Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
471 postów 367 komentarzy

Superklaster

Romuald Kałwa - Polak

Miroslav Klose honorowym obywatelem Miasta Opola

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Gwiazdor niemieckiej piłki przyjechał w środę do Opola

Przez wiele lat stał na baczność przy niemieckim hymnie. Nie chciał udzielać wywiadów po polsku. Matka Polka, a ojciec, to niemówiący po niemiecku przestawiciel mniejszości niemieckiej i znakomity zawodnik Odry Opole. Rodzina wyjechała z Polski w 1989 r.
Miroslav Klose w środę odebrał honorowe obywatelstwo Miasta Opola - choć nic dla niego nie zrobił. W 10 minucie i 30 sekundzie słyszymy jak mówi po polsku:
https://www.youtube.com/watch?v=KHkB4-XnGG8 
Choć honorowe obywatelstwo miasta dostał 2 lata temu, były kłopoty z ustaleniem terminu jego wizyty w Opolu, ale zapewne tylko dlatego, że Miroslav bał się polskich kibiców :) 
Po uroczystościach w opolskim ratuszu odwiedził szkółkę piłkarską swojego imienia we wsi Chrząstowice, gdzie 500 dzieci trenuje wg niemieckich planów i do których trenerzy zwracają się w j. niemieckim.  

KOMENTARZE

 • @Autor
  Śmiać się czy płakać ?. Dziwne czasy nastały . Pzdr . :)
 • @Repsol 21:48:56
  Śmiech przez łzy. Pozdrawiam
 • @Romuald Kałwa 22:13:55
  Mama jego jak pamiętam chyba 300 razy wystąpiła w polskich barwach w piłce ręcznej, a ojciec to dobry zawodnik, grał jako napastnik w OP a także w francuskiej drużynie Auxerre.
  Nie zawsze winą jest, że świetny zawodnik z polskimi korzeniami ,,nie chce grać dla Polski", zdecydowanie winą jest w takich przypadkach PZPN.
  Przecież obecnie na światowym poziomie grają tacy Polacy jak: Kurzawa w PSG, reprezentant Francji, Felipe Kzimierowski - Felipe Luiz w Atletico Madryt - reprezentant Brazylii, Paweł Dybala - Juwentus Tyryn - reprezentant Argentyny (zresztą przyszły najlepszy piłkarz świata). Zreszta wielu piłkarzy z polskimi korzeniami gra na Ukrainie, Rosji, Niemiec, Francji, Anglii, Argentynie, Urugwaju, USA, Szwecji.
 • @Wrzodak Z. 22:27:57
  Tu pełna zgoda do tego menago Lubański który obskubał wszystkich . Pozdrawiam.
 • @Romuald Kałwa 22:13:55
  ,, Przez wiele lat stał na baczność przy niemieckim hymnie. ,, a przy jakim mia stać .

  Co ty chcesz przez to powiedzieć ... widzę że propaganda pisowska odbiła się piętnem .

  Nie będę się ty rozpisywać by coś udowodnić , sam powinieneś wiele przemyśleć , wstać z kolan i przestać być niewolnikiem .

  @Autor
  Śmiać się czy płakać ?. Dziwne czasy nastały . Pzdr . :)
  nadużycie link skomentuj
  Repsol 02.03.2018 21:48:56

  A tak dziwne czasy nastały ..ze to niektóre jednostki starają się mówić ...kto Polak a kto nie . Przy każdej okazji sączyć nienawiść .... smutne to panie autorze .

  To kim jesteśmy mamy w sercu i żadna podłość polityczna tego nie zmieni .
  Trochę refleksji nad sobą .
 • @fabi 11:56:03
  Chyba lepiej zwröcic uwage na drugie zdanie..Troche to zabawne, ze facet po 5 latach zapomnial jezyk dziecinstwa.
  Ma, oczywiscie, prawo wyboru jezyka i pogladöw oraz mniej duchowych rozterek, ktöre miewa Lukas Podolski. Ten ostatni ma cieple miejsce w moim sercu.
 • @morgan 13:34:57
  Mam swoje lata i styczność z Niemcami od 25 lat i w rodzinie .
  To wszystko nie jest takie proste . Wielu Polaków mogących udowodnić korzenie Niemieckie ..począwszy od lat 80-tych emigrowało . Wielu po latach czuje się Polakami .. dzieci to inna sprawa ..to jest szkoła ,rówieśnicy . Znałem i takich co zwyczajnie wstydzili się związku z Polską .

  Nikomu nie możemy narzucać kim kto ma być ..i to nawet jest niemożliwe . Pretensje że Niemiec że nie mówi płynni i pięknie po Polsku to trochę śmieszna . Mamy kompleksy i Klose ich nie skreśli .. jest Niemcem mając mu za złe to nieporozumienie , długo by tak...

  ,, Miroslav Klose w środę odebrał honorowe obywatelstwo Miasta Opola - choć nic dla niego nie zrobił. ,, .. zrobił dla mniejszości Niemieckiej i to jest na ich wniosek . Nie zapominajmy ,że oni też są obywatelami Polski .
  Nie podoba mi się takie sianie nienawiści , staczamy się powoli w stronę Ukrainizacji i jedynie słusznej nacji . Teraz już nikt nie jest pewny czy jest Polakiem , bo wystarczy jedno skinienie prezesa i przestaje nim być .
 • @fabi 15:04:15
  " Nie zapominajmy ,że oni też są obywatelami Polski . " Jeśli tak to te kulawe prawo należy zmienić np. na Szwajcarskie . Szwajcaria nie jest krajem do emigracji z tej prostej przyczyny, ze
  nie można uzyskać obywatelstwa tego kraju. Można tam tylko mieć
  prawo pobytu i życia jeżeli się jest bardzo bogatym i wpływowym.

  Szwajcaria podzielona jest na kantony i obywatelstwo jest nieco
  inaczej traktowane niż obywatelstwo w innych krajach. Trzeba
  przynależeć do najmniejszej jednostki administracyjnej tj. gminy.
  Przynależność do gminy oznacza to, ze się jest Szwajcarem. Gminy nie
  maja wcale ochoty przyjmowania obcokrajowców na
  swoich członków. Pozdrawiam.
 • @fabi 15:04:15
  Ręce opadają, czytając takie wypowiedzi, jak typa o ksywce "fabi".
  Pisze o"sianiu nienawiści", a sam ją sieje pod adresem partii, która najwyraźniej od dawna mu się nie podoba.
  Tak, ludzie, w tym autor notatki, mają pretensje do Klosego i to uzasadnione.
  Gdyby w grę wchodziła jedynie gra dla Niemiec, nie byłoby problemu - Podolski też grał, ale jemu ludzie "dziwnie" nie mieli tego (zbyt) za złe.
  Bowiem Podolski był normalny -mówił gram tutaj, bo tutaj się nauczyłem grać w piłkę. Ale Klose jest zwyczajnym renegatem, który mając oboje rodziców z Polski, będących de facto Polakami - w domu mówili wyłącznie po polsku, zaparł się polskości.
  A że zaparł się na rzecz Niemiec? Gdyby wyjechał do Francji, USA, UK, gdziekolwiek, tam nie miałby ciśnienia na wypieranie się ojczyzny swoich przodków.
  Ale w Niemczech takie ciśnienie jest, więc on chciał żyć w nowym kraju bez etykietki obywatela II kategorii i zaczął z gorliwością neofity demonstrować swoją żarliwą niemieckość.
  I to ludziom w Polsce się nie podoba i nie podobało, bowiem "mamy kompleksy" na punkcie Niemiec i to datujące się na grubo wcześniej, niż czasy skinień Wszechwładnego Prezesa.
  Tak mniej więcej od czasów, kiedy za samo bycie Polakiem można było, od kulturalnych i w ogóle nie nienawistnych, Niemców zarobić kulkę w łeb w lesie w Palmirach, albo spłonąć w podpalonej przez umytych i wyperfumowanych niemieckich żołdaków, chłopskiej stodole- podczas jednej z około tysiąca pacyfikacji. To nie dotykało anonimowych ludzi, tylko nasze babcie, matki, dziadków i ojców, więc rana tak szybko się nie zabliźni.
  Zatem skoro niestety mamy "kompleksy", to miejsce Klosego i jego pięknej szkółki, gdzie polskie dzieci zniemcza się pod pretekstem nauki sportu, jest w hajmacie za Odrą.
  Podobnie zresztą jak "fabich" (od Fabiana?) i innych typów, ze zdrobnieniami na niemiecką modłę kończącymi się na "i", którzy chcą nas pouczać na kogo mamy głosować i gdzie mamy mieć, a gdzie nie mieć "kompleksów".

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej