Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
338 postów 230 komentarzy

Superklaster

Romuald Kałwa - Polak

Pożary w Grecji i Szwecji. Teoria obcych służb

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wielu zależy, aby Grecja w końcu zaczęła spłacać swoje długi. Przecież, jak restaurator nie płaci haraczu, palą mu lokal.

Media informują, że za pożarami w Grecji stoi... 65-latek palący gałęzie. Skoro już znaleziono kozła ofiarnego, czas na bardziej prawdopodobne wyjaśnienie sprawy tajemniczych pożarów.


Tymczasem przedstawię wymianę zdań z moją znajomą, która przez kilka lat mieszkała w Grecji:

R.K.:-  Pytanie: kto podpalał? Pożary same nie wybuchają. Nie no, słyszałaś, że ma w to być zamieszana deweloperska mafia... Przysłowiowi "przedsiębiorcy budowlani" z amerykańskich filmów.


Znajoma:- Może być i gorzej. Tu może nawet nie chodzić o pojedynczą lukratywną inwestycję, a o cały kraj. W końcu to turystyka jest głównym źródłem wpływów do budżetu, a spośród sektora usług, ta jest najbardziej wrażliwa na spadek popytu wskutek klęski lub zagrożenia. Zostało co prawda obliczone, że i powrót turystów następuje dość szybko po odwołaniu ostrzeżeń, ale i na to znaleziono sposób: pożary są powtarzane stale i w różnych częściach Grecji, tak żeby turysta wiedział, że może go w każde wakacje spotkać nieszczęście i na półwyspie, i na wyspach. Sprzyjają temu zmiany klimatyczne, dodaje się blokadę informacji i brak organizacji, wskutek czego niejeden wolontariusz został narażony, bo dotarł na miejsce, a tu nie ma nim kto pokierować.Ten system się domyka.

- Sądzisz, że to robota wrogich Grecji obcych służb, którym Grecy są winni pieniądze? Ciekawa teoria i kto wie...


- Pierwsza część zdania - jestem niemal pewna, drugiej nie wykluczam. Co prawda nikogo za rękę nie złapałam, ale to się wszystko doskonale układa i nie pozostawia pola dla innych wniosków.

R.K. - To Twoja teoria? Muszę o tym napisać. Czy mogę powołać się na Autorkę?


- Daj spokój, mało mam problemów. Nie, nie moja teoria. Ameryka już dawno odkryta.


W tym miejscu Znwajoma wpadła w panikę...
 

                                                  ***

Prawdopodobne więc, że znowu będziemy mieli kryzys w Grecji. Jako powód pożarów myślałem nawet o islamistach, ale islamiści i deweloperzy... Nie przesadzajmy. Pożary wybuchają z uporem maniaka. Ta sprawa jest poważniejsza niż się wydaje. Nikt nie pojedzie na plaże płonącego kraju, co by przy okazji ratowało deficytowy grecki budżet.

Tylko proszę w komentarzach nie pisać, że to Żydzi, bo dobrze wiemy, kto jest największym wierzycielem Grecji - główne państwa strefy Euro. Czy Grecja straci w końcu jakieś wyspy?

 

Dobrze, kończę już, pisząc ten tekst słyszę syreny alarmowe. Znowu w mojej okolicy wybuchł pożar. Tymczasem zachęcam do zanalizowania wyników greckiej giełdy ATXC z okresu 10 dni (na fot). Widzimy spadki...

źródło: https://www.biznesradar.pl/notowania/ATXC-ATHEX-COMPOSITE#10d_lin_lin

PS. Zaznaczam, że nie mam zamiaru popełnić samobójstwa.
 

KOMENTARZE

 • @ Autor
  "Wielu zależy, aby Grecja w końcu zaczęła spłacać swoje długi. Przecież, jak restaurator nie płaci haraczu, palą mu lokal."

  Jak widać nawet razem z gośćmi...

  Ode mnie 5*

  Pozdro!
 • Autor
  5* Z pozdrowieniami. BJ
 • Pytanie nie tylko kto te pożary wywołuje, ale i jak
  „Tylko proszę w komentarzach nie pisać, że to Żydzi, bo dobrze wiemy, kto jest największym wierzycielem Grecji - główne państwa strefy Euro.”

  Poważnie? A kim są właściciele banków w tych głównych państwach strefy Euro?

  Należałoby porównać zniszczenia po normalnych pożarach lasów, czy pożarach w ogóle, a pożarach, które wybuchają ostatnio nagminnie na całym świecie, szczególnie w Kalifornii. Po takim pożarze nie zostaje dosłownie nic, czasem jakiś komin, żadne granitowe blaty, żaden zlew, żaden metal, żadne osmalone ruiny, nic, nic, tylko popiół. Samochody zostają praktycznie roztopione, felgi kół wtapiają się w asfalt, zostają tylko szkielety. Zniszczenia samochodów jako żywo przypominają samochody wokoł Word Trade Centre po ataku 9-11, który został dokonany, między innymi, za pomocą wiązek laserowych. Nawet podminowane budynki i wysadzone w powietrze nie obracają się w pył; tam powinny być 3 piętra zgliszcz, a nie było.
  Jaka temperatura jest potrzebna do stopienia się szkła i granitu i czy to jest temperatura pożaru? Obserwowane są wysokie ściany ognia, zupełnie niemożliwe do ugaszenia. Pożary występują „spontanicznie” w oddalonych od siebie miejscach i nikt nie docieka ich przyczyn. Co najdziwniejsze, obok spalonej ziemi pozostałej po pożarze często stoją sobie jakby nigdy nic zielone drzewa, których te piekielne płomienie nie ruszyły.
  Tego typu pożary wystąpiły w Kanadzie, w USA, w Hiszpanii, Portugalii, Chinach, Grecji... To nie są zwykle pożary i to nie są zwykle podpalenia. Drzewa nie palą się od środka.
 • @Lotna 19:27:36
  * World Trade Centre, oczywiście.
  https://youtu.be/qNOw8k_Uyx0
  https://youtu.be/MhHOMU-IhHA
 • @Lotna 19:27:36
  https://youtu.be/ZXsQdEDRYu0
  https://youtu.be/QIZUVHE0EgI
  https://youtu.be/f3_B4ABhYH4
 • @Lotna 19:27:36
  Rzeczywiście te lawinowe pożary są bardzo podejrzane. Premier Grecji nawet oficjalnie powiedział że pożary zaczęły się w kilku miejscach jednocześnie. Naoczny świadek z Kaliforni w wywiadzie dla wiadomości twierdził że to wyglądało jakby przesuwała się ściana ognia nie do ogarnięcia i nie wiadomo co się paliło. Był to efekt tornada lub trąby powietrznej utworzonej z palących się w powietrzu tajemniczych cząstek. Taki efekt mogą prawdopodobnie wywołać nano cząsteczki aluminium rozpylone w powietrzu. W Grecji ponadto domy mają konstrukcję solidniejszą niż w Kaliforni i też spalały się doszczętnie. W Grecji szkielet budynku wylewa się z żelbetu i wypełnia cegłą, a tynki są klasyczne z zaprawy wapiennej, natomiast w Kalifornii taka konstrukcja to rzadkość i z reguły szkielet buduje się z drewna, oblicowuje cegłą lub kamieniem a tynki tworzą płyty papierowo gipsowe. Na zdjęciach z powietrza w wielu tych pożarach widać było wille zamożnych osób położone w gęstym zadrzewionym/zalesionym terenie oddalone o setki metrów i jakimś cudem wszystkie się naraz paliły.
 • @Nibiru 22:30:41
  Nawet w Ameryce po pożarach dmów pozostają zgliszcza, osmalone na czarno zazwyczaj, pralki, lodówki, etc. Tu jest porównanie:
  https://youtu.be/rt56K9IKdlo

  Naturalny pożar nie przeskakuje z budynku do budynku zostawiając zielone drzewa pomiędzy nimi i dookoła, co widać dokładnie tutaj:
  https://youtu.be/vrgUpkAcOH4

  Kino nas przygotowuje do tego, co nam szykują globaliści
  https://youtu.be/ENupj68lpM0
  https://youtu.be/79dxcjuzP6k

  Tak jak powiedział autor ostatniego filmu, mamy do czynienia z szatanem, z diabłem, z bestią technologii. Najlepsze jest to, że ucznia, która zbadała i opisała użycie laserów w czasie 9-11 teraz udaje Greka i zaprzecza, że pożary, które dokonują takich dewastacji, identycznych do tych, które opisała, są wywoływane taką samą technologią.
 • @Lotna 23:41:20
  *miało być uczona, nie ucznia.Dr Judy Wood.
 • @Lotna 23:41:20
  Dziękuję Ci za interesujące linki. Wiele z informacji tam zawartych pokrywa się z tym co już liznąłem przed paru laty interesując się szczegółowiej 9/11 i tajnymi technologiami. Te obecne pożary nie do opanowania to mogą być testy przed czymś większym. Sami doświadczeni strażacy biorący udział w akcjach gaszenia twiedzą, że czegoś takiego jeszcze nie widzieli. Aż ciarki przechodzą na myśl że taki kataklizm mógłby być wywołany w wielomilionowej aglomeracji zaczynając się pierścieniem na jej obrzeżach i przesuwając w kierunku downtown. Pozdrawiam jak zwykle gorąco (ale nie aż tak aby wywołać pożar :-)).
 • @Lotna 19:27:36
  "Tego typu pożary wystąpiły w Kanadzie, w USA, w Hiszpanii, Portugalii, Chinach, Grecji... "

  Ciekawe jak ta sprawa wygląda w Szwecji - może będą "przecieki" od naszych strażaków...
  Swoją drogą to dziwna sprawa, że nagle tak wielu ich tam pojechało.
  Widziałem konwój w TV. Zatkało mnie.
  Nie wierzę, że to chodzi tylko o pomoc...

  Pozdrawiam
 • @Nibiru 22:30:41
  Pożary lasów w Grecji to podpalenia na zlecenie. Za ostatnimi pożarami w Grecji prawdopodobnie stoją koncerny deweloperskie. W ten sposób uzyskują grunty pod przyszłą zabudowę - powiedział b. ambasador RP w Atenach Ryszard Żółtaniecki.


  http://wgospodarce.pl/informacje/52109-pozary-lasow-w-grecji-to-podpalenia-na-zlecenie
  W Grecji było takie prawo, że na zniszczonych terenach leśnych można budować i być może jest nadal. Tereny leśne składają się z pinii, która dostarcza łatwopalnych olejków eterycznych. W upały widać wyraźnie jak unoszą się w powietrze. Podłoże jest usłane podściółką z suchych igieł.Podpalenie jest bardzo łatwe. Czasami podpalacze nie zdążyli uciec. Nie pamiętam żeby jakiś zleceniodawca poniósł karę. Podpalacz dostaje kilka lat, a deweloper buduje. Kilkanaście lat temu były poważne przymiarki żeby zmienić to prawo. Jak widać deweloperzy nadal górą.
 • @Lotna 23:41:20
  Nikt o tym nie myśli, że to zasługa niewielkiej grupy ludzi złych do szpiku w kości. W Szwecji też cięgiem ludzkie podpalenia jak w Grecji z kosmosu są zdjęcia. Tylko patrzeć jak facet zejdzie na tamten świat .....Nie pojmuję jednego o co chodzi? Pożary były są i będą podpalane czy przez człowieka czy z przyczyn niezależnych. Jak świat światem nie było nigdy aż takiej pożogi mimo, że nie było nawet możliwości technicznych by ratować lasy domy i ludzi. Szybko reagowali służby i z dobrym skutkiem. Dziś w dobie potęgi technicznej w dobie obrazu satelity w ogromnej ilości ludzi, którzy powinni być zaangażowani do gaszenia pożarów odbywa się to tak jakby ktoś powstrzymywał specjalnie płonącą matkę ziemię. Jeżeli zawodowi strażacy nie są w stanie ogarnąć w krótkim czasie dlaczego nie angażują mocnego sprzętu wojska i ochotników do ratowania ? Co to jest ? to jakaś zabawa dużych chłopców jakieś zawody ? i dobrze się bawią mając w dupie, że matka ziemia płonie ledwie dycha a wszyscy czy bogaty czy biedny czy zdrowy czy chory w jednym szeregu razem z nią ? Widzę w pożodze ziemi chciwe zalane krwią ręce podłego człowieka, któremu wciąż mało. Legendy mówią ,że piekło gdzieś istnieje a moim zdaniem piekło to jest na matce Ziemi. Pan Bóg dał człowiekowi szansę, którą nie wykorzystuje niszcząc cuda natury bez opamiętania z chciwości. Każdy normalny wie, że mając takie moce w dzisiejszych czasach można ugasić pożogę szybko i nie pozwolić na cierpienia i zniszczenia. Straż, wojsko, policja, ochotnicy sprzęt ciężki daliby radę czemu to się nie dzieje ? tylko jedną odp. biorę pod uwagę i nie tylko ja.. chciwość człowieka.
 • @Jasiek 07:46:12
  "Ciekawe jak ta sprawa wygląda w Szwecji - może będą "przecieki" od naszych strażaków...
  Swoją drogą to dziwna sprawa, że nagle tak wielu ich tam pojechało.
  Widziałem konwój w TV. Zatkało mnie.
  Nie wierzę, że to chodzi tylko o pomoc..." Może chodzi o to żeby ich nie było w Polsce.
 • @dlaczego ja 09:43:13
  Na 30 135 funkcjonariuszy/strażaków w PSP wyjechało do Szwecji 139 strażaków i 44 pojazdy. Wiec co ci w głowie się ulęgło?
 • @kula Lis 67 10:15:27
  "Wiec co ci w głowie się ulęgło?"

  To wcale nie jest pytanie pozbawione podstaw. Jak się uwzględni ilość sprzętu i ludzi, powierzchnię Polski i ilość lasów... wolę nie myśleć.
  Nawet przy liczbach, które podałeś to może mieć znaczenie.

  Pozdrawiam.
 • @Jasiek 12:11:46
  To nie ma znaczenia. Pzdr!
 • @kula Lis 67 13:14:44
  Oby...

  Pozdro!
 • @Lotna 20:15:46
  Nuklearne wyburzenie WTC.

  https://www.youtube.com/watch?v=Vmy8k_k91tc
 • @wiedzajestwksiążkach 14:48:51
  Każdy ma prawo wyrazić swoją opinię, co nie znaczy, że jest ona niepodważalna.
  https://youtu.be/ermHx3akejc
 • @Lotna 16:18:14
  Zgadza się.
  Do mnie trafia to, co mówi ten Rosjanin. Może nie wszystko, ale główna hipoteza.

  Angielskiego niestety nie znam i nie rozumiem.

  pOZRAWIAM niePOPRAWNIE niePOLITYCZNIE

  Tuz z Talii

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

ULUBIENI AUTORZY