Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
417 postów 320 komentarzy

Superklaster

Romuald Kałwa - Polak

Polska z USA i Izraelem napadnie na Iran?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Mike Pompeo - sekretarz stanu USA - zwołuje konferencję w Polsce, ku zaskoczeniu samych Polaków - czy jest nadministrem polskiej obrony narodowej? Czy Polska musi być zawsze czyimś podnóżkiem?

Podczas gdy z Pawła Adamowicza robi się bohatera narodowego, ze wstydem milczy się o tym, że sekretarz stanu USA Mike Pompeo ogłosił, że za około miesiąc w Polsce odbędzie się międzynarodowa konferencja na temat zagrożenia światowego pokoju przez Iran. To kolejny krok „niebezpiecznej zabawy” największych sojuszników Polski: USA i Izraela.
Zaproszenia do 70 państw zostały już wysłane, tymczasem dziennik „Tehran Times” pisze:
Kamal Kharrazi, szef Iranskiej Strategicznej Rady ds. Stosunków Zagranicznych, powiedział we wtorek, że akcja Polski w organizacji amerykańskiej konferencji przeciwko Iranowi jest zniewagą dla tożsamości Europejczyków.
"Stany Zjednoczone ustalają polski interes narodowy, organizując program polityczny, a to działanie Polski jest obrazą dla tożsamości europejskiej i narodów europejskich", powiedział podczas spotkania z norweską delegacją akademicką.
Źródło: https://www.tehrantimes.com/news/431904/Poland-s-hosting-anti-Iran-conference-an-insult-to-Europe
Sposób podania wiadomości przez amerykańskich polityków robi wrażenie, jakby polscy politycy o amerykańskich planach nie wiedzieli. Amerykanie i Izrael po prostu sprawdzają, na ile sobie mogą pozwolić, a widać, że mogą na bardzo dużo. Czy to akurat w Polsce muszą szukać sojuszników do wojny z Iranem? Ze swojego punktu widzenia – tak. Leszy taki sojusznik niż żaden. Kimś przecież trzeba gębę wycierać...
Wojciech Szewko – wykładowca akademicki i ekspert Narodowego Centrum Studiów Strategicznych ds. Bliskiego Wschodu na Twitterze napisał, że Iran oficjalnie poinformował Polskę, że udzielanie gościny antyirańskiej konferencji jest aktem wrogim wobec Iranu, który może się „odwzajemnić” podobnymi działaniami. Polska w odpowiedzi tłumaczy, że konferencja nie jest antyirańska (czym zapewne wzbudza politowanie – przyp. R. K.).
3 dni temu media poinformowały, że Ministerstwo Kultury Iranu zawiesiło zaplanowany na koniec stycznia festiwal filmów polskich w Teheranie.
Polska potrzebna jest jako żyrant tej napaści. Przecież nienawiść całego świata za kolejną wojnę nie może skupić się tylko na Izraelu i USA. Sytuacja jest bardzo poważna, a my możemy spodziewać się wrogości i aktów terrorystycznych na swoim terytorium.
Jeśli Polska nie wycofa się z takich działań, zginie wielu Polaków – czy to w działaniach wojennych, czy autobusach, pociągach, imprezach i na ulicach. Czy potrzebne są nam sojusze, przez które Polska w związku z uczestniczeniem w antyirrańskich sankcjach, nie może kupować taniej irańskiej ropy?
Środowiska antywojenne ponad politycznymi podziałami powinny w tych dniach zorganizować demonstrację antywojenną, póki nie jest za późno. Jeszcze wszystko można naprawić. Z punktu widzenia politycznego demonstracja nic nie da, ale zwykli ludzie muszą dać sygnał światu – Polska nie chce tej wojny.
Przyszłość jest niepewna: w grudniu Turcja ogłosiła, że kupuje rosyjski system antyrakietowy S 400. Oznacza to, że Turcja przygotowuje się do działań wojennych z USA. USA ustami Donalda Trupa straszą Turcję sankcjami i katastrofą gospodarczą. Scenariusz rozwoju sytuacji jest taki, że po napadzie na Iran wybuchnie długotrwała wojna, do której po stronie Iranu może dołączyć Turcja, Rosja i Pakistan. Uwikłana w wojnę Polska, może stać się celem ataku Rosji, Ukrainy oraz Niemiec. Rosja zniszczy Polskę militarnie byśmy nie stanowili zagrożenia, tymczasem Niemcy i Ukraina, mogą odebrać część naszego terytorium. Czy chcemy katastrofy? Historia zawsze nas uczyła, że w trudnych chwilach zostawaliśmy sami.
Romuald Kałwa

superkalster@wp.pl 

KOMENTARZE

 • Ja to widzę inaczej.
  Stawianie na Polskę jako sojusznika USA i Izraela to dowód na upadek imperium globalnej mafii żydowskiej.

  Mafia dotychczas napadała na swoje ofiary (Jugosławia, Afganistan, Irak, Libia, Syria) cała sforą... czyli sforą NATO i innych zauszników choćby mikroskopijnych. Tak napad przy pomocy sfory miał "legitymizować" bandycką inicjatywę w istocie Izraela.

  Dzisiaj jak widać sfora się już wybitnie skurczyła.. już nikt nie chce uprawiać międzynarodowego bandytyzmu w interesie Izraela... zostały "wasalne wypierdki" z Europy wschodniej jak Polska, Rumunia, Litwa, Ukraina...bez żadnej wartości bojowej, ekonomicznej...
  no i chyba znikające imperium Brytyjskie.

  Globalna mafia żydowska ma coraz mniejszą sforę bandytów na posyłki.
 • @
  Chcę zwrócić uwagę na działania byłego MO Macierewicza, czyli stworzenie jednolitego dowództwa armii.
  Duda chciał dowództwa operacyjnego, a to umożliwiało tworzenie odrębnego dowództwa operacjami np. w Iraku (a domyślnie - Iranie).
  Koncepcja Dudy, mimo, że usunął Macierewicza, upadła.

  Zadaniem dla Polaków jest nagłaśniać sprawę, aby nie dopuścić do naszego udziału w jakiejkolwiek formie interwencji. A i USA i Izrael - nie mają żadnych sojuszników, którzy mogliby to zrobić/
  I tak trzymać.
 • Polacy nie pojadą już do Iranu. Państwo ajatollahów wstrzymało wydawanie wiz dla Polaków. W odwecie za konferencję
  https://nczas.com/2019/01/16/polacy-nie-pojada-juz-do-iranu-panstwo-ajatollahow-wstrzymalo-wydawanie-wiz-dla-polakow-w-odwecie-za-konferencje/

  To nie jest odwet za organizowanie konferencji ale za zwasalizowaną postawę wobec Izraela i USA. Zidiocenie w Polin postępuje od góry do dołu. Niedługo to nawet żyd się tym nie pożywi. Wystawili nas jak tarczę do strzelania dla Iranu i Chin. Iran to nadal piękny kraj a Szyici to nie to samo co Sunnickie bydło. Są nam życzliwi i nas podziwiają w przeciwieństwie do Anglosasów którzy nami gardzą i mają nas za nic.
 • @kula Lis 68 18:25:25
  Dokładnie tak. I okazują nam pogardę różnymi Żorżetami, ustawami 447, wizami itp.
 • @Oscar 17:49:13
  Upadający szczekaczy są pełni lęku, a więc są bardzo groźni, bo chcą wciągnąć innych w swoje szambo.

  Aczkolwiek ten bandytyzm jest ni tylko w interesie Izraela i rakiet, które trzeba zużywać, gdy kończy im się ważność.

  Nowy Rząd Światowy i zwykłe czynienie zła - ci ludzie to lubią. Są na bezpiecznej wyspie - Ameryce Północnej.
 • @kula Lis 68 18:25:25
  Wystawili nas jak tarczę do strzelania dla Iranu i Chin. Iran to nadal piękny kraj a Szyici to nie to samo co Sunnickie bydło. Są nam życzliwi i nas podziwiają w przeciwieństwie do Anglosasów którzy nami gardzą i mają nas za nic - DOKŁADNIE!
 • @zbig71 18:44:24
  A jak tylko będzie możliwość, to sprzedadzą nas Rosji, Niemcom, a nawet Upadlińcom.
 • @Romuald Kałwa 19:00:16
  I to bez mrugnięcia powieką. Zresztą to nie pierwszyzna dla nas. Żyją jeszcze ludzie, jacy taką sprzedaż doświadczyli na własnej skórze.
 • @Romuald Kałwa 18:57:41
  Nie ma już "bezpiecznych wysp". W razie draki USA przestaną istnieć w godzinę.
 • Mam nadzieję, że Irańczycy wiedzą o zdradzieckim żydorządzie w polin,
  Polacy są z nimi na zawsze wbrew ushraelowi !
  http://www.polsatsport.pl/wiadomosc/2017-10-03/ebadipour-belchatow-to-najlepsze-miasto/
  Milad, przekaż dumnemu Narodowi Irańskiemu, że 99,999 % Polaków kocha i popiera Iran w walce z satanistami !
  Ten promil, który nami teraz rządzi już niedługo pójdzie w niebyt, tak jak żydoski ogon machający Polakami i całym Światem !
  https://skra.pl/media/k2/items/cache/b290138258aa3e4273733de0c1186606_XL.jpg
 • do widzenia
  Środowiska antywojenne ponad politycznymi podziałami powinny w tych dniach zorganizować demonstrację antywojenną, póki nie jest za późno. Jeszcze wszystko można naprawić. Z punktu widzenia politycznego demonstracja nic nie da, ale zwykli ludzie muszą dać sygnał światu – Polska nie chce tej wojny.


  Z całym szacunkiem bo przynajmniej piszę Pan artykuly pouczające, ale da Pan sobie spokój i spojrzy na problem nieco inaczej.. Od drugiej strony.

  Nic się już nie da zrobić i na wszystko jest za pozno, co się tyczy Polski i polaków, ten naród jest zagłuszony i ogłupiony.

  Pisałem już i na Neonie i gdzie indziej, że to będzie skutek zadomowienia się CIA i wojska USA w Polsce. Szykuje się prowokacja i to było jasne.

  Uderzenie na Iran dla bardziej ogarnietych jest znane od 2000r wraz z doktryną neokonów PNAC i długofalowych celów polityki USA/GB.

  Nikt w skali masowej nie był przeciw a jesli był to co to dało by wojska USA nie wjezdzały do Polski, a teraz co, bez wplywu i demokracji na sytuacje w Kraju mają wyjsc i krzyczec albo pisać petycje że nie chcemy brac udzialy w ofensywie na Iran?? Co to za taktyka, taktyka swiń i osłów.

  Wystarczy spojrzec na administracje Trumpa, kto zajmuje kluczowe stanowiska w ministerstwach - półludzie od rotszylda i globalnej mafii. Obecna polityka i przemowienia Trumpa to Bush z 2001r w górę wiec jasne jest ze uderzą predzej czy pozniej w Iran.

  Pompeo to byly dyrektor CIA, a nie jakiś leszcz z polskiego kurnika, zadne wyjscie i protesty nie cofną tak potęznej decyzji , ktora tyczy się strategii uderzenia na Iran. Trzeba miec nierowno klepki ustawione w glowie.

  Polacy są bardzo zapracowani na chleb i wodę robią po 12 godzin non stop a w przerwie weekend chlają i się znieczulają to tyle w temacie zaangazowania Polski przez USA w konflikt.


  Nie pierwszy raz, 80 lat temu o Anglie teraz tez o Anglie ale o Waszyngton.


  Iran Iran Iran, a po cichu ministerstwo cyfryzacji wprowadza jako lider w europie w Polsce rewolucje cyfrową , ktora to jest prawdziwym tłem konfliktow i problemow na swiecie i cisza, a wrecz wszyscy sie cieszą ze Polska zablysnie w sieci.

  To jest potęzne zagrozenie dla niej i kto o Tym mowi ?? Warszawiacy może jej nie chcą ..
 • USA
  Stany Zjednoczone ustalają polski interes narodowy, organizując program polityczny, a to działanie Polski jest obrazą dla tożsamości europejskiej i narodów europejskich", powiedział podczas spotkania z norweską delegacją akademicką.


  Nie ma polski i polskosci, sa volksdojcze czyli zydosasi. Iran wie to doskonale, a skoro wie to czemu Sam nie pomógł Polsce bo nie ma siły rażenia takiej jak zachód i to samo tyczy się Polski. Sytuacja Iranu i Polski jest podobna, co ten nie zna historii i nie wie co z Polską zrobiły 2 wojny swiatowe?? Oni są przed a My juz po i to jako przegrani.  Przykladem najlepiej jest wyrzeczenie sie jezyka polskiego na rzecz OBCYCH a glwonie angielszczyzny. Jezeli Kraj bezmyslnie sam zaciera po sobie slady kulturowe i etniczne to przykro mi ale taki jest tego efekt.

  Wstapienie do NATO , bylo i jest konsekwencją zniszczenia tozsamosci europejskiej to skutek polityki od 1945 a glownie po 1989r w tzw. Polsce.  Gdyby Iran nie był zworką taką jak Polska to zwrot byłby następujący " Rozumiemy że Polska jest w impasie i trudno jest jej prowadzić niezalezna politykę, zmuszona do takiej postawy nie ma siły odmowic miejsca konferencji. Dla nas choc to niemily a nawet wrogi gest jestesmy ponad podzialami a tozsamosc europejska ktora wiąże Nas z tym narodem nie pozwala Nam na podział.

  Iran mowiać cos takiego co powiedział , bierze na siebie pelna odpowiedzialnosc za przyszle ataki terrorystyczne globalizatorów na terenie PL.
 • @CIApy 14:16:20
  nie podniecaj sie jakims pompejem bo to ze oglosil sobie jakas kuń ferencje nie oznacza absolutnie nic - jest calkiem prawdopodobne ze do zadnej kuń ferencji nie dojdzie a nawet jezli dojdzie to jej znaczenie zostanie zmarginalizowane - w zasadzie juz jest...a dalej...wystarczy ze chory psychicznie prezydent wprowadzi w usa stan wyjatkowy...rusza sie czarnuchy i bedziemy mieli wojne domowa

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej