Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
338 postów 230 komentarzy

Superklaster

Romuald Kałwa - Polak

Kim jest Krzysztof Karoń – człowiek dygresja? Już wiem

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Pan samochodzik polskiego Internetu.

Krzysztof Karoń: rocznik 1955. Pochodzi rodziny nauczycielskiej z Tomaszowa Mazowieckiego. Mieszka w Warszawie, gdzie ukończył szkołę średnią. Brat przedsiębiorca. Ma mieszkanie w starej kamienicy obok terenów dawnego getta. Co najmniej magister architektury lub historii sztuki, dawniej wykładowca architektury. Zajmuje się grafiką komputerową, autor 2 książek na temat komputerowych technik druku:
(Nie mylić z Krzysztofem Karoniem ze Związku Producentów Ryb i dr inż. Krzysztofem Karoniem, chemikiem z Politechniki Śląskiej). Fot. ekranu: Romuald Kałwa.
Od niespełna roku wielką popularnością w polskim Internecie  cieszy się Krzysztof Karoń. Należy przyznać, że to wybitny umysł, który w komunikatywny sposób tłumaczy zawiłości współczesnej rzeczywistości. 
Krzysztof Karoń prowadzi witrynę pt.: „Historia Sztuki”: http://www.historiasztuki.com.pl 
Pierwszy film K. Karonia jaki znalazłem opublikował już 27 marca 2011 roku: https://www.youtube.com/watch?v=9Ukyo3F6IDw
Jednak to filmy na temat rzeczywistości politycznej: marksizmu (który, jak sam przyznał, poznał niedawno, a który próbował całościowo ująć, by zrozumieć dlaczego współczesny świat wygląda tak, a nie inaczej), kapitalizmu, wiedzy o społeczeństwie, nauki i techniki – przyniosły Krzysztofowi Karoniowi wielką popularność w Internecie i na spotkaniach w całej Polsce.
Jego filmy nie mają reklam. To może budzić zdziwienie, ponieważ „pecunia non olet”. Jednakże filmy nie rażą przez to przerwami, hałasem, tylko pozwalają skupić się na podjętym temacie.
Krzysztof Karoń na spotkaniach oglądanych na YT mówi o sobie, że jest dyletantem i nie chce powiedzieć, gdzie pracuje. Bystre oko od razu mogło spostrzec, że K. Karoń skupia się tylko na podjętych tematach, a nie regule autorytetu, czyli na tym, że „nie ważne co się mówi, ale kto mówi”.
W częstochowskiej dyskusji z Grzegorzem Braunem podkreślał, żeby nie skupiać się na jego osobie, lecz wyłącznie na tematach debaty. Przyznał, że jest na utrzymaniu rodziny, która pozwala jemu zająć się obecną działalnością.
Po obejrzeniu jednego z jego filmów pod tytułem „Kolor”, opublikowanym 11 stycznia 2016 roku, a wiec ponad 2 lata temu, gdy jeszcze nie był popularny, na końcu prezentacji widzimy taką oto ... Zresztą, obejrzyjcie Państwo sami, ale wpierw... sami ten film znajdźcie. Oto dodatkowe informacje:
„Lettero Karoń” – wyposażenie pracowni poligraficznych. Firma zarejestrowana w Tomaszu Mazowieckim, którą prowadzi przedsiębiorca Wojciech Karoń. Firma rozpoczęła działalność 1 września 1997 roku.

Moją uwagę podczas oglądania filmu „Kolor” zwróciły profesjonalne grafiki, które wykorzystał w filmie. Teraz już wiem, że pochodzą z firmy Wojciecha Karonia. Inaczej YT szybko zablokowałoby ten film i cały kanał pana Karonia, w związku z łamanie praw autorskich.  

Bawi mnie to, jak podczas dyskusji pod swoim filmem Sebastian Pitoń, autor zlikwidowanego przez „życzliwych lewaków” kanału na YT „Pitoń TV”, chciał „dowalić” panu Krzysztofowi pytając go, gdzie ten pracuje. No bo zamożny Pitoń jest architektem, a więc czuł się kimś lepszym od „jakiegoś anonimowego człowieka”, który śmie krytykować, mający wielu wiernych „korwinowski liberalizm”.
Krzysztof Karoń niczym Pan Samochodzik, który ukrywał moc swojego pokracznego samochodu, bawi się światem, ukrywając swoje zdolności i moc swojego umysłu oraz ogromne doświadczenie zawodowe.
Prawda obroniła się sama, czego Panu Karoniowi serdecznie gratuluję i życzę sukcesów w kontynuowaniu działalności. 

KOMENTARZE

  • Autor
    Ja wprost przeciwnie. Mając już dość zaawansowaną w pisaniu notkę na temat pana Karonia odpuściłem sobie, bo nie byłem pewny czy się zgadzam z wyrażonymi tam swoimi opiniami, a jakoś odstąpić od nich od nie chciałem. Notkę krytyczną.
  • autor
    Jakoś bardzo mały odzew na ocenę Krzysztofa Karonia,przy tym ta osoba by zasługowała znaczniej więcej uwagi ,czy przynajmniej odniesienia się do jego pewnych wniosków.Mie przynajmniej najwięcej przekonuje ten temat kradzieży,który wskazuje jaki olbrzymi nam narósł twór pasożytnictwa poprzez system finansów czy biurokracji.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

ULUBIENI AUTORZY