Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
338 postów 230 komentarzy

Superklaster

Romuald Kałwa - Polak

Potomkowie niemieckich zbrodniarzy kontra Witold Gadowski

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Sukces gospodarczy Niemiec został zbudowany na rabunku, mordach, kradzieży. Dziś uczą nas, czym jest demokracja.

Niemiecki koncern medialny Ringier Axel Springer pozwał wybitnego dziennikarza Witolda Gadowskiego za słowa na pisane dla portalu wPolityce.pl:
 
– Im głośniej będzie o naszym domaganiu się odszkodowań za niemieckie zbrodnie z czasów II wojny światowej, tym bardziej pogrążona zostanie w gruzy niemiecka polityka historyczna, która oparta jest na kłamstwie „piorącym” Niemców z odpowiedzialności za nazizm i Hitlera. To Niemcy robili mydło z ludzkiego tłuszczu. To Niemcy robili abażury z ludzkiej skóry. To Niemcy robili maskotki z ludzkich kości. To Niemcy rozsiewali po polach popioły zwęglonych ludzi jako nawóz. To wszystko robili „kulturalni” Niemcy. Dziś, kiedy słyszę, że m.in. w ZDF, „Fakcie”, Axel Springer  zasiadali wermachtowcy, SS-mani – to rozumiem skąd ta agresja na Polskę. 
 
Oczywiście, nie w Fakcie, ale Witold Gadowski już się poprawił. „Fakt” jest tylko odpowiednikiem dziennika „Bild”, założonego u naszych zachodnich przyjaciół w RFN w 1952 r. Redakcja wPolityce tekst W. Gadowskiego usunęła i przeprosiła za niego redakcję Faktu. Hm... to się nazywa odwaga. Można były tylko zamieścić sprostowanie. Nie ważne. Widać słabo działa u nich kontrola redakcyjna tekstów przed publikacją.
 
Podejdźmy do sprawy bez emocji. Pracująca dla Ringier Axel Springer polska kancelaria ma zapewne pretensje za słowa: „Dziś, kiedy słyszę, że m.in. w ZDF, „Fakcie”, Axel Springer  zasiadali wermachtowcy, SS-mani – to rozumiem skąd ta agresja na Polskę”.
 
Zwróćmy uwagę na fragment: „Dziś, kiedy słyszę”. Otóż Witold powiedział tylko, że o tym słyszał. Czy powiedzenie, że ktoś coś o czymś słyszał, jest pretekstem do pozwu? W krajach demokratycznych pretekstem do pozwu jest samo istnienie.
 
Przede wszystkim na świadków należy wezwać obecnych i byłych szefów szwajcarsko-niemieckiego koncernu. Będzie to miało charakter nękania, ale takie jest życie. Niech ważne persony przyjadą do Polski i tłumaczą się z wieloletniej polityki kadrowej swojego koncernu.
 
Pytanie zasadnicze: czy to możliwe, aby w niemieckich mediach powojnie zasiadały w nich osoby związane wcześniej z reżimem hitlerowskim czy partią NSDAP?
 
- Oczywiście, że tak! Trzeba tylko dobrze poszukać. Do roboty Internauci!
 
Na początek łatwizna:
 
Sam założyciel koncernu, Axel Springer, pracował dla Hitlera: "(...)był współodpowiedzialny za propagandę antyżydowską, później pracował w Hamburger Neueste Zeitung, 1937 został zastępcą szefa redakcji, a po jej rozwiązaniu pracował od 1941 w rodzinnym wydawnictwie książkowym. 1941 urodził mu się syn Axel Junior (pseudonim Sven Simon). Axel Spriger był zwolniony ze służby wojskowej, był członkiem Narodowosocjalistycznego Korpusu Motorowego - podorganizacji NSDAP.
 
 
Wystarczy sprawdzić, czy wspomniane koncerny przedrukowały jakieś teksty Guntera Grassa, członka Wafen SS i laureata literackiej nagrody Nobla. No tak, ale to za mało.
 
Należy pamiętać, że wszystkie niemieckie media przed wojną działały w imię nazizmu. Nie było wyjątków.
 
Poniżej: „niemiecki kulturalny panteon okresu epoki powojennej wymieniony w książce Malte Herwiga pt.: „Die Flakhelfer”:
Martin Walser, Dieter Hildebrandt, Siegfried Lenz, Hans-Dieter Rich Genscher, Horst Ehmke, Erhard Eppler, Hermann Lübbe, Niklas Luhmann, Tankred Dorst, Erich Loest, Peter Boenisch, Wolfgang Iser 
 
 
O książce, której fragment jest w Internecie, usłyszałem z „Rzeczpospolitej” 1 września 2016 r., która piórem Pawła Lepkowskiego pisała:
 
W maju 2013 r. niemiecką opinią publiczną wstrząsnęły rewelacje opublikowane przez dziennikarza Malte Herwiga w książce pt. „Die Flakhelfer". Z odnalezionych przez niego dokumentów wynikało, że największe autorytety polityczne Republiki Federalnej Niemiec zataiły swoją przynależności do organizacji nazistowskich lub pomniejszały swoją rolę w czynnej obronie III Rzeszy pod koniec wojny. Obok bezcennych informacji zawartych w depeszach dyplomatycznych zgromadzonych w waszyngtońskim centrum dokumentacyjnym, Herwig zdołał się „przekopać" przez tony dokumentów berlińskiego archiwum NSDAP, którego zawartość jest jawna dopiero od 1994 r.
 
Historyk skupił się głównie na losach pokolenia polityków niemieckich urodzonych w latach 1926–1928, a więc na rocznikach, do których należeli tacy przedstawiciele powojennej elity intelektualnej zachodnich Niemiec jak wybitni działacze SPD: profesor Horst Ehmke i Erhard Eppler, kompozytor Hans Werner Henze, historyk literatury Walter Jens, pisarze i dramaturdzy: Siegfried Lenz, Erich Loest oraz Dieter Weller Hoff, filozof Hermann Luebbe, światowej sławy socjolog Niklas Luhmann i wielu innych. Malte Herwig bez emocji dowiódł, że nazwiska tych panów otwierają niezwykle długą listę powojennych urzędników, naukowców, lekarzy, pisarzy, artystów, dziennikarzy, policjantów, samorządowców, duchownych czy oficerów Bundeswehry, którzy byli aktywnymi członkami społecznych, politycznych i militarnych organizacji narodowosocjalistycznych. 
 
 
W Dzienniku.pl natomiast czytamy:
 
Historyk z IPN, dr Joanna Lubecka przypomina, że zaraz po wojnie zbrodniarze "byli sądzeni przez aliantów, a więc głównie przez Anglików i Amerykanów".
Jednak od 1947 r. mamy Zimną Wojnę. Zachodnie strefy okupacyjne Niemiec i powstała w 1949 r. Republika Federalna Niemiec stają się sojusznikiem Zachodu, gdyż na głównego wroga w bipolarnym świecie wyrasta Związek Sowiecki. W związku z tym sami alianci odstępują od sądzenia, a procesy się urywają- podkreśla dr Lubecka.
 
Lubecka przypomina, że w samych Niemczech nie było osób, które mogłyby zająć się sądzeniem winnych.
 
Erich von dem Bach, Paul Otto Geibel, Ludwig Hahn, Oskar Dirlewanger, Reiner Stahel, Heinz Reinefarth to głowni kaci powstańczej stolicy. Za swoje czyny nie spotkała ich ziemska sprawiedliwość. 
 
Naród niemiecki w absolutnej większości popierał Hitlera. Rozliczenie jakichkolwiek zbrodni oznaczałoby często sądzenie własnego ojca, brata, dziadka, własnej matki itd. Jeżeli popatrzymy na to pod kątem konkretnych liczb, to wynika z nich, że co piąty Niemiec był w NSDAP, a to by oznaczało, że w każdej rodzinie była jedna osoba formalnie uwikłana w system nazistowski- podkreśla.
 
Historyk zaznacza, że aż 17 milionów ludzi przeszło przez Wehrmacht. Oczywiście z założenia to nie była instytucja zbrodnicza, ale szacuje się, że około 5 proc. żołnierzy brało udział w eksterminacji Żydów i ludności cywilnej, co nam daje ok. 700 000 ludzi podejrzanych o zbrodnie. Gdy do tego doliczymy SS, Gestapo, SD (służbę bezpieczeństwa) to mamy gigantyczną liczbę ludzi winnych zbrodni.
(...)
Kolejny zbrodniarz, Heinz Reinefarth nie poniósł żadnych konsekwencji: W 1951 roku został burmistrzem Wersterlandu. Prowadził też kancelarię prawniczą. Zmarł na wolności w 1979 r. - dodaje Michał Wójciuk.
 
Jednym ze skutków nierozliczenia przez Niemców swoich zbrodniarzy jest np. kuriozalna sytuacja sprzed kilku lat, którą wspomina Wójciuk: 3 lata temu Muzeum Powstania Warszawskiego przygotowało wystawę dotyczącą Bitwy o Warszawę 1944 r. Pojawiły się na niej zdjęcia i biogramy najważniejszych dowódców, którzy odpowiadają za mordy ludności. Wystawę zobaczył krewny Reinera Stahela. Zagroził naszemu Muzeum Powstania Warszawskiego pozwem, bo jak argumentował, jego krewny nie został osądzony więc nie jest zbrodniarzem. Sprawa przez kilka dni była głośna za sprawą mediów, jednak po pewnym czasie zupełnie ucichła - mówi. Duże znaczenie odegrała w tej sprawie twarda postawa MPW. Wystawa, bez przeszkód była jeszcze prezentowana w innych miastach niemieckich.
 
 
"Były kanclerz Niemiec Helmut Kohl jako początkujący polityk wspierał finansowo organizację pomagającą zbrodniarzom nazistowskim przebywającym w więzieniach"
 
Wirtualna Polska, „Helmut Kohl w młodości wspierał nazistów? Niemiecki tygodnik powołuje się na nowo odkryte dokumenty”,https://wiadomosci.wp.pl/helmut-kohl-w-mlodosci-wspieral-nazistow-niemiecki-tygodnik-powoluje-sie-na-nowo-odkryte-dokumenty-6216774050576513a
 
O bandyckiej przeszłości założyciela koncernu można przeczytać m.in. w artykule Pawła Chmielewskiego opublikowanym na Polonia Christiana pt.: „Kim był Axel Springer? Mroczna strona twórcy medialnego imperium”:

https://www.pch24.pl/kim-byl-axel-springer--mroczna-strona-tworcy-medialnego-imperium,61164,i.html
 
 
 
 

KOMENTARZE

 • Co za folksdojcz
  dał pałę?
 • Dla pełnej jasności wypadałoby
  żeby Gadowski puścił parę z gęby na temat własnego pochodzenia.
  Bo histeria z jaką Gadowski reaguje na wszelkie sugestie w tej kwestii jest wielce zastanawiająca.
 • Autor
  Chcę bardzo podziękować, p.Gadowskiemu za wielką odwagę w walce o Polskę z tym wielkim niemieckim propagandowym molochem.
  Właśnie takich ludzi potrzebuje dziś Polska.
  Chcę też podziękować tym Polakom,którzy przyszli do sądu by wesprzeć p.Gadowskiego w tej walce.
  I to jest bardzo budujące, i wszystkim dziękuję.
 • @Casey 03:46:40
  https://pbs.twimg.com/media/DstZhC1W0AAylQi.jpg
 • Złamanego szeląga nie dam za to że spór jest autentyczny.
  Owszem,wiele wskazuje na to że ma on (ten spór) na celu wykreowanie kolejnego "niezależnego" i "niezłomnego w dochodzeniu prawdy" autorytetu dziennikarskiego.
  Proces zapewne skończy się na niczym,jakoś rozejdzie się po kościach a sława tego że oto znalazł się dziennikarz który nie uląkł się potężnego koncernu medialnego,zostanie.
  Zaś z powodu mej doskonałej pamięci życzę Gadowskiemu jak najgorzej (przecież jakaś sprawiedliwość musi być na tym świecie,co nie?).
  Pamiętam lata 80-te.To moje przekleństwo ale nie żałuję.
  90 % tak zwanej "pomocy dla Solidarności" fizycznie szła z Niemiec.
  Urządzenia drukarskie,materiały poligraficzne,sprzęt nagłaśniający itp.
  Wówczas to władza za pomocą swych "propagandystów" zaczęła z lekka napomykać o tym że :Timeo Danaos et dona ferentes.
  Że za tą pomocą nie kryją się dobre intencje, że Niemcy realizują swoją politykę która niekoniecznie jest sympatyczna dla Polski,że w niemieckim establishmencie aż roi się od ludzi o przeszłości i powiązaniach nieciekawych.
  Jaka była "solidarnościowa" odpowiedź? że wszelkie napominania to tylko komunistyczna propaganda.Chociaż nie.Wówczas nie używano jeszcze sformułowań typy "komunistyczna propaganda".Raczej mówiło się o "rządowej propagandzie".Rządowej propagandzie która ma na celu osłabienie Solidarności i skłócenie nas z przyjaznymi przecież Niemcami.
  Że "współcześni Niemcy" to nie niegdysiejsi Niemcy.To całkiem inni Niemcy;przyjaźni,hojni,lubiący Polską i Polaków jak nikt na świecie.
  Ja to pamiętam.
  A teraz kiedy minęły dziecięce egzaltacje i czas rozstawił wszystko na swoich miejscach widzę że to ówczesna strona rządowa miała rację.
  Podziwiam Niemców za to że potrafią dążyć do celu z taką konsekwencją,upartością i w każdych warunkach.
  I jednocześnie nie mogę znieść polskiej bylejakości,miotania się od ściany do ściany z perspektywą nie dłuższą niż "do następnych wyborów" .
  Dlatego życzę Gadomskiemu żeby go koncern Axel Springer starł na proszek a następnie wdeptał w ziemie.Wiem że tak się nie stanie bo jako się rzekło nie wierzę w autentyczność sporu,ale że takie a nie inne są moje życzenia to są.
 • Tragizm Witolda Gadowskiego
  .
  Mało znam W. Gadowskiego, sięgnąłem więc po niezawodną gadzinówkę encyklopedyczną Wikipedia

  - https://pl.wikipedia.org/wiki/Witold_Gadowski

  i co stwierdzam, jego życiory zaczyna się dopiero 20 lat po urodzeniu, tzn. ten biedny człowiek nie miał żadnego dziecińnstwa, dobrze, że się przynajmniej urodził w roku 1964 i to w Zakopanem.

  Najwyraźniej ten najważniejszy okres rozwoju osobowości nie miał u niego miejsca, w ok. 20 lat po urodzenia wyłania się z otmętów nieegzystencji, bez rodziny w której by się urodził, bez dzieciństwa, bez buntowniczuego okresu pokwitania, od razu jako gotowy bojownik: "członek Niezależnego Zrzeszenia Studentów i twórca podziemnego klubu politycznego „Okop”. Członek założyciel Małopolskiego Komitetu Obywatelskiego „Solidarność”." ze znanym skądinąd znakomitym wyszkoleniem:operacyjnym

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/kolonia-usa/

  Jakaż może być motywacja sił, które reprezentuje. Być może ta:

  RFN odmówił dalszego subwencjonowania małego państwka na BW

  - http://pppolsku.blogspot.com/2012/01/fh.html#Izrae

  które szuka w swej sprawdzonej formie damozjadów skąg możnaby znowu ściągnąć trochę formsy, powinniśmy być dumni, bo wybór padł na Polaków. Na szczęście otrzymaliśmy niedawno nowy patriotyczny rząd, który gwarantował, że będzie wspierał te zabiegi o to, że Polacy będą ten kraik finansować

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/hala-po/#_K

  ale aby nie wystraszyć swych zwolenników, dał do zrozumienia, że te żądane od niego ok. 300 miliardów dolarów, odpowiada to zadłużeniu Polski, będzie się starał wyegzekwować od RFN, aby ten wstrętny RFN sobie nie myślał, że tak łatwo uwolni się od odobwiązku finansowania tego cennego boskiego ludu, niektórzy święci uważają go nawet za lud starszych

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/usmiech-sw-jana-pawla/#Usmiech

  Tym poPiSem zamknął obecny patriotyczny rząd mordę wszelkim krytykom, że jego zgoda na niewolniczą eksploatację Polaków jest nie tylko miła, ale nawet moła bogu i wcale nie taka zła, bo przecie jest co prawda odległa ale nadzieja, że to RFN zapłaci. Półgłówki, którzy uznali, że mają tę patriotyczną bandę rabunkową wspierać, zostali w ten sposób w pełni uspokojeni i są zadowoleni, jakby im kto w kieszeń na..sr..ał". Małą jest jednak pociechą, że takie czy inne półgłówki stanowią w Polsce mniejszość, bo przecie demokracja jest większością mniejszoście, szczególnie tej.

  - https://www.youtube.com/watch?v=2JlqE5UYsa8

  Także tym razem mogę jedynie czytelnikowi zalecić zapoznać się z zawartością linków, aby WŁAśCIWIE zrozumieć sens tego tekstu.

  O ile PO można było zrozumieć jako "Pier...olić Ogół", o tyle PiS zdaje się oznaczać "Patrioci i Sku...syny".
 • Perwersja niepotomków
  .
  @Laznik 13:18:28

  Czyż nie jest to perwersją, gdy pan Witold Gadowski wyżywa się na jakichś potomkach sam nie będąc żADNYM POTOMKIEM, ot, od urodzenia nie wiadomo z jakich rodziców, przeskoczył do wieku 20 lat, a więc przez ok. 20 lat pełnił funkcję zombie. Czyż nie jest to cód godny ujęcia w biblii.

  Jakże łatowo niepotomkom sięgać po majątek potomnych, skoro tak wielu jest na świecie nieprzytomnych, którzy tego nie pojmują. Także roszczenia stawiane Polsce przez społeczność żydowską wywodzi się od niepotomków, bowiem byli posidacze majątków w Polsce, którzy w trakcie II Wojny utracili nie tylko życie, ale też życie swych potomków, nie mają żadnych spadkobierców, za jakich się żydowscy niepotomkowie podają, czy może należy rzec żydowscy oszuści, także ci w tzw. rządzie warszawskim, ich wspólnicy.
 • @Laznik 14:03:46
  /Czyż nie jest to perwersją, gdy pan Witold Gadowski wyżywa się na jakichś potomkach sam nie będąc żADNYM POTOMKIEM //

  O przepraszam;to że pan Gadowski nie chwali się przodkami to nie znaczy że ich nie posiada.Na pewno posiada.I to takich jak ta lala.
  Taki dajmy na to Piotr Moisiejewicz Gadowski - co? zły przodek ?
  P.M.Gadowski urodzony w obwodzie kijowskim a zaginiony bez wieści w 1941 r to chyba nie w kij dmuchał skoro wspomina o nim Księga Pamięci Żołnierzy Żydowskich.
  https://books.google.pl/books?id=cECxAAAAIAAJ&pg=PA290&lpg=PA290&dq=%D0%B3%D0%B0%D0%B4%D0%BE%D0%B2%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B9+++%D0%B5%D0%B2%D1%80%D0%B5%D0%B9%D1%81%D0%BA%D0%B0%D1%8F+++1943&source=bl&ots=89Qjqwb1ol&sig=a91m-maA8a6gpJQ70T7P-Acuv8g&hl=pl&sa=X&ved=2ahUKEwj2-qGIj-3eAhWEwosKHfs2BVcQ6AEwCHoECAUQAQ#v=onepage&q=%D0%B3%D0%B0%D0%B4%D0%BE%D0%B2%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B9%20%20%20%D0%B5%D0%B2%D1%80%D0%B5%D0%B9%D1%81%D0%BA%D0%B0%D1%8F%20%20%201943&f=false
 • @Laznik 14:03:46
  "nie chwali się przodkami to nie znaczy że ich nie posiada.Na pewno posiada"

  Żadna tajemnica, poszukałem na YouTube:
  ojciec Witolda Gadowskiego
  i zaraz mi wyskoczyło.
 • @Husky 08:18:08
  Dokładnie. Witold Gadowski wykonuje świetną robotę. Pozdrawiam!
 • @ikulalibal 06:32:53
  Może najpierw byś się przedstawił, skoro innych atakujesz ad personam?
  Czemu tak niekulturalnie bierzesz udział w dyskusji?

  Piszesz o rzeczach nieprawdziwych podjudzaczu.
  Nie było sytuacji żeby Witold reagował nerwowo, a o swoim góralskim (i tatarskim) pochodzeniu mówił. Ktoś Ci płaci, Niemcy, Żydzi, PO, ludzie, którym Gadowski nadepnął na odcisk?

  Zazdrościsz mu, prawda? :)
 • @Husky 08:18:08
  Witold to inteligentny koleś z cohones :)

  Poznałem go dzięki SDP. Przy okazji to niezły jajcarz - człowiek z którym można pożartować.
 • @ikulalibal 12:54:08
  Złamanego szeląga nie dam - Ireneusza Szeląga? Freudowska pomyłka panie majorze! Baczność!
 • @Pedant 15:26:01
  //ojciec Witolda Gadowskiego
  i zaraz mi wyskoczyło//

  Nic ci nie wyskoczyło.To co "wyskakuje" to tylko dodatkowo komplikuje wszystko.Bo skoro ojciec Franciszek został w 1940 r wywieziony na Syberię to znaczy że musiał być w zasięgu tych którzy wywozili.
  Gadomski zaś dyskretnie acz czytelnie kreuje się na zasiedziałego krokuso-górala.Coś na kształt Bachledów czy innych Gąsieniców.
  Tymczasem prawdopodobnie ród bierze z jakiegoś kresowego sztetl.
 • @ikulalibal 14:31:55
  Ty i Laznik jesteście grupą frustratów. Nie tylko, że nie odnosicie się do meritum sporu, ale próbujecie zmanipulować i skłócić dorosłych ludzi, podjudzacie, niczym stare baby w maglu czy z koła gospodyń.

  Marni z Was propagandyści.
 • @Romuald Kałwa 15:50:30
  // Nie tylko, że nie odnosicie //

  Jak to "się nie odnoszę" ? skoro się odnoszę.
  patrz komentarz zatytułowany "Złamanego szeląga nie dam za to że spór jest autentyczny "
 • A tak między nami panie autor
  to nie mam żadnej pewności za co właściwie axel springer pozywa Gadowskiego.
  Wprawdzie napisałeś pan że za słowa zamieszczone gdzieś tam ale jaka jest pewność że właśnie za te słowa.
  Prawdomówność Gadowskiego nie powala więc może nie warto opierać się na tym co on sam twierdzi.Może warto informację na temat tego co właściwie jest obiektem sporu, zaczerpnąć z innej strony.Na przykład pozwu.
  Przypominam że to Gadowski jako pierwszy puścił plotę że ta jakaś Kozłowska z fundacji "otwarte coś tam" jest przez Ukrainę ścigana za zdradę stanu. https://www.wprost.pl/swiat/10160377/ludmila-kozlowska-oskarzana-o-zdrade-stanu-i-oszustwa-finansowe-grozi-jej-15-lat-wiezienia.html
  Gadowski miał sto sposobów aby wycofać się ze sprawy przyzwoicie ale czegoś nie skorzystał z żadnego z nich.
 • @Romuald Kałwa 15:50:30
  Meritum sporu??? jakiego sporu????? O czym pan pisze?????
  W pozwie chyba napisali o co oskarzaja pana Gadowskiego???
  Sprawa dziecinnie prosta , pan Gadowski w sadzie pokaze kilka abazurow z ludzkiej skory, pare egzemplarzy zabawek z ludzkich kosci made in Auschwitz I..... ma kupe kasy za nic....
  Piszac zbrodniarze..powinno sie wiedziec co sie pisze i co to znaczy.... jak nazwac wszystkich bylych hitlerowcoe przejetych przez Aliantow I zaprzagnietych do pracy na swietlana przyszloscia nauki I techniki??? tych ktorzy prace przerwane w Auschwitz ..prowadzili do spokojnych emerytur w pieknych instytutach…
  NO... ale ,ze sprawiedliwosc musi zwyciezyc ..ja Roman Kafel..proponuje sprac dupsko calemu Narodowi Niemieckiemu!
 • @ikulalibal 15:44:52
  "Nic ci nie wyskoczyło.To co "wyskakuje" to tylko dodatkowo komplikuje wszystko.Bo skoro ojciec Franciszek został w 1940 r wywieziony na Syberię to znaczy że musiał być w zasięgu tych którzy wywozili."

  Miałem na myśli, że są dostępne informacje n temat jego rodziny, szczególnie ojca. Był najpierw w KOPie, po wojnie w WOPie. Wygląda to na zwykłą karierę zawodową, nic demonicznego czy nadzwyczajnego.

  Poza tym doszukiwanie się win u przodków Gadowskiego to jest faryzeizm na steroidach czyli do kwadratu.

  Zresztą "zarzuty" pod adresem Axel Springer odnoszą się do dawnych wydarzeń, których uczestnicy wymarli.

  Cała afera nie ma sensu. Z obu stron.
 • @Pedant 16:47:33
  //Był najpierw w KOPie, po wojnie w WOPie.//

  "Resortowe dynastie.Tom II poprawiony" :)))


  //Poza tym doszukiwanie się win u przodków Gadowskiego to jest faryzeizm//

  Niczego ptaszku nie rozumiesz.To nie faryzeizm a oczekiwanie "konsekwencji".Wszak to właśnie W.Gadowski należy do tej kategorii publicystów i nie bójmy się tego:działaczy politycznych,którzy z lubością grzebią w cudzych powinowactwach nie gardząc przy tym pomówieniem lub niczym nie podparta sugestią.Chyba mamy prawo od takim ludzi a może zwłaszcza od takich ludzi,oczekiwać że będą nico bardziej otwarci w kwestii swej prywatności.

  //Cała afera nie ma sensu. //

  No to też kilka komentarzy wyżej piszę że :" Złamanego szeląga nie dam za to że spór jest autentyczny "
 • @ikulalibal 17:02:33
  Pań Gadowski jest człowiekiem obecnej "wadzy" Niby ja krytykuje, troszkę poszarpie za nogawki, ale jak przyjdzie co do czego zamerda ogonkiem. Ostatnio nawet "posunął" się do tego, że "na krzyczał" na Jonego Danielsa, aby się pięknie uwiarygodnić.
 • @RomanKa 16:46:11
  niektórzy, a jest ich wielu, wolą lizać dupę całemu narodowi niemieckiemu
 • @Pedant 16:47:33
  "Cała afera nie ma sensu. Z obu stron"

  Powiedz to potomkom morderców z RASP
 • @ikulalibal 17:02:33
  Kłamiesz. To co mówi Gadowski jest udokumentowane. Witold nie grzebie też w życiorysach przodków, dla samego grzebania. No tak, badał sprawę kasy rodziny Kulczyków - boli co nie? :)
 • @ikulalibal 15:57:17
  Słabo atakujecie Gadowskiego. Chowacie się za anonimowością. Zero argumentów, macie do niego pretensję, że ten działa i pracuje. BOICIE SIĘ :) :) Macie pewnie powody. Spoko! Takich jak Gadowski czy Sumliński będzie więcej.
 • @Romuald Kałwa 17:39:55
  "Cała afera nie ma sensu. Z obu stron"
  Powiedz to potomkom morderców z RASP

  Żeby tak się zajęto teraźniejszością i przyszłością. Świat się zmienia błyskawicznie i fundamentalnie, a my się grzebiemy w rachunkach krzywd sprzed pokoleń. Neuroza jakaś czy co?

  Trzeba czytać poetów:


  Daremne żale - próżny trud,

  Bezsilne złorzeczenia!

  Przeżytych kształtów żaden cud

  Nie wróci do istnienia.


  Świat wam nie odda, idąc wstecz,

  Znikomych mar szeregu -

  Nie zdoła ogień ani miecz

  Powstrzymać myśli w biegu.


  Trzeba z żywymi naprzód iść,

  Po życie sięgać nowe...

  A nie w uwiędłych laurów liść

  Z uporem stroić głowę.


  Wy nie cofniecie życia fal!

  Nic skargi nie pomogą -

  Bezsilne gniewy, próżny żal!

  Świat pójdzie swoją drogą.
 • @Romuald Kałwa 17:44:24
  Oczywiście, że będzie ich więcej. Pod warunkiem, że dostaną odpowiednią koncesję od starszych i mądrzejszych. W Gadowski jest tak bardzo niezależny, jak "niezależne" były Wolna Europa i Głos Ameryki. Sumliński to nawet "samobójstwo" sobie popełnić chciał, a tu taki pech, odratowali chłopaka.
 • @Romuald Kałwa 17:44:24
  //działa i pracuje. BOICIE SIĘ //

  Tak.Bardzo się boimy.Wprost umieramy ze strachu.

  //Takich jak Gadowski czy Sumliński będzie więcej //

  Tego się właśnie obawiam ale myślę że właśnie tak będzie.Że cwaniaków chcących zarobić na naiwnych frajerach nie będzie brakowało.
  Bo któż może mieć zapotrzebowanie na takiego Gadowskiego ? przecież nie człowiek jako tako otrzaskany,znający języki, a zatem potrafiący dotrzeć do interesujących go informacji.Głównymi "konsumentami" produktów Gadowskiego są ludzie w pewien sposób bezbronni.
  Ja nie wiem,może tak być powinno,może to po kupiecku, ale żeby aż cieszyć się z tego autorze Romuald Kałwa to przesadne.
  Ale że to przyroda dąży do równowagi;zapewne też będzie przybywać "sceptyków".Jak by ich już teraz brakowało :)))

  " Internauci wyśmiali okładkę. "Samozwańczy korespondent wojenny"

  https://i.wpimg.pl/1200x0/m.fotoblogia.pl/sieci-e2cc90219cbe62e813dd0e115a,0,0,0,0,0-185,645-615.jpg
  https://wiadomosci.wp.pl/internauci-wysmiali-okladke-samozwanczy-korespondent-wojenny-6207244196918913a
 • @ikulalibal 18:31:48
  Niestety tak jest. Wystarczy, że prezio Duda zrobi sobie fotkę pod pomnikiem powstańców, albo powie o AK, że "dali radę" , a całe stada naiwniaków ma kisiel w majtkach.
 • @ikulalibal "Złamanego szeląga nie dam za to że spór jest autentyczny" Płatny prowokator, mason, Bolek - KONTROLOWANA OPOZYCJA!
  .


  GAD-owski - G-adzi, ,,,,,,,,,,, G = 7


  JABŁOnowski - jabłko-niosący (Szatan) nosi jaszczura (G-ada) na ramieniu.  MAX-imus KOLON-ko = MK (33) ULTRA
  (po lacinie "colon", starożytny grecki "κῶλον ‎(kôlon) - jelito grube, ODBYT)
  .................................. - G-adające G-ady - ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,  MKUltra (czasem MK-Ultra)

  – kryptonim kontrowersyjnego, początkowo ściśle tajnego projektu badawczego prowadzonego w latach 50. i 60. przez Centralną Agencję Wywiadowczą Stanów Zjednoczonych.


  Projekt miał na celu kreowanie tak zwanych "Manchurian Candidate".

  Projekt został po ujawnieniu oficjalnie oprotestowany przez dziennikarzy i komisje śledcze Prezydenta i Kongresu USA......

  Na podstawie ustaleń śledztwa celem projektu MKUltra było zbadanie możliwości sterowania pracą ludzkiego mózgu i kontroli umysłu z wykorzystaniem substancji chemicznych (w tym środków psychodelicznych, m.in. LSD), bodźców elektrycznych, analizy fal mózgowych i form percepcji podprogowej.


  Według wielu relacji badania były często brutalne i odbywały się także na nieświadomych ich celu obywatelach USA, czasem z tragicznymi skutkami.  Program, składający się z ok. 150 oddzielnych podprojektów, został po raz pierwszy opisany w 1974 r. przez dziennik The New York Times, i wkrótce stał się przedmiotem serii dochodzeń rządowych.


  Zniszczono większość dokumentacji dwa lata wcześniej na polecenie ówczesnego dyrektora Agencji, Richarda Helmsa.
  Podobne badania:

  Pokrewnymi projektami z okresu zimnej wojny były między innymi:


  Bluebird (badania nad tworzeniem fałszywych wspomnień i zamazywaniem pamięci, przeprowadzane także z udziałem dzieci) oraz

  Artichoke (metody przesłuchań wykorzystujące hipnozę, substancje narkotyczne, itp).


  Project MK-SEARCH......

  Project MK-NAOMI......

  Project MK-DELTA......

  Project MK-OFTEN....

  Project MKCHICKWIT....


  Podobne prace prowadzone były też przez wywiady Kanady, Wielkiej Brytanii, Związku Radzieckiego i innych krajów.


  MKUltra stał się podstawą wielu publicznych spekulacji, debat oraz teorii spiskowych na temat tego, jakie technologie mogły zostać stworzone w trakcie trwania badań, i jaki wpływ mogły lub wciąż mogą mieć na wydarzenia na światowej scenie politycznej.
  !!!!!!!!!!
  https://en.wikipedia.org/wiki/Project_MKUltra

  Project MONARCH Programming.

  Poziomy MONARCH Programming:
  ALPHA, BETA, DELTA, THETA, OMEGA, GAMMA.

  https://www.bibliotecapleyades.net/sociopolitica/esp_sociopol_mindcon02.htm  http://cdn.simplesite.com/i/15/ec/285134158887185429/i285134164434357248._szw480h1280_.jpg

  .
 • @Krystyna Trzcińska 19:12:18
  Czy do tych wyliczeń dodaje pani jeszcze roczną produkcję parasoli?
 • @Laznik "i co stwierdzam, jego życiory zaczyna się dopiero 20 lat po urodzeniu" - ONI wszyscy tak mają !! szkoleni są po kryjomu
  od najmłodszych lat w tajnych placówkach rozsianych po całym świecie !!!!!!!!!!!
  To nie są Sławianie !!!!!!!!!!!!!!


  To są ETNICZNE FRANCE ze Szwajcarii, Belgii, Holandii, Luxemburga, Liechtensteinu.........................  .
 • @Krystyna Trzcińska 19:26:24
  "ONI wszyscy tak mają !! szkoleni są po kryjomu
  od najmłodszych lat w tajnych placówkach rozsianych po całym świecie !!!!!!!!!!!"

  Może Pani podać więcej informacji? Bez obrazków proszę.
 • „Witold Gadowski wykonuje świetną robotę. ”
  .
  podpowiada @Romuald Kałwa 15:36:07 i ma zupełną rację, nie sądziłem, że tak dalece poprze moje wywody
  @Laznik 13:18:28
  o tej skromnej w końcu operacji na potrzeby polskiego pospólstwa i ludzi ograniczonej wiedzy.

  Prawdopodobnie Gadowski dostał zadanie od swego oficera prowadzącego z małego kraju nad Morzem Martwym. No to teraz jeszcze bardziej ochoczo będą Polacy bronić ten kraik.

  - https://marucha.wordpress.com/2018/11/20/pis-wysyla-wojsko-polskie-do-obrony-izraela-polscy-zolnierze-beda-bronic-granic-zydowskiego-panstwa/

  Przypomnę jeszcze drobną refleksję na temat odpowiedzialności za II Wojnę, no bo krąży o niej tyle plotek

  - http://wrzodakz.neon24.pl/post/131652,polityczni-zbrodniarze#comment_1305977

  „Mo możemy na waszych oczach ...”
 • @Pedant 20:46:02
  //Może Pani podać więcej informacji? Bez obrazków proszę.//

  Dajże spokój.Już ci pan Trzcińska taki komiks wysmaruje że do drugiej niedzieli adwentu nie pojmiesz.
  Idzie o steinerowskie metody wychowawcze https://pl.wikipedia.org/wiki/Rudolf_Steiner_(filozof) .Nie ma w nich niczego,no powiedzmy -prawie niczego,sekretnego ale nie wiedzieć czemu otoczone były (i są) mgłą tajemnic.To prawdopodobnie "wina" bardzo wysokich kosztów jakich wymaga właściwe wdrożenie metod steinerowskich.Stać na nie było nielicznych i zazwyczaj bardzo bogatych ludzi stąd zła sława.
  W Polsce tylko nieliczne przedszkola wprowadzają pewne elementy stinerowskie https://parenting.pl/przedszkole-steinerowskie
  Ryzyko jest duże bo wystarczy plotka i rozhisteryzowanie rodzice pod dowództwem proboszcza robią raban.
 • @Laznik 21:03:12
  Żeby uwiarygodnić się u tego co opłacił i wywołał II wojnę światową to, trzeba być bardzo antyniemickim. Niemcy za Hitlera mieli tyle do powiedzenia co Polacy za Bermana, Swiątkowskich, Bieruta lub Rosjanie za Lenina, Trockiego, Berii, Stalina itp. Pan Gadowski był by wiarygodny, gdyby trzymał dystans w stosunku do Rosji i usraela przynajmnie taki sam. Jego praca na rzecz odszkodowań dla POlski za II wojnę światową jest jak najbardziej słuszna, ale bycie jednocześnie antyniemickim, antyrosyjskim, a jednocześnie szukać ratunku w usraelitach, to taka wiarygodność jest grubymi nićmi szyta. Jak pamiętamy, swego czasu pracował w TVN-nie i nie przeszkadzał mu wyjątkowo szemrany kapitał właścicieli TVN-u.
  Przecież media pro-peowskie w sprawach strategicznych są tożsame z mediami pisowskimi. Przecież w sprawach polityki zagranicznej, pieniądza, obronnosci, gospodarki, energetyki itp. są identyczne, nie wspominając o UE-TL, NATO, wojnach łupieżczych usraela. A wiec o co chodzi panu Gadomskiemu, przecież portal wpolityce.pl, jest tożsamy z gazetami Axel Springer w sprawach zasadniczych i nie ważne, ze gazety pisowskie mają kapitały SKOKOwskie i Srebrnej, a Axel niemiecko - szwajcarskie.
  Także Gadowski nie jest do końca otwarty co do celu jego działalności.
 • @Wrzodak Z. 23:04:47
  "A wiec o co chodzi panu Gadomskiemu, przecież portal wpolityce.pl, jest tożsamy z gazetami Axel Springer w sprawach"

  Myśle, że jest to dość proste chociaż zagmatwane. On chyba chce dwóch sprzecznych rzeczy naraz, chce być niezależny i jednocześnie chce być spolegliwy.
 • @ikulalibal "pan Trzcińska taki komiks wysmaruje że.." - CORPORACJA MONSTER i para-SOL !!
  .  https://image.dhgate.com/albu_482415446_00/1.0x0.jpg  ,
 • @zbig71 "Czy do tych wyliczeń dodaje pani jeszcze roczną produkcję parasoli?" - KAWALEROWIE SSpod znaku para-Sol:
  .


  RYCERZE MALTAŃSCY, TEMPLARS, HOSPITALERS,... = MASONERIA  "produkcję parasoli"


  https://m.neon24.pl/2c0f2033a1b4766629ec17ceca375929,14,0.png

  .
 • @Romuald Kałwa 17:38:25
  to nie sa "niektorzy" -panie Romualdzie- to wybrancy….Oni wybrali "rozsondek":-)))))….oni od razu liza...zeby przypadkiem nie skopac, a potem sie okaze, ze musza ja calowac:-)))) Zatem liza...jednym opowiadajac, ze pluja...a innym, ze gryza...zujac:-)))))) Zawsze przykryci ksyweczka...zeby nie wyszlo, ze to szmatka do podcierania:-)))
 • @Krystyna Trzcińska 00:29:34
  Dzięki
 • @Casey 03:46:40
  Dużo tu takich oj dużo.
 • @Pedant 23:16:29
  Trafna ocena! Chce być niezależny ale i spolegliwy.
 • Ot, szczegóły pod rozwagę
  .
  @Wrzodak Z. 23:04:47
  „Niemcy za Hitlera mieli tyle do powiedzenia co Polacy za Bermana ...”, no właśnie, a są odpowiedzialni za czyny nazistów. Wg tego rozumowania, to Polacy są odpowiedzialni za wszystkie ich ofiary wymienionego reżymu Bermana i innych, tzn. jesteśmy winni sami sobie, a więc jesteśmy też odpowiedzialni za ofiary II Wojny, no bo byliśmy pod knutem nazistów tak jak i Niemcy ale przecie nie zdejmuje to odpowiedzialności z nas Gojów. Teraz chyba jest jasne, dlaczego przemysł holokaustu i jego konfidenci w rządzie i na urzędzie prezydenta w Polsce uczynili nas odpowiedzialnymi za ten drogi produkt przemysłu holokaustu.

  Przy takim rozumowaniu jesteśmy odpowiedzialni za to, że demokratyczny reżym Wolnej Polski napadł razem z USA na takie kraje jak Afganistan i Irak i pomógł je obrabować. Odpowiedzialni jesteśmy za tysiące mordów na tamtejszej ludności. Czy to dociera do polskich patriotycznych głów ? Proszę się nie łudzić, że żydowska międzynarodowa sieć przestępcza, której częścią jest przemysł holokaustu, będzie miała jakieś obiekcje, gdy zajdzie potrzeba opłat.

  Taka mała anegdota, ok. roku 2000 zmusiły przedsiębiorstwa przemysłu holokaustu RFN do zapłaty odszkodowania Żydom za przymusową pracę w fabrykach w czasach III Rzeszy. Wymuszono w końcu 10 miliardów DM. Oskarżone zostały różne przedsiębiorstwa, m.in. IMB, który zarabiał m.in. na ewidencji więźniów obozów koncentracyjnych.*) Wiele firm w RFN zgłosiło gotowość wypłaty takich odszkodowań, choć jak nawet ofiary „nauk” tzw. ekonomii wiedzą, że zysk przedsiębiorstwa, co najwyżej w małej części pozostaje w przedsiębiorstwie, jest odprowadzany do właścicieli i akcjonariuszy, częstokroć za granicą, a ci właściciele i akcjonariusze za granicą też są dobrze znani.

  Zdawać by się mogło, że żądanie powinno się kierować przeciwko TYM WŁAŚCICIELOM I AKCJONARIUSZOM, ale jest możliwe, że właściciele przemysłu holokaustu byli też w części właścicielami firm eksploatujących niewolniczą pracę w III Rzeszy, a więc nie miałoby to zbyt wiele sensu, więc skoncentrowano się na firmach w RFN.

  Tak się szczęśliwie złożyło, że ponoć firmy w RFN zebrały dobrowolnie prawie 5 miliardów, szantaż funkcjonował znakomicie, ale gdzie reszta ? Aby zaspokoić roszczenia przemysłu holokaustu postanowili zarządzający Niemcami, wówczas pod hersztem Schroederem, zabrać brakujące miliardy Niemcom, tzn. Niemcy musieli zapłacić za zyski wyciśnięte z niewolniczej pracy przez właścicieli także zagranicznych.

  Na marginesie można dodać, że właściciele licznych przedsiębiorstw w RFN m.in. BMW, rodzina Quandt, sprzeciwiła się szantażowi przemysłu holokaustu i nie zapłaciła ani grosza. Rodzina Quandt, to ta, której założyciel był pierwszym mężem pani Goebbels, i który dzięki temu mógł znakomicie rozbudować kapitałowy stan posiadania dzięki eksploatacji niewolników III Rzeszy.


  *) W roku 1930 założyli światowi specjaliści od finansów (patrz MWF) tzw. bank centralny banków centralnych BIS w Bazylei, który umożliwiał transfer zysków zagranicznych przedsiębiorstw za granicę także w czasie, kiedy kraje objęte były wzajemną wojną. To m.in. gwarantowało nietykalność Szwajcarii w czasie II Wojny. III Rzesza respektowała obowiązek wypłaty zysków za pośrednictwem BIS do samego końca wojny, nigdy nie naruszyła tego najświętszego obowiązku.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

ULUBIENI AUTORZY