Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
338 postów 230 komentarzy

Superklaster

Romuald Kałwa - Polak

Powstanie Warszawskie nic nas nie nauczyło

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Co to za władza, która wysyła swoje dzieci na pewną rzeź?!

9-letni dzieciaczek Jerzy Grzelak ps. Pilot, przeżył powstanie i dożył 83 lat. Obojętnie co będziemy dziś mówić, przedstawiał zerową wartość bojową. Jemu udało się przeżyć... Setkom innych dzieci i młodzieży nie było zaznać starości.
 
Teoretycznie 14-15 latkowie nie brali udziału w walkach zbrojnych, a pełnili jedynie funkcje pomocnicze. Prawda jest natomiast taka, że w walce spotykano 12-13 latków. Ciekawe ilu zginęło przy próbie niszczenia butelkami z benzyną niemieckich czołgów.

Podobno jakiś major rozkazywał iść na Niemców, pod groźbą sądu wojennego, z kijami i siekierami.

- Polska musi strzec pamięci o swoich Bohaterach. We współpracy ze Światowym Związkiem Żołnierzy AK wprowadzimy zmiany prawa, które pozwolą stworzyć spis grobów Powstańców Warszawskich oraz żołnierzy Podziemia Niepodległościowego i objąć je specjalną ochroną państwa. - napisał na Twitterze Premier Mateusz Morawicki, i ma całkowitą rację. Znakomity pomysł!

Tymczasem łatwo powiedzieć Janowi Pietrzakowi, że "Agenci podważają sens Powstania Warszawskiego". Łatwo powiedzieć dewotce w Radiu Maryja, że "Bardzo dobrze, że wybuchło powstanie, bo Polska i jego wybuch ocaliło Francję przed ZSRR". Jak skomentować te bzdury? Co nas obchodzi Francja?!

Jan Pietrzak ma córkę w USA, która nie potrafi mówić po polsku. Brawo! Zachęcając innych do ginięcia w powstaniu, sam chroni swoje dzieci. Dewotkę zapytam, czy gdyby miały zginąć jej dzieci, czy nadal chciała by je wysłać na pewną rzeź?

Nie wiem jaki jest pożytek z powstania oprócz straconych dóbr kultury, zniszczonego miasta, i co najważniejsze (najstraszniejsze), wymordowania 200.000 mieszkańców Warszawy.

Oczywiście zwolennicy wybuchu Powstania będą podskakiwać jak pawiany, rzucać hasła o zdradzie krytyków jego wybuchu i inne oszczercze głupoty. Próbuję znaleźć pozytywy powstania, ale nie potrafię. Polacy zyskali kolejną martyrologię. Nic więcej.

Prawdziwym zwycięzcą powstania był Stalin, a Hitler miał się na kim wyżyć. Powstanie było elementem wielkiej geopolitycznej gry, która miała pozbawić Polskę jej głowy - elit - do dzisiaj odczuwamy ich brak.

Tymczasem Wielka Cześć i Chwała Pomordowanych, Ich Krwi, Chwała Cierpiącym Mieszkańcom Miasta Warszawy, które do dzisiaj jest jednym z największych cmentarzy na świecie!

Cześć i Chwała Tym, którzy wierzyli, że odzyskają w wolność!

Ale co zrobić z tymi, którzy będąc dojrzałymi i doświadczonymi ludźmi, a był rok 1944, gdy doświadczenie zdrady i cierpienia wśród Polaków było czymś powszechnym, pozwolili na śmierć Warszawy - perły Europy. Co z nimi zrobić? Co dziś zrobić z tymi, którzy chcą ich naśladować i kolejny raz wysłać młodych Polaków na wojnę, którą przegrają?
 

KOMENTARZE

 • Wielkie podziękowanie za ten wpis i dałbym 6* gdyby było można
  nic dodać nic ująć, może poza NIGDY WIĘCEJ strzelania do wroga diamentami, jakimi była ta polska młodzież.
 • @MacGregor 12:46:33
  Dziękuję. Pięknie Pan ujął. Pozdrawiam!
 • @Romuald Kałwa 15:53:06
  HGW kazała rozwiązać Marsz Powstania Warszawskiego.
  http://niezalezna.pl/232251-hgw-kazala-rozwiazac-marsz-powstania-warszawskiego

  Ps...HGW kazała rozwiązać Marsz Powstania Warszawskiego....Gdzie my żyjemy!!! Co się stało z tą naszą wywalczoną demokracją...? Co dzieje się z Polakami...? To jest prowokacja ze strony HGW, chce zdenerwować uczestników marszu i sprowokować do jakieś "zadymy", żeby później złożyć "sprawozdanie" w Brukseli. Suka chazarska zawsze pozostanie chazarską suką. Nic na to nie poradzisz. Tylko, że za chazarską suką idzie jej elektorat. I to już jest smutne.
 • Nauczyło, Oj nauczyło !
  "Czego nas uczy Powstanie Warszawskie?" - pod żadnym pozorem teraz nie brać niczego co ma lans w mediach i nazywa sie " narodowe " .
  Zrobią z tymi których Duch Narodu Polskiego utrzymał to samo, czyli zabiją. Pod żadnym pozorem nie wsiadać do niczego co bedzie nagłaśniane jako narodowe, to jest ostatni etap - likwidacja resztek narodowości Polskiej. Problem naszych wrogów ( jest ich wielu) to Duch Narodu Polskiego, On myśli i działa ..... i biada każdej kur...ie , która zdradza nieśmiertelny Naród Polski.

  pozdrawiam.
 • @
  //Co to za władza, która wysyła swoje dzieci na pewną rzeź?!//
  приспешники.
 • Zychowiczowszczyzna
  Trzeba było jak Austria witać okupanta jak wyzwoliciela to teraz bylibyśmy w Europie przez bardzo duże E. Po co obrona Oksywia, Westerplatte czy te niepotrzebne straty "dóbr kultury" w kampanii wrześniowej. Wystarczyło grzecznie podnieść rączki. No i na amunicji byśmy zaoszczędzili. A może i Szlezwik Holstein byśmy w spadku dostali? Lol
 • @Rolnik67 14:19:48
  Najgorszym powstaniem nie było Powstanie Warszawskie a powstanie GAZETY WYBORCZEJ - L. Żebrowski https://youtu.be/CYdjNSL4AYU

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

ULUBIENI AUTORZY