Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
338 postów 230 komentarzy

Superklaster

Romuald Kałwa - Polak

Szambo dla motłochu i ćwierćinteligentów

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Stopień zbydlęcenia osiąga maksimum

Dzisiaj obejrzałem „Kler”. W tym filmie nie ma ani jednego porządnego, dobrego księdza, a sam reżyser, uważający Kościół Katolicki za siewców zabobonu, wyciera sobie gębę Ewangelią.
 
Szambo, sambo, i jeszcze raz szambo. Wszystko tu jest przejaskrawione. Źli są tam nie tylko księża, ale i wierni, przedstawieni jako abserdaki – biedaki i menele. Ilości wulgaryzmów nie powstydziłby się sam Władysław Pasikowski w „Psach”, który rzekomo źle przedstawiając SB-ków, partii katolickiej dał nazwę Chrześcijańskiej Unią Jedności (proszę zwrócić uwagę na skrót).
 
Film ma założenie przeciwko celibatowi, ale czemu w filmie nie ma nic o homoseksualizmie pedofili? No bo nie wypada. Co antyklerykałowie by sobie pomyśleli. Grany przez Gajosa bohater - kardynał obowiązkowo ma nazwisko nawiązujące do mordowania – Mordowicz. (patrz: Wojnar w „Weselu”).
 
Kuria to siedliska zła, fałszu i zbydlęcenia. Każdy ksiądz, nawet bohater „pozytywny” grany przez Jakubiaka, to chciwiec. Ludzie wrzucają na tacę po 10, 20, 50 zł, sierociniec jest brudny, przypomina ciężki poprawczak, a sama prowadząca zakonnica jest wiedźmą tolerującą gwałty. Każdy ksiądz to wulgarny pijak, pedofil, albo chciwiec, albo i chciwiec i dziwkarz. Nie ma innych.
 
Film ma też antypolska wymowę. I tu mamy wielkie świństwo. 0braża pamięć bł. księdza Jerzego Popiełuszki. Mszę za ojczyznę za komuny prowadzi ksiądz pedofil, a wulgarny kardynał cytuje Jego znane powiedzenie: „zło dobrem zwyciężaj”. To nie jest gra słów, ale papranie patriotyzmu w gównie. Widzimy podprogowe działanie na podświadomość. W tle słychać przekleństwa, brak muzyki. Wszystko jest brudne. Bo tak ma się kojarzyć katolicyzm wg ateisty Smarzowskiego.
 
Oczywiście mamy i aluzje do „tradycyjnego antysemityzmu Polaków”. To pokazuje jak nasi artyści, jaką ci ludzie pogardą darzą polskość, kościół i naszą kulturę. Albo młody ksiądz, który w swojej plebanii trenuje kilkudziesięciu skinów z bejzbolami. Szczyt debilizmu. Później widzimy ich jak biją staruszkę, czy na mszy św. poświęconej budowie nowej świątyni.
 
Kościół kardynała Mordowicza (Gajos) robi interesy z byłymi ubekami, którzy w przeszłości mordowali księży. Robi też interesy z pospolitą mafią. Przekleństwa, bluzgi, przepychanki w czasie mszy. Film jest brudny również wizualnie. Nie mamy tu wysmakowanych ujęć. Osobiście kościół wielokrotnie atakowałem za świństwa, które robił lub nie rozliczał, ale proszę Państwa, doprawianie ideologii do szamba ma je uświetnić - i jest celem samym w sobie, co się przekłada na radochę plebsu/ ćwierćinteligentów. Typowe granie na prymitywnych instynktach widowni oczekującej, i lubiącej, a jakże, obrzucanie błotem „czarnych”. Tymczasem w swoim życiu miałem okazję poznać większość dobrych księży, którzy mogą mieć przywary, mogą się krzywo na kogoś popatrzyć, ale nie można zgodzić. Smarzowski doprawia gębę wszystkim.
 
To nie jest film misyjny, choć takie może mieć pretensje. Chciałbym się doczekać filmu o aktorkach, modelkach, dziennikarzach, reżyserach. Nie pokazuje zwykłych księży, którzy muszą codziennie harować.
 
Ten film agresją, którą prezentuje, z rzekomo moralizatorskim drugim dnem, jest tylko popłuczyną, która ośmiesza naprawdę wielkie problemy dotyczące Kościoła Katolickiego. Otóż nikogo nożem nie uczy się uczciwości. Tak robią tylko bandyci.  
 
„Gajos zaznaczył, że „film Smarzowskiego nie jest wyłącznie opowieścią o stanie duchownym, ale w ogóle filmem o Polsce”. – O tym, że ten kler jest taki, jak nasze społeczeństwo” – mówi dla „Faktu”.
 
Nie wiem z jakim towarzystwem prowadzi się Gajos, czy reżyser Smarzowski, ale widać, że szambo nie jest im obce w środowisku w którym żyją, i przylepiają je całej Polsce. Moraliści się znaleźli.
 
Tak poważny temat jak pedofilia w kościele, jest tu tylko pretekstem do mieszania z błotem wszystkiego i wszystkich. Ale będą z tego duże pieniądze, prawda? I ta ohydna aluzja księży, de facto szubrawców i gangsterów do ostatniej wieczerzy...
 
 

KOMENTARZE

 • Tak kręcono
  W ten sposób przedstawiano Żydów w filmach hitlerowskich. To wstęp do fizycznej rozprawy z księżmi ?
 • @Murzynio 04:03:23
  tak też pokazywano kułaków w filmach propagandowych. Myślę, że tak - chcieliby mordować...
 • Karma
  "W ten sposób przedstawiano Żydów w filmach hitlerowskich."

  W Talmudzie jest napisane, że powodem zburzenia Drugiej Świątyni była zakorzeniona bezinteresowna nienawiść.

  Ileż było zaciekłości, podziałów i pogardy po wszystkich stronach, jak demonizowano oponentów (czy to wewętrznych czy zagranicznych), jak się wywyższano na poziom fałszywej świętości kosztem poniżania innych, radowano cudzym nieszczęściem.

  Są prawa duchowej termodynamiki, i jednym z nich jest Karma.

  Co to znaczy zwyciężać zło dobrem? Nie znaczy to, że nasza strona jest dobra a druga zła, i zmiażdżenie tejo drugiej jest zwycięstwem dobra. Zło jest w każdym ludzkim sercu, a dobroć polega najpierw na pokorze i skrusze a potem na nieosądzaniu bliźniego. Na samym końcu na zawierzeniu Temu co jest jedynie Dobry. ("Nikt nie jest dobry, tylko sam Bóg" Lk, 18:19)
 • @Romuald Kałwa 04:27:29
  Kościołowi i tak takie "byle co" nie zaszkodzi, a przynajmniej zrzucili maski jego przeciwnicy.Każdy normalny wierzący Katolik po prostu traktuje ten film jak powietrze coś co nie jest wartę nawet najmniejszej uwagi.
  Świat jest tak piękny więc po co tracić czas na coś co nie jest warte najmniejszego zainteresowania.
  Nie widziałem „Kleru” i chyba nie zobaczę, ale pomysły zakazywania pokazów tego filmu i wielka akcja oburzenia są szkodliwe i kontrproduktywne.
  Nie ma sensu ani gloryfikowanie tego obrazu i „odwagi” twórcy, ani też protesty.
  Bo nam ludziom autentycznie wierzącym nie odbierze on wiary.

  Jeśli ktoś po jednym filmie miałby zwątpić w księży, kościół i wiarę, to kiepsko to o nim świadczyłoby.
 • każdy z uczestników wytworzenia tego filmu, od reżysera, przez aktorów po asystentów...
  łącznie z kapłanami, biskupami itd, którzy są dają pożywkę i inspirację tym wszystkim tfurcom do utworzenia tego paszkwilu, zostanie TAM na swoim SĄD-zie zapytany o ten atak na Chrystusowy Święty Apostolski Kościół Powszechny.
  Ciężko będzie się z tego wytłumaczyć. Polecam świadectwo osoby która dostała łaskę "poprawki" po swoim SĄD-zie:
  https://www.youtube.com/watch?v=NGTZQQP3T1s&t=2s
 • @Husky 08:18:08
  Wczoraj około godziny 19,00 ks. Tomasz Jochemczyk wyszedł z domu rodziców w Chełmie Śląskim. Był w sutannie. Dosłownie kilkanaście metrów od domu zaatakowała go grupa młodych ludzi (mieszkających w sąsiednich domach). Krzyczeli używając pod adresem Księdza najbardziej wulgarnych słów. Krzyczeli też: „Ty pedale, zboku, pedofilu, idziesz je…. dzieci?”.

  Wygląda na to, że kampania nienawiści, której jesteśmy w ostatnim czasie świadkami, zaczyna zbierać owoce…
  https://www.magnapolonia.org/napad-na-ksiedza-tomasza-jochemczyka-kampania-nienawisci-zaczyna-zbierac-owoce/
 • @roux 21:55:57
  Znalezione na Facebooku ...


  https://pbs.twimg.com/media/DocWlLFXkAMx98k.jpg
 • @Jan Paweł 19:05:53
  Po podpaleniu drzwi kościoła w Opolu Lubelskim oczekujemy teraz podobnej ceremonii ekumenicznej, jak ta po wybiciu okna w synagodze w Gdańsku.

  https://pbs.twimg.com/media/DocCcMUXsAE6Fan.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

ULUBIENI AUTORZY