Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
472 posty 367 komentarzy

Superklaster

Romuald Kałwa - Polak

Q - kolejna tajemnicza organizacja

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

i teoria spisku "głębokiego państwa"

Gdy korespondent CNN Gary Tuchman rozmawiał ze zwolennikami Donalda Trumpa na wiecu w Wiles-Barre w Pensylwanii (02.08.2018), kilka osób wyraziło swoje poparcie dla tajemniczej organizacji o nazwie QAnon.

W tym miejscu trzeba zaznaczyć, że nie jest tajemnicą, iż stacja CNN wprost nienawidzi Donalda Trumpa z wzajemnością, np. gdy podczas wspólnej konferencji Trumpa i Teresy May w pierwszej połowie lipca redaktor CNN zadał pytanie, prezydent USA odpowiedział, "że nie odpowiada na pytania stacji fake news".

Wróćmy do spisku. Organizacja QAnon twierdzi, że ma dostęp do niejawnych informacji dotyczących administracji Donalda Trumpa, a sam Trump ma niebezpiecznych przeciwników w tzw. "głębokim państwie" - takim miejscu, gdzie zlokalizowana jest prawdziwa władza nie poddana demokratycznemu wyborowi. Chodzi o to, że obojętnie kto jest prezydentem USA, władzę sprawuje tajemnicza grupa wybranych. Termin "głębokie państwo" odnosi się również do bierności i braku wpływu elektoratu amerykańskiego, na bieżącą, faktyczną politykę. "Głębokie państwo" to spisek mający na celu delegitymizację idei urzędu prezydenta w USA i udaremnienie jego faktycznych wpływów na losy kraju.
 
Zwolennicy tej teorii to między innymi aktorzy: Roseanne Barr i Jaess Woods - znani z popierania kandydatury Trumpa w wyborach prezydenckich. Popieranie Trumpa przez organizację QAnon, ma przynieść mu popularność, ale wg wielu komentatorów, QAnon to operacja psychologiczna. Porównanie do Cicada 3301, żartu internetowego, nasuwa się samo.

Organizacja QAnon ma walczyć ze złem osób związanych m.in. z Hilary Clinton i takimi aferami jak "pizza gate".

Prawdopodobne jest jednak, że ktoś próbuje ośmieszyć Trumpa udając jego zwolennika. Twórca QAnon, to rzekomo wysoko umiejscowiona osoba w rządowej administracji (która ma dostęp do tajnej wiedzy), ujawniła się po raz pierwszy na portalu 4chan 28 października 2017 r., zwanego "fabryką memów". Uważa się również, że to popierająca Trumpa grupa wojskowych, związanych z Agencją Bezpieczeństwa Narodowego (NSA). Tylko, że posty umieszczane na niepoważnych portalach internetowych, jak "4chan" i "8chan"autorstwa "Q" - QAnon, to prawdopodobnie większa operacja... Jak to skomentować? Wróg działający "pod fałszywą flagą" niejedno ma imię i działa m.in. poprzez ośmieszenie. Zobaczymy o przyniesie czas.

KOMENTARZE

 • @Arjanek 12:33:26
  Dlaczego Primakow ? dlaczego właśnie jego obrano za patrona?
  bo "łagodzi obyczaje" ? dlaczego?
 • @Arjanek 13:39:03
  //gdzie jest wyszczególnione, że Nato (USA) i Rosja będą wspólnie zwalczały nacjonalizm.//

  I co "zwalczają wspólnie" ?

  Biednyś ty ale co poradzę.Tak się kręcisz po internecie jak w przeremblu,tu czegoś posłuchasz,tam gdzieś coś wyczytasz ale w sumie (jak powiada lud w moich stronach) ciemnyś jak czwarta mąka.
  Zapamiętaj sobie że zarówno kalendarium jak i rodzaj relacji Rosja-USA wyznacza:
  - 2007 -przemówienie Putina w Monachium whttps://en.wikipedia.org/wiki/Munich_speech_of_Vladimir_Putin
  - 2008 amerykańskie "sprawdzam" w Gruzji a w odpowiedzi
  Rosyjskie uznanie Południowej Osetii jako niezależnego bytu państwowego
  - 2010 amerykańska "arabska wiosna"
  - 2014 antyterrorystyczna operacja(anty ISIS) wojski rosyjskich w Syrii.

  //Żyd, KGB-ista łagodzi obyczaje...? (..).
  dlaczego? //

  Łagodzi,łagodzi.A moje pytanie "dlaczego" miało ci tylko uświadomić to że w sumie gówno wiesz.
  Zwróć jednak uwagę na mój niebywały jak na dzisiejszą temperaturę,humanizm.Miałeś stworzoną okazję aby popisać się wiedzą na temat działalności Primakowa .Wystarczyło tylko odpowiedzieć dlaczego "łagodzi obyczaje" czyli łączy zantagonizowane wewnętrzne żywioły wobec zagrożenia żywiołem zewnętrznym.
 • Q-Anon
  Przesłuchałam chyba z 3 filmiki w detalach mówiące o kolejnych rewelacjach tej „organizacji”. To jest dłubanie się w szczegółach i dużo obietnic, nic więcej, ale to zaprząta uwagę wielu, wielu osób - i o to chodzi. Z pewnością jest to grupa dobrze poinformowana, bo niektóre przecieki się ponoć sprawdziły.
  Już, już, mają nastąpić aresztowania, jesteśmy tuż-tuż od „oczyszczenia bagna”.
  Ja w to uwierzę, kiedy chemtrails, które są w tej chwili największym zagrożeniem życia na ziemi, znikną raz na zawsze - i ani dnia wcześniej.
 • @Lotna 15:13:37
  "Już, już, mają nastąpić aresztowania, jesteśmy tuż-tuż od „oczyszczenia bagna”.
  Ja w to uwierzę, kiedy chemtrails, które są w tej chwili największym zagrożeniem życia na ziemi, znikną raz na zawsze - i ani dnia wcześniej."

  Bardzo rozsądne podejście :-)

  Ukłony
 • @ Autor
  Uważam, że w kwestii "deep state" dużo racji może mieć Gryguć/Pan Nikt.
  W jednym ze swoich filmów wyśmiał koncepcję, że Trump jest kandydatem antysystemowym. W innym stwierdził, że za jego wyborem stoją Żydzi o bardziej konserwatywnym nastawieniu oraz DIA (wojskowy odpowidnik CIA). Wojskowi jego zdaniem w bardzo dobry sposób opanowali media społecznosciowe, które jeszcze nie są jego zdaniem tak opanowane przez lewicowo - liberalne kręgi jak główne media i Hollywood.

  Traktowałbym to jako po prostu odmienną opinię gdyby nie jedna z audycji Chrisa Miekiny dotycząca umocowania Trumpa w deep state. Wg niego zaraz po śmierci Nikoli Tesli jego dokumenty zostały przejęte przez FBI - jako, że "special agents" niekoniecznie muszą się znać na bardzo nowatorskich badaniach naukowych musieli mieć kogoś do pomocy, kto byłby w stanie ocenić przydatność materiałów. Tym pomocnikiem był John Trump - wujek Donalda. Do tej pracy został oddelegowany natomiast przez Vannevara Busha - człowieka orkiestrę jeśli chodzi o prace naukowe w dziedzinie obronności oraz członka licznych ciał doradczych prezydenta USA, domniemanego członka tajemniczego M12, które oficjalnie nie istniało.
  Ciężko więc sobie wyobrazić ludzi mocniej umocowanych w strukturach państwa niż ci dwaj mężczyźni.

  Za wpis oczywiście 5*

  Serdecznie pozdrawiam
 • @Jasiek 19:57:44
  "Uważam, że w kwestii "deep state" dużo racji może mieć Gryguć/Pan Nikt. "

  Najbardziej spodobała mi się jego metodologia - wyekstrachował niedostępną informację poprzez analizę kontekstu czyli z kim się osoby powiązane kontaktowały, kiedy i jak, przed i po. Bardzo eleganckie. Warto tę metodę zapamiętać i rozwinąć. Coś jak rekonstrukcja całego dinozaura z paru kości.

  Po drugie rozbawiło mnie jego znęcanie się nad Dr. Kermitem, oraz oryginalny dobór słów. Facet ma talent i kostyczne poczucie humoru.
 • @Arjanek 13:39:03
  Lubię Cię Arjanku, jesteś pięknym ekscentrycznym okazem do kolekcji, jak z opowiadania Singera.

  Jesteś pewien, że nie jesteś "ex nostris", jak mawiają Eskimosi?
 • @Pedant 20:17:15
  "...wyekstrachował niedostępną informację poprzez analizę kontekstu czyli z kim się osoby powiązane kontaktowały, kiedy i jak, przed i po."

  Nie wiem czy dobrze kojarzę - ( chodzi o którąś z afer do której badania powołano komisję sejmową ) - ale chyba podobną metodę stosuje policja mając wykaz połączeń badanych delikwentów ;-DDD
 • @Jasiek 20:31:56
  No ale to jest „Pan Nikt”, następny guru nam podsunięty, co byśmy go słuchali jak świnia grzmotu, czyli z bezrefleksyjnym nabożeństwem. :)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej