Gorące tematy: Ruch Oporu 2020 Antypartia Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
469 postów 366 komentarzy

Superklaster

Romuald Kałwa - Polak

Klub NEon24.pl

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Każda reforma portalu Neon24.pl powinna odbyć się za pełną akceptacją właściciela portalu P. Ryszarda Opary.

P. Ryszard Opara Kapitanem? Raczej nie. Powinien zostać armatorem, kimś więcej niż kapitan, czy nawet admirał. Portal Neon24 ma ogromny potencjał i sporo funkcji, tzw. widgetów. Tu nie chodzi, żeby go zmienić, ale wykorzystać to co już zostało zrobione i rozbudować. Za co? Za pozyskane środki z zewnątrz. 
 
Jako Romuald Kałwa wymyśliłem, pozyskałem środki finansowe i stworzyłem wciąż działający portal. Wiem jednak jakim ryzykiem jest pozyskanie inwestora, który nie rozumie jak działają media i prawidłowe zarządzanie zespołem ludzi.
 
Podstawą konstruktywnych działań jest liczenie się z opiniami, nie tylko piszących – autorów i komentatorów, ale też czytelników.
 
Każdy pomysł jest dobry! Dlaczego? Bo należy sprawdzić oraz prawidłowo wdrożyć w życie oraz sprawdzić jego efekty.
 
Neon24 może zarabiać pieniądze. Nie chodzi przy tym, aby portal generował koszty, jednak prawa rynkowe mają swoje prawa.
 
Zapewne wielu mi zaprzeczy i powie, że „dobrze jest jak jest teraz”, ale za wszystko płaci P. Ryszard Opara, a nie inni autorzy, komentujący czy ja.
 
Trzeba wskazywać społeczeństwu i politykom pozytywną drogę. Sama krytyka to zdecydowanie za mało, aby przejść do historii i mieć wpływ na zmiany.
 
Klub NEon24.pl
 
Nie tylko aktywni Autorzy, ale i Komentatorzy mogliby stworzyć wspólnotę interesów, a byłaby nią – innowacja, coś, co nie tylko pozwoliłoby się wyróżnić od innych, ale zapisałoby się na kartach dziejów.
 
Z Neonu można stworzyć zarabiający na siebie biznes, promujący innowacje społeczne czy biznesowe. Nie twierdzę, że to jest łatwe do zrobienia i żeby NEon24 przekształcić w Thin thank. Chociaż...
 
P. red. Ryszard Opara i P. poseł Zygmunt Wrzodak byliby świetni jako społeczni członkowie rady nadzorczej Banku PKO S.A. Do tego potrzebne są propozycje – program działań pozytywnych i zabieranie głosu poprzez środki masowego przekazu, czy bezpośrednie kontaktowanie się z grupami wpływu oraz przedstawicielami biznesu oraz rządu i oczywiście wspomnianej instytucji.
 
No bo po co działają banki, po co działają duże firmy, po co działają media? Aby zmieniać otoczenie i pozytywnie wpływać na rzeczywistość.  Społeczna Odpowiedzialność Biznesu to nie tylko korwinowskie krótkowzroczne zarabianie i maksymalny wyzysk kogo się da.
 
Jeśli ktoś chce być uznany za elitę, to tak jak na Zachodzie, musi robić coś konstruktywnego dla innych – dla dobra wspólnego.
 
No dobrze, a ktoś powie, pochwal się co sam zrobiłeś...
 
Jako red. nacz. promowałem prospołeczne inicjatywy firm i stowarzyszeń, np. powstanie „Parku NIVEA” dla dzieci w pewnej podopolskiej wsi. Wspólnymi siłami wicewójciny, głosujących mieszkańców i swojego portalu, który codziennie namawiał do głosowania. W konkursie brało udział 1117 lokalizacji z całej Polski, w tym spore miasta. Park kosztował 50 000 zł. Ogółem wybudowano 40 placów zabaw.
 
Elektryczny samochód
 
Już w 2014 roku jeździłem pierwszym polskim samochodem elektrycznym polskiej konstrukcji, który na ile mogłem, tak promowałem na portalach blogerskich i nikt mi za to nie płacił. Frajdą było jeździć tym samochodem:
 
 

Portal jest przedsięwzięciem, który może i powinien zarabiać na innowacji społecznej, brać głos komentatorski w ważnych sprawach, funkcjonować w sieciach społecznościowych, itd. 

KOMENTARZE

 • @Autor
  No to teraz załóż Pan ten Klub NEONOWY. Ma Pan doświadczenie.
  Zatem - do roboty.
 • generalnie...
  to jako żem jest tutaj od początku to mogę śmiało stwierdzić, że było kilka razy już tak, ze jak neon dochodził do jakiegoś apogeum świetności, to zawsze były działania, które schładzały czerepy blogerskie....coś a'la schładzanie gospodarki przez Balcerowicza...podejrzewam, że ktoś mocno pilnuje, aby neon nigdy nie doszedł do stanu jakiegoś medium, które będzie wpływało na opinię publiczną...no sorry jestem realistą...
 • nie wiem, kto tu jest kto, a zatem i kim Pan jesteś,
  mimo że jestem w zasadzie od początku nE,

  byłem krytykantem i pomysłodawcą wielu rozwiązań, z których tylko jedno weszło w życie,

  od początku brakowało uczciwości, ot choćby jawnych, jasnych i stabilnych reguł,

  decyzje wyskakiwały jak królik z kapelusza,

  a podział łupów, jeśli istniały, był dokonywany pod stołem,

  wszystko musiałoby się tu zmienić, aby wejść w taką spółkę/spółdzielnię,

  chociaż bez wątpienia mogłaby być wybawieniem dla wielu zmarginalizowanych ludzi,

  wiele razy zachęcałem Pana Oparę, aby użył swoich talentów przedsiębiorcy w tym celu, aby zbudował wielobranżowe przedsiębiorstwo społeczne

  bezskutecznie,

  nie liczę już na nic.

  pozdrawiam
 • @interesariusz z PL 22:20:47
  Trzymając się konwencji żeglarskiej: Sprawy się mają dobrze, gdy

  - statek projektuje uznany w branży inżynier-architekt, a nie bosman
  - statek buduje stocznia, a nie domorosły rzemieślnik
  - budowę statku finansuje inwestor (armator), a nie załoga
  - odbiór statku przeprowadza niezależna firma, która za to pobiera stosowne wynagrodzenie, a nie kapitan
  - kapitana wybiera armator spośród doświadczonych kandydatów, dysponujących odpowiednimi uprawnieniami, a nie akwizytor
  - załogę statku dobiera kapitan, za akceptacją armatora (z zakresem swobody uznanym przez armatora)
  - zlecenia pozyskuje akwizytor
  - cel, kierunek, termin wyznacza klient
  - za bezpieczeństwo odpowiada kapitan

  Armator nie zarabia na dryfowaniu po morzach nieznanych (głównie zimnych, wskutek czego załoga cierpi na katar i szkorbut), ale na szybkim i sprawnym frachtu z punktu A do punktu B, z zachowaniem terminów.

  W przypadku neonu mam wrażenie, że trochę się funkcje komuś się pomyliły, bo bosman tu projektantem, inwestor kapitanem, kapitan armatorem, armator majtkiem, a majtek akwizytorem, czy jakoś tak, więc normalka, że zysków nie ma, bo nie ma prawa być w takiej konfiguracji.

  Jest jakaś tam łajba. Jest jakaś tam na wpół zapijaczona załoga, bez angażu. Jest mnóstwo bluzgów i brak chętnych do czyszczenia łajby.

  Nie ma ani ładunku, ani kursu, a bosman założył czapkę kapitana.
  No i łajba nadal stoi w suchym doku, czekając na prawdziwego bosmana.

  Bo wiadomo, dyscypliny wśród załogi nie wprowadzi ktoś, kto w gwiazdy się gapić lubi, ale ktoś, kto doskonale zna twarde realia żeglarskiego rzemiosła.

  Przy całym szacunku dla p. Opary i jego idealistycznej wizji - ta łajba nie ma jeszcze ani jednego żadnego zlecenia, więc nie dziw, że załoga niedobrana.
 • dla BIG od SMALL:
  w konwencji posła Macieja Wąsika
  (sejmowa riposta roku):
  "Lepiej w tawernie szamać śledzika,
  niż tulić keję w suchym doku.
 • @trybeus 21:15:43
  "ze jak neon dochodził do jakiegoś apogeum świetności"

  ????????
 • @maharaja 12:20:38
  No i łajba nadal stoi w suchym doku...
  i jeszcze zima, wiatr mordewind, wino się skończyło, gerontologia i żal...
 • @rymark 14:00:24
  Wpuścić wodę, spuścić/podnieść śluzy, niech wypłynie na fale prawdziwe!!!
 • @maharaja 13:33:24
  były kiedyś piękne czasy, gdzie NE prześcignął Salon, miał szansę być medium opiniotwórczym.. byli reporterzy.. uwalono to celowo.. nie chce mi się pisać, niech Pan poszuka w archiwum NE.. zadaniem Neonu jest kanalizować, a nie wypływać na szerokie wody, to jest zabronione :(
 • @wk..ny 10:56:27
  Aż tak dobrze było? Lepiej od S24? Tego nie wiedziałem.

  Pamiętam, że dobrze żarło. Że był ruch w interesie i były perspektywy. Że był super start.

  Warunkiem sukcesu tego typu przedsięwzięć jest sojusz kapitału z intelektem. Ani sam kapitał, ani sam intelekt nie są w stanie przeskoczyć niezbędnego progu popularności warunkującego niezbędną stopę zwrotu inwestycji (nie mówiąc o zyskach, to dopiero później). Dopiero wejście na ów trudny do zdefiniowania, acz niezbędny próg popularności to zdarzenie, które - niczym śnieżna kula - pozwala potem zbierać żniwo, najpierw na niezbędne inwestycje, potem na zwrot zainwestowanych środków, a dopiero później na czerpanie zysków.

  Taka jest właściwa kolejność rzeczy.

  Ja tam akurat akcje trzymam do dziś.
  Dum spiro, spero.

  A Panu RO radziłbym rozważenie, czy aby nie warto wdrożyć pomysłu ułomnej "spółki komandytowej" (może teraz byłaby nieco mniej ułomna), czyli reanimowanie Nowego Ekranu. Z poszanowaniem suwerenności redakcyjnej, czyli niekwestionowaniem prawa do domeny. Bo czego by jednak nie mówić, to właśnie ŁŁ miał pewien autorytet, o który tak trudno.

  Jak widać po 5 latach, Neon pozostał marką niszową.
  Nowy Ekran miał szansę stać się czymś więcej.

  (3obieg Tomka Parola, dysponujący ponoć domeną Nowy Ekran, także nie wypłynął na szerokie wody... bo nie miał jak wypłynąć, bazując na tak słabym wizualnie skrypcie, jaki ma obecnie).

  EH, życie....
 • @maharaja 07:46:27
  NE rozwalono.. powstał Neon24, Legion i 3Obieg.. potencjał rozdrobniono..
  Wielokrotnie postulowałem o dobrowolne samoopodatkowanie się użytkowników w kwocie minimum 10zł/miesięcznie na budżet celowy; poprawa skryptu w pierwszej kolejności: informacja zwrotna systemowa po skasowaniu komentarza tak na początek.. Odzewu nie było, dla tego mam zdanie, że tu nie chodzi o pieniądze, o rozwój medium opiniotwórczego, a o kanalizowanie potencjału ludzkiego względnie wywrotowego..

  Pomysłów było wiele na rozwój i pozyskiwanie funduszy, ale zostało to zbyte milczeniem przez zarządcę.. znamienne :((

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej