Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
338 postów 230 komentarzy

Superklaster

Romuald Kałwa - Polak

Ile kosztuje Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Fundacje zarabiają oficjalnie 10 procent od zbiórki. Na miejscu Owsiaka byłbym szczęśliwy.

W latach 2008 i 2009 organizowałem finały WOŚP w swoim miejscu zamieszkania. Występowały na nich: orkiestra dęta, tancerze, dziecięce zespoły taneczne, wikliniarze, rzemieślnicy sprzedawali swoje prace. Wszyscy poświęciliśmy swoją pracę dla chorych dzieci.
 
Znane lokalnie kabarety wystąpiły za dosłownie zwrot kosztów podróży , ciasto i herbatę. Szukając jednak znanych zespołów, które miały zagrać po godz. 20.00 – „światełko do nieba”, byłem zdziwiony, że te chcą „stosownego” honorarium.
 
Rozmawiałem z wieloma ludźmi. W tamtych czasach miałem jeszcze kontakty „ze sceną muzyczną”. Kolega, menadżer zespołu opowiadał mi kilka lat wcześniej: -Nie jest tajemnicą, że zespoły grają „charytatywnie” za połowę ceny –. Mogę zaświadczyć, że to prawda. W dodatku nagłośnienie, ochrona, transport, oświetlenie – to wszystko kosztuje. Może niektórzy robią to za darmo. Nie wiem.
 
Jeden zespól na pierwszym finale, który robiłem, wziął 700 zł. Zapłacił za to dom kultury, który wszystko dał za darmo. Dobrze, że udało się zebrać 2400 zł. Za  drugim  razem inny zespół zagrał za przysłowiowy zwrot kosztów podróży, ale wolontariuszki...
 
Problemem były wolontariuszki, które zamiast zbierać pieniądze, uciekły do Opola na „Wielki Finał” i jakiś koncert, gdzie miał wystąpić ogólnopolski wykonawca. Zwiały o godzinie 18.30, gdy mnóstwo ludzi chciało wrzucać do puszek pieniądze, ale nie było komu.
 
Po jakimś czasie koordynator WOŚP zapewnił mnie, że poniosły konsekwencje, była policja, itd. Co ciekawe, zgłosiły się na następny finał, ale im podziękowano. Zebraliśmy wówczas tylko 1600 zł, a można było dwa razy więcej – była lepsza reklama, informacja w mediach, itd.
 
I tak odechciało mi się już organizowania finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy...
 

KOMENTARZE

 • A o czym w ogóle jest ten post?
  Bo nie widzę żadnego logicznego związku między tytułem, podtytułem, treścią, a ostatnim zdaniem.
 • @kresu 16:30:14
  To nie jest notka dla ludzi w pewnym sensie ograniczonych . Stąd takie pytania . O czym jest ten post. Życie ciebie troszkę doświadczy to zrozumiesz . :)
 • @
  Tajemnice Jerzego Owsiaka cz. 1 Wielka Orkiestra Żwiątecznej Pomocy, to biznes, wielki przekręt

  https://www.youtube.com/watch?v=aeEl8k3AksM

  Tajemnice Jerzego Owsiaka cz. 2

  https://www.youtube.com/watch?v=VZzBIm-voLM

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

ULUBIENI AUTORZY