Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
203 posty 74 komentarze

Superklaster

Romuald Kałwa - Dziennikarz superklaster.pl

Dosłowna oraz medialna profanacja w Szklarskiej Porębie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Profanacja Hostii. Pan Bóg nie rychliwy, ale sprawiedliwy. Lepiej niech się boją...

 Jakaś sfrustrowana 27 latka w nocy włamała się do kościoła pod wezwaniem św. Maksymiliana Kolbe w Szklarskiej Porębie, gdzie podpaliła Hostię.

Jest jeszcze jeden problem. Jakaś meliniara, zapewne obrończyni Konstytucji, kto wie, zapewne feministka-satanistka, dokonuje obrazy uczuć religijnych, szybko znajduje rechot potakiwaczy (naśladowców) – medialnych „kpiarzy”, nie kryjących radości z wydarzenia: portal i dziennikarzy, którzy taką informację bez słowa należytej odautorskiej interpretacji.   
Czy czytelnicy Wirtualnej Polski to w większości łajdacy? Można tak domniemywać po komentarzach pod artykułem. No chyba, że tak jak i inna działalność portalu, któremu upadkowi przyglądam się z wielkim smutkiem, jest naciągana sztucznymi plusami i komentarzami. Nie bez powodu faworyzowane komentarze, antychrześcijańskie u samych podstaw, są na samej „górze” – rzucają się w oczy. To redakcja decyduje, które komentarze promuje.  
Takie zbydlęcenie... Szkoda tylko, że nie powstają medialne artykuły o tym, kto opiekuje się upośledzonymi fizycznie, kto prowadzi w większości takie ośrodki, kto prowadzi domy opieki. Oczywiście Kościół Katolicki, ale tu jego pracy się nie docenia. Widzi się tylko złych ludzi, którzy owszem, w Kościele również występują.  
Poniżej oświadczenie biskupa legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego:
Dzielę się z Wami bardzo bolesną i smutną wiadomością. Otóż w nocy z 16 na 17 marca dokonano włamania do kościoła parafialnego św. Maksymiliana Mari Kolbego w Szklarskiej Porębie, gdzie dokonano profanacji Najświętszego Sakramentu.
Sprawczynią okazała się kobieta, która weszła do wnętrza świątyni przez małe okienko. Dostała się do tabernakulum, z którego wyjęła Najświętszy Sakrament, który w części podpaliła. Ten haniebny czyn nosi znamiona zamierzonej profanacji, choć intencje sprawczyni nie są jeszcze znane. Dlatego budzi to ogromny niepokój i smutek.
Dzięki zamontowanemu w kościele monitoringowi udało się zauważyć przebywającą we wnętrzu osobę. Natychmiast powiadomiona została policja i straż pożarna. Dzięki szybkiej interwencji służb nie doszło do znacznych zniszczeń, a sprawczyni została ujęta.
Jako Biskup Legnicki przyjąłem tę wiadomość z wielkim bólem. Pragnę także wyrazić słowa współczucia Księdzu Proboszczowi i całej tamtejszej wspólnocie parafialnej, ponieważ dla nas, wierzących, Eucharystia jest największą świętością. W Niej sam Chrystus jest obecny, ofiaruje się za nas oraz jest spożywany. W Eucharystii dokonuje się ustawicznie działo naszego zbawienia, jest ona szczytem i źródłem chrześcijańskiego życia.
Jest moim obowiązkiem jest przypomnieć w tym miejscu, że każdy kto postacie konsekrowane porzuca albo w celu świętokradczym zabiera lub przechowuje, podlega ekskomunice wiążącej mocą samego prawa, zarezerwowanej Stolicy Apostolskiej (kan. 1367 KPK). Sprawca takiego przestępstwa zostaje wyłączony z Kościoła, a rozgrzeszenie jest zarezerwowane Ojcu Świętemu.
Za grzech profanacji, poniżenia Bożej miłości, winniśmy Bogu wynagradzać. Zarządzam, zatem, aby sprofanowany kościół św. Maksymiliana w Szklarskiej Porębie został zamknięty. Dopiero w niedzielę 18 marca o godz. 900 będzie tam sprawowany obrzęd publicznego przebłagania, po którym zostanie przywrócony kult i będzie można sprawować Eucharystię z udziałem całej Wspólnoty parafialnej. Natomiast dla całej Diecezji zarządzam, aby najbliższa niedziela – V Wielkiego Postu (18 marca) była dniem ekspiacji i wynagrodzenia za dokonaną haniebną profanację. Po każdej Mszy świętej, należy wystawić Najświętszy Sakrament i odśpiewać suplikacje.
Ufam, że Bóg, który tak umiłował świat, że Syna swego dał, aby każdy kto w Niego wierzy nie zginął, ale miał życie wieczne (J3,16), okaże miłosierdzie nam, a zwłaszcza sprawczyni tego haniebnego czynu. Niech Jezus obecny w Eucharystii będzie uwielbiony.
Zdj. poniżej: Strona parafii w Szklarskiej Porębie
Poniżej promowane przez portal Wirtualna Polska chmaskie komentarze: 

KOMENTARZE

 • Im bliżej niedzieli tym u pana Ryszarda
  Im bliżej niedzieli tym u pana Ryszarda zwiększony ból doopy

  https://pbs.twimg.com/media/DYesfCvX0AAlIHO.jpg

  A to jest przełomowe działanie pana Ryszarda z WiR -
  tego nikt się nie spodziewał!

  https://pbs.twimg.com/media/DYfYzkRX4AE4_7r.jpg
 • WP to antypolska, antykatolicka witryna
  ja w ogóle nie wchodzę na takie satanistyczne portale. Satanistyczne, bo nie ma czegoś pośredniego, albo służy się Panu Bogu, albo szatanowi.
  Skoro WP nie służy Panu Bogu tzn że służy szatanowi. Jest więc portalem satanistycznym
 • @Husky 20:23:05
  Potwierdza się tylko mój wpis o konieczności podjęcia wezwania Matki Boskiej do życia zgodnie z Jej Regułami.
  Jeżeli tego nie podejmiemy, to możemy się spodziewać, tak jak kiedyś we Francji, tego:
  https://www.youtube.com/watch?v=RkKzNWemmMQ&t=24s
  (zwróćmy uwagę na miny tych obserwatorów)
  i w konsekwencji tego :
  https://www.youtube.com/watch?v=4_G5DmVN008

  Czy ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości co do podjęcia Reguł Mariańskich?
  http://gibson.neon24.pl/post/142884,czy-swiat-zdaza-do-pokoju-czy-kolejnego-samounicestwienia
 • @Jan Paweł 20:53:07
  Kilkakrotnie wyskrobanej odbiło całkowicie.
  Takie są efekty czarnych marszy.
 • @Husky 21:19:10
  ... i czarnych mszy.
 • @Romuald Kałwa 21:34:36
  Pan Ryszard z WiR & KOD wziął się za czytanie konkordatu

  https://pbs.twimg.com/media/DYMf-y-WsAIJUjT.jpg
 • @Romuald Kałwa 21:34:36
  Jedna z celebrytek antyPiS, obecna niemal na każdej manifestacji i wykorzystująca każdą okazję do oplucia rządu, ale też Polski jako narodu, przyznała się, że sprzedawała swoje ciało za role i nie widzi w tym nic złego. Fajne autorytety ma ta opozycja...

  https://pbs.twimg.com/media/DYhMdpkXcAEa0GS.jpg
 • @Husky 22:26:55
  ... to taki zawód. Nie każda aktorka lubi dawać czadu jak Grażyna Szapołowska ;) :) ale dają

  http://jastrzabpost.pl/newsy/julia-kaminska-molestowana-plan-filmowy-kto-jeszcze_585767.html

  Marcin Dorociński dostał propozycję seksualną od reżysera, gdzie się "dużo jeździ na koniach"

  http://www.se.pl/wiadomosci/gwiazdy/skandal-w-polskiej-kinematografii-jakimowicz-znany-rezyser-proponowal-mi-role-za-seks_556090.html
 • To przerazajace
  ze dojrzali, dorosli ludzie wierza, ze kawalek pieczywa zamienia sie w prawdziwe cialo i krew (sic!) i sa gotowi za to wsadzac inna osobe do wiezienia na 2 lata.
 • Decyzją sądu, 26-latka, która włamała się do kościoła w Szklarskiej Porębie, splądrowała zakrystię, a następnie spaliła hostię,
  Decyzją sądu, 26-latka, która włamała się do kościoła w Szklarskiej Porębie, splądrowała zakrystię, a następnie spaliła hostię, najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie. Kobiecie grozi do 10 lat więzienia.
 • @Husky 16:48:50
  "Kobiecie grozi do 10 lat więzienia."
  /Husky/

  A może by ją ukamieniować za spalenie hostii?
 • @AgnieszkaS 23:13:15
  Kobieta otworzyła tabernakulum, skąd zabrała naczynia liturgiczne z zawartością konsekrowanych komunikatów, które rozsypała i podpaliła. Ponadto pozostawiła kilka zapalonych świec, w wyniku czego podpaleniu uległy ławki. Swoim działaniem spowodowała zagrożenie pożaru całej świątyni. Podejrzana usiłowała również dokonać zaboru w celu przywłaszczenia przedmiotów kultu religijnego.
  ps.

  A jaki wyrok by otrzymała za profanację świętych miejsc u muslimów
  tak pi razy drzwi
  znalazła by głowę obok siebie ?
  tak tylko pytam
  pozdrawiam
 • @Husky 23:24:56
  Czyli rezultatem działania tej kobiety była utrata przez świątynię kilku ławek i hostii, a wartość tych przedmiotów, według Pana, można porównać z wartością dziesięciu lat ludzkiego życia. Przykro mi, że się nie zgadzamy.
 • @AgnieszkaS 23:53:35
  Po pierwsze pani Agnieszko

  Jej grozi wyrok Do 10 lat

  Do

  To jedno
  A teraz pozostawiamy wątek religijny.
  Czy za świadome podpalenie obiektu, niekoniecznie kościoła, ale jakiegokolwiek innego należy się kara.
  Czy za kradzież z włamaniem należy karać, czy nawet próbę kradzieży.
  Czy też potraktujemy całą tą sprawę jako.....
  roztargnienie podejrzanej
  Pozdrawiam
 • Polak katoliczka
  https://www.youtube.com/watch?v=wakl69xds5Q
 • @Jan Paweł 20:43:18
  A jeżeli służy się korporacji religijnej z centralą w Watykanie, to służy się Bogu, czy szatanowi? No bo Watykan to nie Bóg!

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30