Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
286 postów 185 komentarzy

Superklaster

Romuald Kałwa - Dziennikarz superklaster.pl

Kto będzie walczył za "taką" Polskę...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Rośnie liczba firm skłonnych więcej płacić Ukraińcom niż Polakom

 „(...) Co ciekawe, wzrósł odsetek pracodawców skłonnych płacić obywatelowi Ukrainy więcej „na rękę” niż Polakowi, w związku z trudnościami rekrutacyjnymi. Taką możliwość zakłada aż 31% pracodawców, w porównaniu do 24% w I półroczu 2018 roku. Co piąta firma twierdzi, że obecność Ukraińców na polskim rynku pracy wpływa na obniżenie tempa wzrostu wynagrodzeń. 61% jest przeciwnego zdania.

(...)
39% polskich pracowników jest zdania, że napływ obywateli Ukrainy zahamuje wzrost wynagrodzeń w Polsce. To podobny odsetek co pół roku wcześniej. Natomiast ponad połowa respondentów uważa, że Ukraińcy nie wpływają na wzrost wynagrodzeń w polskich firmach”.
Tak wynika z danych „Barometru Imigracji Zarobkowej - II półrocze 2018” firmy Personnel Service, źródło: //personnelservice.pl/pl/biuro-prasowe/raporty
Ponadto lider zatrudniania pracowników z Ukrainy, czyli firma Personnel Service, należąca do Grupy Work Service S.A, na swojej stronie internetowej pisze:
„Eksperci Personnel Service zwracają uwagę, że konieczne są dalsze zmiany w polityce migracyjnej, których oczekują zarówno firmy jak i ukraińscy pracownicy. 73% naszych wschodnich sąsiadów chciałoby pracować w Polsce dłużej niż pół roku. Wydłużenia okresu legalnej pracy chce też 66% pracodawców”.
Źródło: //personnelservice.pl/pl/biuro-prasowe/informacje-prasowe
Nie wiem na ile powyższe dane są prawdziwe, ale jeśli tak, Polaków czeka dramat we własnym, źle zarządzanym, kraju.
                Tak polskie firmy dbają o polski rynek pracy
„W barometrze migracji zwrócono uwagę, że pracowników z Ukrainy najczęściej znajdziemy w dużych firmach – 40 proc. z nich deklaruje zatrudnianie kadry ze Wschodu. W średnich przedsiębiorstwach ten odsetek wynosi 29 proc., a w małych 18 proc.
Z badania wynika, że zainteresowanie zatrudnianiem pracowników z Ukrainy najbardziej wzrosło wśród małych przedsiębiorców. W porównaniu z poprzednią edycją badania odsetek najmniejszych firm deklarujących zatrudnianie kadry ze Wschodu wzrósł dwukrotnie – z 9 proc. do 18 proc. W dużych i średnich firmach wzrost wyniósł tylko 4 pkt. Proc”.
Donosi pełna entuzjazmu Telewizja Rządowa, a taką jest przecież TVP Info:
Źródło: https://www.tvp.info/38612577/73-proc-ukraincow-chce-pracowac-w-polsce-dluzej-niz-pol-roku
Telewizja rządowa nie wspomina o wszystkich danych z raportu, a więc „mija się z prawdą” budując fałszywy wizerunek sytuacji. O imigracji i procesach jej towarzyszących pisze wyłącznie w superlatywach. Nie publikuje np. informacji, że większość dużych firm, gdzie pracują Ukraińcy, to firmy zagraniczne, często nie płacące w Polsce podatków, w dodatku dostających dopłatę w wysokości 800 zł na jednego pracownika z Ukrainy.
                          Kto będzie bronił takiej Polski...
Dlatego też, trudno się dziwić, że z młodzi Polacy wciąż emigrują z III RP (niesłusznie utożsamianej z Polską, bo powinna wyłącznie z władzami III RP po 1989r.) wciąż jest państwem dla przeciętnego Polaka opresyjnym. Brawo! Z takim podejściem, Polska zawsze będzie drugim dnem, jak za pańszczyzny w XVIII/XIX w. , czy Jaruzelskiego, za których to czasów Polska została przetrzebiona ludnościowo, zupełnie w czasie II wojny światowej.
„Okrągłostołowcy”! Tak, to do Was! Odebraliście Polakom godność, szacunek, i nadzieję. Odebraliście nam państwo, a teraz odbieracie kraj, wodę, zasoby naturalne...
Ch/wała III RP! Gdy ściągano zagraniczne firmy w latach 90-tych, twierdzono, że Polacy będą w nich mieli pracę. Dziś, z perspektywy lat można powiedzieć, że nie dość, że przeważająca liczba tych firm płaci ludziom tak, że ci żyją na granicy ubóstwa, to w tej chwili, w czasach 80 lat po transofrmacji, w których miało być bogato, polski pracownik na polskiej ziemi traktowany jest przez narzucony „polskiemu obszarowi terytorialnemu” system, jako człowiek już nie II, ale III kategorii. System III RP, który nie tylko, że drenuje Polaków z pracy, gospodarki, majątku, lasów, dróg, ziemi, jezior i rzek, ale...
Wiecie co? Jeśli będzie wojna, to niech tej Waszej Polski bronią Ukraińcy, Indusi i Filipińczycy, członkowie dotowanych partii politycznych, posłowie i senatorowie. My nie powinniśmy ruszyć nawet palcem.

KOMENTARZE

 • 5* za podjęcie tematu
  aczkolwiek mam pytanie co do:
  "w dodatku dostających dopłatę w wysokości 800 zł na jednego pracownika z Ukrainy."
  O tym słyszałem już rok temu, wzburzony przeszukiwałem internet i ustawy, nic nie znalazłem, to jest moim zdaniem plotka.. Nie chciało mi się już grzebać głębiej, ale to nie jest bezpośrednia dopłata, tylko raczej jakieś zwolnienie/ulga w ZUS.. może chodzi o składkę emerytalną, której niepłacenie wyklucza Ukraińców z możliwości korzystania z polskiej emerytury w przyszłości?? Nie wiem, ale wiem, że tego tematu nikt rzetelnie nie rozpracował, a wszyscy opierają się na "jedna pani, drugiej pani" :(

  Co do płacenia Ukraińcom więcej niż Polakom to też trochę inaczej.
  Polacy zatrudnieni przez firmę pracują na zasadach określonych przez kodeks pracy. Ukraińcy zatrudnieni w tej samej firmie poprzez agencję pracy na umowie zlecenie nie są objęci kodeksem pracy. Stawkę godzinową mają tą samą, Polak kiedyś miał płatne nadgodziny oraz (150% sobota i 200% niedziela; o ile dobrze kojarzę), teraz Polak nie robi nadgodzin, a za sobotę czy niedzielę ma dzień wolny w tygodniu, a Ukrainiec pracuje po 250h/miesięcznie i w ten sposób zarabia więcej..

  Proszę być rzetelnym w poszukiwaniu danych pisząc artykuł, bo tak rodzą się plotki :(((

  Pozdrawiam
 • @diagnoza jest a lekarstwo?
  Nic nowego pod Słońcem.

  Nie ma Polski ale nie ma też Polaków. Co to za Polacy co wyjeżdżają za granicę zamiast zawalczyć o swój rodzinny dom? Zwykłe polactwo, polskojęzyczne goje.

  Jedyna nadzieja, że polactwo (stare i młode) otrzeźwieje i w końcu zacznie coś robić jak dostanie porządnie w d...pę. A to dopiero się zaczyna... więc jeszcze poczekamy kilka kilkanaście latek.
 • @wk..ny 13:20:37
  Nie wiem na ile to prawdziwa informacja ale syszałem, że przynajmniej w Tesko Ukraińcy mają wyższą stawkę godzinową niż Polacy zatrudnieni na tych samych warunkach (tj. na umowę zlecenie). Chyba uzasadnia się to tym, że Ukrainiec może pracować po 10, 12 godzin lub dłużej (bo przyjechał zarabiać a nie dlatego, że bardziej zdrowy fizycznie od Polaka).

  Dodatkowo Ukraińcy podobno mają jakieś odpisy - mogą sobie odpisać komputer, telefon bodajże itp.

  Zagraniczne korporacje ściągają zagranicznych pracowników do Polski a Polacy nic z tym nie robią tylko ponarzekają sobie trochę w kuchni :) Może coś nam dolewają do wody, że tacy bierni jesteśmy? :)
 • @Autor
  "Wiecie co? Jeśli będzie wojna, to niech tej Waszej Polski bronią Ukraińcy, Indusi i Filipińczycy, członkowie dotowanych partii politycznych, posłowie i senatorowie. My nie powinniśmy ruszyć nawet palcem. " Proszę tu pomysł od sąsiadów .https://nczas.com/2018/08/25/najwyrazniej-niemcy-maja-za-malo-problemow-z-przybyszami-teraz-chca-zaciagac-imigrantow-do-bundeswehry/ Ciekawe czy będą bronić czy rżnąć ?. 5* Salut.
 • @kowalskijan584 13:29:25
  "Co to za Polacy co wyjeżdżają za granicę zamiast zawalczyć o swój rodzinny dom?"

  Rodzinne domy mają już za granicą.
  A w Polsce musieliby zdychać z głodu.
  Moi rodzice musieli po 40 latach pracy pożyczać na żywność.
  Nawet nie wiedzieli dlaczego tak jest - byliśmy wszyscy tak ogłupieni, że wyjazd to było jedyne wyjście dla wielu.
  Poza tym, to jak mają walczyć? Broni mieć nie wolno, media robią wodę z mózgów i dalej zdebilają Polaków.
  Wyjazd przynajmniej niektórym pozwolił przejrzeć na oczy.
  3m siem.
 • @kowalskijan584 13:29:25
  moja żona od lat wyzywa mnie od "oszołoma", ostatnio trochę poczytała i z płaczem przyznała mi rację.. przestraszona wiedzą pyta: "co robić?"
  A ja jej na to klasykiem : "bić kurwy i złodziei, mości hrabianko"

  WOLNOŚĆ NIE KOSZTUJE KROPLI KRWI

  zrozumcie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • @kowalskijan584 13:36:29
  Polak ma umowę o pracę, Ukrainiec umowę zlecenie przez agencję pracy.
  Z tego wynika różnica.. Zapytałem o 800zł dopłaty, co moim zdaniem jest kłamstwem powtarzanym na blogach bezmyślnie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  W wodzie masz fluor i chlor, ale to sprawa na osobną dyskusję..
 • @wk..ny 15:07:24
  Jestem zadziwiony, że udało Ci się żonie oczy otworzyć. A co będzie jak tak naprawdę i dogłębnie temat rozpozna?
 • @zadziwiony 15:18:16
  najlepsze jest w tym to, że mnie nie posłuchała, ale sama zaczęła zgłębiać wiedzę.. dziecko nie ochrzczone i nie zaszczepione, do tego jeszcze nie doszła, ale chyba jest na dobrej drodze, aby przyznać mi rację :)))
 • @Jasiek 14:52:19
  "Rodzinne domy mają już za granicą.
  A w Polsce musieliby zdychać z głodu."

  To zrozumiałe bo w czasach PRL wielkich możliwości wpłynięcia na kraj nie było. W III RP jednak są. Mówię o współczesnej emigracji a nie dawnej.

  "Poza tym, to jak mają walczyć? Broni mieć nie wolno, media robią wodę z mózgów i dalej zdebilają Polaków."

  a choćby tyle https://kj12345.neon24.pl/post/145226,szto-dielat-co-robic
 • @wk..ny 15:12:00
  "Polak ma umowę o pracę, Ukrainiec umowę zlecenie przez agencję pracy.
  Z tego wynika różnica.. "

  Miałem na myśli sytuację gdzie i Polak i Ukrainiec są zatrudnieni przez tą samą agencję pracy tymczasowej na umowach-zleceniach. A o tych wyższych stawkach i ulgach dla Ukrainców mówiła mi kierowniczka Tesko u której pracowali, więc chyba wiedziała co mówi.
 • tak...
  Bez zapisów w Konstytucji "Naród Polski " i " Obywatel Narodowości Polskiej " ( Narodowość Polska ma być zadeklarowana na piśmie i podpisane odciskiem palca i skanem źrenicy) będziemy niewolnikami jakimi jesteśmy od przeszło 250 lat. Bez tych zapisów my Polacy Narodowości Polskiej będziemy musieli walczyć o wolność. Chyba że wydarzy się cud i stanie się coś nieoczekiwanego.....


  pozdrawiam
 • @Zorion 18:37:28
  Cudu nie będzie,!
  Samo oczekiwanie nic nie da. Należy zrezygnować z domiemanej równowagi władzy .
  Prawdziwa równowaga władzy da wolność Polakom od bałaganu.
 • @wk..ny 13:20:37
  http://serwisy.gazetaprawna.pl/praca-i-kariera/artykuly/931945,jak-zatrudnic-pracownika-z-ukrainy.html

  Polecam treść i komentarze. Pozdrawiam
 • @Zorion 18:37:28
  Oj przydałoby się... Pozdrawiam
 • @Romuald Kałwa 13:51:06
  Aby Polska była niepodległa, musi działać system polskiej demokracji.

  Teraz system demokracji nie działa i jesteśmy niewolnikami dyktatury, od wyborów do wyborów.
 • @goodness 16:15:36
  100/100 Nie magdalenkowej hołocie .Salut.
 • @Repsol 16:27:33
  250 lat zablokowany system demokracji, nie tylko magdalenkowa hołota dzięki domniemanej równowadze jawnie prowadzi dyktaturę.

  Bez uruchomienia systemu Polskiej Demokracji, niemożliwy milimetr w stronę wolności narodowej.
 • @Romuald Kałwa 13:50:13
  Co Ty mi zapodajesz???
  znam temat, poszukuję podstaw prawnych!!! a tego tu ani tam nie ma :(

  Prawda jest taka, że napisałeś notkę opierając się na plotkach i poszlakach..

  Cymes jest jeden komentarz, że ktoś poszukuje kafelkarza za 2500zł, hehe
  Kafelkarz dobry zarabia 5000zł minimum..

  Znam ludzi/firmy zatrudniających Ukraińców, więcej niż Polakom dają pokój dziesięcio osobowy gratis, oraz możliwość pracy 24h/dobę. Takie niewolnictwo nowoczesne.

  Zapytuję ponownie o podstawę prawną dofinansowywania stanowiska pracy Ukraińca w kwocie 800zł??

  Poznałem Ukrainca co pracował przy zbiorze jabłek w Grójcu 14h za 5zł/h, plus materac w stodole..

  Problem jest inny, polskie państwo, czyli my dofinansowujemy studia obcokrajowców w kwocie 13000zł rocznie, a potem jest mgr prawa nie potrafiący pisać po polsku! przyjrzyj się tej patologii..


  Abyś mnie nie posądzał, to z większością treści w artykule zgadzam się :)

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY