Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
382 posty 265 komentarzy

Superklaster

Romuald Kałwa - Polak

Miroslav Klose honorowym obywatelem Miasta Opola

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Gwiazdor niemieckiej piłki przyjechał w środę do Opola

Przez wiele lat stał na baczność przy niemieckim hymnie. Nie chciał udzielać wywiadów po polsku. Matka Polka, a ojciec, to niemówiący po niemiecku przestawiciel mniejszości niemieckiej i znakomity zawodnik Odry Opole. Rodzina wyjechała z Polski w 1989 r.
Miroslav Klose w środę odebrał honorowe obywatelstwo Miasta Opola - choć nic dla niego nie zrobił. W 10 minucie i 30 sekundzie słyszymy jak mówi po polsku:
https://www.youtube.com/watch?v=KHkB4-XnGG8 
Choć honorowe obywatelstwo miasta dostał 2 lata temu, były kłopoty z ustaleniem terminu jego wizyty w Opolu, ale zapewne tylko dlatego, że Miroslav bał się polskich kibiców :) 
Po uroczystościach w opolskim ratuszu odwiedził szkółkę piłkarską swojego imienia we wsi Chrząstowice, gdzie 500 dzieci trenuje wg niemieckich planów i do których trenerzy zwracają się w j. niemieckim.  

KOMENTARZE

 • @Autor
  Śmiać się czy płakać ?. Dziwne czasy nastały . Pzdr . :)
 • @Repsol 21:48:56
  Śmiech przez łzy. Pozdrawiam
 • @Romuald Kałwa 22:13:55
  Mama jego jak pamiętam chyba 300 razy wystąpiła w polskich barwach w piłce ręcznej, a ojciec to dobry zawodnik, grał jako napastnik w OP a także w francuskiej drużynie Auxerre.
  Nie zawsze winą jest, że świetny zawodnik z polskimi korzeniami ,,nie chce grać dla Polski", zdecydowanie winą jest w takich przypadkach PZPN.
  Przecież obecnie na światowym poziomie grają tacy Polacy jak: Kurzawa w PSG, reprezentant Francji, Felipe Kzimierowski - Felipe Luiz w Atletico Madryt - reprezentant Brazylii, Paweł Dybala - Juwentus Tyryn - reprezentant Argentyny (zresztą przyszły najlepszy piłkarz świata). Zreszta wielu piłkarzy z polskimi korzeniami gra na Ukrainie, Rosji, Niemiec, Francji, Anglii, Argentynie, Urugwaju, USA, Szwecji.
 • @Wrzodak Z. 22:27:57
  Tu pełna zgoda do tego menago Lubański który obskubał wszystkich . Pozdrawiam.
 • @Romuald Kałwa 22:13:55
  ,, Przez wiele lat stał na baczność przy niemieckim hymnie. ,, a przy jakim mia stać .

  Co ty chcesz przez to powiedzieć ... widzę że propaganda pisowska odbiła się piętnem .

  Nie będę się ty rozpisywać by coś udowodnić , sam powinieneś wiele przemyśleć , wstać z kolan i przestać być niewolnikiem .

  @Autor
  Śmiać się czy płakać ?. Dziwne czasy nastały . Pzdr . :)
  nadużycie link skomentuj
  Repsol 02.03.2018 21:48:56

  A tak dziwne czasy nastały ..ze to niektóre jednostki starają się mówić ...kto Polak a kto nie . Przy każdej okazji sączyć nienawiść .... smutne to panie autorze .

  To kim jesteśmy mamy w sercu i żadna podłość polityczna tego nie zmieni .
  Trochę refleksji nad sobą .
 • @fabi 11:56:03
  Chyba lepiej zwröcic uwage na drugie zdanie..Troche to zabawne, ze facet po 5 latach zapomnial jezyk dziecinstwa.
  Ma, oczywiscie, prawo wyboru jezyka i pogladöw oraz mniej duchowych rozterek, ktöre miewa Lukas Podolski. Ten ostatni ma cieple miejsce w moim sercu.
 • @morgan 13:34:57
  Mam swoje lata i styczność z Niemcami od 25 lat i w rodzinie .
  To wszystko nie jest takie proste . Wielu Polaków mogących udowodnić korzenie Niemieckie ..począwszy od lat 80-tych emigrowało . Wielu po latach czuje się Polakami .. dzieci to inna sprawa ..to jest szkoła ,rówieśnicy . Znałem i takich co zwyczajnie wstydzili się związku z Polską .

  Nikomu nie możemy narzucać kim kto ma być ..i to nawet jest niemożliwe . Pretensje że Niemiec że nie mówi płynni i pięknie po Polsku to trochę śmieszna . Mamy kompleksy i Klose ich nie skreśli .. jest Niemcem mając mu za złe to nieporozumienie , długo by tak...

  ,, Miroslav Klose w środę odebrał honorowe obywatelstwo Miasta Opola - choć nic dla niego nie zrobił. ,, .. zrobił dla mniejszości Niemieckiej i to jest na ich wniosek . Nie zapominajmy ,że oni też są obywatelami Polski .
  Nie podoba mi się takie sianie nienawiści , staczamy się powoli w stronę Ukrainizacji i jedynie słusznej nacji . Teraz już nikt nie jest pewny czy jest Polakiem , bo wystarczy jedno skinienie prezesa i przestaje nim być .
 • @fabi 15:04:15
  " Nie zapominajmy ,że oni też są obywatelami Polski . " Jeśli tak to te kulawe prawo należy zmienić np. na Szwajcarskie . Szwajcaria nie jest krajem do emigracji z tej prostej przyczyny, ze
  nie można uzyskać obywatelstwa tego kraju. Można tam tylko mieć
  prawo pobytu i życia jeżeli się jest bardzo bogatym i wpływowym.

  Szwajcaria podzielona jest na kantony i obywatelstwo jest nieco
  inaczej traktowane niż obywatelstwo w innych krajach. Trzeba
  przynależeć do najmniejszej jednostki administracyjnej tj. gminy.
  Przynależność do gminy oznacza to, ze się jest Szwajcarem. Gminy nie
  maja wcale ochoty przyjmowania obcokrajowców na
  swoich członków. Pozdrawiam.
 • @fabi 15:04:15
  Ręce opadają, czytając takie wypowiedzi, jak typa o ksywce "fabi".
  Pisze o"sianiu nienawiści", a sam ją sieje pod adresem partii, która najwyraźniej od dawna mu się nie podoba.
  Tak, ludzie, w tym autor notatki, mają pretensje do Klosego i to uzasadnione.
  Gdyby w grę wchodziła jedynie gra dla Niemiec, nie byłoby problemu - Podolski też grał, ale jemu ludzie "dziwnie" nie mieli tego (zbyt) za złe.
  Bowiem Podolski był normalny -mówił gram tutaj, bo tutaj się nauczyłem grać w piłkę. Ale Klose jest zwyczajnym renegatem, który mając oboje rodziców z Polski, będących de facto Polakami - w domu mówili wyłącznie po polsku, zaparł się polskości.
  A że zaparł się na rzecz Niemiec? Gdyby wyjechał do Francji, USA, UK, gdziekolwiek, tam nie miałby ciśnienia na wypieranie się ojczyzny swoich przodków.
  Ale w Niemczech takie ciśnienie jest, więc on chciał żyć w nowym kraju bez etykietki obywatela II kategorii i zaczął z gorliwością neofity demonstrować swoją żarliwą niemieckość.
  I to ludziom w Polsce się nie podoba i nie podobało, bowiem "mamy kompleksy" na punkcie Niemiec i to datujące się na grubo wcześniej, niż czasy skinień Wszechwładnego Prezesa.
  Tak mniej więcej od czasów, kiedy za samo bycie Polakiem można było, od kulturalnych i w ogóle nie nienawistnych, Niemców zarobić kulkę w łeb w lesie w Palmirach, albo spłonąć w podpalonej przez umytych i wyperfumowanych niemieckich żołdaków, chłopskiej stodole- podczas jednej z około tysiąca pacyfikacji. To nie dotykało anonimowych ludzi, tylko nasze babcie, matki, dziadków i ojców, więc rana tak szybko się nie zabliźni.
  Zatem skoro niestety mamy "kompleksy", to miejsce Klosego i jego pięknej szkółki, gdzie polskie dzieci zniemcza się pod pretekstem nauki sportu, jest w hajmacie za Odrą.
  Podobnie zresztą jak "fabich" (od Fabiana?) i innych typów, ze zdrobnieniami na niemiecką modłę kończącymi się na "i", którzy chcą nas pouczać na kogo mamy głosować i gdzie mamy mieć, a gdzie nie mieć "kompleksów".

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY