Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
471 postów 367 komentarzy

Superklaster

Romuald Kałwa - Polak

Polska w 814 roku n.e.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Brytyjski dowód na zakłamywanie historii Polski

Nie znam innego narodu jak Polacy, który wszem i wobec tak mocno i zawzięcie udowadniałby swoją niską wartość. Jako pretekst, do obalania przedchrześcijańskiej historii Polski służy mit o „Wielkiej Lechii”.
Ponieważ nie było takiego państwa jak "Wielka Lechia" (co potwierdza Czesław Białczyński), historia ta służy za pretekst ataków: zarówno lewicy udowadniającej naturalną bylejakość Polaków, jak i środowisk ultrakatolickich (w swoim mniemaniu ultraprawicowych), które nie rozumieją, że istnienie Papiestwa z wyjątkiem zaledwie kilku papieży (w tym Jana Pawła II na czele), nigdy nie było gwarantem niepodległości Polski.
Historia się powtarza. Wrzuć w Google: „Skandaliczna wypowiedź Papieża Franciszka - porównał Polaków do nazistów i sowietów”.
Czy więc rację ma założycielka Partii Kobiet nagrodzona przez Michnikowe „wysokie Obcasy”? W lipcu 2018 r. ta lewicowa intelektualistka powiedziała: "(...) nie sądzę, żeby Polacy mieli duży mózg w tych czaszkach słowiańskich (...) mózg będzie nam malał wraz z niepodległością*.
Na Wikipedii czytamy, że Manuela „fascynuje się gnozą, kabałą, postacią Marii Magdaleny i motywem czaszki w kulturze światowej”. Typowy syndrom kolonialnego sierżanta... Ale ten wstydzący się własnego pochodzenia sposób myślenia, naprawdę nie dotyczy tylko środowiska osób związanych z Gazetą Wyborczą.
Dotyczy wielu wierzących bezkrytycznie w historię Polskie pisaną przez Kościół katolicki zdominowany przez Cesarstwo Rzymskie Narodu Niemieckiego. Tak jakby historia Polski zaczynała się w 966 r. Pamiętajmy, że atakowali nas też protestanci (potop szwedzki), którzy wielokrotnie występowali przeciw polskiej niepodległości na rzecz państwowości pruskiej i angielskiej.
Czy obchodząc 1050 - tą rocznicę chrztu Polski zrobiona rachunek zysków i strat władzy papiestwa w Polsce? Czy przypomniano o klątwach kościelnych rzucanych na polskich władców, a zatem i na cały Polski naród? Pierwszą była klątwa rzucona przez przyrodniego brata patrona Polski - św. Wojciecha, biskupa Gaudentego na Bolesława Chrobrego i całe królestwo. Podobno przekupionego przez Niemców.
Nie do wybaczenia jest jednak zakłamywanie historii Polski – mentalne podcinanie skrzydeł, i tak już zniewolonemu umysłowo i tożsamościowo narodowi.
W Brytyjskiej: „Map of Europe after the death of Charles the Great (814 AD). Original map made by Charles Colbeck, The Public Schools Historical Atlas (1905)”
Czyli:
„Mapie Europy po śmierci Karola Wielkiego (814 r.). Oryginalna mapa wykonana przez Charlesa Colbecka, Atlas historyczny szkół publicznych (1905)
Źródło: http://legacy.lib.utexas.edu/maps/historical/history_colbeck_1905.html  
Znajdziemy taką mapę Europy z 814 r.:
image
Przyznam, że wolę starszą wersję mapy, bo jest dokładniejsza. Współczesna wersja mapy wygląda, jak poniżej:
image
https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Europe_814.png
Ale i tak większość środowisk naukowych, wciąż niczym murzyni afrykańscy, przepraszam, Afroamerykanie, będzie żyć z syndromem byłych niewolników, wstydzących się własnego pochodzenia, i udowadniający, że oni i cały polski naród są nikim, że Polacy ze swojej natury są przedstawicielami drugiego dna...
Proszę przyjrzeć się oryginalnej mapie. Mamy na niej nawet Chazarię.
 
*http://wdolnymslasku.com/2018/07/28/skandaliczne-slowa-gretkowskiej-nie-sadze-zeby-polacy-mieli-duzy-mozg-w-tych-czaszkach-slowianskich/ 

KOMENTARZE

 • Może Pan
  podać link do starej mapy, bo przeglądarka nie wyświetla go prawidłowo?
 • To nie tak.
  "Nie znam innego narodu jak Polacy, który wszem i wobec tak mocno i zawzięcie udowadniałby swoją niską wartość."
  Inaczej, nie ma innego narodu jak Lechici, którym z takim zawzięciem kasowano pamięć historyczną. Teraz niszczą nas już na poziomie biologicznym.
  Co niektórzy twierdzą, że byliśmy ludożercami latającymi po drzewach do 966r, potem nagle staliśmy się cywilizacją. Wystarczyło zacząć płacić podatek imperium rzymskiemu(Świętopietrze), którego, podobno już wtedy nie było. Jaja jak berety.
  Fragment ze strony Ligi Świata, na prawach cytatu:

  "Kim jest prawdziwy Polak, co musi wiedzieć człowiek, patriota ?
  Jesteś Lechitom, czy Polakiem czyli niewolnikiem państwa chrześcijańskiego i jego szpiegów?!
  Państwo Panów Aniołów. Elohim. JHWH tłumaczone na Polski jako Jehowah czytane jest właśnie jako Elohim (Panowie, Bogowie), ponieważ Żydzi wierzą, że nie są godni wymawiania słowa JHWH. Po arabsku natomiast słowo Lah ma dodany przedrostek określony Al i stąd wziął się słynny Allah, co znaczy dosłownie “ten Bóg” / “Bóg właściwy”. Dlatego Lahestan po arabsku również znaczy Kraj Boga.
  Słowianie : “Ci, którzy używają słów”, “Ci, o których się mówi”, albo nawet “Ci, co dali słowa”, słowo “Lechici” jest w grece i łacinie dosłownym tłumaczeniem nazwy “Słowianie”. W słowie “Leksykon”, słychać tam wyraźnie “Leks” / “Lechs” czyli “Lechici” / “Słowianie”.
  Słowo „leh” oznacza też „wybrańca”, a „Lechia” to „naród wybrany”. Widać to w dodatkowych znaczeniach słowa: el:lego (mówię oraz Wybieram).
  " Wyznawcy religii są wrogami własnego państwa, przeciwnikami prawdy i Boga... "
  - Polak nie ulega wpływom religii. Religia jest elementem kontroli społecznej i duchowej wprowadzonej przez tajne bractwa w tym bractwo babilońskie. Chrześcijaństwo, Islam, Judaizm, Buddyzm ... służą podziałowi i wrogości.
  - Bóg jest jeden i nie jest elementem żadnej religii, władzy i siły ludzkiej.
  - Narodem wybranym i narodem pchającym cywilizacje od min. 20 tysięcy lat byli Lechici.
  (Słowiańskim odpowiednikiem sanskryckiego słowa Leh, jest słowo Pan. Znaczenie ma w zasadzie takie samo jak słowo Lech. Oznacza i władcę, i boga i może oznaczać pasterza i właściciela (obecnie szczególnie używane w tym znaczeniu wobec zwierząt domowych). Słowo to z naszego języka przeszło do ogromnej ilości języków przyjmując zaskakujące znaczenia, czym dużo mówią o naszej historii.)
  - Narody prawdziwe nie mają władców ale tylko przewodników i myślicieli oraz mędrców. Żadnej władzy fałszywej.
  - Grecja. Jeśli dobrze się zastanowimy to się okaże, że znamy słowo Pan z innych języków, ale na myśl nam nie przyszło, że to jest to samo nasze polskie słowo. Jesteśmy do tego stopnia zindoktrynowani, że nawet jak istnieje gdzieś słowo Pan i jest określeniem Boga, to wydaje nam się, że to niemożliwe, by pochodziło z naszego języka, ale nic bardziej mylnego.
  Grecki bóg o imieniu Pan istniał i istnieje po dziś dzień w mitologii greckiej. Zobaczmy więc, co to jest za bóg. Z Wikipedii: “…wywodzący się z Arkadii grecki bóg opiekuńczy lasów i pól, strzegący pasterzy oraz ich trzód.”
  - Spójrzmy na mapę antycznego świata. Całe południe to w zasadzie tylko wyspy, nieużytki i góry. Cała północ (Skandynawia) to w zasadzie śniegi i góry, Azja to góry i pustynie, a Afryka to pustynie. Jak opisać Lechię, która rozciągała się wtedy od Renu po Ural? No właśnie jako Pola i Lasy, nie było wtedy żadnego innego regionu świata, który można by było tak nazwać. Ważnym zauważenia jest fakt, że i Rzym, i Grecja, i Tracja, i Anatolia, i Iberia mają góry NA ŚRODKU.
  Na terenie Lechii w odróżnieniu od innych państw tego okresu, nie było w zasadzie żadnych gór, bo góry wyznaczały granice ZEWNĘTRZNE (kolejno od zachodu: Alpy, Sudety, Karpaty, Bałkany i Ural), więc Pan musiał być bogiem opiekunem terenów Lechii.
  Dlaczego więc nie uczysz się historii Lechi lecz państwa Sumeryjskiego - najeźdźcy Lechi.????!!!!
  - “Wywodzący się z Arkadii”? Arkadia to teren “za górami”, gdzie jest dobrobyt. Słowo Arkadia pochodzi od słowa “ark” czyli “łuk”. Łuki to góry. Jako Arkadię obecnie rozumie się część Peloponezu, która jest za górami względem Aten. Jednak z punktu widzenia całej Grecji, krainą za Górami, będzie właśnie Lechia, bo wszystkie pozostałe są za Morzami Jońskim, Egejskim i Śródziemnym.
  Opis: „Pasterz strzegący trzód”? Jest to identyczny opis jak w Biblii. Oznacza Pana i jego poddanych."
  Reszta, bardzo ciekawa tutaj:
  https://www.facebook.com/Liga.Swiata.Polska/posts/kim-jest-prawdziwy-polak-co-musi-wiedzie%C4%87-cz%C5%82owiek-patriota-jeste%C5%9B-lechitom-czy-/768160169960797/
 • @ Ałtor ;-)
  A ta mapka to ma być brytyjski dowód na co, bo nie ogarniam?

  Na to, że mieszkały na terenach obecnej Polski i "okolic" plemiona (tribes) słowiańskie? Na to potrzeba brytyjskiego dowodu?

  Ktoś w ogóle kiedyś twierdził inaczej?

  A może "bystrze" twierdzisz, że mapka to dowód na istnienie jakiegoś państwa?

  Romualdzie, zaszczycisz mnie wielce łaskawą odpowiedzią? ;-DDD

  3m siem mocno.
 • @AlexSailor 21:56:59
  Link do wszystkich map atlasu: http://legacy.lib.utexas.edu/maps/historical/history_colbeck_1905.html

  Link do tej konkrentnej mapy: http://legacy.lib.utexas.edu/maps/historical/colbeck/europe_814.jpg
 • @Romuald Kałwa 23:20:45
  Dalej "dowodzisz"? ;-)))
 • @AlexSailor 21:56:59
  "Polska w 814 roku n.e."

  Coś mi się widzi, że Szanowny Ałtor [ ;-) ] myśli, że napis "Plemiona Słowiańskie" jest tożsamy z państwem "Polska"
  Ale zobaczymy czy coś odpowie.

  Pozdro!
 • Witam
  Mapa z historycznego atlasu to jeszcze nie dowód (jest inna mapa "dowodząca" istnienia WL), a plemiona słowiańskie to jeszcze nie dzisiejsza Polska.

  Manuela i jej słowiańska czaszka - co to ma za znaczenie, poza intelektualną i moralną degrengoladą pani Gretkowskiej?

  "istnienie Papiestwa z wyjątkiem zaledwie kilku papieży (w tym Jana Pawła II na czele), nigdy nie było gwarantem niepodległości Polski" - od kiedy papiestwo jest od zapewnienia Polakom niepodległości?

  "Pamiętajmy, że atakowali nas też protestanci (potop szwedzki), którzy wielokrotnie występowali przeciw polskiej niepodległości na rzecz państwowości pruskiej i angielskiej" - było to w ramach walki Cromwella z papiestwem i katolicyzmem własnie - mniej słowotoku, a więcej pomyślunku proszę

  Ludzie, siegnijcie proszępo jakies stare, rzetelnie napisane ksiązki typu Ziętary czy nawet po eseje jasienicy, zamiast pisanine na poziomie JKM

  pozdr
 • @rysio 22:04:20
  W słowie “Leksykon”, słychać tam wyraźnie “Leks” / “Lechs” czyli “Lechici” / “Słowianie” - Rysio, nie wiem co zażywasz, ale ja tez chciałbym spróbować.

  leksykon ostatecznie z greckiego "legein" = mówić
  Arkadia - słowo GRECKIE spokrewnione z ARGOS - miastem na Peloponezie


  Uprzejmie proszę o niepowielanie bredni wyciąganych z rzyci

  pozdr
 • „Skandaliczna wypowiedź Papieża Franciszka - porównał Polaków do nazistów i sowietów”.
  - bo Franciszek to antypapież i w dodatku kretyn - jaki to ma związek z 966?
 • ???
  "Ale i tak większość środowisk naukowych (...) będzie żyć z syndromem byłych niewolników, wstydzących się własnego pochodzenia, i udowadniający, że oni i cały polski naród są nikim, że Polacy ze swojej natury są przedstawicielami drugiego dna..." - naprawdę? co to za bełkot, panie Kolego? O kogo chodzi?
 • @MacGregor 10:15:27
  " atakowali nas też protestanci (potop szwedzki)"

  A czy przypadkiem nikt z IRP nie zgłaszał pretensji do królewskiej korony szwedzkiej? A za czyją namową i w czyim interesie te pretensje zgłaszano? Czy przypadkiem nie w interesie żydo-katolickiego Kościoła, który chciał łupić Szwedów?
  W tym samym czasie mieliśmy wojnę z Rosją i powstanie Chmielnickiego, a wszystko to zawdzięczamy żydo-katolickiemu szowinizmowi Rzymu, w którego interesie mieliśmy narzucić Rosji katolicyzm. Unia Brzeska z kolei likwidowała prawosławie na Ukrainie.

  I proszę nie wypisywać bredni o inspiracji Cromwella do wojny Szwedów z Polską, choć jest faktem, że pochwalał tę wojnę widząc w niej osłabienie żydo-katolickiego Kościoła.
  Tak właśnie Polska korzysta na narzuceniu żydo-katolicyzmu.

  A jest jeszcze współczesność, dzień dzisiejszy i współpraca Kościoła z USA i światowym żydostwem oraz z V żydowską kolumną w Polsce w obalaniu PRL.
 • @Jasiek 22:08:22
  Może ja, poszlakami, drogi Watsonie.

  Na mapie masz plemiona słowiańskie jedynie?

  To może popełnij artykuł o tych szlachetnych władcach ościennych państw. Co to znani byli ze szlachetności i umiaru , preferowali pokój. Tak samo wcześniejsze imperium Rzymskie rozrastało się pokojowo ?
  Ale coś mi umknęło w USA mamy, dziś, skonfederowane stany indiańskie?

  Zatem twa teza, szlachetny w naiwności, Jaśku jest zwyczajnie do doopy. Zasklepianie się w tym co wyklepano w ławie szkolnej jest niewystarczające.

  Zatem mapka jest dowodem istnienia jakiejś jednej lub kilku organizacji państwowych zdolnych do obrony swego , budowy potężnych konstrukcji grodów czy nawet wałów żmijowych na dzisiejszej Ukrainie.

  A wskazówką jest język i mimo upływu tysiąclecia zdolność do porozumiewania się Słowian, mimo że każdy jedynie swoim narzeczem włada. A taki Francuz nie dogada się z Włochem czy Rumunem, mimo wspólnej historii sprzed takiego samego czasu.


  Jak to Sherlock gadał Logika i wnioski Watsonie to podstawa

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej