Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
255 postów 136 komentarzy

Superklaster

Romuald Kałwa - Dziennikarz superklaster.pl

Co zrobić z radzieckim pomnikiem w Mikolinie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zniszczcie najpierw niemieckie pomniki nazizmu w Polsce!

Niszcząc pomnik, plujemy w twarz Rosjanom, Ukraińcom, Kazachom, Białorusinom, Gruzinom i Polakom, bo Armia Czerwona to nie byli tylko Rosjanie – mówi Jerzy Tyc, założyciel stowarzyszenia Kursk, które rok temu skończyło renowację pomnika w Mikolinie. Remont przeprowadzono dzięki międzynarodowej zbiórce. Teraz w ramach ustawy dekomunizacyjnej pomnik zostanie zrównany z ziemią- mówi dla Opolskiego wydania Gazety Wyborczej mieszkaniec gm. Lewin Brzeski, na której terenie znajduje się pomnik.
 
Stowarzyszenie Kursk wyremontowało około 30 miejsc pamięci – cmentarzy i pomników. Od razu zaznaczę, że „delikatnie mówiąc”, system komunistyczny nie jest moim faworytem, a hasło „A na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści” jest mi bliskim hasłem.
 
Ale trzeba znać granice. Gdyby nie Armia Radziecka, a tak naprawdę zwykli ludzie, których rodziny mordowali Niemcy (ze swymi sojusznikami), już dawno zakończono by akcję mordowania Polaków. Wymordowanie 6 milionów Żydów zajęło im 3,5 roku. System komunistyczny był narzucony siłą, za niemieckie i amerykańskie pieniądze, a żydowskimi rękoma. Komunizm zabił wielu obywateli ZSRR*.
 
Szlag mnie trafia kiedy gówniara, Edyta Hołdyńska, ekspert od wszystkiego w Wiadomościach TVP, mówi, że Ludowe Wojsko Polskie nie zasługuje na pomniki i upamiętnienie. Ty gówniaro, kim ty jesteś?! Właśnie taka ignorancja umysłowa, mówiąc wprost: zbydlęcenie, nie docenia i nie rozumie sytuacji w jakiej była ówczesna Polska.  
 
Kornel Morawiecki, ojciec dzisiejszego Premiera, mówił o pewnych granicach, obiektywizmie, trudnej sytuacji w tamtych czasach i wyborach, które ratowały ludzka egzestencję. Ewo Hołdyńsko, Ty się naucz mówić poprawnie, bo Twoja dykcja doprowadza do szału i posłuchaj mądrzejszego, Pana Morawieckiego. Ciekawe co byś robiła w tamtych czasach koniunkturalistko. Cały (rewelacyjny!) wykład założyciela „Solidarności Walczącej”: https://www.youtube.com/watch?v=-7Mbk5RfXqM
 
Nie będę się rozwodził. Niemcy do dzisiaj nie żałują swoich zbrodni. Niektórzy obwiniają za to Kościół Katolicki, taka typowa buta i arogancja.
 
Rozwiązanie pomnika sowietyzmu jest bardzo proste. Byłem na poświeceniu pomnika przez prawosławnego duchownego Ks. mitrata Stanisława Stracha, którzy przybył z wikarym. Na pomniku umieszczono  prawosławny krzyż. Powiedziałem duchownemu – żeby tylko zlikwidować czerwoną gwiazdę z czym duchowny chętnie się zgodził.
 
No właśnie! Usunąć czerwoną gwiazdę, a na szczycie pomnika umieścić prawosławny krzyż. Pomnik zostawić.
 
Ja też nie lubię czerwonych gwiazd. Ale jeszcze jedno: wiecie dlaczego, choć pomnik stoi na odludziu, nie został zburzony? Bo choć niechęć do Związku Radzieckiego pozostaje, to każdy miałby wyrzuty sumienia: niszczyć pomnik ludzi, którzy przeciwstawili się niemieckim oprawcom z wehrmachtu, gestapo i ss (specjalnie pisanymi mała literą).
 
„Polska wdzięczność” nie zna granic. 185 000 Polaków rozwalało i zdobywało Berlin, siedlisko zła. Tymczasem na apelach poległych mało kto odczytuje ICH imiona. Hańba!
 
 
 
 
 
* Dane mówiące o 60 milionach ofiar systemu gułagów są przesadzone. Inaczej kraj by opustoszał. Byłaby to jedna osoba zabita na cztery, w tym kobiety, dzieci i starców - jakieś horrendalne, wzięte z sufitu liczby. W obozach w latach 1931 – 1952 więziono sporo, bo 17 mln ludzi. Do wymordowanych w łagrach należy dodać ofiary wielkiego głodu, rewolucji październikowej, wojny domowej itd., dlatego łączna liczba ofiar komunistycznego terroru jest ogromna.
 

System ten działał na zasadach janczarów – „porywał ludzi”, psuł i indoktrynował bezmyślną hołotę, której dawał władzę. Nagle zwykły prostak stawał się elitą, ale to temat na inny art. 

KOMENTARZE

 • Autor
  Zaden Polak o zdrowych zmyslach nie jest przeciwko pomnikom upamietniajacym uratowanie narodu polskiego przed holokaustem od Niemcow.Jednak jest troche mniejszosci narodowych w Polsce ktorym moga kluc w oczy te pomniki i maja oni decydujacy wplyw na wladze i decyzje polityczne.
 • Pomnik rozbiorą.
  Przyjedzie ekipa nad ranem i zrobi swoje.
  Tak jak w znakomitej większości burzenia pomników, najlepiej zacząć o 4 rano, kiedy to ludzie mają najgłębszy sen.
  Tak Niemcy o tej godzinie zaatakowali Polskę, tak sąsiedzi Ukraińscy zaatakowali Polaków na Wołyniu, przykładów jest więcej nie tylko z naszego "podwórka".
 • Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich stanie w Lublinie.
  Miejmy nadzieję, że ta forma będzie łączyć a nie dzielić ludzi

  https://pbs.twimg.com/media/DYGrBDuXkAACCyI.jpg
 • @Husky 21:38:07
  Pomnik zdrajcy na ośle:

  http://i67.tinypic.com/34jcgt5.jpg

  Po likwidacji Polski - co za radość:

  http://i67.tinypic.com/352lyfq.jpg
 • @Robik 05:20:05
  Taka będzie z pewnością przyszłość pomników zdrajcy Polski:

  http://i65.tinypic.com/dqgcuw.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY