Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
419 postów 321 komentarzy

Superklaster

Romuald Kałwa - Polak

Wojna w Jemenie. Koszmar...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Brak słów na to, co tam się dzieje. Ale, wojna to przecież świetny interes... Władza, pieniądze, kobiety i śpiew.

"The following are pictures of starving children from the war in Yemen.
This war is conducted with the American arms Trump sells to the mad boy king of Saudi Arabia, Mohammed bin Salman.
In addition to the brutal murder of Jamal Khashoggi 50k children starved due to MBS in 2017".

"Oto zdjęcia głodujących dzieci podczas wojny w Jemenie.
Wojna ta prowadzona jest amerykańskimi rękoma, m.in dzięki broni którą Trump sprzedaje szaleńcowi, królowi Arabii Saudyjskiej, Mohammedowi bin Salmanowi.
Oprócz brutalnych morderstw Jamala Khashoggi (dziennikarza Arabii Saudyjskiej zamordowanego 2 października w saudyjskim konsulacie w Turcji przyp. R.K.) 50 tys.dzieci zagłodzonych z powodu MBS w 2017 roku".


W 2017 roku w Jemenie było ponad 600.000 osób chorych na cholerę! To jedna z największych klęsk humanitarnych w dziejach świata! Jemen jest zagrożony klęska głodu. Jeżeli Arabia Saudyjska w ramach "bratniej pomocy" będzie tam prowadzić działania wojenne, do wiosny 2019 r. klęska głodu może ogarnąć 12 mln ludzi.
 
Źródło:
https://twitter.com/AltUSPressSec/status/1052934889392070656/photo/1?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1052934889392070656&ref_url=https%3A%2F%2Fopinie.wp.pl%2Fswiat-pietnuje-saudyjczykow-za-mord-na-dziennikarzu-jemen-umiera-w-ciszy-6307626846865025a&fbclid=IwAR3jpTBHsxI1jfNjuppejWHwqvQsU_GKUGWA0fXYZWwVz2FLHBIAK8JyK_Y
Źródło: Zagraniczne domeny publiczne

 

KOMENTARZE

 • @
  Czyjej produkcji broni i amunicji używają saudyjczycy?
 • Jemen: światowa zbrodnia doskonała.
  https://strajk.eu/jemen-swiatowa-zbrodniia-doskonala/
  z artykułu:
  ......Dlaczego saudyjska totalitarna dyktatura zaatakowała skrajnie ubogi kraj, który na nikogo nie napadł, nikomu nie zagrażał i nie ma nawet ropy? Bo boi się, że Jemen Północny stanie się sojusznikiem Iranu, którego Saudowie nienawidzą, podobnie jak Izrael.....


  ......Kiedy w marcu 2015 r. na północnej granicy Jemenu stanęły saudyjskie dywizje pancerne i 150 tys. wojska, kiedy Saudowie pod egidą USA i Brytyjczyków utworzyli koalicję 11 sunnickich państw arabskich, które miały przystąpić do podbicia Jemenu, obiecywano, że – jak przy okazji niemal wszystkich wojen – operacja potrwa najwyżej trzy tygodnie. Ale stara, jemeńska artyleria zatrzymała saudyjski najazd. Uczestnictwo państw koalicji jest symboliczne – główny ciężar agresji, przede wszystkim finansowy, ponosi Arabia i ZEA. Amerykanie dostarczają Saudom danych wywiadowczych, zdjęć satelitarnych i dronowych, sprzedają broń za miliardy i pomagają w terenie,

  Brytyjczycy pomagają z kolei w salach dowodzenia saudyjskiemu lotnictwu zgnieść opór hutystów przy użyciu brytyjskich rakiet i bomb kasetowych, ale Jemeńczycy z Północy ciągle nie chcą się poddać, z przyzwyczajenia. Fakt, że jemeńscy górale stali się jedynymi obrońcami kraju, źle wróży mieszkańcom, bo Saudowie nie mają zamiaru odpuścić......

  .....Los Jemenu nikogo nie interesuje, a olbrzymie pieniądze, które proamerykańskie dyktatury z Zatoki wypłacają zachodnim mocarstwom za broń i wsparcie polityczne, czyni z jemeńskiej wojny wojnę idealną, zbrodnię doskonałą.

  To nic, że doszło tam do „najgorszego kryzysu humanitarnego na świecie”. To zdanie jak inne w naszych gazetach. Epidemie, głód, brak wody, bombardowania z dronów i samolotów, walki frontowe, totalna blokada nawet na produkty spożywcze, zniszczenie infrastruktury ochrony zdrowia, dróg, fabryk i pól, niesie tak nieopisane nieszczęście milionów rodzin, że może byłoby lepiej, gdyby hutyści poddali się Saudom. Problem w tym, że póki co, owa wynędzniała ludność ich popiera, jakby siła tradycji niezależności pokonywała wszystkie zatrważające zagrożenia.

  Zbrodnie wojenne saudyjskiego despotyzmu w Jemenie to również zbrodnie naszych bliskich sojuszników. Amerykanie nie mogli ścierpieć, że hutyści zmusili ich jemeńską bazę lotniczą w Al-Annad do pośpiesznej ewakuacji w 2015 r..

  Według północnych Jemeńczyków obecność amerykańska służyła ochronie Al-Kaidy, choć armia USA twierdzi, że było na odwrót. Przenieśli ją wtedy na drugą stronę cieśniny Bab al-Mandab, do Dżibuti, i amerykańskie samoloty-cysterny właśnie stamtąd stratują, by zasilać w paliwo saudyjskie bombowce podczas lotów, które należy wykorzystać do całkowitego opróżnienia ładowni. Cieśnina Bab al-Mandab (po arabsku „Brama Łez”), wypełniona okrętami blokującymi Jemen, nigdy tak trafnie nie nosiła swej nazwy......
 • Podwójne standardy!
  https://wolnemedia.net/tag/wojna-w-jemenie/

  https://wolnemedia.net/jemen-podwojne-standardy-zachodniej-cywilizacji/

  'Koalicja" bombarduje wszystko, dzieci w autobusie też!!
  Ivanka Kushner nie interweniuje!!
  http://en.abna24.com/upload/video/2018/08/09/7fceab20927df5359d8cda8ed7a79b9d_382.mp4

  http://en.abna24.com/news/middle-east/saudi-airsrike-on-civilian-bus-in-yemen-kills-39-people-mostly-children-video-graphics_904793.html
 • @trojanka 08:33:59
  "Zbrodnie wojenne saudyjskiego despotyzmu w Jemenie to również zbrodnie naszych bliskich sojuszników."
  Nie, proszę Panią. To zbrodnia całego, powtarzam: całego świata. Skoro się nie przeciwstawiasz zbrodni, sam stajesz się zbrodniarzem. Nie masz krwi na rękach, ale mimo to jesteś zbrodniarzem. Kiedyś była Liga Narodów. Skompromitowała się, więc ją rozwiązano. Ciekawym kiedy rozwiążą skorumpowany do granic możliwości ONZ, który legitymizuje zbrodnie popełniane na całym świecie od roku 1945. Obawiam się, że nigdy, bo jest potrzebna największemu bandyckiemu państwu w historii, do usprawiedliwienia swoich zbrodni. Dzisiaj Trump powiedział, że nałożenie sankcji na KSA spowoduje utratę 1 miliona miejsc pracy w USA, więc muszą podjąć inne kroki aby "ukarać" (sic!) swoich sojuszników.
  Bezczelna hipokryzja nie mająca sobie równych.
  F T W.
 • @SZS 13:19:23
  To dopiero jest hipokryzja .Ukłony . https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/arabia-saudyjska-wybrana-przewodniczacego-komitetu-onz-ds-praw-czlowieka
 • @trojanka 08:40:36
  Warte przemyślenia .Salut. https://www.magnapolonia.org/brytyjskie-firmy-lobbuja-na-rzecz-arabii-saudyjskiej/
 • A tak na niego po cichu liczyłem ;
  Już wiadomo, że ludobójstwo, że chciwi i zwyrodniali sponsorzy ochraniający reżim Arabii Saudyjskiej; ale co do cholery jaśnistej w tej sprawie zrobił "Anioł Stróż" humanizmu jego ekscelencja Wowa Wowowicz? Czemu nabrał "ropy" w usta?
 • Czy Saudowie jeszcze nie kumają, że
  po ewakuacji Izraela staną się niepotrzebni, a wręcz szkodliwi jako że syjonizm likwiduje prewencyjnie po kolei zarówno realnych jak i potencjalnych swoich wrogów. Propagandowa padgatowka demonizująca Saudów już się w zachodnich mediach rozpoczęła parę miesięcy temu. Społeczeństwa zachodnie nie będą zatem zbytnio zaskoczone i oburzone gdy dowiedzą się pewnego dnia, że kolejny depota po Saddamie i Maumarze został właśnie obalony. Jeśli zachodnie psy gończe syjonistów nie zlikwidują Saudów, to zrobia to sąsiedzi którzy rozszarpią na strzepy kolaborantów z wrogami świata arabskiego.
 • @Nibiru 18:07:31
  Cóż za przebiegły, przewrotny satanistyczny plan: najpierw wytworzyli książąt z pastuchów, potem ich wspierają, tak długo, jak długo to służy ich interesom, a później się ich pozbędą. Z banderowcam8 będzie podobnie.
 • @Lotna 19:14:56
  Naturalnie. To stary wypróbowany schemat. Wśród państw Europy, szczególnie wschodniej, również go stosowano, tak aby wszyscy ze wszystkimi skonfliktowali się i walczyli w imię nie wiadomo czego (taka przynajmniej była percepcja narodów). Na przykład w II Wojnie Światowej (kontynuacji procesów zapoczątkowanych Rewolucją Październikową i I Wojną Swiatową), gdzie "władcom Ziemi" chodziło głównie o zmianę stosunków własnościowych, pozbycie się gojowskich elit oraz depopulację, Niemcy odwaliły część roboty, Rosjanie również, a potem skierowano ich przeciwko sobie na zatracenie. Ameryka też została wykorzystana do cna "wprowadzając demokrację" ogniem i mieczem w naznaczonych przez sanhedryn rejonach i od ok. 30 lat jest krok po kroku likwidowana.
 • Użyto bomb neutronowych do ataku na Jemen???
  https://youtu.be/n7po5kqmMcQ

  https://youtu.be/D-FimlTyYnA

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej