińskie władze nic sobie nie robią z atakami na Polaków.
Ja jednak poczekałbym z wizytą na Ukrainie prezydenta Dudy, aż sprawa zostanie wyjaśniona. Oczywiście, wszystkiemu winni okażąsię „rosyjscy prowokatorzy”.
Powiem inaczej: w związku z zaistniałą na Ukrainie sytuacją, jako obywatel Polski, kategorycznie zabraniam wyjazdu Prezydentowi Andrzejowi Dudzie na Ukrainę. Pamiętajmy o zamach na polski konsulat i wciąż nie wykrytych sprawcach. Wcześniejsza prowokacja z uderzeniem jajkiem Bronisława Komorowskiego – wciąż nie została wyjaśniona... Mogę nie lubić Komorowskiego jako człowieka, ale był wówczas Prezydentem Polski i nie życzę sobie, by jakikolwiek polski Prezydent był, a tym bardziej znowu został, zaatakowany. A gdyby ukraiński jajeczny prowokator miał nóż? Całe to wydarzenie wyglądało wówczas na zmowę ukraińskich służb.
Opamiętajcie się! A co jeśli nieprzychylni Polsce banderowcy użyją snajperów do zamordowania prezydenta RP? Czy zdajecie sobie sprawę z zagrożenia? Wiem, że borowcy pracują teraz całkiem nieźle, ale będziecie z wizytą na obcym i nieprzychylnym terenie. Tu zwykła ostrożność nie wystarczy.
 

 

KOMENTARZE

 • Autorze..
  Klimkin już wie, że to prowokacja. Podobnie twierdzili z napisami na lwowskim konsulacie, czy z ostrzelaniem z granatnika konsulatu polskiego w Łucku. Tak samo podpalenie polskiej szkoły w Mościskach, czy wysadzenie pomnika polskich ofiar ludobójstwa dokonanego przez SS Gatzen i UPA w Hucie Pieniackiej, czy pomalowanie pomnika na polskim cmentarzu w Bykowni. Duda jedzie w środę do Charkowa. Co im znów zaoferuje za te upokorzenia Polaków?? Prowokacje robią skrajni nacjonaliści z OUN i Prawego Sektora. Oni nie wahali się strzelać swoim w plecy by przejąć władze. Chyba nie tylko Polakom nie leżą Ukraińcy, ale i Ukraińcom Polacy. Nie oszukujmy się, tam Bandera zawsze będzie bohaterem i nikt Polaków ze rzeź na Wołyniu nie przeprosi. Natomiast my Polacy nie wybaczymy im tego nigdy. Politycy robią dobrą minę do złej gry, ale widać, że sami nie wierzą w wielką przyjaźń pomiędzy narodami. Poza tym po co nam ta Ukraina? Po co Ukraina potrzebna jest UE? Wszak to studnia bez dna, kraj bez własnej tożsamości, miks kulturowy, miks nacji. to nie ma szansy racji bytu. raczej więcej incydentów można się spodziewać niż ruchów w kierunku pojednania. Dajmy już sobie spokój z tym uszczęśliwianiem innych na siłę. Ukraina jest potrzebna Zionist Jews do wyzwalania Rosji w misji Russia Freedom.
 • Autorze..
  Z niecierpliwością czekam gdzie i który idiota pierwszy wskaże Putina jako "sprawcę kierowniczego" tego zamachu. już podali, z komentarzem Klimkina, że to była prowokacja. No to za jakiś czas się dowiemy, czyja to była prowokacja... Może jakiś kijowski Quiz- kto mógł podłożyć ładunek wybuchowy pod polski autobus, stojący na parkingu pod Lwowem.
  a) Marsjanie
  b) Rosjanie
  c) Rosjanie w zmowie z Marsjanami
  d) osobiście sam Putin

  e) Saakaszwilli w zmowie z Putinem

  A Saakaszwili dopiero co zaczął głodówkę, a do chudych nie należy, to do podłożenia bomby pod polski autobus mu sił jeszcze starczy, szczególnie, jak działa z pomocą wysportowanego Putina. Wybierz poprawną odpowiedź.
 • @kula Lis 67 19:58:29
  Wydaje mi się , że cała ta nachalnie, na siłę i żałosna próba wmuszania Polakom , niechcianej "przyjaźni ma kilka przyczyn!
  Jedną jest oczywiście, stworzenie z Ukraińcami i Litwinami frontu walki z Rosją.Na razie frontu propagandowego, majacego za zadanie pokazanie Rosję i Rosjan, jako kraju i narodu nic niewartego,złego, zdegenerowanego, rozlatujący się i co komiczne ten prawie trup ma zagrażac szczególnie USAraelowi.Więc zapultali się we własne rzygi!!
  Oczywiście jedynym rozwiązaniem takiej sytuacji jest rozpad Rosji na małe państewka pod zarządem wiadomych nadludzi wybranych....czyli "przejęcie' kraju i jego bogactw przez jedyne demokratyczne siły sprzymierzone, z udziałem Ukrainy rzecz jasna.Wtedy zapanuje w Rosji ogólna szczęśliwośc i dobrobyt, buntownikó się wyrznie i zamknie w obozach i gra!!

  Taka wersja o rozpadzie lub o całkowitym uniceatwieniu Rosji,jest lansowana przez ukraińskich polityków w wypowiedziach/ m.in.deputowany Tuka/, więc KTOŚ im to musiał podpowiedzieć.

  Kolejnym powodem wmuszania nam jak latawicy dziewictwa, tej wiekopomnej stuletniej"przyjaźni, jest fakt zmuszania przez nadzorców hegemona,/ osiadłych w Warszawie i organizujących uroczyste kolacje przy świecach/.....rządu do oskubywania polskich Rodzin, zadłużania skraju i narodu na potęgę , w celu sponsoringu ukraińskiego społeczeństwa.
  Tenże sponsoring jest niezbędny, aby nie było na Ukrianie całkowitej rewolty narodu z powdou bezustannych podwyżek cen na wszystko,spowodowanek wszechpotężną korupcja wszędzie.W wojsku, przy zbrojeniach, we władzach.Fundusze wszelkiej maści znikają jak kamfora!
  Oczywiście bogacą się "wybrani" i zeby spokojnie mogli to robić dalej, trzeba na nas przerzucić koszty a/ksztalcenia b/ leczenia i rehabilitacji "bojowników"c/emerytur d/utrzymania 500+

  Przy całkowitym milczeniu o coraz większej ilości przestępstw na terenie Polski, o przemycie broni / a skąd zabójcy antyterrorysty mieli Kałacha????/Maja zapewne cały magazyn broni od "przyjaciół!!
  O epidemii żółtaczki nagłej od wielu lat, o epidemii pomoru świń/na Ukrianie wybito od zeszłego roku już ponad 30% stanu trzody chlewnej/, oraz ptasiej grypy!itp
  Do tego poniżanie Polaków na jakikolwiek bełkot Wiatrowycza czy Szeremerty!!
  No więc rozzuchwaleni tą bezczynnością i płaszczeniem się , wysadzili polski autobus.Bogu dzięki , ze ludzi tam nie było!!!

  No i dlatego w miejsce wypędzonych za chlebem Polaków, mają masowo przyjeżdżać Ukraińcy, zarabiać /już lepiej niż Polacy/, wysyłać pieniądze do kraju /kilka miliardów zł co roku/, żeby odsunąc wyjście na koilejny Majdan.
  W jakim celu JUESEJ wysłały Michela Saakaszwilego, który wznieca własnie bunt przeciwko Poroszence, być może własnie w tym celu.
  Biedny Prezydent Dude, w koncu z KIM się spotka w tym Kijowie??Do przyjaciel Miszy też pojedzie do miasteczka namiotowego pod administracją Poroszenki??

  https://i2.wp.com/www.sott.net/image/s13/277554/large/1fba4f8cae8215b0ba619d9e33af64.jpg


  http://1.bp.blogspot.com/-SWfMDWvIduE/VjiPy5dx6kI/AAAAAAAAbDw/IL5tGKHDPcM/s1600/02%2BMcCain%2Band%2BSaakashvili.jpg

  John McCain: Polska zostanie poddana "pewnej presji"

  "Uważam, że będzie to czas testowania administracji USA. Czy to będzie Morze Południowochińskie, Bliski Wschód, Ukraina - to jest czas, by pokazać solidarność" - mówił. "Myślę, że jednym z krajów, który zostanie poddany pewnej presji, jest pański" - powiedział zwracając się do prezydenta Andrzeja Dudy.

  interia.pl
  http://fakty.interia.pl/swiat/news-john-mccain-polska-zostanie-poddana-pewnej-presji,nId,2354632
 • Niestety
  Jest już program kolejnej wizyty Prezydenta Andrzeja Dudy na Ukrainie. Niestety PAD po raz. 3 świadomie omija mogiły ofiar UPA
  No cóż, tak też w PRL komuniści traktowali ofiary Zbrodni Katyńskiej
 • @kula Lis 67 20:02:03
  Sąd rejonowy w Kijowie odrzucił wniosek prokuratury o areszt domowy dla byłego prezydenta Gruzji, a obecnie lidera ukraińskiej partii opozycyjnej Ruch Nowych Sił Micheila Saakaszwilego. Polityk wyszedł na wolność w poniedziałek wieczorem.

  PAP
 • @Husky 20:53:41
  : ))))) ręka Moskwy . https://wiadomosci.wp.pl/ktos-stara-sie-nas-sklocic-antypolska-prowokacja-na-ukrainie-kilka-dni-przed-wizyta-prezydenta-dudy-6197195870820481a
 • @Husky 20:53:41 Nie jedzie się na Sicz. Chyba, że z Lisowczykami.
  MSZ ostrzega przed podróżą na Ukrainę! Atak na polski autokar pod Lwowem to kolejny incydent na terenie Ukrainy, do którego doszło w ostatnich miesiącach. MSZ apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności i ostrzega przed podróżą.

  Ps..Sprowadzajcie jeszcze więcej bandytów Ukraińskich do Polski, to coraz częściej będą napady w Polsce.Bilans Ukraińców w Polsce 10 morderstw w tym zabicie dwóch Polskich dziewczynek przez Ukraińca 1234 napadów na Polaków przez Ukraińców w 2016 r Ponad 5 tysięcy włamać przez Ukraińców do Polskich domów. Nagminne łamanie przepisów drogowych Kradzieże w sklepach Ponad 30 gwałtów na kobietach i mężczyznach przez Ukraińców awantury na ulicach przez Ukraińców. Dlaczego zniesiono wizy dla banderowców, kto za tym stoi???, przecież Ukraina nie należy do Unii ??? Ukraińcy się nie zmienili, żebyśmy nie obudzili się ręka w nocniku. Sprowadzają broń do Polski, przemycają uchodźców do Europy, narkotyki, W Polsce napadają, gwałcą , mordują. Ukrainiec zasztyletował z zimną krwią polskiego piłkarza! Gwałt na 15-latce w Gdańsku, zatrzymano sześciu Ukraińców. Dwaj Ukraińcy zatrzymani na Woli atakowali kobiety, przyduszali je, gwałcili i grozili nożem. Czy możemy czuć się bezpiecznie? Rosja Polsce nie zagraża tylko banderyzm. Już ponad 250 Ukraińskich bandytów siedzi w polskich więzieniach. Natychmiast powinni deportować tych bandytów do więzień do Kijowa z zakazem wjazdu do Polski. Sprawdzajcie każdego Ukraińca przekraczającego polską granicę, Sprawdzajcie z psami tropiącymi ich ciężarowe i osobowe samochody, otwierajcie bagażniki, maski z przodu też, sprawdzajcie wszystkie skrytki w samochodach, walizki, sprawdzajcie co oni i kogo przemycają do Polski. Nam Polakom nie potrzeba żadnej anty ukraińskiej propagandy, my wiemy że Ukraińcy to zdrajcy, którzy kolaborowali z Hitlerem, bestialsko tłumili Powstanie Warszawskie, byli wykonawcami setek egzekucji i pacyfikacji w mundurach SS na Polakach, żydach, Rosjanach, Białorusinach, mordowanie bezbronnych ludzi to ich specjalność a ich bestialstwo przerażało nawet Niemców. KALENDARIUM ATAKÓW NA POLSKIE PLACÓWKI, MIEJSCA PAMIĘCI I NA POLAKÓW NA UKRAINIE W ROKU 2017

  12 stycznia - wysadzenie pomnika w Hucie Pieniackiej
  25 stycznia - dewastacja cmentarza w Bykowni
  8 lutego - dewastacja konsulatu RP we Lwowie
  15 lutego - prowokacja przed ambasadą RP w Kijowie
  12 marca - zdewastowanie pomnika pomordowanych profesorów we Lwowie
  12 marca - profanacja pomnika w Podkamieniu
  15 marca - ponowne zniszczenie odnowionego pomnika w Hucie Pieniackiej
  28 marca - zamach terrorystyczny na konsulat RP w Łucku z użyciem granatnika p-panc
  31 maja - podpalenie polskiej szkoły w Mościskach
  6 września - próba zamachu na Dom Polski w Stanisławowie z użyciem granatu odłamkowego
  9 grudnia - zamach bombowy na polski autobus
  Warto by Polacy uświadomili sobie jak często dochodzi do antypolskich ataków-to kalendarium jest ważne. Uważam, że Ukraina nie jest gotowa i nie zasługuje na własne państwo w obecnych granicach.
  Kiedy junta kijowska zacznie spłacać gaz dostarczany od lutego 2015. za free na koszt polskiego podatnika dzięki postanowieniom Kopacz?
  Kiedy junta kijowska zacznie spłacać dwa kredyty w wysokości 100mln euro każdy udzielone przez rząd Kopacz?
  Kiedy junta kijowska zwróci 300 mln złotych pożyczki udzielonej przez Komorowskiego?
  Kiedy junta kijowska odda ostatnie 250 tys. euro jakie na odchodne podarowała Kopacz?
  Kiedy junta kijowska zwróci koszty leczenia oraz hospitalizacji zadymiarzy z Majdanu w polskich ośrodkach medycznych?
  Kiedy junta kijowska zwróci koszty przyjęcia do Polski dzieci ukraińskich na letnie kolonie?
  Kiedy banki junty kijowskiej zaczną zwracać kredyt w wysokości 4 mld złotych udzielony przez Dudę w imieniu polskich banków?

  A przede wszystkim kiedy władze UPAiny oficjalnie potępią zbrodnie narodu ukraińskiego dokonane na Polakach i zdelegalizują w pełni odrodzony kult UPA i Bandery? Znajoma wracała kilka dni temu przez Medykę i 1 raz się spotkała z tym, że i z ukraińskiej strony była kontrola i kazano wystawić do kontroli bagaż z autobusu. Do tej pory tylko nasza strona robiła kontrole bagażu, a tamci tylko stemplowali papiery. Mam wrażenie, że niepotrzebnie Duda tam jutro jedzie, bo mogą go znów upokorzyć.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej