Gorące tematy: Ruch Oporu 2020 Antypartia Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
469 postów 366 komentarzy

Superklaster

Romuald Kałwa - Polak

Marsz, marsz Polonia! Dobra zmiana i ukrainizacja Polski

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Obecna polityka migracyjna jet planowa, a jej skutkiem jest wyrzucanie Polaków z Polski.

Polskość dla wielu ludzi, to jest coś kruchego i wstydliwego. Zabory, II wojna światowa i lata komunizmu zrobiły swoje. Polska liczyła by dzisiaj około 60 mln mieszkańców i nie byłaby takim popychadłem jak obecnie. Tymczasem chyba rację miał śp. mąż posłanki Joanny Scheuring-Wielgus z Nowoczesnej Jacek Scheuring, gdy na początku lat 90-tych w swoim nacjonalistycznym zespole, śpiewał o wyjeżdżających na stałe do Niemiec: „jesteście volksdeutschami".
W latach 90-tych na w krajach Europy Zachodniej nieustannie rozszerzano opiekę konsularną wobec nasilającej się polskiej emigracji. Wiadomo, im mniej głodujących Polaków w Polsce, tym lepiej dla nowych panów – polskiej pookrągłostołowej szlachty i zagranicznych kolonizatorów. No dobrze, sypię banałami, więc za chwilę przejdę do twardych danych Ministerstwa Spraw Zagranicznych.
Organizacje polonijne, szczególnie w Niemczech, w swojej większości nie są dumne z polskości. Nie wszystkie organizacje polonijne dostrzegały takie potrzeby, jak np. nauczanie polskiego języka. Dotyczyło to w znacznej mierze Niemiec, w których do 1994 r. wiodącą rolę w nauczaniu j. polskiego odgrywał wyłącznie Kościół i polscy księża. Mówił o tym sam prof. Andrzej Stelmachowski: „Gdyby nie duszpasterstwo polonijne, sytuację tam mielibyśmy tragiczną”*.
Dlatego też ogromny szok wśród Polaków budzi obecna polityka „dobrej zmiany”, gdzie pracownicy z Ukrainy zatrudniani są na preferencyjnych warunkach, dzięki czemu czasem zarabiają więcej niż Polacy. Zdaje sobie sprawę, że są potrzebni w wielu dziedzinach gospodarki, ale gdy Witold Gadowski mówi, że we Wrocławiu działa ukraińska restauracja, w której pod pretekstem nie obsługuje się Polaków (nie wiem, czy to prawda)... Albo młoda Ukrainka, pracownica hipermarketu, w Trójmieście grozi klientowi, że nas powyrzynają, to coś jest nie tak.
Spójrzmy na Polską politykę wizową i Raport polskiej służby konsularnej za 2017 rok**. Ile Polska ściąga obcokrajowców? Oto twarde dane:
image
O Polakach zmuszanych do wyjazdu z powodu głodowych pensji w Polsce
Poza granicami Polski w 2017 r. , przynajmniej czasowo, przebywało: 2 miliony 515 tyś Polaków, tj. o 4,7 % więcej niż w 2015 r., z czego na Europę przypada 2 mln 214 tys., z czego większość, bo aż 2 mln 96 tys. przypada na kraje Unii Europejskiej. Najwięcej Polaków przebywało w Wielkiej Brytanii – 788 tys., Niemczech – 687 tys., Holandii – 116 tys., i Irlandii – 112 tys. Wzrost liczby Polaków w Niemczech i Wielkiej Brytanii był największy: 5% w Niemczech i aż o 9,4% w Wielkiej Brytanii. Przypomnę, że wszystkie dane dotyczą 2017 r.
Polski rząd, za pieniądze polskiego podatnika, płaci za konsulaty za granicą, które wcale nie mają zadania opiekować się polskimi obywatelami. Ich zadanie jest inne – ściąganie pracowników. Co ważne, powstały specjalne Punkty Przyjmowania Wniosków Wizowych (PPWW), które służą wydawaniu przez polskie władze wiz obcokrajowcom. Choć Niemcy i Brytyjczycy korzystają z pracy Polaków, to aż tak nie ułatwiają nam dostania się na swoje terytorium w celach zarobkowych.
Wniosek jest jeden: obecna polityka wizowa rządu PiS jest działalnością polityczną starannie organizowaną przez „dobrą zmianę”.
 
 
Bibliografia:
* T. Joniec, Polska służba konsularna 1918-1995, Wydawnictwo Naukowe Scholar 1996, s. 206.
** Ministerstw Spraw zagranicznych https://issuu.com/msz.gov.pl/docs/raport_polskiej_s_u_by_konsularnej_  
 
Romuald Kałwa.
Kopiowanie artykułu tylko pod warunkiem wskazania autora.
 

 

KOMENTARZE

 • Na konwencji we Wrocławiu ogłosił, że chce współpracować
  z opozycją. Tylko, czy opozycja chce? Wypłynęła wstydliwa wiadomość, że Pis współpracował z fundacją Otwarty Dialog- wybitnie antypolską i działającą legalnie. Wydalili tę Ukrainkę, co mieli informacje, że knuje złowrogo. Niektórzy przewidują, że wróci w podskokach. Morawiecki postanowił sprowadzać rodziny Ukraińców, nadawać im obywatelstwo i asymilować, cieszy się tez z napływu nachożców w Uzbekistanu, jednocześnie jak donoszą merdia dobrze poinformowane, Hindusi czekają w kolejkach na paszporty, Filipińczycy i inne nacje jako siła robocza dla obcych koncernów, które wywożą pieniądze z Polski. Jednocześnie płomiennymi mowami zapewniają obłudnie o polityce propolskiej.
 • Może o to chodzi , żeby przetrzebili Polaków!!
  https://wiadomosci.wp.pl/dolny-slask-strzelanina-w-w-obiszowie-jedna-osoba-ranna-6293587763816065a
 • No i o to też chodzi!!
  http://www.polishclub.org/2017/09/09/kleszcze-ukrainsko-niemieckie-ukraincy-zwoza-bron-polski/?utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter

  A najprawdopodobniej OTO CHODZI!!

  https://nczas.com/2018/09/08/izrael-przeniesie-sie-w-calosci-na-ukraine-zydowska-gazeta-ujawnia-tajne-plany/

  Polska jest i ma być "urządzaczem" terenu dla przyszłego Izrael na Ukrainie!
  Ukraińcy "przesunięci" do Polski, często na utrzymanie polskiego podatnika!

  http://www.ekspedyt.org/2018/09/06/witold-gadowski-inwazja-ukraincow-na-polske-to-sie-dzieje/


  https://kresy.pl/wydarzenia/ukrainski-dziennikarz-i-szef-forum-partnerstwa-miliony-ukraincow-zmienia-polske-w-kraj-wielonarodowy/


  Emerytury po roku pracy, 500+,dotacje dla studentów,dopłaty do pracowników.
  Tylko 400 tysięcy ukraińców zatrudnionych w Polsce płaci ZUS i podatki!
  Pozostali jesli chorują leczeni na rachunek Polaków płacących składki do NFZ!!
  Dotacje na:
  a/drogi na Ukrianie
  b/ koleje ukraińskie
  c/ plantacje rolnicze / maliny ,zakładanie sadów, produkcja mleczarska
  d/kanalizację wsi na Wołyniu


  I na to o czym NIE WIEMY!!
  Dotacje m.in. na plantację malin podarowało MSZ, Ministerstwo Rolnictwa nic o tym NIE wiedziało!!!.To oznacza SKĄD przyszedł nakaz!!!
  Dlatego tak wielka spolegliwość i ciche przyzwolenie tych rządzących już na Ukrainie środowisk rodem znad Morza martwego...wobec odradzania i wprowadzania banderyzmu na Ukrainie, do wojska, do policji, do szkół, do urzędów.

  https://wschodnik.pl/ukraina/item/18338-polska-przeznaczy-prawie-6-mln-euro-na-kanalizacje-wsi-wokol-jeziora-switaz-na-wolyniu.html

  Pieniądze z polskiego budżetu szerokim strumieniem płyną na Ukrainę,"urządzając " ją pod przyszłych lokatorów i na ich rozkaz dla Polski.

  Polacy mają za wszystko płacić i w milczeniu znosić wzrost przestępczość i ekscesy kryminalne na terenie kraju!
 • Zgadzam się z Vercią, Trojanką i Arjankiem
  Aczkolwiek naprawdę wiele zespołów nacjonalistycznych to był ruchy oddolne. Wielu Polaków gadał w latach 80-tych co doprowadzało mnie do furii: "Niemcy to mój kraj", "Polska ma coś z drugiego dna", itd. Tymczasem to właśnie taka postawa powoduje, że osobnik wypowiadający takie słowa jest "drugim dnem".

  Przy okazji, pozdrawiam Cię Stivell :)
 • @trojanka 10:34:34
  A sam Jaśnie Wielmożny PAN, stara się "zaopatrywać"odpowiednie grupy , w to co najpotrzebniejsze!
  https://electronicintifada.net/content/israel-arming-neo-nazis-ukraine/24876
 • Pod Kijowem powstają już całe osiedla!To nazywa się ":Anatewka"na razie ponoć dla przesiedleńców z Donbasu
  http://www.ostrovok.lg.ua/news/agrozona/pod-kievom-na-pustyre-evrei-sozdali-malenkiy-izrail-dlya-vremennyh-pereselencev-iz-kryma-i-zony-ato-foto

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej