Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
539 postów 480 komentarzy

Superklaster

Romuald Kałwa - Polak

Jak Ukraińcom się tu nie podoba, to niech wracają do siebie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

O upadającej "banderowinie" i antypolskim szmatławcu słów kilka: Wirtualna Polska coraz bardziej antypolska

Portal Wirtualna Polska używa określenia „polscy panowie”. To chyba łajdactwo, by w Polsce używać określenia z jakim banderowcy – Ukraińcy – mordowali Polaków na Kresach wschodnich, prawda? I robić to, w dzień wigilii Bożego Narodzenia...
Nie od dziś wiadomo, że ten portal uprawia „chłamiarstwo”. Nie ma to nic wspólnego z tzw. obiektywnym, poważnym dziennikarstwem. Ale na uprawianie antypolskiej polityki, odwołującej się do ludobójczych określeń, nie można się zgodzić:
„Tak wygląda walka o lodówki w polskich obozach pracy. Oto 30 złotych za dzień ciężkiej pracy "u pana Poliaka". Żywimy się w sklepach Biedronka, a czasem pieczemy chleb na ognisku - opowieści "z życia Kowala" pokazujące Polskę z perspektywy ukraińskiego emigranta, podbijają internet” - (pisownia oryginalna, przyp. R. K.).
Określenie polskie obozy pracy jest bez cudzysłowu. Film z listopada 2016 roku ma niecałe 334 tysiące odsłon, wiec jak dwa lata funkcjonowania, nie jest jakimś specjalnym hitem. Umieszczony w takim kontekście i odautorskim komentarzem ma charakter zwykłego podburzania Ukraińców przeciwko Polakom:
„Cykl "z życia Kowala" dokumentuje kulisy pracy w Polsce. Firmy wzbudzają wielkie emocje u ukraińskich odbiorców. Pokazują, że mityczna Polska, w której emigranci szukają szczęścia i pieniędzy, to zazwyczaj siedlisko oszustów i wyzyskiwaczy”.
Po pierwsze nie „firmy”, tylko filmy”. Kto pracuje w tym portalu, że powtarzając artykuł z sierpnia tego roku, ponownie zamieszcza się go jest z tak podstawowymi błędami?
                               Od Ukrainy wszyscy się odwracają
„Ukraina na szczeblu państwowym upamiętni przypadającą w nadchodzącym roku 110. rocznicę urodzin przywódcy ukraińskich nacjonalistów Stepana Bandery - postanowiła Rada Najwyższa (parlament) w Kijowie” – donoszą z przestrachem proukraińskie dotąd media w Polsce na świecie. Nic nie dzieje się bez przyczyny, a „polskie” media, jak i proukraiński rząd PiS, zachowuje się, jakby ktoś im tę ukochaną Ukrainę pozwolił wreszcie krytykować. Nie, to nie złośliwość z mojej strony, ale obraz sytuacji.
Nawet Izraelczycy się odwracają. Zresztą, czy ambasador Jan Piekło nie został odwołany tylko dlatego, że w końcu obudził się Izrael? Szkoda, że ambasador Izraela widzi tylko mordowanie Żydów przez banderowców, bo pamiętam, że przede wszystkim mordowano tam Polaków, ale również Czechów oraz tych przyzwoitych Ukraińców, którzy nie zgadzali się na zbrodnie. No cóż, dobre i to.
Od 2014 do 2017 r. Unia Europejska udzieliła Ukrainie 12 mld euro, de facto, bezzwrotnej pożyczki. W tym czasie Polska udzieliła Ukrainie 1 mld euro pożyczki. O wielu pieniądzach pewnie nie wiemy. Gdyby udzieliła to w złotówkach, miało by to przynajmniej jakąś korzyść dla polskiej gospodarki, bo środki te w jakiś sposób by wróciły i spowodowałyby ekspansję polskiej waluty na Wschodzie.
Zresztą, czy pieniądze te przekazano, aby banderowcy wciąż mogli utrzymywać swoje bankrutujące państwo? Może chodzi o to, by Ukraina całkiem upadła, wyludniła się, a kilka państw podzieliło się jej terytorium, ale ja nikomu nie życzę źle. Szkoda, że Ukraina nie jest cywilizowanym i normalnym państwem.
Ukraińcy, pracujący przeważnie w zagranicznych firmach, nie wywożą złotówek tylko dolary oraz euro, powodują tym samym deficyt w bilansie walutowym. Naprawdę w bardzo małym stopniu przyczyniają się do wzrostu polskiej gospodarki. W dodatku nie ma czegoś takiego jak presja płacowa – dlatego też w Polsce płace nie rosną tak jak powinny, a Polacy wciąż zarabiają mało i emigrują.
30 listopada ogłoszono, że Unia Europejska przekazała Ukrainie 500 mln euro. Chyba po to, żeby ta zdychająca hiena, jeszcze trochę pożyła, pogryzła ruskiego niedźwiedzia i kogo tylko się jeszcze da. Te pieniądze powinny zostać cofnięte. A tak swoją drogą, jeśli się nie opamięta, to ta szczekająca i upadająca „banderowina” niedługo ogłosi bankructwo. Nikomu nie będzie zależało na tym upadłym, czczącym bandytów, morderców i ludobójców państwie.
Antypolskie polskojęzyczne media upadną również. I nikt za nimi nie będzie płakał. Poniżej link do całego „artykułu” Wirtualnej Polski: https://wiadomosci.wp.pl/ukrainski-youtuber-odkryl-zyle-zlota-pokazuje-jak-sie-pracuje-u-polskich-panow-6289256061503617a
image

KOMENTARZE

 • Ukraina – Jezus był Ukraińcem !!!!!!!!
  https://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2018/12/aas.gif
  a Ukraińcy wymyślili koło i stworzyli pierwszą cywilizację.

  https://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2018/12/asty.jpg


  Według teorii prezentowanej przez ukraińskiego pisarza, działacza społecznego i polityka, Rotysława Nowożeńca, Jezus był pradawnym Ukraińcem – jak większość apostołów – a starożytni Ukraińcy stworzyli pierwszą cywilizację w regionie.

  W nagraniu opublikowanym w sieci Rotysław Nowożeniec, pisarz i działacz społeczny, dzieli się teorią według której to pra-Ukraińcy stworzyli pierwszą cywilizację w tej części świata, wynaleźli koło, a sam Jezus i większość apostołów – to pradawni Ukraińcy. Swój wywód zaczyna od stwierdzenia, że wiele słów z Palestyny i Izraela ma praukraińskie pochodzenie.

  – Jest taka teoria, że różne słowa z Palestyny, Izraela, nazwy miejscowości, mają praukraińskie pochodzenie – mówi wiceszef Ukraińskiej Partii Republikańskiej. Podaje przy tym konkretne przykłady:

  – Nazaret pochodzi od słowa „nadzorować” (ukr. nazerat), to osiedle na górze, z którego można nadzorować morze. Jerozolima (ukr. Jerusalym) ma w podstawie, w rdzeniu słowo Rus, Ruś. Galilea (ukr. Halileja), Galilejczyk (ukr. Halylyjanyn), Galia (Halia), Galicja (Halicja), Hałyczyna, to osadniczy z plemienia Gallów (Hallów), którzy zasiedlali starożytną Ukrainę.

  Nowożeniec podkreśla, że w „okresie trypolskim” [wiązany z archeologiczną kulturą trypolską, ok. 4200-2750 p.Ch.], „gdy pierwsze cywilizacje pojawiły się na terytorium Ukrainy”, to pradawni Ukraińcy „nieśli w świat wyższy poziom rozwoju”.Twierdzi np., że to oni wymyślili koło, uprawę ziemi, w tym tzw. trójpolówkę.– Nawet nazwa miasta Trypolis w Libii pochodzi od trójpolówki. Ukraińcy dali światu pierwszą cywilizację – twierdzi Nowożeniec. Następnie „tłumaczy”, że Jezus Chrystus oraz większość apostołów (Galilejczyków), byli Ukraińcami:

  – Jezus Chrystus jest Galilejczykiem (Halylyjanem), pradawnym Ukraińcem. Wszyscy apostołowie, z wyjątkiem Judy, byli Halylyjanami, pradawnymi Ukraińcami, tylko Juda był Judejczykiem.

  ZOBACZ TAKŻE: Brat byłego prezydenta Ukrainy: starożytni greccy filozofowie mówili po ukraińsku [+VIDEO]

  Rotysław Nowożeniec obecnie jest wiceszef Ukraińskiej Partii Republikańskiej, ale wcześniej był m.in. deputowanym obwodu lwowskiego, wybranym z list Bloku Julii Tymoszenko. Kierowana przez niego fundacja „Ukraina-Ruś” wydała kilka lat temu przewodnik turystyczny, w formie mapy, pt. „Ukraińskie miejsca w Polsce” Można było się z niego dowiedzieć, że Kraków to staroukraińskie miasto, a nazwa „Polska” pochodzi od ukraińskiego plemienia Polan. Publikacja ta była prezentowana w siedzibie Lwowskiej Rady Obwodowej. Według założenia, miała przyczynić się do lepszego poznania i popularyzacji historii ziem ukraińskich.


  https://www.facebook.com/eduard.dolinsky/videos/1663970430301685/

  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/ukraina-jezus-byl-ukraincem-2018-12
 • Autorze
  Od Redakcji W-P – Szanowne czytelniczki i czytelnicy ! Są to doniesienia na tyle zabawne co i tragikomiczne. Nie ma się co dziwić wiadomościom, że Syn Boży w wydaniu „żydobanderowskiego chrześcijaństwa” był Ukraińcem ponieważ WSCHÓD pozostanie zawsze WSCHODEM. Także inne wiadomości nadchodzące ze Wschodu mają podobny charakter świadczący o ciężkiej, stepowej chorobie umysłowej starożytnego plemienia Ukrów co powinno skłonić nas, Polaków, do szczególnej ostrożności i trzeźwości w oglądzie żydobanderowskiego Wschodu !

  https://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2018/12/ukraina.jpg

  Za: https://kresy.pl/wydarzenia/jezus-byl-ukraincem-a-ukraincy-wymyslili-kolo-stworzyli-pierwsza-cywilizacje-video/
 • Na Ukrainie nie wszystko tak wygląda jak wygląda.
  Banderowcy to pożyteczni idioci (jak solidaruchy) eksploatowanie przez obie strony konfliktu.
  Z jednej strony globalna mafią żydowska wykorzystuje ich jako fundament odrębnej anty rosyjskiej państwowości... i to zadanie wspomagają solidaruchy zdrady narodowej (bo ludzi polityki i dziennikarzy już pożytecznymi idiotami nazwać nie można)..

  z drugiej strony służby Rosji pewnie wykorzystują banderowców do skłócania obozu globalnej mafii żydowskie z Polskimi sługusami.

  Ukraińcy w Polsce to głównie uciekinierzy z ukraińskiej armii którzy nie chcą być mięsem armatnim dla globalnej mafii żydowskiej.
  Jak tylko na Ukrainie wybuchnie oczekiwana rewolucja anty banderowska
  to skład Ukraińców zmieni się znacząco na niekorzyść.

  Wielu Ukraińców wróci na Ukrainę po upadku Banderlandu ale w ich miejsce uciekną z Ukrainy banderowscy zbrodniarze...ci już nie zechcą pracować oni będą chcieli aby ich utrzymywać za zasługi dla globalnych bandytów (zbrodnie na Ukraińcach prorosyjskich).
  Banderowcy jednak pojadą do Niemiec lub dalej do "macierzystej" Kanady i tam będą aspirować o socjal. (powtórka z II wojny światowej)

  Nawiasem mówiąc powiedz jest takie powiedzenie "pokaż" mi swoich przyjaciół a powiem ci kom jesteś.

  No to jakich przyjaciół mają solidaruchy (te rządzące z PIS i PO nie pożyteczni idioci)?
  - globalna mafia żydowska
  - banderowcy zbrodniarze
  - czeczeńscy terroryści
  - gruzińscy zbrodniarze (Saakaszwili)
  - ISIS jako agentura Izraela
  - islamiści z Bośni oraz Kosowa
  - potomkowie Chorwackich zbrodniarzy katolickich (Katolickie eldorado)

  Oto całe solidaruchy...
 • @Oscar 17:20:45
  Z ta Kanada zgadza sie.Stad jechali wytresowani w prowincji Saskatchewan emisariusze (mercenaries) by podburzac ludnosc tzw.Ukrainy.
  Mnie 37 lat temu tu w kanadzie Ukrop obiecywal,ze jeszcze bedziemy calowac ich buty.
 • @Oscar 17:20:45
  Po pierwsze nigdy nie było i nie ma i nigdy nie będzie żadnej Ukrainy. To są tereny Rusi Czerwonej, Kijowskiej od wieków należące do Polski (wystarczy sprawdzić jakie nazwy noszą uczelnie np we Lwowie i dla jakiego kraju biło serce Lwowa Semper Fidelis). Twór zwany współcześnie Ukrainą powstał około 100 lat temu z austriacko-niemieckiej inspiracji. Składa się z ziem należących do Polski, Rumunii, Królestwa Węgier (ach te sentymenty kiedy to graniczyliśmy, że sobą…) oraz Tatarów krymskich ewentualnie Rosji. A pochodzenie tzw Ukraińców…poczytajcie…kto i dlaczego uciekał na Dzikie Pola leżące wtedy pomiędzy Polską a Turcją.. Jedyne do czego ten tzw "naród" jest zdolny to organizowanie co jakiś czas rzezi vide Rzeź Humania. Przydałby się znowu współczesny książę Jarema Wiśniowiecki..Rusini to byli Polacy, tak jak Polakami są Mazowszanie, Kaszubi, Ślązacy bo to był region w Polsce. Zaskoczę Cię ale 20 % Polaków to byli mieszkańcy nawet Odessy. W polskim Lwowie przed wojną około 80% stanowili Polacy. Czekam aż jeszcze napiszą, że Kamieniec Podolski to też upadlińcy zbudowali..A swoją drogą warto zobaczyć jak doprowadzają do ruiny ten stary polski zamek, burząc mury przy pomocy ciężkiego sprzętu. U tego prymitywnego, stepowego "narodu" to się nazywa "konserwacja zabytków". Jestem za zakazem wpuszczania Ukrów do naszej kochanej Ojczyzny, zakaz nadawania obywatelstwa, zakaz nabywania ziem i nieruchomości. Inaczej sami wyhodujemy żmiję na własnej piersi i będziemy mieć V kolumnę. Zastanówcie się, jak już zdobędą polskie obywatelstwo to na jaką partię będą głosować….?
 • @Herkules 04:26:55
  Skandal! OMZRiK i Stowarzyszenie Nigdy Więcej decydują, kto może dostać pozwolenie na broń. Policja wydaje pozwolenie na broń na podstawie opinii skrajnie lewicowych organizacji! Skandal! Mogę prosić Pana, Panie Ministrze Brudziński o komentarz? pyta na Twitterze Damian Kita, rzecznik Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, załączając skan dokumentu, z którego wynika, że Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych oraz Stowarzyszenie Nigdy Więcej są konsultantami w procedurze wydawania pozwolenia na broń.

  https://pbs.twimg.com/media/DvBDWpBXcAYKCWT.jpg


  OMZRiK i Stowarzyszenie Nigdy Więcej to organizacje zajmujące się polowaniem na „polskich faszystów” i „antysemitów”, czyli na Polaków, którzy nie podpisują się pod lewicowym bełkotem o zaletach multi-kulti i islamskiego „ubogacania” oraz sprzeciwiają się propagandzie przypisującej Polakom współsprawstwo w Holokauście. OMZRiK został założony przez Rafała Gawła skazanego nieprawomocnym wyrokiem na 4 lata więzienia za wyłudzenia. Stowarzyszenie Nigdy Więcej to organizacja, która w ramach „przeciwdziałania rasizmowi, ksenofobii i nietolerancji” próbowała zablokować rozbiórkę obelisku szkalującego żołnierzy Brygady Świętokrzyskiej NSZ. Na szczęście to im się nie udało, ale udało im się doprowadzić do wycofania z Allegro książki Jacka Międlara „Moja walka o prawdę”. Jak to możliwe, że takie organizacje decydują, kto w Polsce może dostać pozwolenie na broń? Nie trzeba być Einsteinem, żeby zrozumieć, jakie będą tego konsekwencje. Pod pozorem „przeciwdziałania rasizmowi, ksenofobii i nietolerancji” Polacy całkowicie utracą prawo do posiadania broni. Dlaczego „dobra zmiana” nic z tym nie robi? A może ta sytuacja nie przeszkadza Prawu i Sprawiedliwości? Może PiS uważa łowców „antysemitów” za właściwych ludzi na właściwym miejscu? Trudno uwierzyć, że minister Brudziński nie wie, iż podległa mu policja współpracuje z OMZRiK i Stowarzyszeniem Nigdy Więcej. Mamy nadzieję, że sprawa zostanie wyjaśniona na poziomie interpelacji poselskiej.

  Źródło informacji: twitter

  Ps...Ta lewacka banda ma wpływ na proces wydawania pozwolenia na broń w Polsce. PiS obudźcie się.. chyba, że wam to pasuje? Skandal! Miało się to skończyć, ale widocznie PiSowi jest na rękę. A swoją drogą należałoby sprawdzić jakimi bazami danych dysponują te stowarzyszenia i czy nie naruszają ustawy o ochronie danych osobowych. Może czas zająć się OMZRiK i szefem Rafałem Gawłem, który twierdzi, że jest niepoczytalny! Te organizacje nie powinny o niczym decydować tylko być zdelegalizowane. Na działalność tego typu organizacji nie powinno być zgody. To oczywiste, że o potencjale broni osobistej przez Polaków tak jak i o potencjale "polskiej armii" szczególnie o wojskach obrony terytorialnej będą decydowali zarządcy prowincji Polin. Jeśli policja ma takich doradców to ja się pytam ile pozwoleń na broń zostało wydanych dla Ukraińców i innych imigrantów przebywających w Polsce? Wiem, że np. w Szwecji opłaca się imigrantom lekcje strzelania. Czy Polska też już szkoli imigrantów w strzelaniu i udostępnia im broń? Już są organizowane kursy samoobrony dla pasożydów. Przyszły chazarski kaganat Europy Środkowo – Wschodniej musi już teraz zadbać o właściwą reglamentację dostępu do broni. Nieograniczony dostęp do broni będą mieli prawdziwi obywatele kaganatu a ograniczony ukraińska policja, która będzie trzymała za pysk niepokornych Lachów oraz Litwinów bo też nacjonaliści.
 • @Herkules 04:26:55
  Ukraińcy nie wpuścili transportu z darami dla Polaków we Lwowie. Bus wypakowany darami zebranymi w szkołach w Krzeszowicach (Małopolska) został zawrócony z ukraińskiej granicy. Prezenty miały być dostarczone ubogim Polakom mieszkającym we Lwowie i Samborze na Ukrainie. Wiozący dary mężczyzna jest zdumiony decyzją ukraińskich celników. – Byliśmy tam przed Wielkanocą tym samym busem i udało się przewieźć dary. W poprzednich latach także nie było z tym problemów – mówi. Wskazuje też, że celnicy potraktowali go bardzo nieuprzejmie i nie raczyli nawet poinformować, jakich formalności nie dopełnił. Według polskich celników, z którymi rozmawiał mężczyzna, jego przypadek nie jest odosobniony. Ukraińscy celnicy nie wpuścili też innych samochodów z darami dla Polaków na Ukrainie. Dary były przeznaczone zwłaszcza dla ubogich osób starszych mieszkającym we Lwowie i Samborze. Przygotujemy teraz dodatkowe dokumenty i jeszcze raz będziemy chcieli przekazać prezenty, czyli żywność i środki czystości mówi Łukasz Skalny, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Krzeszowicach. W Samborze dary miały trafić do polskich zakonnic, które rozdzielają je potrzebującym.

  Ps...Wiem jak się czujecie czytając coś podobnego tuż przed Świętami i po Świętach. Ale nic nie zostanie zapomniane, nic nie zostanie przebaczone, a kiedy Polską znów będą rządzić Polacy doczekamy się interesującej riposty na ten i inne policzki ze strony banderowskich świń. Czy rząd Morawieckiego posiada Ministerstwo Spraw Zagranicznych, czym zajmuje się nasza dyplomacja? – gdyby nie inicjatywa Polonii w USA to nawet pomnik katyński by nam zdemontowano. Czy Czaputowicza można traktować poważnie?! W mojej opinii to nie jest nieudolność lecz ZDRADA, WSTYD i HAŃBA!!!

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej