Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
412 postów 315 komentarzy

Superklaster

Romuald Kałwa - Polak

Ameryka przygotowuje się do wojny z Rosją

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

i państwami bałtyckimi przeciw Chinom.

- Rosja stanowi zagrożenie dla Europy Zachodniej oraz Stanów Zjednoczonych. - To cytat czterogwiazdkowego amerykańskiego generała.

Dowódca Korpusu Piechoty Morskiej gen. Robert Neller powiedział rozlokowanym w Norwegii amerykańskim żołnierzom, że „widzi na horyzoncie konflikt i przewiduje reorientację Marines z Bliskiego Wschodu w kierunku Rosji i Pacyfiku”.

„Wojna może się zbliżać, amerykańskie dowództwo może wkrótce dostosować swoje rozmieszczenie, aby sprostać rosnącym zagrożeniom”.

„Mam nadzieję, że się mylę, ale nadchodzi wojna”. Gen. Robert Neller Powiedział również, by byli „zawsze gotowi” oraz, że spodziewa się przesunięcia punktu ciężkości z Bliskiego Wschodu do Rosji i Pacyfiku – obszary podkreślone przez Narodową Strategię Bezpieczeństwa prezydenta Donalda Trumpa stanowią trzon części struktury „4 + 1” = Rosja, Korea Północna oraz Chiny wraz z Iranem i globalnym terroryzmem).

„Kraje w całej Europie obawiają się coraz bardziej asertywnej Rosji, zwłaszcza państwa bałtyckie i innych kraje Europy Wschodniej” powiedział generał Neller.

Źródło: http://www.businessinsider.com/marine-commandant-big-ass-fight-looming-m...

Komentarz:

Nie mam powodu kochać w Rosji. Można by wymieniać wiele powodów dlaczego: za drogi gaz, ćwiczenia/symulowanie ataków nuklearnych na Polskę, częste „czepianie się” naszego kraju czy haniebne potraktowanie ofiar katastrofy smoleńskiej.

Takie emocjonalne podejście choć uzasadnione, jest niedojrzałe. Blogerzy-publicyści, politycy, cała ta gama kolorowych ludzi – mamy obowiązek nie dopuścić do powtórzenia tragedii z września 1939 roku.

Ameryce nie podoba się zbliżenie Polsk i Chin oraz stworzenie Jedwabnego szlaku, który zagrozi interesom Europy zachodniej. Jednak USA jest niesłychanie fałszywym sojusznikiem. To w USA powstała eugenika – źródło „naukowego nazimu”, to protestancki i antykatolicki Ku Klux Klan wymyślił gest błędnie uważany za salut rzymski. To USA finansowała dojście do władzy Hitlera i jego dewiantów – nazistów. To USA korzystała z badań mordercy Von Brauna, badań dewianta Mengele przeprowadzanych w obozach koncentracyjnych, a w czasie bombardowań Niemiec pod koniec wojny siły aliantów zachodnich oszczędzały siedziby koncernu IG Farben.

Amerykanie po II wojnie światowej wywołali kilkadziesiąt konfliktów zbrojnych, w których zginęło wiele milionów ludzi (niektórzy wymieniają liczbę 30 mln!).

Prawdopodobnie amerykańskie wojsko w Polsce traktuje nasz kraj jedynie jako lotniskowiec. Jeśli USA potraktują Polskę jako bazę wypadową do potencjalnej wojny z Rosją, by zmusić ją do wojny z Chinami po ich stronie, jesteśmy narażeni na rosyjskie ataki jądrowe, po których Polska już nigdy się nie podniesie.

Interesem Polski jest zachowane neutralności. Problem w tym, że wielu bardziej nienawidzi Rosji, niż kocha Polskę. ZSRR zaatakował Polskę we wrześniu 1939 roku razem z Niemcami. 

Ruscy w pewien sposób odkupili swoje winy. Gdyby nie 600 000 sowieckich żołnierzy, którzy polegli na ziemiach Polskich (całę szczęście, że Niemcy napadły na ZSRR), to Niemcy razem z Ukraińcami, Litwinami i Łotyszami, z pomocą Węgrów, Włochów, Rumunów i Japończyków, wymordowaliby wszystkich Polaków. Gdyby nie Armia Ludowa i Ludowe Wojsko Polskie, Polska byłaby republiką sowiecką – nasi żołnierze dzielnie walczyli zdobywali Berlin.

Polska nie może sobie pozwolić na jakąkolwiek wojnę, nie tylko z Rosją i nie może bezmyślnie ufać naszym „sojusznikom”, którzy nas zawsze zdradzali. 

                              Kontekst geopolityczny

Wiem, że Rosja nie daje się lubić, ale przypominam wszystkim, że to banderowska Ukraina ma wobec Polski pretensje terytorialne i chce mordować Polaków. To książę Władysław Opolczyk, jako namiestnik Rusi Halickiej wymyślił flagę ukraińską (kopię flagi Opola), a król Zygmunt III Waza, uznał grekokatolików za jedyną legalną wspólnotę prawosławną w Polsce. To Polska stworzyła Ukrainę, z czym Ukraińcy sobie mentalnie nie radzą.

Ukraina w razie konfliktu napadnie na Polskę z Niemcami. Amerykanie wówczas nas na pewno nie obronią. Jak to jest, że na Ukrainie mieszka 5,6% katolików, a tylko 0.3% ludzi przyznaje się do Polskości? Bo tam biją, mordują oraz prześladują Polaków.

Polska polityka zagraniczna ma mało trzeźwości, a dużo emocjonalnego zaślepienia. Nie zgadzam się z ks. Tadeuszem Guzem, który uważał, że dzięki Niemcom w średniowieczu przetrwał Kościół Rzymski. To kościół stworzył Niemców, a ci, dopóki mieli wpływ na wybieranie papieży, byli katolikami, niesłychanie wrogimi Królestwu Piastom, jak i innym Słowianom. To kościół i niemiecka żona Konrada Mazowieckiego sprowokowali przysłanie Krzyżaków do Polski. Polskie plemiona, jak Ślązacy, Pomorzanie, czy mieszkańcy Ziemi Lubuskiej, zostali zgermanizowani, w czym niestety udział miał zdominowany przez Niemców Kościół Katolicki, co miało straszny wpływ na obniżenie siły polskiego etnosu i innych Słowian. Dlatego żaden papież Polsce nie pomoże.

Zachodnia Europa nigdy nie była przyjacielem Polski, a tym bardziej nie jest nią protestancka i masońska Ameryka, która dzisiaj chce walczyć z Rosja do ostatniego Polaka.

Słowianie są znienawidzenia przez Zachodnia Europę i Stany Zjednoczone. Jak na razie wszystko idzie po ich myśli – my wzajemnie się wybijemy, a oni zdobędą nasze Ziemie. Czy przejdziemy do historii jak Indianie?

Rosją, Rosją, ale my musimy żyć w zgodzie ze zwykłymi Rosjanami. Gdyby nie zabory, II wojna światowa, komuna i masowa emigracja w latach 70., 80., 90. i 2000., Polska miała by co najmniej 55 mln mieszkańców. W Europie jesteśmy krajem średniej wielkości, a globalnie małym, więc kategorycznie nie możemy sobie pozwolić na jakąkolwiek wojnę. Nasz kraj będzie odzyskiwać siły przez jeszcze co najmniej 100-150 lat, a i to pod warunkiem, jeśli będą istniały korzystne warunki.

Lepiej zginać, czy się poddać, czy też po prostu zachować neutralność? Zagrożenie wojną USA z Chinami jest poważne. Wypowiedzi generała, podobnie jak nie mających nic wspólnego z demokratycznym wyborem unijnych komisarzy, czy krytykujące prezydenta Dudę wypowiedzi amerykańskiego Departamentu Stanu są straszakiem na Polskę.

Czy tak wypowiadają się sojusznicy? To prezydent Duda jest zwolennikiem jedwabnego szlaku i współpracy z Chinami. Polska ma najważniejszą lokalizację geograficzną na świecie. Nie możemy ufać jakimkolwiek obcym wojskom i wpuszczać je na nasz teren. Przecież czołgi amerykańskich żołnierzy są bronią stricte ofensywną. Tymczasem za system obrony przeciwrakietowej Patriot musimy płacić naszemu sprzymierzeńcowi ogromne pieniądze. 

                                        Wołam na alarm? Tak!

By zrozumieć system w jakim żyjemy, należy zastanowić się, skąd bierze się wciąż zwiększający się dług zagraniczny Polski. Jednocześnie zaznaczę, że ogromna cena za gaz od Rosji, czy sprzedany handel zachodnim korporacjom, wygląda na haracz jaki płacimy za brak wojny na naszym terenie. Ta poniżająca sytuacja nie może już dłużej trwać.

Proszę mi powiedzieć, czy właściciele zachodnich hipermarketów wywożą z Polski zysk w postaci złotówek? Wątpię, ale taka sytuacja byłaby korzystna. Musimy się zadłużać, ponieważ gdy właściciel sieci hipermarketów zamiesza do swojej ojczyzny transferować zysk i przychodzi do banku na terenie Polski, to żąda euro lub dolarów. Gdyby nie taka sytuacja, euro i dolar byłyby droższe, ale Polska zmuszona byłaby wypracowywać własne technologie i zalewałaby swoimi towarami cały świat. Tę sytuacje przedstawiam w dużym uproszczeniu.

Zacytuję portal Bankier.pl.:

„W ubiegłym roku po raz drugi z rzędu Polska odnotowała nadwyżkę w handlu zagranicznym. Rok 2017 przyniesie w tym zakresie istotne wyzwania.

Od stycznia do grudnia 2016 r. polskie firmy sprzedały za granicę towary o wartości 798,2 mld zł, czyli 183,6 mld euro. Równocześnie import wyniósł 777,5 mld zł, czyli 178,9 mld euro. Oznacza to, że w porównaniu z 2015 r. wyrażona w złotych wartość eksportu zwiększyła się o 6,3%, a importu o 4,9% (w euro +2,3% i 0,9%)”.

Wniosek jest taki, że choć rządy PiS bywają irytujące, a nieporadność medialna rządu bywa żenująca, Polska wybiega na ścieżkę do faktycznej niepodległości, a na to Amerykanie i Europejczycy nie mogą sobie pozwolić. Dlatego też blokują zmiany w prawie. Chciałbym też wiedzieć, ile wynoszą koszty Polski w zagranicznych misjach, tzn. wojnach, które Ameryka rozpętała.

Tajemnicą poliszynela jest, że to żołnierze amerykańscy kierowali marsze uchodźców do Europy. To kształtowanie polityki zagranicznej wygląda na konglomerat, czasem sprzecznych interesów, ale nie możemy posłużyć pragnącym wojny, przynajmniej części elit amerykańskich, do osłabienia Rosji, by ta, naszym kosztem, stała się sojusznikiem Ameryki w wojnie o dominację nad światem z Chinami.

Romuald Kałwa

superklaster@wp.pl

 

 

 

KOMENTARZE

 • Idzie wojna...
  Ponieważ Polska boi się Rosji to Ameryka urządzi nam tutaj wojnę.
  I będzie spokój.
  Wieczny!
 • @Krystyna Trzcińska 03:43:11
  Trzecia grafika "Nazi Reich in 1942"

  Jakoś otoczona zewsząd Szwajcaria jest pokazana na mapce jako BIAŁA -> neutralna.
  Czyli się da "tylko" trzeba mądrze prowadzić politykę no i mieć UZBROJONE społeczeństwo, tak, by napaść się potencjalnemu agresorowi po prostu NIE OPŁACAŁA.

  Głowice atomowe są "dobre" przeciw miastom (gęsta populacja), ale raczej bezużyteczne przeciw obszarom o niskim zaludnieniu (skażenie i tak poleci sobie, gdzie wiatr zawieje).
 • Ambasador w Rosji to nie polak a żyd !
  Słowianie ! niejaki Marciniak jest ambasadorem Polski w Rosji i on jak to żyd wyraził się w Rosji że pomniki wdzięczności armii czerwonej to symbole zniewolenia !!!

  życiorys tego pożal się boże polaka !

  Włodzimierz Marciniak (ur. w 1954 w Łodzi) – polski politolog, sowietolog i rosjoznawca, dyplomata, profesor nadzwyczajny Wyższej Szkoły Biznesu – National-Louis University w Nowym Sączu. Od 2016 ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Federacji Rosyjskiej. Brat Piotra Marciniaka .

  a to zdjęcie tego polaka !

  http://www.moskwa.msz.gov.pl/resource/f6fd1769-75ca-441c-94d7-fb375b0dca5f:JCR

  Słowianie ! życiorysy żydów NIGDY nie podają narodowości ! zawsze urodził sie i studia skończył ! takie te chytre żydy są !!!!!

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach . Polak to wyłącznie Słowianin !
 • @ele 09:54:47
  Tym bardziej "gdzieś w Internecie",
  poza zasięgiem koszernych łapek trzeba W KOŃCU zrobić
  listę "bogatych lub (i) wpływowych starozakonnych w Polsce",
  aby KAŻDY mógł sprawdzić, czy o jego losie decyduje (w ten czy w inny sposób) POLAK czy "aj-waj"...

  Na podobieństwo "żydów w mediach USSA" która się przewinęła na tym portalu (niestety jako grafika nie strona WWW). Tylko ona obejmowała USSA i tylko media, a coś wychodzi, że "une są wszędzie" :(
  Niech Polacy poznają (w końcu?) PRAWDĘ!
 • Autorze
  Coraz ciekawiej! „Foreign Policy”: Donald Trump powinien ocalić Polskę od autorytaryzmu, jak niegdyś Ronald Reagan..„Ronald Reagan interweniował, by ocalić Polskę od autorytaryzmu. Donald Trump powinien zrobić to samo” - pisze w środę na swoich łamach amerykański magazyn „Foreign Policy”, zwracając uwagę na posłuch, jakim USA cieszą się nad Wisłą oraz fakt, że obrona „demokratycznych zasad” w Polsce leży w interesie Amerykanów.

  28 lat temu w Polsce upadł reżim komunistyczny. I aż do dzisiaj Polacy pozostają wdzięczni Amerykanom, zwłaszcza byłemu prezydentowi Ronaldowi Reaganowi

  —zaczyna autor artykułu, Alex Berezow. Według niego Reagan i urodzony w Polsce papież Jan Paweł II działali wspólnie aby wydobyć Polskę spod jarzma Związku Sowieckiego.

  Reagan został za swoje wysiłki pośmiertnie odznaczony najwyższym odznaczeniem Rzeczypospolitej dla cudzoziemców - Orderem Orła Białego - przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego w 2007 roku. Od tego czasu jednak wiele się zmieniło nad Wisłą

  —twierdzi „Foreign Policy”. Według Berezowa „dziś głodny władzy i aspołeczny” Jarosław Kaczyński konsoliduje swoją władzę nad Wisłą i „ogranicza niezależność wymiaru sprawiedliwości”.

  Polska mierzy się z najpoważniejszym zagrożeniem od niemal trzech dekad

  —ocenia autor i wzywa Donalda Trumpa do interwencji.

  Polska wciąż podziwia USA i traktuje poważnie ich wypowiedzi dotyczące polityki. Trump powinien wykorzystać ten wpływ, by pomóc pokierować państwo z powrotem na zdrową, demokratyczną ścieżkę. Jest wiele kijów i marchewek, których może użyć

  —pisze komentator „FP”. Według niego amerykańscy prezydenci zazwyczaj rozumieli, że „rozwijanie zasad demokratycznych leży w interesie narodowym USA”.

  Bardziej wolny świat jest bezpieczniejszym i lepiej prosperującym światem, co w jasny sposób przynosi korzyści Stanom Zjednoczonym. Reagan rozumiał to lepiej niż większość. I jeśli prezydent Donald Trump naprawdę chce uczynić Amerykę wielką, zrobiłby dobrze, idąc za przykładem 40. prezydenta w kwestii Polski

  —ocenia Berezow. Jako jedną z takich „marchewek”, a więc zachęt, w „Foreign Policy” wskazuje się możliwość zniesienia amerykańskich wiz dla Polaków. Inną „marchewką” - wskazano - może być sprzedaż systemów obrony przeciwrakietowej Patriot o niższej cenie niż tej oferowanej przez producenta, firmę Raytheon.

  Gdyby „marchewki” miały nie zadziałać, w artykule „Foreign Policy” wskazane zostały również „kije”, a więc sposoby ukarania Polski. Pierwszy z nich jest związany z rozmieszczeniem w styczniu 2017 roku na polskim terytorium amerykańskich żołnierzy.

  Trump mógłby zagrozić wycofaniem tych wojsk. Jeszcze większą groźbą byłoby jednoczesne zlikwidowanie porozumienia dotyczącego (rozmieszczenia) tarczy antyrakietowej

  —podkreślił Berezow, zaznaczając jednocześnie, że pewnie Trump żadnej z tych rzeczy nie zrobi, bo „on i Kaczyński patrzą w tę samą stronę”, i obaj są nacjonalistami.

  foreignpolicy.com


  Ps..." bo „on i Kaczyński patrzą w tę samą stronę”, i obaj są nacjonalistami." I praktycznie zaczynając czytanie od końca, reszty artykułu można by było nie czytać bo wszystko wiadomo. A komunizm został zatrzymany dopiero tydzień temu w wyniku nowelizacji ustawy o KRS i SN. Przeciwko reformie są sędziowie, którzy chronili komunistów i postkomunistyczne układy.
 • @laurentp
  https://warszawskagazeta.pl/polityka/item/5339-o-tym-nie-napisza-zadne-inne-media-amerykanski-senat-przyjal-ustawe-ktora-ma-zmusic-polske-do-wyplaty-odszkodowan-ofiarom-holokaustu
 • @laurentp
  Poczytajcie do czego doprowadziła polityka migranci opanowali Niemcy . W/g danych w2017r ok 350tys wykształconych Niemców wyemigrowało do USA i Canady i Europy zach. Migranci w zamian - to jest to.
 • @laurentp 12:54:29
  Majdan nad Wisłą to za mało?! Zagranica nawołuje teraz do wdrożenia w Polsce scenariusza arabskiej wiosny! "Obecne wysiłki są niewystarczające".. Przeciwnikom Prawa i Sprawiedliwości nie wystarczy już próba wywołania w Polsce „Majdanu”. Fiasko dotychczasowych protestów najwidoczniej tak rozczarowuje zagranicznych mącicieli, że postanowili wezwać do przeprowadzenia w Polsce powtórki z arabskiej wiosny! Srdja Popovic serbska działaczka opozycyjna i Greg Satell pisarz i doradca, na kilka dni przed Świętami opublikowali w portalu RealClearWorld czteropunktowy program, wymieniając „kroki”, które miałyby przynieść totalnej opozycji sukces w odsunięciu od władzy wybranego demokratycznie rządu PiS. Skąd analogia do masowego ruchu ze świata arabskiego? Autorzy wskazują na postać Piotra Szczęsnego…W scenie przypominającej arabską wiosnę setki Polaków przemaszerowało w milczeniu w październikowym chłodzie przez Warszawę, by uhonorować ofiarę Piotra Szczęsnego, który podobnie jak Mohamed Bouazizi w wydarzeniach, które doprowadziły do rewolucji w Tunezji, podpalił się, by zaprotestować przeciwko coraz bardziej autorytarnemu przechyleniu rządu. Demonstracje kontynuowano w zeszłym miesiącu, gdy protestujący ponownie wyszli na ulice, aby wykazać sprzeciw wobec nowych przepisów, które według Unii Europejskiej podkopią wymiar sprawiedliwości i osłabią rządy prawa czytamy w artykule. Autorzy powielają narrację totalnej opozycji o rządach PiS, które „podbija instytucje demokratyczne” i przekształca Polskę na „swój nacjonalistyczny obraz”. Wyjątkowo przerażające jest jednak to, że Popovic i Satell próbują wmówić, że antyrządowe protesty KOD-u i totalnej opozycji to kolejna fala „ruchów demokratycznych”, jakie przelały się przed laty przez państwa komunistycznego wraz z upadkiem muru berlińskiego i „kolorowych” rewolucji, aż porównują obecną sytuację w Polsce nawet do arabskiej Wiosny. Lecz na ocenach nie poprzestają! Mamy nadzieję, że Polska ponownie stanie się wzorem i wskaże drogę do pokonania autorytaryzmu i ochrony społeczeństwa obywatelskiego. W rzeczywistości aktywiści poczynili już pewne ważne postępy w tym kierunku. Do chwili obecnej wysiłki te nadal są niewystarczające i muszą zostać rozszerzone i wzmocnione, aby stworzyć trwałe zmiany deklarują autorzy tekstu, tworząc swoisty scenariusz realizacji w Polsce powtórki z arabskiej fali protestów. Jako pierwszy punkt, wymieniają „mobilizację społeczeństwa obywatelskiego poza procesem politycznym”. Autorzy przypominają przy tym takie grupy jak KOD, Obywateli RP, czy organizacji feministyczne i ekologiczne wszystkie rzekomo „apolityczne”…Druga strategia, która okazała się skuteczna, polega na wykorzystaniu instytucji spoza rządu PiS. Należą do nich organy międzynarodowe, takie jak Unia Europejska, a także organizacje pozarządowe i grupy biznesowe na terenie Polski czytamy. Co więcej, Popovic i Satell porównują znaną strategię opozycji pt. „zagranica” do działań Mahatmy Gandhiego i Nelsona Mandeli! Jako trzeci punkt scenariusza oporu podają „obronę instytucji demokratycznych”. Wybierając te instytucje jako pole bitwy, działacze polscy pomagają utrzymać i wzmocnić swoją wolność protestowania stwierdzili. Najgorsze pozostało jednak na koniec. Zdaniem autorów same protesty nie wystarczą. Potrzeba jeszcze „działań”, jak np. strajki.
  Ostatnim i najważniejszym jest opracowanie pozytywnej wizji na przyszłość. W Polsce, pobożnym kraju katolickim, przesłanie PiS o tradycyjnych wartościach ma oddźwięk. Jaka jest wizja jutra opozycji? Wyjaśnili, przeciwko czemu się sprzeciwiają, ale jakie pozytywne reformy mogą zaproponować? dodają. Wyjątkowym nadużyciem i manipulacją jest porównywanie obecnej fali protestów takich grup jak KOD i Obywatele RP, do oporu przeciwko komunizmowi z dawnych lat. Obecnie w wielu zachodnich krajach instytucje demokratyczne są podatne na rosnące nastroje autorytarne w obliczu politycznego podziału i nierówności społecznych. Po raz kolejny Polska ma szansę utorować drogę stwierdzają Srdja Popovic i Greg Satell. Przerażająca jest ta zaciekłość różnych środowisk, także zagranicznych, które stosując krzykliwą propagandę, ciągłe protesty (którym daleko od obywatelskiej kultury) i marząc o rozwiązaniach siłowych, chcą za wszelką cenę zagarnąć dla siebie Polskę. Bo jak inaczej to nazwać, gdy ignoruje się demokratyczny wybór obywateli?!

  ak/realclearworld.com

  Ps..Srdja Popovic to facet, oszalały serbski lewak, a nie kobieta, jak podajecie w artykule! Zrobią wszystko, żeby zdelegitymizować PiS przed wyborami samorządowymi, w których naród ma zamiar potwierdzić demokratyczny mandat dla tego ugrupowania. Bez rozprawy z mediami będącymi AGENTAMI ZAGRANICZNYMI w końcu Dobra Zmiana przegra I dlatego sławetny art.7 to także dobra wiadomość. Bo jego wdrożenie w pewnym sensie rozwiązuje rządowi ręce w sprawach także mediów. Serbski podżegacz chyba zapomniał czym zakończyła się wiosna demokracji w Libii i Syrii. Sama Serbia z walki o demokrację wyszła okrojona i upokorzona jak rzadko kiedy. O Ukrainie nie warto nawet wspominać. Czy władza na wzór tej panującej teraz w Egipcie, Algierii lub Tunezji, to z pewnością jest to, o czym marzą szlajający się po ulicach pod byle pretekstem, pławiąc się przy tej okazji w rozkoszach i wolności demokracji, Polacy, a szczególnie Polki? Mam nadzieję, że nie. Ale nienawiść jest ślepa, zatem kto wie. Totalni, nowośmieszni, Targowica, Kramki, esbecja nie spoczną. Mają niestety poparcie takich samych pełniących obowiązki Polaka i będą zdradzać do końca. Wygląda na to,że obecny rząd ukrócił nie dość,że pedalskie lobby ale i wielkie szabrowanie Polski i Polaków. A nasi rodzimi Środy, Hartmany, etc.. i to z cenzusami są przeciw. A to targowica.
 • @laurentp 09:17:55
  Co do neutralności Szwajcarii: to ułuda . Hitler dlatego nie zaatakował bogatej , będącej bezpośrednio pod jego ręką Szwajcarii, ze była neutralna
  /miał to w d...e/, lecz dlatego, że nie miał takiego zadania od swoich zaoceanicznych sponsorów dla , których był tylko popychadłem/narzędziem do realizacji ichniej polityki / podobnie jak znany elektryk w Polsce o pseudonim Bolek, który pokonał komunizm/ i dla których Szwajcaria była jednym z ważniejszych na świecie centrów finansowych i takim pozostaje do dzisiaj.
 • Autor tylko ,po części prawdziwego artykułu ma skrzywienie psisowskie
  Najbardziej to oddaje i jednocześnie demaskuje go , to zdanie , cytuję :

  Wniosek jest taki, że choć rządy PiS bywają irytujące, a nieporadność medialna rządu bywa żenująca, Polska wybiega na ścieżkę do faktycznej niepodległości, a na to Amerykanie i Europejczycy nie mogą sobie pozwolić.

  Rządy PIS-PO nie są irytujące dla Polaków, lecz super szkodliwe dla Polski i Polaków, bowiem są agenturalne wobec USA /Izrael , tudzież CIA/Mossad, a obecna Polska "elita polityczna " w pełni wywodzi się Solidarności, która -jak w swoim czasie powiedział Zbigniew Brzeziński nie była niczym innym jak operacją specjalną CIA.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej