Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
419 postów 321 komentarzy

Superklaster

Romuald Kałwa - Polak

Amerykanom nie chodzi o ustawę IPN

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

... tylko o nieformalny sojusz Polski z Chinami

Zarzuty, że Polacy mordowali w czasie II wojny św. więcej Żydów niż Niemcy, naruszają naszą elementarną godność. Dlatego do tak ujętego tematu antypolonizmu i wpychania nosa przez Amerykanów w polskie sprawy podchodzimy emocjonalnie: jak mogliście to nam zrobić? – pytają zrozpaczeni Polacy, którzy zapominają, że to USA bardziej potrzebuje nas, niż my ich. Wierna jak pies Polska na sojuszu z Amerykanami od wielu lat wychodzi jak przysłowiowy Zabłocki na mydle.
                                  
20 czerwca Polskie Radio donosiło: „Podczas wizyty prezydenta Chin Xi Jinpinga w Polsce dojdzie do podpisania około 40 umów handlowych i porozumień dwustronnych. Główne cele gospodarcze to szersze otwarcie chińskiego rynku na polskie produkty i stymulowanie chińskich inwestycji bezpośrednich w Polsce”.
 
Portal „Niezależna” 22 czerwca opublikował relację z wizyty Prezydenta Chińskiej Republiki Ludowej: „Otwarcie chińskiego rynku dla polskich jabłek. Umowy na import innych polskich produktów spożywczych i produktów farmaceutycznych – to dobre owoce wizyty prezydenta Chin Xi Jinpinga w Polsce. (...) Poza umowami mającymi pomóc w zwiększeniu naszego eksportu do Państwa Środka, zawarto także m.in. porozumienie pomiędzy warszawską Giełdą Papierów Wartościowych i Haitong Bankiem, dotyczące m.in. wymiany informacji na temat sytuacji na rynkach kapitałowych w celu wspierania ich rozwoju”. 
 
Zastanówmy się. Przecież USA jest na nieformalnej ścieżce wojennej z Chinami, a od niedawna z Unią Europejską, której wypowiedziały wojnę celną.
 
Trwa „wojna o pieniądz”. O to, którzy obywatele danego państwa będą musieli pracować na obywateli (elity) innego państwa.  
 
Hasło „Jedwabny szlak” z Wikipedii: „W roku 2013 przewodniczący Chińskiej Republiki Ludowej podczas wizyty w Kazachstanie przedstawił pomysł utworzenia nowego Jedwabnego Szlaku z Chin do Europy”. Źródłowy artykuł do encyklopedycznego hasła autorstwa Piotra Winnickiego zniknął już z macierzystej strony, gdzie był opublikowany: „Piotr Winnicki: Nowy Jedwabny Szlak. Droga do budowy imperium. biznes.pl, 2015-10-15”. Co ciekawe, strona należy do szwajcarsko-niemieckiego koncernu Ringier Axel Springer, tak zatroskanego stanem demokracji w Polsce.
 
Nowy jedwabny szlak wybudowany za 500 miliardów dolarów, jest ogromną szansą dla Polski. Wszystkie państwa, które niszczyły naszą gospodarkę w latach transformacji ustrojowej, obawiając się naszej taniej produkcji, nie mogą sobie pozwolić, aby Polska stała się gospodarczą „ekspozyturą Chin w Europie”. Konieczne w tym miejscu jest przypomnienie, że powstanie jedwabnego szlaku było osią sporu pomiędzy Antonim Macierewiczem a Prezydentem Andrzejem Dudą. Macierewicz naprawdę sądzi, że Chiny chcą wprowadzić w Polsce komunizm (!).
 
Dlatego w poprawie stosunków pomiędzy Polską a USA nie pomogą polskie przeprosiny Żydów za wszelkie zło jakie spotkało ich na świecie. Rząd USA losy europejskich Żydów obchodził i obchodzi tak, jak nawet nie zeszłoroczny, ale XIX w. śnieg. Poniżanie Polski przez Amerykę ma wymusić zupełnie inne postępowanie: pełną polską uległość.
 
Ustawy 447/1226 o mieniu ofiar holocaustu w krajach Europe środkowej mają charakter terroru ekonomicznego.
 
Należy przypomnieć, że doktryna działań wojennych USA zakłada*:
 
„– operacje psychologiczne (ang. Psychological Operations – PsyOps) – polegające na dostarczaniu zagranicznym odbiorcom prawdziwych informacji, dla kształtowania zachowań w ramach wsparcia operacji wojskowych USA,
 
 – operacje informacyjne (ang. Information Operations–IO) – zaplanowane  w celu uzyskania przewagi informacyjnej przez negatywny wpływ na informacje i systemy nieprzyjaciela przy jednoczesnej ochronie informacji i systemów USA”.
 
*Rafał Wiśniewski, Rola wojsk specjalnych w systemie obronnym RP, Przegląd Strategiczny 2014, nr 7. 

KOMENTARZE

 • Na litość boską!
  //Podczas wizyty prezydenta Chin Xi Jinpinga w Polsce dojdzie do podpisania około 40 umów //

  Przecież to było dwa lata temu! Od wtedy do "dziś" coś niecoś się wyklarowało.
  Na przykład: zablokowanie przez Macierewicza budowy czegoś ważnego
  https://kresy.pl/wydarzenia/chinczycy-wycofuja-sie-z-wielkiej-inwestycji-w-lodzi-przez-decyzje-macierewicza/
  odstąpienie od budowy "kanału śląskiego",ponoć na żądanie ambasadora USA https://gloria.tv/article/u8oEFSwN1MG84yG7ZgotwRNRG

  Więc o jakim sojuszu z Chinami może być rzecz !
 • @ikulalibal 21:48:48
  Sojusz psychotroniczny ?. Ave.
 • 5* @ Autor
  TO JEST WŁAŚNIE SEDNO SPRAWY: Trwa „wojna o pieniądz”. O to, którzy obywatele danego państwa będą musieli pracować na obywateli (elity) innego państwa.
  .
  Prezydent, PiS, ... i Kaczyński: TESTUJĄ NASZĄ CIERPLIWOŚĆ?
  // grozi nam poważne osłabienie relacji z USA, a więc i osłabienie naszego wschodniego bezpieczeństwa //

  To co mówią rozumiem z powyższego, pisząc "NAM" mają na myśli siebie, czyli 'kastę rządzącą", do której w jakimś stopniu intelektualiści ci sami należą,

  i "TO ICH" osłabienie relacji z USA, tej obecnej 'kasty rządzącej", jest jak najbardziej realne - PiS "stanął dęba" i cugle zostaną skrócone.
  >> http://ziut.neon24.pl/post/142438,prezydent-pis-i-kaczynski-testuja-nasza-cierpliwosc

  @ Jak świętować stulecie Niepodległości na krzywy ryj ...
  http://ziut.neon24.pl/post/142472,jak-swietowac-stulecie-niepodleglosci-na-krzywy-ryj
 • @Ziut - Ruch dla Rzeczypospolitej 22:10:44
  Witaj , możemy im naskoczyć . Pzdr. : https://www.youtube.com/watch?v=2zJFhdZ6Ox4
 • TU JEST DOKŁADNIE POWIEDZIANE O CO CHODZI AMERYKANOM
  https://youtu.be/CNNF5Bkyu1Q

  My , jak zwykle, mieliśmy robić za "mięso armatnie" / Kto wie, czy awantura z IPN nas od tego nie uchroniła, bo pewnie już dzisiaj podobno "nzsz rząd" szarpał by się na amerykańskiej smyczy z nadzieją, że uda mu się ugryźć Rosję w kostki : /

  DZIĘKI AFERZE Z IPN PRZYSZŁO OTRZEŹWIENIE / JESTEŚMY MARIONETKAMI
 • @Ziut - Ruch dla Rzeczypospolitej 22:27:24
  :))) http://www.euronomade.info/wp-content/uploads/2017/10/Cina_PCC_Xi_Jinping.jpg Chiny . :)))
 • @ikulalibal 21:48:48
  Ustawa o IP była od roku konsultowana z USA i Izraelem. Ci nasi "przyjaciele" utkali antypolską prowokację, aby Polska robiła, co nam każą, np. reprezentowała konflikty w imię ich interesów. Polecam posłuchać dokładnie prelekcje geopolityka dr Jacka Bartosiaka i połączyć fakty.
 • @Repsol 22:22:53
  // Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi? //
  https://www.youtube.com/watch?v=2zJFhdZ6Ox4

  DOBRE :D

  pozdr.
 • @Ziut - Ruch dla Rzeczypospolitej 22:10:44
  11 listopada Święto Niepodległości z Prezydentem A. Dudą będzie świętować również opolska mniejszość niemiecka...
 • @Romuald Kałwa 22:36:20
  No tak i pod zakazanym sierpem i młotem El Presidente hoduje komunistyczną hołotę . Matrix. :)))
 • @Romuald Kałwa 22:34:55
  // Ustawa o IP była od roku konsultowana z USA i Izraelem. //

  DOKŁADNIE TAK BYŁO / USTAWĘ O IPN UCHWALONO 26 STYCZNI
  Tego samego dnia rano posłowie dowiedzieli się, że przesz 3 lata w "polskich obozach" zginęło tylko 24 000 Żydów. / Icków musiało takie zaprzeczenie Holokaustu strasznie wq*rwić :D

  >> PRAWDA O HOLOKAUŚCIE: Milion Żydów zabił TYFUS i naziści
  >> http://ziut.neon24.pl/post/142133,prawda-o-holokauscie-milion-zydow-zabil-tyfus-i-nazisci

  >> Czy polsko-amerykańscy Żydzi ukrywali prawdę o Holokauście?
  >> http://ziut.neon24.pl/post/142449,czy-polsko-amerykanscy-zydzi-ukrywali-prawde-o-holokauscie

  >> Fragmenty o Holokauście: THE BLACK BOOK OF POLISH JEWRY 1943
  >> http://ziut.neon24.pl/post/142354,fragmenty-o-holokauscie-the-black-book-of-polish-jewry-1943

  *** JEŚLI ZNASZ KOGOŚ, KOGO TA KSIĄŻKA MOŻE ZAINTERESOWAĆ, LUB POWINIEN ZNAĆ PRWADZIWĄ HISTORIĘ HOLOKAUSTU, WYŚLIJ IM TE LINKI RAZEM Z TREŚCIĄ JAK WYŻEJ

  THE BLACK BOOK OF POLISH JEWRY 1943 / PDF >> https://archive.org/stream/in.ernet.dli.2015.48624/2015.48624.Black-Book-Of-Polish-Jewry#page/n21/mode/2up

  THE BLACK BOOK OF POLAND / PDF >> https://archive.org/stream/TheBlackBookOfPoland/The%20Black%20Book%20of%20Poland#page/n1/mode/2up
 • @Ziut - Ruch dla Rzeczypospolitej 22:42:25
  Dobry komentarz . Pzdr.
 • @Repsol 22:41:36
  /// pod zakazanym sierpem i młotem El Presidente hoduje komunistyczną hołotę . Matrix. :))) ///

  - MATRIX? NAJWAŻNIEJSZE, ŻEBY TO BYLI "NASI" KOMUNIŚCI, ... NIE OBCE :D
 • @Ziut - Ruch dla Rzeczypospolitej 22:47:30
  Dzięki niewielu to widzi .Pzdr.
 • @Repsol 22:50:29
  Wiem https://www.salon24.pl/u/kacpro/522262,z-pamietnika-gen-berlinga-inwazja-i-antypolskie-sprzysiezenia

  ... I MAM TAKIE ZDANIE POMIMO TEGO, ŻE MÓJ DZIADEK SŁUŻYŁ W ARMI ANDERSA i 27 LAT MIESZKAŁ W ANGLII
 • @Romuald Kałwa 22:34:55
  // połączyć fakty//

  No właśnie łączę fakty które są takie:na etapie wizyta prezydenta Chin Xi Jinpinga tj środek 2016 roku,było wiele entuzjazmu,snucia planów itd.
  A już po kilku miesiąca czyli w grudniu 2016,Macierewicz zaczął głosić o szkodliwości jedwabnego szlaku http://geopolityka.net/antoni-macierewicz-nowy-jedwabny-szlak-to-zagrozenie-dla-polski/

  Stąd mój wniosek że impuls nakazujący nam odstąpienie od optymistycznych planów,musiał popłynąć po czerwcu a przed grudniem 2016.
  Czyli jakby cały rok przed "konsultacjami" ustawy o IPN.
 • A czy nie jest to czasami tak, że...
  ustaw(k)a 477/1226 ma doprowadzić do przejęcia profitów z "chińskiego przyczółka w Polsce" po uprzednim już całkowitym przejęciu Polski?

  A czy ktoś jest w stanie określić jakie by to maiły być te profity z tego "chińskiego przyczółka Chin w Polsce" i czy w ogóle by jakieś były?
 • @Jan Paweł 16:14:21
  Afera taśmowa cz. 2 - World Trade Scenario - 18.06.2014 >>> https://www.youtube.com/watch?v=c5o0k8OSoZk

  "World Trade Scenario" / Kontrola Handlu Światowego, o którym słychać na "taśmie Sienkiewicz/Belka"

  Sienkiewicz w rozmowie zdradził motyw zamachu w Smoleńsku>> http://ziut.neon24.pl/post/130640,sienkiewicz-w-rozmowie-zdradzil-motyw-zamachu-w-smolensku
  .

  https://wiernipolsce1.files.wordpress.com/2016/03/atuty.gif
 • @Ziut - Ruch dla Rzeczypospolitej 16:24:22
  Macierewicz chce jechać do USA na 8 rocznicę 10.04. Zapytam: do amerykańskiej Częstochowy i tamtejszej Polonii, czy gadać z ichnimi oficjelami?

  Przecież USA najpóźniej już 17.09.2009 r. (8,5 lat temu) ustami BHO-bamy nam powiedziały, że nie są zainteresowane inwestowaniem w polską tarczę powietrzną (negocjacje na ten temat podobno już w czerwcu 2009 r. się toczyły).

  Podobno miało to wtedy związek z rosyjską bombą "Ojciec Wszystkich Bomb".... której wybuch próbny miał miejsce już jesienią 2007 r.

  /Nic Macierewicz nie wskóra... prędzej Amerykańcy dogadają się z Tuskiem w sprawach polskich, niż z Macierewiczem.../

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej