Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
471 postów 367 komentarzy

Superklaster

Romuald Kałwa - Polak

Ambasador Mosbacher myli sztukę dyplomacji

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

... z sypialnią swoich byłych kochanków.

 Domena publiczna

Portal Newsweek, należący do sławnego koncernu Ringier Axel Springier z radością donosi, że ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher miesza się do polskiej polityki:

 

 „USA nie będą tolerować ataków na TVN. Ostry list ambasador USA do polskiego premiera”

 

TVN w sprawie urodzin Hitlera został przyłapany na kłamstwie, więc wielu możnych tego świata dostaje szału. Newsweek przypomina:

Sprawa zaczyna się na początku roku, gdy „Superwizjer TVN” emituje reportaż o polskich neonazistach pokazujący obchody urodzin Adolfa Hitlera zorganizowane w lesie pod Wodzisławiem Śląskim. Materiał wywołuje skandal na całym świecie, a w Sejmie PiS musi tłumaczyć się z faktu pobłażliwości dla skrajnie prawicowych ugrupowań. 

Już wówczas zaczynają się ataki na TVN. Władze zarzucają dziennikarzom, że z publikacją materiału zwlekali przez kilka miesięcy, a wiedząc o popełnieniu przestępstwa, jakim jest propagowanie symboliki nazistowskiej, nie zawiadomili prokuratury.

„Atak na stację nasila się jesienią, gdy prawicowy magazyn „W Sieci” sugeruje, że materiał TVN był prowokacją opłaconą przez stację. Dowodem mają być zdjęcia operatora stacji TVN rzekomo wykonującego nazistowski salut (nikt nie zdaje sobie trudu sprawdzenia, czy nie było to działanie w celu uwiarygodnienia się w infiltrowanym środowisku) oraz zeznania podejrzanego w tej sprawie neonazisty o tym, że ktoś wręczył mu pieniądze na organizację leśnej uroczystości (nikt nie weryfikuje ich prawdziwości) – czytamy w Newsweeku.

 

 – Skomplikowana sprawa. Pani ambasador poczyna sobie, jakby była nie w Polsce, ale Bantustanie. I to nie jest kwestia tego, że ostatnie trzy lata amerykańskich dyplomatów nauczyły, że mogą sobie pozwolić na takie zachowanie, ale że po prostu są od lat przyzwyczajeni, że ulegamy ich naciskom – mówi nam inny z rozmówców, człowiek związany z gabinetem Morawieckiego – pisze Wojciech Wybranowski w "Do Rzeczy".

 

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński na swoim Twitterze napisał:

Kiedy w polskim Sejmie mówiłem o ludziach którzy pod zdjęciem Hitlera i swastyką hajlują to byłem przekonany, że to garstka idiotów i imbecyli. Byłem naiwny. Wygląda na to, że była to ohydna, odrażająca i dewastującą wizerunek Polski w świecie prowokacja. Co na to właściciele TVN?  

 

Karol Gac, portal Do Rzeczy:

To jednak ciekawy paradoks, że propolski prezydent USA wysyła do tak proamerykańskiego kraju ambasador, która pisze później taki list. Ciekawe, czy G. Mosbacher zmieniłaby zdanie, gdyby zobaczyła wcześniejsze materiały TVN-u (zwłaszcza wieczór wyborczy) o D. Trumpie? :) 


image

 

image

Na zdjęciu:  Georgette Mosbacher i Harvey Weinstein - producent filmowy z Hollywood oskarzan o gwałty i molestowanie na masową skalę, mi.n przez Angelinę Joli.

KOMENTARZE

 • Czy proamerykański kraj wreszcie się obudzi?
  Grunt to mieć solidnego sojusznika.
  Ciekawe czy nasze imbecyle coś z tego zrozumieją.
 • Tu nikt nic nie pomylił.
  Tak właśnie USA traktuje Polskę, jak własny folwark. Nic jednak dziwnego jeżeli rząd pozwala na takie ekscesy. To są owoce braku reakcji na plucie izraelskiej ambasadorki prosto w gębę prezydentowi Polski a oni mówią że deszcz pada. Bardzo fajnie i szczerze wspólne relacje ukazywał odcinek serialu "Madam Secretary" w którym to poruszony był wątek polski czyli
  pan i poddany. Ja wiem, to fabuła ale nie odbiegającą od rzeczywistości.
  Z drugiej strony dziwie się tym którzy się dziwią. Tak właśnie kończy się włażenie w amerykańską dupę bez opamiętania.
 • Pani ambasador niczego nie myli,
  ale właśnie wywiązuje się ze swojego zadania.

  W czerwcu na posiedzeniu komitetu senackiego do spraw zagranicznych deklarowała, że dokona wszelkich starań, by w projektach nowych ustaw w Polsce nie zagościł fanatyzm i że w Polsce szerzy się antysemityzm spowodowany ustawą o Holokauście, na co zareagował negatywnie przebywający wtedy z wizytą w USA Bartosz Cichocki.
  https://www.algemeiner.com/2018/06/07/trumps-nominee-for-ambassador-to-warsaw-under-fire-for-highlighting-polish-antisemitism-during-senate-hearing/

  Została więc świetnie poinstruowana o swojej misji, a także polski rząd doskonale zdaje sobie sprawę z tego, po co ją do Polski przysłano. To jest kolejna osoba, tym razem z USA, nie z Izraela, pod której dyktando mają być pisane polskie ustawy.
 • Jedno proste pytanie.
  Kaczor, teraz widzisz jak się traktuje sprzedajne polityczne q..y, dotarło w końcu ?
  No i drugie proste pytanie, czyje interesy reprezentuje pisowski rząd, mający służyć Polakom, no czyje ?
 • @Lotna 15:37:10
  Mają być??? Przecież one są pisane od dawna
 • @Stara Baba 15:29:13
  Ten PISowski rząd sam się zagonił w pułapkę bez wyjścia.

  Mądry kret albo królik prowadzą strategię wielu wyjść awaryjnych...
  Głupie krety czy króliki nie przeżywają dlatego nie ma głupich kretów czy królików.

  By przeżyć trzeba mieć wielu przyjaciół i jak najmniej wrogów najlepiej wcale... na tym polega asertywna zrównoważona rozwojowa polityka
  Taką politykę prowadzi Rosja .. rozmawia ze wszystkimi i nikogo nie przekreśla ale jednocześnie realizuje SWÓJ program który szkodzi jedynie globalnym SZKODNIKOM.

  PIS postępuje dokładnie odwrotnie ...PIS tworzy dookoła samych wrogów...nawet wśród własnego elektoratu.
  PIS na kolanach zabiega o względy USA głośno pokazowo szkodząc tym których USA nie lubią..)...to błagania o przyjęcie jako wasala obniża rangę wasala... i wasal dostaje to na co zasługuje ..pogardę, lekceważenia, najniższy możliwy poziom relacji...bo kto radzi się ostatniej ciury gdzieś z europejskiej dziury...

  Mądre krety czy inne króliki zawsze budują sobie wiele wyjść awaryjnych.

  Szkoda że Polską nie rządzą króliki... a rządzą niestety solidaruchy...
 • @Oscar 16:50:36
  Solidaruchach, KK i JP2!!!
  Polityka bez alternatywa- to są konsekwencje stania na cudzych nogach
 • @Oscar 16:50:36
  // a rządzą niestety solidaruchy...//

  przykre to i haniebne
 • z neta
  Pani Mosbacher zostala wprowadzona w blad.
  Polska to nie Meksyk, ona to nie JFK, a TVN to nie wolne media.
  Na miejscu MSZ wezwalbym Mosbacher na dywanik.
  Puder sie odkurzy.
 • @Oscar 16:50:36
  Nie posądzał bym PiS o celowe działania na szkodę państwa. To są po prostu polityczne, krótkowzroczne głąby które klepanie po plecach przyjmują jako znak przyjaźni. Dzięki nim USA (odrębnie i bez tzw. zachodu) zrealizowali plan "dobrowolnego" podporządkowania sobie Polski, newralgicznego punktu świata, do celów polityki USA. Sposób był dziecinnie prosty. Skłócić nas z Rosją, skłócić z Niemcami, rozbroić a Polacy sami poproszą o "łaskę". Teraz PiS stoi podłóg Polski w punkcie bez wyjścia gdyż zagrożenie naprawdę istnieje ale to przez ich debilną politykę. Jeżeli skłóci się z USA i Izraelem to Polska zostanie sama na łasce Rosji i Niemiec. Tak więc dalej włazi w dupę obcym interesom USA wystawiając kraj na jeszcze gorsze niebezpieczeństwo ze spaleniem lub utratą niepodległości włącznie. To są głąby a nie zdrajcy lub szpiedzy.
  Co jest dla Polski gorsze jeżeli chodzi o ocenę PiS u to naprawdę nie wiem.
 • @
  Mariusz Walter ps "Mewa" - zarejestrowany jako tajny współpracownik SB w 1983r.
  Jan Wejchert ps "Konarski" - tajny współpracownik SB, pozyskany na zasadzie dobrowolności 15 marca 1976 roku.
  Założyciele TVN


  https://pbs.twimg.com/media/DtAFIA1W0AAki6D.jpg
 • @Lotna 15:37:10
  Byc moze p.ambasador nie wie, jak to stacja TVN jezdzila ostro po osobie obecnego prezydenta USA w czasie wyboröw. Stawiano, oczywiscie, na wygrana p.Clinton no i byla jazda jak po lysej kobyle w nadziei, ze kandydat przepadnie. Jest zdumiewajace, ze ta dama staje w obronie stacji, ktöra otwarcie wyrazala pogarde dla /wöwczas kandydata/obecnego jej szefa.
  Ciekawe, czy prezydent D.Tramp zdaje sobie sprawe z faktu, ze do Polski wyslal osobe, ktöra tupetem nadrabia brak wiedzy o hipokryzji dziennikarzy TVN.
  Nie wröze p.ambasador kariery politycznej. Nadgorliwosc czesto prowadzi do osmieszenia.
 • @Oscar 16:50:36
  I żeby było jasne
  8-)))))

  https://pbs.twimg.com/media/DtCYbrTX4AEzFHe.jpg
 • @Husky 21:54:54
  http://i66.tinypic.com/t6w713.jpg
 • @morgan 20:21:00
  Obecny właściciel TVN niejaki Zaslaw ma tę same korzenie co Żorżeta. Więc....
 • @
  Jak na 71 letnią babcię, nieźle wygląda. Oczy niebieskie, włosy blond.
  Wstawiona do uprawiania polityki przez tow. Obamę. Wiedział, że jest "przygotowana".
  Rząd polski uznał ją i nominację zaakceptował bez głosu sprzeciwu.
  (Czy ktoś z NEon'u protestował ??)
  A więc … Teraz za późno krzyczeć.
 • @Zdzich 04:09:35
  Ty z osła spadłeś i mówisz tak na serio?
  Były głosy sprzeciwu.
  Uważasz, że zdradziecki rząd przejmuje się takimi głosami?
 • @Robik 07:47:13
  Nie pisz głupot o „zdradzieckim rządzie” oraz z czego ja spadłem, tylko podaj przykłady kto i jak protestował.
 • @Zdzich 09:35:30
  Po pierwsze i najważniejsze: czy uważasz że "rząd" takimi protestami się przejmuje?
 • @Lotna 15:37:10
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19iMGMzYi9wLzIwMTgvMTEvMjcvODI1LzQ4MC85ZDI2MjkyN2NiNjI0NzM4OWVmZGFjMGMyYmRiNmEzNi5qcGVn.jpeg

  List do premiera to nie wszystko?! Ambasador Mosbacher miała naciskać na członków rządu, by uprzywilejować amerykańskie firmy. List do premiera Morawieckiego to nie wszystko?! Amerykańska ambasador miała naciskać na ministrów i urzędników rządu, aby wprowadzić takie zmiany przepisów, które stawiałyby amerykańskie firmy działające w Polsce w uprzywilejowanej pozycji twierdzą dziennikarze „Do Rzeczy”. Wygląda jednak na to, że to nie ostanie doniesienia ws. Mosbacher, które mogą wywołać burzę. Dziennikarze „Do Rzeczy” piszą bowiem powołując się na źródło w rządzie PiS – że amerykańska ambasador jesienią tego roku wzywała do siebie „na rozmowy” osoby związane z polskim rządem, które zaangażowane były w pracę nad nowelizacją ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i prawnych. Pani ambasador zapraszała na spotkanie w sposób, który sprawiał wrażenie, że to bardziej polecenie służbowe. Żywo interesowała się jak przebiegają prace nad zmianami w przepisach. Dociekała. A potem padło bardzo zaskakujące żądanie. (…) Ambasador oczekiwała, że nowe przepisy w efekcie postawią amerykańskie podmioty w uprzywilejowanej pozycji wobec polskich firm czytamy. Zdaniem źródła tygodnika, roszczenia ambasador Mosbacher wywołały konsternację ludzi premiera Mateusza Morawieckiego.


  Ps... Pokazuje, gdzie jest miejsce władz bantustanu, co tacy zdziwieni jesteście. Po żydówce z Izraela przyszła żydówka z USA. Trump mówił, że kocha Polskę. A kogo nam przysłał? Ośmieszył Polskę w oczach całego świata. Odwołałbym ją za sam wygląd. Sam fakt, że Amerykanie przysłali osobę tego pokroju, świadczy o tym, jak nas naprawdę traktują. A my, łasi na pochlebstwa, naiwnie myślimy, że ważny z nas sojusznik. Ta ignorantka albo kompletnie zwariowała albo została "pouczona" jak ma się zachowywać w Polsce. Panie prezydencie Trump: Kogo nam pan tu przysłał? Jesteśmy jej niedyplomatycznym postępowaniem zniesmaczeni do tego stopnia, że nawet gdyby "OWA" została odwołana natychmiast to niesmak pozostanie na b.długo.Głupia tylko z pozoru: swoją ideą dania priorytetu firmom USA przed RP chce zyskać sympatię amerykańskich kongresmenów. Nie sądzę żeby to był pomysł (jw.) jej autorstwa. Ona na to jest zbyt prymitywna. Jedna Azari pojechała do Izraela to nam przysłali drugą. Pewnie bliskie znajome. Wywalić to straszydło niech Amerykanie zabiorą te analfabetkę z USA do Izraela!
 • @Husky 17:39:24
  Czego nie wolno ambasadorowi? „Mosbacher w porządnej akademii dyplomatycznej raczej nie uzyskałaby dyplomu”
  Czasy się zmieniają, ale dyplomacją rządzą od wieków wciąż te same zasady. Są wśród nich m.in. takt, elegancja, powściągliwość, dyskrecja. Jeżeli ktoś nie potrafi im sprostać, to lepiej, aby nie garnął się do takiej formy służby swojemu krajowi. Zawodowy dyplomata doskonale wie, co, kiedy i komu można napisać w oficjalnej nocie, co powiedzieć podczas oficjalnej rozmowy, czym podzielić się w kuluarach, a co subtelnie przemilczeć lub skwitować wymownym gestem, delikatnym uśmiechem, ledwo widocznym skrzywieniem ust, ironicznym spojrzeniem, leciutkim wzruszeniem ramion. Nie wiem, czy i jakie przeszkolenie zaliczyła przed wyjazdem na placówkę do Warszawy nowa ambasador Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej Georgette Mosbacher, ale w porządnej akademii dyplomatycznej raczej nie uzyskałaby dyplomu. Nawet uwzględniając jej wrodzony temperament i biznesową przeszłość trzeba z ubolewaniem i zażenowaniem potraktować sposób, w jaki uznała za stosowne wyrazić swoje opinie na temat polityki prowadzonej przez polskie władze wobec mediów. Mówienie wprost i tzw. walenie prawdy prosto z mostu nie przystoi dyplomacie, chyba że rozmawia z kimś dobrze sobie znajomym w cztery oczy będąc pewnym, że żaden szczegół z tej wymiany zdań nigdy nie zostanie upubliczniony (czy jest to jednak dzisiaj możliwe?). Buta, arogancja, obcesowość, jawnie okazywane poczucie wyższości, lekceważenie przedstawicieli władz kraju, w którym jest się akredytowanym - taki zestaw cech powinien dyskwalifikować każdego kandydata na ambasadora, nawet jeżeli jest on od wielu lat zaprzyjaźniony z głową swojego państwa. autor: Jerzy Bukowski
 • @Husky 17:39:24
  Żorżeta - imię i wygląd weteranki warszawskiego Pigalaka. Jak mawiał nasz kochany Marszałek Józef, jej kury szczać prowadzać a nie politykę uprawiać.
 • @Lotna 15:37:10
  Ta pani ambasador wygląda trochę jak jakaś postać z kreskówki albo to jest mężczyzna zrobiony na kobietę, coś ala Begowski/Grodzka. Jedyna odpowiedź, na jaką zasługuje ta kobieta, pozbawiona nie tylko gustu i rozumu, ale również podstawowej wiedzy historycznej i dyplomatycznej, to PERSONA NON GRATA..Kiedyś dyplomata/ambasador musiał znać język kraju, zwyczaje i jego historię do którego był oddelegowany. Taki ambasador carski Repnin dobrze znał. Teraz z braku laku czyli kształcenia dyplomatów mamy to co mamy, czyli morza azorskie-Petru, Czaputowicz ten ostatni to ponoć profesor?, san eskobary Waszczykowski, etc....
 • @kula Lis 67 10:48:27
  Teraz w dyplomacji zachodniej panują inne zasady. Im głupszy , tym lepszy. Może chodzi tu casus Rocha Kowalskiego z "Potopu". Głupi nie da się przekabacić, A może zidiocenie osiągnęło taki poziom, że nie mają lepszych. Mosbacher to przecież nie wyjątek. Długo można wyliczać: Psaki, Haley, Juncker, Schultz, itd, itp.
 • Do @Oscar 16:50:36
  @Oscar ! dokładną diagnozę polityki żydo-syjonistycznego PISu postawiłeś !!!

  Słowianie CODZIENNIE w szmatławej żydo-syjonistycznej TVP słyszymy o Dywersyfikacji gazu ! ale o Dywersyfikacji polityki burzliwa CISZA !

  Mała dygresja do polityki PISu ! jak już Husky zaczyna mieć wątpliwości do polityki PIS ! to naprawdę PIS ma sie czego obawiać !


  Ireneusz Tadeusz SŁOWIANIN LACH.
 • Odpowiedź Premiera na list Pani Ambasador.
  Niecenzuralne zwroty zaczernione

  .https://pbs.twimg.com/media/DtFd91mXQAE76r0.jpg
 • @Jabo 11:32:20
  [A może zidiocenie osiągnęło taki poziom, że nie mają lepszych. ] o to to właśnie, na 100% poziom dzisiejszej nauki się kłania oczywiście dla pospólstwa.
 • @Husky 21:54:54
  Ale Gomułka walczył o zachodnią granicę i tu miałby moje poparcie.
  Obecna polityka zagraniczna... A to mamy politykę zagraniczną? Dlaczego prawie cała nasza klasa polityczna popiera Amerykanów? Bo muszą służyć albo ruskim, albo szwabom, albo beznapletkowcom, albo pedałom z Brukseli...
 • @zbig71 02:34:28
  to był dziwką? ;)
 • @Zdzich 04:09:35
  "Jak na 71 letnią babcię, nieźle wygląda".

  Ponaciągana. Mając taką kasę, to i z szympansicy można zrobić ambasadoressę :)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej