Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
286 postów 185 komentarzy

Superklaster

Romuald Kałwa - Dziennikarz superklaster.pl

Co zrobić z radzieckim pomnikiem w Mikolinie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zniszczcie najpierw niemieckie pomniki nazizmu w Polsce!

Niszcząc pomnik, plujemy w twarz Rosjanom, Ukraińcom, Kazachom, Białorusinom, Gruzinom i Polakom, bo Armia Czerwona to nie byli tylko Rosjanie – mówi Jerzy Tyc, założyciel stowarzyszenia Kursk, które rok temu skończyło renowację pomnika w Mikolinie. Remont przeprowadzono dzięki międzynarodowej zbiórce. Teraz w ramach ustawy dekomunizacyjnej pomnik zostanie zrównany z ziemią- mówi dla Opolskiego wydania Gazety Wyborczej mieszkaniec gm. Lewin Brzeski, na której terenie znajduje się pomnik.
 
Stowarzyszenie Kursk wyremontowało około 30 miejsc pamięci – cmentarzy i pomników. Od razu zaznaczę, że „delikatnie mówiąc”, system komunistyczny nie jest moim faworytem, a hasło „A na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści” jest mi bliskim hasłem.
 
Ale trzeba znać granice. Gdyby nie Armia Radziecka, a tak naprawdę zwykli ludzie, których rodziny mordowali Niemcy (ze swymi sojusznikami), już dawno zakończono by akcję mordowania Polaków. Wymordowanie 6 milionów Żydów zajęło im 3,5 roku. System komunistyczny był narzucony siłą, za niemieckie i amerykańskie pieniądze, a żydowskimi rękoma. Komunizm zabił wielu obywateli ZSRR*.
 
Szlag mnie trafia kiedy gówniara, Edyta Hołdyńska, ekspert od wszystkiego w Wiadomościach TVP, mówi, że Ludowe Wojsko Polskie nie zasługuje na pomniki i upamiętnienie. Ty gówniaro, kim ty jesteś?! Właśnie taka ignorancja umysłowa, mówiąc wprost: zbydlęcenie, nie docenia i nie rozumie sytuacji w jakiej była ówczesna Polska.  
 
Kornel Morawiecki, ojciec dzisiejszego Premiera, mówił o pewnych granicach, obiektywizmie, trudnej sytuacji w tamtych czasach i wyborach, które ratowały ludzka egzestencję. Ewo Hołdyńsko, Ty się naucz mówić poprawnie, bo Twoja dykcja doprowadza do szału i posłuchaj mądrzejszego, Pana Morawieckiego. Ciekawe co byś robiła w tamtych czasach koniunkturalistko. Cały (rewelacyjny!) wykład założyciela „Solidarności Walczącej”: https://www.youtube.com/watch?v=-7Mbk5RfXqM
 
Nie będę się rozwodził. Niemcy do dzisiaj nie żałują swoich zbrodni. Niektórzy obwiniają za to Kościół Katolicki, taka typowa buta i arogancja.
 
Rozwiązanie pomnika sowietyzmu jest bardzo proste. Byłem na poświeceniu pomnika przez prawosławnego duchownego Ks. mitrata Stanisława Stracha, którzy przybył z wikarym. Na pomniku umieszczono  prawosławny krzyż. Powiedziałem duchownemu – żeby tylko zlikwidować czerwoną gwiazdę z czym duchowny chętnie się zgodził.
 
No właśnie! Usunąć czerwoną gwiazdę, a na szczycie pomnika umieścić prawosławny krzyż. Pomnik zostawić.
 
Ja też nie lubię czerwonych gwiazd. Ale jeszcze jedno: wiecie dlaczego, choć pomnik stoi na odludziu, nie został zburzony? Bo choć niechęć do Związku Radzieckiego pozostaje, to każdy miałby wyrzuty sumienia: niszczyć pomnik ludzi, którzy przeciwstawili się niemieckim oprawcom z wehrmachtu, gestapo i ss (specjalnie pisanymi mała literą).
 
„Polska wdzięczność” nie zna granic. 185 000 Polaków rozwalało i zdobywało Berlin, siedlisko zła. Tymczasem na apelach poległych mało kto odczytuje ICH imiona. Hańba!
 
 
 
 
 
* Dane mówiące o 60 milionach ofiar systemu gułagów są przesadzone. Inaczej kraj by opustoszał. Byłaby to jedna osoba zabita na cztery, w tym kobiety, dzieci i starców - jakieś horrendalne, wzięte z sufitu liczby. W obozach w latach 1931 – 1952 więziono sporo, bo 17 mln ludzi. Do wymordowanych w łagrach należy dodać ofiary wielkiego głodu, rewolucji październikowej, wojny domowej itd., dlatego łączna liczba ofiar komunistycznego terroru jest ogromna.
 

System ten działał na zasadach janczarów – „porywał ludzi”, psuł i indoktrynował bezmyślną hołotę, której dawał władzę. Nagle zwykły prostak stawał się elitą, ale to temat na inny art. 

KOMENTARZE

 • Autor
  Zaden Polak o zdrowych zmyslach nie jest przeciwko pomnikom upamietniajacym uratowanie narodu polskiego przed holokaustem od Niemcow.Jednak jest troche mniejszosci narodowych w Polsce ktorym moga kluc w oczy te pomniki i maja oni decydujacy wplyw na wladze i decyzje polityczne.
 • Pomnik rozbiorą.
  Przyjedzie ekipa nad ranem i zrobi swoje.
  Tak jak w znakomitej większości burzenia pomników, najlepiej zacząć o 4 rano, kiedy to ludzie mają najgłębszy sen.
  Tak Niemcy o tej godzinie zaatakowali Polskę, tak sąsiedzi Ukraińscy zaatakowali Polaków na Wołyniu, przykładów jest więcej nie tylko z naszego "podwórka".
 • Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich stanie w Lublinie.
  Miejmy nadzieję, że ta forma będzie łączyć a nie dzielić ludzi

  https://pbs.twimg.com/media/DYGrBDuXkAACCyI.jpg
 • @Husky 21:38:07
  Pomnik zdrajcy na ośle:

  http://i67.tinypic.com/34jcgt5.jpg

  Po likwidacji Polski - co za radość:

  http://i67.tinypic.com/352lyfq.jpg
 • @Robik 05:20:05
  Taka będzie z pewnością przyszłość pomników zdrajcy Polski:

  http://i65.tinypic.com/dqgcuw.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY