Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
417 postów 320 komentarzy

Superklaster

Romuald Kałwa - Polak

W obronie Jezusa Chrystusa i o zwodzicielach

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

...działających w Jego imieniu

Jest wiele powodów aby być wściekłymi na personel kościoła i nie chodzi tu o palenie czarownic, bo je akurat palili protestanci. Nie można jednak przekładać win ludzi: grzechów chciwości, nieczystości, sodomii, a przede wszystkim wykorzystywania małoletnich, na nauki Jezusa, a więc i na chrześcijaństwo powszechne.
Czy Wojciechowi Smarzowskiemu reżyserowi filmu „Kler”, zależy na dobru kościoła? Wszyscy wiedzą, jak zdemoralizowani są artyści. Facet zrobił ten film dla pieniędzy. Gdyby zrezygnował z zysku, uwierzyłbym jego dobrym intencjom.
Rafał Ziemkiewicz pisał w „Polactwie”, że gnuśni, niezdolni do działania na rzecz wspólnego dobra ludzi, rajcują się czyimś upadkiem. Zastanawiam się, czy dotyczy to tylko miłośników disco-polo, czy wszystkich tych, którzy samemu babrając się w błocie, chcą sprowadzić innych do swojego poziomu.
Należy też przypomnieć, że kościół lokalny, to nie chciwe i posługujące się rycerstwem polityczne papiestwo sprzyjające narodom zachodniej Europy. Cystersi budowali klasztory i krzewili kulturę rolną, a norbertanie nie wykorzystywali tak chłopów w swoich wsiach klasztornych, co warto dzisiaj przypomnieć w kontekście bankowej lichwy i wyzysku państwa. To zakonnice w klasztorach pielęgniarskich opiekują się przypadkami, jakie nie opisała medycyna. Znam wielu świetnych księży, którzy milczą...
                                                  ***
Jezus Chrystus wprowadził system moralny nie znany plemiennym i szowinistycznym Żydom oraz poganom. I jedni i drudzy odmawiali człowieczeństwa osobom poddanym niewolniczej przemocy lub innowiercom. Przypominam, że choć wielu funkcjonariuszy Kościoła posługiwało się przemocą, zakaz niewolnictwa był immanentną cechą średniowiecznego chrześcijaństwa. W dodatku należy pamiętać, że gdy powstawały zakony, papiestwo (znowu ci papieże, ale tak właśnie było) zamierzali wymordować tych „innowierców”. Założyciele zakonów prezentowali bowiem inny styl życia, często dosłownie naśladując Chrystusa, co budziło przestrach. Zaznaczam też, że kościół wielokrotnie w swojej historii przechodził kryzysy i z nich wychodził.
Szanowni ateiści, antyteiści, antyklerykałowie, marksiści, liberałowie i dewianci - choć bardzo chcecie, nie zniszczycie kościoła, rozumiecie?
                                 Jezus o zwodzicielach
Fałszywi kapłani, którzy znajdują azyl w szeregach kościoła i mający fałszywe motywacje, będą mieli ciężka na Sądzie bożym:
Ewangelia Łukasza, Rozdział 17:
Powiedział do swoich uczniów: - Niemożliwe, by nie przyszły zgorszenia, lecz biada temu, przez kogo przychodzą. Lepiej by mu było, gdyby mu kamień młyński nałożono na szyję i wrzucono go do morza, niż gdyby zgorszył jednego z tych maluczkich 
Na miejscu niektórych księży, biskupów i papieży, dziennikarzy, polityków i ludzi sztuki, bardzo bym się bał. Prędzej czy później w godzinach swojej śmierci będziecie wzywać Boga. Tylko czy Was usłyszy? Otóż Nie każdy, który Mi mówi: "Panie, Panie!", wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. 
Ewangelia wg św. Mateusza, Rozdział 7:
Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami. Poznacie ich po ich owocach. Czy zbiera się winogrona z ciernia, albo z ostu figi? Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, a złe drzewo wydaje złe owoce. Nie może dobre drzewo wydać złych owoców ani złe drzewo wydać dobrych owoców. Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, będzie wycięte i w ogień wrzucone. A więc: poznacie ich po ich owocach.
I teraz wyobraźmy sobie księży, którzy pod jednym z wrocławskich kościołów mają saunę, gdzie mają uprawiać homoseksualne orgie; biskupów chroniących księży morderców i pedofilów, księży mających kochanki i dokonujących aborcji, a usuwających ze swojego grona tych, którzy się temu sprzeciwiają.
W Ewangelii Mateusza czytamy również:
Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą. Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz? Albo jak możesz mówić swemu bratu: Pozwól, że usunę drzazgę z twego oka, gdy belka [tkwi] w twoim oku? Obłudniku, wyrzuć najpierw belkę ze swego oka, a wtedy przejrzysz, ażeby usunąć drzazgę z oka twego brata. Nie dawajcie psom tego, co święte, i nie rzucajcie swych pereł przed świnie, by ich nie podeptały nogami, i obróciwszy się, was nie poszarpały.
Na koniec jeszcze raz Rozdział 7:
W owym dniu wielu mi powie: Panie, Panie, czyż nie prorokowaliśmy w imieniu twoim i w imieniu twoim nie wypędzaliśmy demonów, i w imieniu twoim nie czyniliśmy wielu cudów? A wtedy im powiem: Nigdy was nie znałem. Idźcie precz ode mnie wy, którzy czynicie bezprawie.
Ewangelia Mateusza Rozdział 13:

Syn Człowieczy pośle aniołów swoich: ci zbiorą z Jego królestwa wszystkie zgorszenia i tych, którzy dopuszczają się nieprawości, i wrzucą ich w piec rozpalony; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów. Wtedy sprawiedliwi jaśnieć będą jak słońce w królestwie Ojca swego. Kto ma uszy, niechaj słucha! 

KOMENTARZE

 • @ALL
  ZNISZCZYĆ KATOLICKĄ TRADYCJĘ MOŻE JEDYNIE PAN JEZUS!

  Witaj Romualdzie!

  Żaden człowiek nie jest w stanie zniszczyć Kościoła katolickiego jako Organizacji. Człowiek jedynie dzięki Łasce Syna Boga Ojca może tą Organizację opuścić na zawsze! Zresztą, każdy człowiek Chrystusowy wie o tym, że najpierw trzeba "wyjść z Babilonu".

  Jednak to nie człowiek zniszczyć może papieską i w ogóle katolicką TRADYCJĘ. To może uczynić jedynie Pan Jezus, który jest potężniejszy od szatańskiego molocha wykształconego na podbojach, gwałtach i morderstwach.

  To prawda, że dawnymi czasy zakony nie były podległe papiestwu. To prawda, że zostały zaanektowane częstokroć siłą! To wszystko prawda. Ale owe zakony z tamtych czasów nie mają nic wspólnego z zakonami "dzisiejszymi" w których czci się Marię i modli się do niej o wstawiennictwo. To herezja!

  Jedyną Drogą do Boga Ojca jest Pan Jezus i ten człowiek, który uważa, że Maria jest w jakiejkolwiek części pośredniczką łask wszelkich, jest w błędzie!

  Maria, ta Maria, którą ja znam z Kart Pisma Świętego od wielu stuleci nie żyje! Ta Maria, którą ja znam z Kart Pisma Świętego prorokowała, że ludy, narody i języki zwać ją będą z "szczęśliwą między niewiastami", a nie królową Aniołów czy Apostołów.

  Smutny temat poruszasz lecz dotyczący przede wszystkim człowieka. Człowieka czasami młodego, którego skrzywdził gbur i prostak! Z powodu tego gbura płacze dziecko, matka i ojciec. Ale owi smutni Oni wykształceni na naukach katolickich przyjdą za dwa tygodnie do Kościoła i padać będą na twarz przed obrazami Marii czy jakimikolwiek innymi kukłami ze spiżu lub gliny!

  Jak wtedy czuje się Pan Jezus? Jak czuje się Syn Boga Ojca, gdy widzi, że ludzkość oddaje cześć bałwanom i figurom? Jak czuje się Syn Boga Ojca gdy widzi kłamcę wchodzącego na ambonę i głoszącego fałsz i obłudę o pośrednictwie Marii?

  To jest smutne co może uczynić szatan pod płaszczykiem na biało ubranego człowieka! I kiedyś, pewnego dnia za fałsz i obłudę, za morderstwa a przede wszystkim za poniżanie Boga Ojca oraz Jego Syna, kiedyś – powtórzę, papieże, biskupi i księża, katecheci i katechetki, zakonnice i zakonnicy, zostaną ukarani!

  Pozdrawiam!

  57kerenor@gmail.com


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • W TV oglądałem filmik nt początków chrześcijaństwa.
  Pomijając już wiarygodność samej idei Boga, Bogów.. (klasyczne wierzenia wszystkich pierwotnych ludów).

  Z filmiku wynika że chrześcijaństwo stoi na kłamstwach , na prawdzie wybiórczej
  Wiele ewangelii zniszczono skazana na niepamięć, zakazano ogłaszać.

  w filmiku pokazano materialne dowody na to że Jezus miał żonę Marię Magdalenę a ona miała swój własny kościół.
  Jezus był postrzegany jako syn Boga Słońca (liczne antyczne ilustracje) a jego żona jako Bogini księżyca...
  To wszystko były pochodne wierzeń wcześniejszych.
  Jezus i jego 12 apostołów kochali erotykę i od niej nie stronili..

  Dopiero średniowieczni chrześcijanie sfałszowali testament, ewangelię i wyrzucili wszystkie wątki erotyczne...stąd dziewicze narodzenie...
  Dzisiejsi Chrześcijanie na komendę księży powtarzają te kłamstwa jak mantrę...wg żydowskiej zasady kłamstwo powtórzone milion razy staje się prawdą...

  aż żal tych pożytecznych idiotów dających się jeszcze dzisiaj w XXI wieku ogłupiać na własne życzenie.
 • Jezus jest postacią tyleż samo wspaniałą co i fantastyczną
  Indoktrynowane uwielbienie dla tej postaci - dla postaci żydowskiego króla - stwarza znakomite podłoże dla kontynuacji procesu judaizacji.

  Proces judaizacji Europy rozpoczęty narzuceniem jej chrześcijaństwa obejmuje już dzisiaj całą kulturę, a więc religię, ekonomię, prawo, politykę.

  Judaizacja prawa polega na tym, iż nie liczy się prawo, prawny zapis, liczy się wyłącznie jego interpretacja.

  Powrót do normalności, do sprawiedliwości, do uczciwości, a więc bezwzględna konieczność odjudaizowania naszej kultury nie może się dokonać tylko w jakiejś jednej sferze społeczno-politycznej egzystencji narodu, musi to być proces kompleksowy, eliminujący wpływy judaizacji z każdej sfery egzystencji narodu i państwa, religii żydo-katolicyzmu (wszystkich religii żydo-chrześcijańskich) nie wyłączając.

  https://wiernipolsce1.files.wordpress.com/2016/05/judeochrystianizm-2.jpg
 • @57KerenOr 15:10:18
  Pozdrawiam się All - masz całkowitą rację. W katolicyzmie, szczególnie od XIX rosi się od bałwochwalstwa.
 • @Rzeczpospolita 16:55:42
  Właśnie w judaizacji czai się biurokracja - patrz: marksizm.
  A Jezus - nie bez powodu jest znienawidzony przez judejczyków - Żydów i żydów. A to, że Kościół w swoje historii, szczególnie po świńsku postępował z Polakami, to wredna, ale inna historia...

  Pozdrawiam
 • @Romuald Kałwa 18:57:38
  "Właśnie w judaizacji czai się biurokracja - patrz: marksizm."

  Tu bym się nie zgodził z podanym przykładem:

  https://wiernipolsce1.files.wordpress.com/2015/05/10363820_897504236942824_5379765187974687429_n.jpg

  "Kościół w swojej historii, szczególnie po świńsku postępował z Polakami"

  Kościół niszczył nie tylko Polskę i Polaków.
  Z tym zdaniem również bym polemizował - wojna trzydziestoletnia 1618-48 pochłonęła miliony ofiar. Np. Niemcy stracili 2/3 ludności, Czesi połowę. (Polskę uratowała religijna tolerancja, poza tym żydo-katolicki Kościół zaczął się na dobre umacniać w Polsce poczynając od XV w.)
  W imię Jezusa Chrystusa Kościół mordował także na innych kontynentach.

  "A Jezus - nie bez powodu jest znienawidzony przez judejczyków"

  Myślę, że trzeba na to spojrzeć nieco inaczej. Wprowadzenie do żydo-chrześcijaństwa postaci Jezusa było zabiegiem politycznym, chodziło o doktrynalne oddzielenie Żydów od Gojów, ale jednocześnie umożliwienie procesu judaizacji Gojów.
  Inną kwestią jest, że żydowski monoteizm jest religijnie i filozoficznie poważniejszy od dogmatu świętej trójcy w żydo-chrześcijaństwie, które trudno określić jednoznacznie jako religię monoteistyczną.
 • @Rzeczpospolita 20:24:47
  Witaj
  Pierwsze primo:
  Wyobraź sobie, że na Marsie, gdzie nie ma wody, żyją sobie Marsjanie. Jak oni mają pojąć swoim rozumem, że istnieje niepodważalnie gdzieś poza Marsem – woda – czyli H2O?
  Nie dość na tym, znajdują się na Marsie jacyś objawieni prorocy, którzy każą Marsjanom wierzyć, że mimo, że woda jest jedna to ma trzy postaci, i każda z osobno z tych postaci też jest wodą.
  Capisci perfettamente?
  „Drugie primo”:
  Chrześcijaństwo może Ci się podobać lub nie podobać, to kwestia smaku.
  Proszę, wskaż mi filozofa, polityka, który żył po śmierci Jezusa, który by wymyślił nowinę, że pojęcie boga jest ludziom zbędne, bez tego da się żyć, ale należy miłować bliźniego i w swoim życiu kierować się miłosierdziem. Nie dość na tym – ten filozof czy polityk – miał taki dar przekonywania, że uczniowie Jego stworzyli strukturę, która głosi tę nowinę i nie jest ważne z jakim skutkiem, dlaczego narody nie wcieliły tej nowiny przez 2.000 lat w życie, oraz czy struktura ta przeżarta jest sodomią.
  Znasz może takiego filozofa, polityka?
  „Trzecie primo”:
  Czy znasz taki naród, w którym nie głoszono tej nowiny, który tej nowiny nie przyjął, a członkowie, wszyscy członkowie tego narodu kierują się w swoim życiu miłością bliźniego i miłosierdziem?
  Jeżeli znasz to daj go nam na wzór!
  Pozdrawiam
  Krzysztof
 • @thot 08:05:52
  Czy bóg istnieje, czy nie, to temat na filozoficzne dysputy doskonały. Z tego co wiem, nie sposób znaleźć jednoznaczną odpowiedź.

  Jednak w tym poście, ale także w wielu innych na tym portalu i szerzej w Europie, mamy problem nieco innej natury, natury politycznej:

  1. - czy powinniśmy być ewangelizowani w duchu żydowskich religii (wszystkich odłamów chrześcijaństwa)?

  2. - jakie odnieśliśmy i nadal odnosimy korzyści jako naród i państwo w wyniku narzucenia nam żydo-katolicyzmu (w Europie żydo-chrześcijaństwa)?
 • @Rzeczpospolita 12:21:24
  Bardzo dobre pytanie !!!

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej