Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
411 postów 315 komentarzy

Superklaster

Romuald Kałwa - Polak

Polska na celowniku

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Obawiam się, że zamieszki w Iranie nie wynikają tylko z przesłanek ekonomicznych i socjalnych. Tak samo rozpoczynała się „arabska wiosna”.

Sytuacja budzi niepokój. Czy to wydarzenia międzynarodowe i wojna w Iranie odbije się na polskiej historii, która jest bardzo smutna? Problem w tym, że Polacy nie uczą się na swojej historii.
 
Samolot malezyjskich linii lotniczych strącony nad wschodnią Ukrainą miał zmieniony kurs i musiał być tam wpuszczony na ogarnięty wojną teren.  Do tej katastrofy nie musiało dojść.
 
Wydarzenie te skojarzyło mi się z katastrofą w smoleńsku. A jeśli to wydarzenie miało nastraszyć Polaków Rosją? Plan udawał się świetnie. Niesympatyczny Putin, który ma krew na rękach, sam nie wiedział o co idzie gra. Twierdzenie że to on dokonał zamachu”, było dla niego korzystne. Teraz, gdy zrozumiał czemu to może służyć, chyba doznał oświecenia i wypiera się udziału Rosji w operacji „Smoleńsk”.
 
Rola Rosji w haniebnym potraktowaniu ciał ofiar jest bezdyskusyjna. Obawiam się jednak, że sytuację wykorzystują Amerykanie, Brytyjczycy i Żyydzi  – mamy w Polsce obce wojska. Angielski „sojusznik”, który nigdy nie zdradził Polski, zawiera jakiś kontrakt z przestraszoną polską władzą.
 
Wierzę Beacie Szydło, gdy mówiła:  „Nie ma nic cenniejszego niż bezpieczeństwo ojczyzny i naszych obywateli”.
 
Niektórzy amerykańscy wojskowi mieli nas namawiać abyśmy w 2014 roku walczyli z Ukrainą przeciw Rosji - po stronie probanderowców...
 
Morawiecki i jego wizyta, ściągnięcie do Polski J.P. Morgan (który był właścicielem Titanica - było szokujące dla wielu. Dla mnie też, ale chciałem wierzyć, że jest w tym jakiś głębszy plan. Myślałem, że pomogą zdobyć odszkodowania od Niemiec.
 
Tymczasem ustawa reprywatyzacyjna Ziobry, jak przypuszcza Grzegorz Braun i Tomasz Gryguć, mogła przyśpieszyć działania naszych amerykańskich „przyjaciół” i ustawę 447. Odpowiedzią Polski mogłoby być (jeśli ustawa zostanie przyklepana przez kongres i Trumpa) wystawienie rachunków z kamienice, które Polacy musieli po wojnie odbudowywać.
 
Podczas protestów w Iranie zginęło dziecko. Kto je tam wystawił i dopuścił, by protestowało na linii frontu zamieszek?
 
Czyżby już zaczynała się wojna irańska? Przecież Iran n 85% ma bombę atomową, 80 mln ludności i terytorium 1 628 771 km2 - 5 razy większe od Polski. Nie będzie łatwo. Możliwe te, że mają przenośne reaktory jądrowe.
 
Polska zamiast milczeć, wchodzi pomiędzy wódkę a zakąskę, pomiędzy młot a kowadło. To się może źle skończyć. Jeśli Wielka Brytania, zdrajca Polski z września 1939 r., Teheranu i Jałty chcą nas do czegoś namówić, to się nie może dla nas dobrze skończyć.
 
Bilateralną umową wojskową między Polską a Wielką Brytanią, wizyta rodziny królewskiej... Wszystko brzmi pesymistycznie. Przypomnę jeszcze, że to Anglia wzmacniała Prusy, inicjatora zaborów z XVIII w.
 
Niedawno Rosja chwaliła się schronami przeciwatomowymi na Uralu. Oni maja tę przewagę, że maja duży teren, a faktyczne schrony mogą znajdować się gdzie indziej.
 
Duda... chciał nowego jedwabnego szlaku i współpracy z chinami. To się nie może podobać USA i Brytyjczykom – państwa morskie, które chcą kontrolować światowy handel.
 
Nie bez powodu amerykański departament martwi się „praworządnością w Polsce”.
 
Profesor Chodakiewicz, popisujący się Amerykanin mówi, że w rzeczywistości, razem z innymi służbami pomocniczymi, mamy nie 5000 a 20 000 amerykańskich żołnierzy w Polsce.
 
Czy tym razem to Polacy będą pełnić rolę Indian? Mam nadzieję, że nie, i Chodakiewicz, który pomagał Trumpowi pisać przemówienie w Polsce, pomoże wytłumaczyć amerykanom, aby się wzięli do uczciwej pracy i przestali rabować inne kraje. Może wytłumaczy, że jeśli zatwierdzą akt 447 i roszczenia 65 mld dolarów, to stracą sojusznika w najbardziej strategicznej części świata – nizinie europejskiej.
 
To nie jest tak, że nie lubię Ameryki –  wręcz przeciwnie! Nie lubię środowisk, które zresztą szkodzą zwykłym Amerykanom. Podobno co czwarty Amerykanin żyje w ubóstwie.
 
USA najpierw wyprowadziły produkcję przemysłową do Chin, by później mieć pretensję, że to pomogło Chinom się rozwinąć. Amerykanie zachowują się jak szalony myśliwy w filmie "Jumanji" z 1995 roku. Im po prostu przeszkadza istnienie innych.

    

KOMENTARZE

 • @Romuald Kałwa
  Wojna idzie . Ciężkiego tematu Pan dotyka. Pozdrawiam. https://www.youtube.com/watch?v=1dAQwVbnQ1s
 • amerykańskim patriotom - zdrajcom i podjudzaczom...
  ...nie podoba się myśl zawarta w tekście. Mało mnie to obchodzi.

  "Inspirowane protesty w Iranie uderzają w interesy wielu państw" - czytamy na portalu Polonii Christiana:

  Od czwartku 28 grudnia w Iranie trwają protesty, o których wzniecenie teherańskie władze oskarżają służby Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Izraela. W gwałtownych starciach w nocy z 1 na 2 stycznia zginęło 9 osób. W ciągu sześciu dni zamieszek śmierć poniosło ponad 20 Irańczyków, w tym jedenastoletni chłopiec.

  Wydarzenia przybrały najbardziej gwałtowny obrót w Sylwestra, gdy „uzbrojeni demonstranci” próbowali opanować bazy wojskowe i posterunki policji, zanim siły bezpieczeństwa odepchnęły ich, zabijając 10 osób – podała w poniedziałek irańska telewizja państwowa.

  (...)

  Waszyngton chce wzniecić nowe powstanie

  Nie wszyscy jednak ufają prezydentowi. Część miejscowych obserwatorów wskazuje, że odmówił on ponownej certyfikacji umowy nuklearnej, a wprowadzony przezeń zakaz podróżowania uniemożliwił im uzyskanie wizy do Stanów Zjednoczonych.

  Generał Massoud Jazayeri, dowódca Straży i zastępca szefa sztabu armii Iranu stwierdził w poniedziałek, że poparcie Trumpa dla demonstrantów „oznacza planowane przez USA rozpoczęcie nowego buntu w Iranie”.

  Stan gospodarki Iranu poprawił się od czasu zawarcia porozumienia nuklearnego, w którym Teheran zgodził się ograniczyć wzbogacanie uranu w zamian za zakończenie niektórych międzynarodowych sankcji.

  Iran sprzedaje obecnie swoją ropę na rynki światowe. Jednak zmiany nie są odczuwalne przez przeciętnego mieszkańca. Bezrobocie wciąż utrzymuje się na wysokim poziomie, oficjalna inflacja sięga 10 procent. Niedawny wzrost cen jaj i drobiu aż o 40 procent miał być iskrą do wybuchu demonstracji, w które zaangażowani są w ogromnej mierze młodzi ludzie.
  (...)

  Destabilizacja Iranu nie jest w interesie wielu koncernów

  Destabilizacja Iranu nie jest w interesie państw, które zawarły korzystne porozumienia z Teheranem np. Chin czy także Polski. Koncern PGNiG został zakwalifikowany wśród 29 podmiotów do ubiegania się o koncesję na wydobycie ropy w Iranie. Z koeli grupa Azoty miała zainwestować w modernizację irańskiego przemysłu petrochemicznego.

  Źródło: https://www.pch24.pl/inspirowane-protesty-w-iranie-uderzaja-w-interesy-wielu-panstw,57250,i.html
 • Już popierają "środowiska" domagające się "odszkodowań" z POLIN !
  Trzeba sobie uzmysłowić jaką to ogromną sumą jest 65 miliardów USD !!
  Zachęcam do policzenia. Każdy ma komórę. Tam jest kalkulator.
  Zapewniam.
  Gdyby z wyssanej z palucha kwoty 65 miliardów USD spłacać po 1 milionie USD DZIENNIE , to bez odsetek zajmie to 178 lat !
  Dotarło ? Nie sądzę ! To może inaczej. Jak uważasz , ile pokoleń tubylców będzie to spłacać ? Na pewno Twoje dzieci , wnuki i prawnuki !
  Teraz znajdż w internecie zegar długu publicznego i wykonaj taki sam prosty rachunek. Obetnij sześć zer i podziel przez 365.
  Wychodzą przeszło 2 TYSIĄCE LAT ! Według oficjalnego stanu zadłużenia
  Czy rozumiesz co miał na myśli Morawiecki mówiąc o " zagranicznych właścicielach Polski " ?
  Z pewnością zagraniczni właściciele preferują nazwę " POLIN ".
  Powiesz że cały świat jest zadłużony.
  To by oznaczało że starożytni faraonowie mieli ledwie na " waciki " przy tych współczesnych megafaraonach.
  To są prawdziwi właściciele całej planety ! A motłoch nawet nie pozna ich twarzy , nazwisk , potomków , bo media na Ziemi też są ICH własnością . Przypomnę :
  " Jak nie wiesz kto tobą rządzi ,
  Sprawdż kogo nie wolno ci krytykować" - Volter
 • @MrKuba65 00:36:05
  Zgadza się. Pozdrawiam!
 • @Romuald Kałwa 01:01:26
  Z tytułu wynika, że ktoś na nasz kraj zagiął parola. A to nie tak. Po prostu warto byłoby, by tej części Europy, między Niemcami a Rosją, sprawy szły normalnie, a nie w duchu zmanierowanej postkomunistycznej mentalności, smarowane łapówkami i przekrętami. Może kiedyś wreszcie i w tym regionie świata jakość okaże się ważniejsza niż znajomości. I każdy podmiot, który temu sprzyja, jest naszym sojusznikiem, natomiast każdy, kto chce tu, nad Odrą i Wisłą, utrzymać stan "bezwoli, zatracenia i bezwładu", jest naszym wrogiem.
 • @maharaja 09:24:08
  Nie wiem czy parol to właściwe słowo - chyba, że robi Pai aluzję do Tomasza Parola, ale...

  - widzę u Pani pewną pogardę wobec Polski - dla nas Polaków to wartościowy kraj, który zasługuje, aby tu było wspaniale - a nie jakiś tam teren pomiędzy Niemcami a Rosją

  - tak, potwierdzam, Polska jest na celowniku: Wielkiej Brytanii od średniowiecza; amerykańskich środowisk talmudycznych (65 mld dolarów); Niemców, Rosji, Francji, Brukseli, międzynarodówki komunistycznej -proszę uzupełnić swoją wiedzę.

  Pozdrawiam
 • @Romuald Kałwa 09:50:54
  W historii Europy XIX ,XX i XXI wieku możemy wyróżnić istnienie następujących polityczno terytorialnych porzadków:

  - w wyniku trwających w Europie w latach 1798-1815 wojen napoleońskich nastąpiły bardzo znaczące zmiany terytorialne na niemal całym obszarze kontynentu i na Kongresie Wiedeńskim trwającym od września 1814 do 9 czerwca 1815 roku w Wiedniu, wypracowano nowe zasady ładu kontynentalnego.
  -porządek ten został poddany ruchom rewolucyjnym, które przetaczały się przez Europę.
  Traktat paryski 1856 r. kończący wojnę krymką oznaczał ostateczny kres Świętego Przymierza, a ład wiedeński runął ostatecznie po zjednoczeniu Włoch i Niemiec.
  - nowy porządek w Europie został ustanowiony po ponad 100 latach po Kongresie Wiedeńskim, kiedy to po I WS zawarto w 1919 roku Traktat Wersalski i kiedy to do gry w Europie weszło zaoceaniczne mocarstwo czyli USA.
  Wtedy to za sprawą USA i w interesie USA powstała w Europie Środkowo Wschodniej strefa buforowa i Polska odzyskała niepodległość po 123 latach zaborów.
  - następny porządek w Europie ustanowiono w wyniku II WS i nazywa się go porządkiem jałtańskim z 1945 roku, kiedy to w celu pozyskania ZSRR jako głównego mięsa armatniego służącego pokonaniu Niemiec, oddano(USA i UK) Europę Środkowo Wschodnią jako strefę wpływów ZSRR
  - następny porządek ustanowiono po tzw. zimnej wojnie przegranej przez ZSRR kiedy to strefa wpływów ZSRR/Rosji przeszła pod kontrolę USA/Zachodu a zarządzanie nią USA powierzyły Niemcom/niemieckiej UE(w 1994 roku, po ostatecznym opuszczeniu Polski przez wojska rosyjskie, IIIRP rozpoczęła procedurę przedakcesyjną do UE
  - okres po upadku ZSRR w 1991 roku politolodzy nazywają okresem polityki przyciągania Rosji do Zachodu, dzielący się na okresy:
  * 1991-2002 czyli głównie okres jelcynowski, to okres "szerzenia demokracji w Rosji i podporządkowywanie gospodarki Rosji zachodnim koncernom
  * 2002 - 2009 to okres wciągania Rosji w struktury Zachodu w wielu obszarach
  * 2009 -2013 to apogeum polityki USA/Zachodu wobec Rosji czyli polityka resetu USA - Rosja i próba budowy projektu Eurazji czyli unii UE i Rosji, w którym to projekcie Polsce przyznano status kondominium rosyjsko niemieckiego.
  Eurazja to miał być wierzchołek geopolityczny pod politycznym patronatem USA i razem z wierzchołkiem amerykańskim, stanowić skuteczną przeciwwagę dla rosnącego w siłę wierzchołka chińskiego.
  Dlatego podjęto próbę utworzenia państwa z UE z ludnością multikulti i stąd uruchomienie narzędzia ku temu w postaci najeźdźców na Europę z Azji i Afryki(plan Kalergi z 1922 roku).

  - po klęsce polityki resetu w 2013 roku do chwili obecnej budowany jest nowy porządek w Europie czyli powrót polityki USA do polityki z Traktatu Wersalskiego z 1919 roku(po prawie 100 latach, tak jak po około 100 latach nastąpiła gruntowna zmiana porzadku po Kongresie Wiedeńskim), w postaci budowy strefy buforowej w Europie Środkowo Wschodniej nazwanej projektem Trójmorza.
  W sytuacji imperialnych ambicji Moskwy, USA nie może w swoim żywotnym interesie dopuścić do bliskiego sojuszu Niemiec i Rosji czyli realizacji projektu Eurazji, bo ten projekt pozbawiłby USA statusu mocarstwa globalnego i sprowadziłby USA do roli mocarstwa zaoceanicznego a w konsekwencji do jego całkowitego upadku.
 • Eurpa w amerykańskim planie bzepieczeństwa
  jest na drugim miejscu. Pierwszoplanowa jest Azja. Mówi o tym p.Gryguć, który ma rozeznanie. Wojska amerykańskie w Polsce to sztuczne kreowanie strachu przed agresją rosyjską. Dla Trumpa to możliwość opchnięcia broni. Obiecał przecież Amerykanom rozwój gospodarki. Macierewicz jest nadzwyczaj posłuszny lobby żydowskiemu, Duda zwany przez niektórch Judą to też. Kaczyński już dawno obnażył swoje sympatie. Tylko jak chcą zrobić rozróbe w Iranie, a J.Daniels chce wprowadzać tutaj przyjazna atmosferę w związku z tym wobec Żydów, to działa to akurat odwrotnie. Zwłaszcza wobec perfidii stosowanej wobec Polski i obietnic rządzacych (włącznie z Szydło) o "walce z antysemityzmem". A gdzie w planach macie rządzący walkę z antypolonizmem, który aż kłuje?
  Izrael dał 3 m-ce na wyniesienie się imigrantów. W Polsce Daniels tropi rasistów i antysemitów.

  http://wprawo.pl/2018/01/03/rasistowskie-lapanki-izraelu-imigranci-maja-miesiace-opuszczenie-kraju-dlaczego-milczy-jonny-daniels/
 • @wercia 13:28:43
  W tym czasie kiedy Duda powiózł pieniądze na Ukrainę, w Moskwie delegacja amerykańska prowadziła rozmowy na temat sytuacji w Syrii. Oto jakie głupole siedza na najwyższych stołkach.
 • @wercia 13:34:32
  A przypomniałam sobie jeszczejak Grzegorz Braun cytował rozmowę Miacierewicza z amerykańskim Ministrem Obrony , który obiecywał dofinansowanie NAto w tym wejonie świata. Macierewicz zapytał, a ile Polsce z tego przypadnie? Otrzymał odpowiedż - to się zobaczy. W grudniu przemknęła tylko informacja, że Polska nie dostała nic. Tak darmozjady dbają o interesy narodowe.
 • @Romuald Kałwa 09:50:54
  aluzji nie było żadnych. Pogardy też nie, raczej zatroskanie. Nie pisałem "jakiś tam kraj pomiędzy". A położenie między Niemcami a Rosją jest faktem. Podobnie jak fakt "falandyzacji prawa" przez ostatnie 2 dekady po OS.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej