Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
539 postów 480 komentarzy

Superklaster

Romuald Kałwa - Polak

Mojżesz był zbrodniarzem wojennym. Dzisiaj Iran jutro Polska

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ta historia choć straszna, wydarzyła się naprawdę i jest opisana w Biblii. Miłośnicy Jezusa (jak ja) i Nowego Testamentu będą zszokowani. Chrześcijaństwo właściwie niewiele wspólnego z Judaizmem.

Wielu ma do mnie pretensje, że piszę o Polsce jako popychadle USA i Izraela w sprawie przyszłej wojny z Iranem. Nie możemy dopuścić do udziału Polski w tej wojnie. Namawiają nas ci, którzy życzą nam śmierci i chcą przejąć nasze ziemie, a z kobiet i dzieci uczynić niewolników. Nie, nie przesadzam.

 

§ 1. Kto wszczyna lub prowadzi wojnę napastniczą, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 12, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.
§ 2. (uchylony)
§ 3. Kto publicznie nawołuje do wszczęcia wojny napastniczej lub publicznie pochwala wszczęcie lub prowadzenie takiej wojny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Wiem, że oprócz "zwykłych-niezwykłych ludzi" NEon24 czyta dużo polityków, agentów różnych służb, itd. - A więc Szanowni Państwo, My, tzw. zwykli Polacy, chcemy po prostu spokojnie żyć. Rozumiecie?

 

Dlaczego chcecie by Polacy ginęli na tej wojnie? Witold Gadowski mówił, że nienawidzą nad w Karbali w Iraku. Dlaczego Polski żołnierz ma zabijać w imię imperialnych interesów judaistyczno-protestanckich Izraela i USA?

 

A może przywódcy Izraelscy w czasie lutowej konferencji powinni zostać na terenie Polski aresztowani za podjudzanie do wojny?  

 

Rozmawiałem z paroma żołnierzami i wiem co sądzą o udziale Polski w agresji na Irak. Nie dopuścimy, aby agenci amerykańscy poprzez propagandę w mediach i instytucjach wpływali na ludzi namawiając ich do wojny, nazywając nas ruskimi trollami, bo dobrze wiecie, że nie lubię Rosji, ale również Anglii, Niemiec, Francji i Ukrainy – wieloletnich śmiertelnych wrogów Polski.

 

Żołnierz mówił tak:

- Żydzi wojny finansują, biali dowodzą armiami, a czarni i latynosi zabijają. Atak, obojętnie na kogo, musi nastąpić, gdy kończy się gwarancja na rakiety. Wszakże przemysł zbrojeniowy też chce z czegoś żyć...

 

Komentarz: Sadzę, że jest jeszcze gorzej. Przemysł zbrojeniowy w rzeczywistości należy do tych samych ludzi, co FED - System Rezerwy Federalnej (takiego amerykańskiego NBP emitującego pustego dolara – bez pokrycia), zadłużającej świat, i drenujących tenże świat z pracy i zysków - proszę się dowiedzieć o systemie walut światowych - to samo dotyczy jena, funta, czy franka szwajcarskiego. 

 

Zaznaczam też, że nie krytykuje całego narodu amerykańskiego, bo On też nie ma lekko, ale jego judaistyczno-protestanckie władze - chodzi tu tylko o wywoływanie kolejnych wojen: dla rozrywki, dla pieniędzy, z nudów, czy dla „rozkosznie psychopatycznej” pogardy ludzkiego życia.

 

Kiedyś sympatyzowałem z USA - dzisiaj to państwo jest największym zbrodniarzem świata. Tyle wojen, tyle niewinnej przelanej krwi, tyle niepokojów inspirowanych przez USA, jak najazd islamistów na Europę, ale także Akt 447 - czyli zaplanowana kradzież, rabunek Polski na 300 mld dolarów i tu Polacy jakby się opamiętali.

 

Proszę też sprawdzić jak Wall Street finansowała Hitlera i sowietów. Polski tak nie finansowali... o nie. Wręcz przeciwnie. Okradli nas razem z upadającą komuną w czasie tej przeklętej transformacji ustrojowej. Nie chcemy takich przyjaciół.

 

Iran to nie prymitywna (choć zamożna) Arabia Saudyjska, która korzysta m.in. z systemu pustego dolara, dzięki któremu i ropie ten  rzekomo nabiera wartości.

 

Niech Żydzi sami walczą o własne interesy. Mojżesz był zbrodniarzem wojennym, który swoje mordy uzasadniał "głosem Boga". W tej ideologii, bo judaizm jest ideologią państwowotwórczą podobnie jak Islam - w myśleniu tych ludzi nic się nie zmieniło od pradawnych czasów, gdy z egipskiej religii faraonów i pradawnych religii Sumerów tworzono judaizm.

 

Oto dlaczego Żydom nie można ufać, nawet jeśli Mojżesz tak naprawdę nie istniał:

 

STARY TESTAMENT

Księga Powtórzonego Prawa

 

 

1 Gdy Pan, Bóg twój, wytępi narody, których ziemię ci daję, abyś je z niej wypędził i zamieszkał w ich miastach i domach - 2 ustanowisz sobie trzy miasta w kraju, który ci daje Pan, Bóg twój, abyś go posiadł. 

 

 

Zdobywanie miast


10 Jeśli podejdziesz pod miasto, by z nim prowadzić wojnę, [najpierw] ofiarujesz mu pokój, 11 a ono ci odpowie pokojowo i bramy ci otworzy, niech cały lud, który się w nim znajduje, zejdzie do rzędu robotników pracujących przymusowo, i będą ci służyli. 12 Jeśli ci nie odpowie pokojowo i zacznie z tobą wojować, oblegniesz je. 13 Skoro ci je Pan, Bóg twój, odda w ręce - wszystkich mężczyzn wytniesz ostrzem miecza. 14 Tylko kobiety, dzieci, trzody i wszystko, co jest w mieście, cały łup zabierzesz i będziesz korzystał z łupu twoich wrogów, których ci dał Pan, Bóg twój. 15 Tak postąpisz ze wszystkimi miastami daleko od ciebie położonymi, nie będącymi własnością pobliskich narodów. 

 

Wielożeństwo

15 Jeśli jaki mąż będzie miał dwie żony, jedną kochaną, a drugą niekochaną, i one urodzą mu synów - kochana i niekochana - a pierworodnym będzie syn niekochanej - 16 to w dniu przekazywania dziedzictwa nie może za pierworodnego uznać syna kochanej, gdy pierworodnym jest syn niekochanej. 17 Jeśli pierworodnym jest syn niekochanej, musi mu przyznać podwójną część wszystkiego, co posiada, gdyż on jest pierwociną jego siły. On ma prawo do pierworodztwa. 

 

Dzieciobójstwo

18 Jeśli ktoś będzie miał syna nieposłusznego i krnąbrnego, nie słuchającego upomnień ojca ani matki, tak że nawet po upomnieniach jest im nieposłuszny, 19 ojciec i matka pochwycą go, zaprowadzą do bramy, do starszych miasta, 20 i powiedzą starszym miasta: «Oto nasz syn jest nieposłuszny i krnąbrny, nie słucha naszego upomnienia, oddaje się rozpuście i pijaństwu». 21 Wtedy mężowie tego miasta będą kamienowali go, aż umrze. Usuniesz zło spośród siebie, a cały Izrael, słysząc o tym, ulęknie się. 

 

Niewolnictwo seksualne

31 Mojżesz i kapłan Eleazar wykonali wszystko, co im Pan nakazał. 32 Zdobycz, którą wojownicy wzięli jako łup, składała się z sześciuset siedemdziesięciu pięciu tysięcy owiec, 33 siedemdziesięciu dwóch tysięcy wołów, 34 sześćdziesięciu i jednego tysiąca osłów, 35 a osób, czyli dziewcząt, które jeszcze nie obcowały z mężczyzną, było razem trzydzieści dwa tysiące. 

 

Wszystko z powodu nadczłowieczeństwa narodu wybranego. Zejdźmy na ziemię. Ci ludzie prezentują bardzo niebezpieczną i ludobójczą ideologię. Jednym z elementów tej doktryny jest fałsz, kłamstwo, zbrodnia i wyzysk. Z bandytami nie robi się interesów, ale skoro mamy takich polityków...  


Fragmenty Starego Testamentu: portal Deon

 

 

KOMENTARZE

 • Z tym aresztowaniem
  to dobry pomysł tyle, że niewykonalny.
  Zresztą już nawet israelski Haaretz pisał, że ta konferencja będzie jedną wielką porażką. Nikt ważny nie przyjedzie.
  USA to obecnie najbardziej izolowane państwo na świecie.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:46:18
  i polin !
 • Najpierw trzeba by było
  zakazać tej "religii", bo to tak naprawdę nie jest religia tylko jakaś makabryczna ideologia.
 • Amerykańskie niszczyciele wpłynęły na Bałtyk Dzisiaj, 21 stycznia (11:14) Czytaj więcej na https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/n
  https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-amerykanskie-niszczyciele-wplynely-na-baltyk,nId,2794768
 • Grzegorz Braun: Celem nagonki jest Iran
  https://youtu.be/MJ5t8RHvxmg
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:46:18
  Ale Juda i Kaczelnik oraz płemieł+tvpis GP, WŚmieci, Od rzeczy i reszta tej kamaryli będą piać z zachwytu nad kolejnym sukcesem!
 • @ALL
  MOJŻESZ NIE BYŁ ZBRODNIARZEM WOJENNYM... ALE ZBYT MOCNO NIENAWIDZISZ PANA BOGA BY Z TOBĄ NA TEN TEMAT DYSKUTOWAĆ!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @57KerenOr 17:09:32
  Jesteś zbyt ograniczony umysłowo żeby z Tobą na ten temat dyskutować. Podstawowe problemy z rozumieniem tekstu.
 • @zbig71 17:08:53
  Nie rozumieją, że przeciwko kolejnej wojnie wystąpią liberałowie, konserwatyści, prawicowcy, lewicowcy, starzy i młodzi, zwykli ludzie i tzw. elity (te rozsądne, a tacy też jeszcze są, choćby jak Grzegorz Braun, Korwin, czy paru innych).

  Powtarzam - Polska i Polacy potrzebują spokoju i pokoju. Ale ciągle muszą znajdować się mendy - jątrzyciele, którzy, jak mówił Bogusław Linda w "Psach II" - "utrudniają życie drugim".
 • @Romuald Kałwa 17:18:02
  Myślę, że rozumieją doskonale. Ale rozkaz jest rozkaz!!!
 • @zbig71 17:28:18
  Kiedyś Romuald Szeremietiew na wspólnej kolacji po spotkaniu z mieszkańcami Opola powiedział, że żądzą nami durnie. I choć miało to miejsce równo 10 lat temu, obawiam się, że w tej sprawie nic się nie zmieniło.

  Władza degeneruje - dla nich jest ważniejszy brak ostracyzmu towarzyskiego Zachodu - wspólne kolacje, imprezy po operze, orgie, bankiety, drogie "dziewczyny i chłopcy", to są tacy ludzie.

  Nie twierdzę, że władza degeneruje każdego, ale to nie są elity ducha, a tylko cwaniaki z dostępne dzięki przynależności także do komunistycznych układów. Ciekawe czy rodzice Dudy należeli do partii i jak różne Tuski i Kaczyńskie kończyli studia za komuny nie należąc do PZPR. Ciekawe, no jak?????!!!!!!!!!!
 • @trojanka 17:04:24
  Mają już rosyjską eskortę dwu korwet.
 • @kula Lis 68 18:25:06
  No bezczelni ci Ruscy są.Jak śmieją przeszkadzać Hamburgerom z czosnkowym nadzieniem,w patrolowaniu Bałtyku!To jest prowokacja!
 • @Romuald Kałwa 18:18:42
  " jak różne Tuski i Kaczyńskie kończyli studia za komuny nie należąc do PZPR." normalnie; jak zdali maturę i dostali się na studia i się uczyli, to skończyli studia. W szkołach srednich nie było jeszcze werbunku do PZPR, nawet do ZSMP chyba nie. Na studiach też nie, ja na przykład dostałem propozycję zapisana się do związków zawodowych i do PZPR dopiero jak pracowałem.Jak ktoś nie chciał, nie naciskali.
  W pracy naciskali zwykle na niepartyjnych kierowników dyrektorów, lecz aby zostać kierownikiem, dyrektorem, trzeba było mieć staż pracy ( wtedy młody człek po studiach nie otrzymywał kierowniczego stanowiska bo był za młody). Oczywiście ci, którzy mieli staż w ZSMP czy PZPR mieli dużo łatwiej - piszę tu z mojej pamięci.
  Z tego okresu co ja zdawałem na studia były pewne zasady, czyli punkty za pochodzenie, tzn. do punktacji z egzaminów wstępnych dodawano punkty za pochodzenie, najwięcej punktów miały dodawane dzieci rolników, najmniej z rodzin inteligenckich.
 • @Romuald Kałwa 18:18:42
  Są wystrugani z banana przez służby. Pytanie, do kogo przewerbowały się ,, nasze,. Bezpieczniki przed transformacją ustrojową. Kto do CIA, kto do BND, kto do Mossadu itd.
  obawiam się, że w tej sprawie nic się nie zmieniło. Nie siebie, tylko zdrajcy i kanalie oraz złodzieje
 • @trojanka 18:38:11
  A tymczasem (Wiadomość sprzed ok. pół godz.):
  Dwa statki pod banderą Tanzanii płoną w okolicy Cieśniny Kerczeńskiej. Według wstępnych informacji, na jednym ze statków nastąpił wybuch. Po eksplozji ogień przedostał się na drugi statek.
  Według rosyjskiego Ministerstwa Transportu, na pokładzie płonących statków jest 31 członków załogi, wśród których są obywatele Turcji i Indii.
  Na miejscu działają służby ratownicze.

  Jak poinformowano w komunikacie rosyjskiej Federalnej Agencji Transportu Morskiego i Rzecznego, w okolicy Cieśniny Kerczeńskiej płoną statki "Candy" i "Maestro", z 17 i 14 osobami na pokładzie.

  Marynarze skakali do wody, ratując się przed pożarem. Według ostatnich doniesień w wyniku pożaru zginęło 10 osób.

  Pożar nastąpił na terytorialnych wodach Rosji.
  https://pl.sputniknews.com/swiat/201901219637515-Ciesnina-Kerczenska-plona-dwa-statki-eksplozja/
 • Prosty wniosek
  Jak 2+2=4, który nasuwa się sam: jeśli Jezus twierdził, że Bóg jest miłością, to Jahwe nie jest Bogiem. Ktoś porządnie namącił, skoro ludziom się wmawia, źe Bóg, do którego modlił się Jezus jest tym samym bogiem, który, między innymi, domagał się od Abrahama ofiary z syna.
  Aby dalej sprawy pogmatwać, po kilku wiekach przyszedł Mohamed mający rzekomo obalić wszelkie wątpliwości i przedstawil jako Boga Allaha, równie krwiożerczego jak Jahwe. Nowa ideologia, co by mieć pewność, że ludzie będą czcili Jahwe albo Allaha, a nie będą czcili prawdziwego Stwórcy.

  Zważywszy jednak, że każde „dobre” kłamstwo zawiera (co najmniej) ziarno prawdy, należy wziąć pod uwagę, że zarówno Biblia, jak i Koran zawierają ziarna prawdy. Na przykład Biblia twierdzi, że księciem tego świata jest Szatan (wystarczy się rozejrzeć dookoła, aby zobaczyć co tu się na Ziemi wyprawia), a Koran zawiera surę opisującą istotę Boga (choć przypisywaną Allahowi), jako Wiecznego Absolutu, Wszechmogącego Stwórcy, Duchowej Istoty, od której wszystko zależy, a która nie jest zależna od nikogo i niczego.
 • @lorenco 18:53:33
  Właśnie przeczytałam na stronie luganews, niestety podejrzewam ukrowskie gnojepod kierunkiem instruktorów ds dywersji morskiej z USA, którzy z 3 tygodnie temu przylecieli do Banderowa.Chodzi o zatrzymanie ruch przez Cieśninę Kerczeńską i zastraszenie armatorów,żeby nie pływali tam.Czy te gady w końcu diabeł na widły nadzieje??
 • @Lotna 18:56:24
  /domagał się od Abrahama ofiary z syna/ ale do niej nie dopuścił, to po pierwsze; po drugie sam złożył własnego Syna w ofierze za wszystkich ludzi.

  "(16) Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne" (Jn 3:16 BT)
 • @Romuald Kałwa
  A dlaczego nie lubisz w/w nacji, czy tego uczy cię Joszue.
  Dlaczego nie lubisz Rosjan i Ukraińców? Przecież wiadomo że to nie Rosjanie i Ukraińcy są wrogami Polski i Polaków, tylko żydowscy przebierańcy podszywający się pod te nacje. Przecież, kto uważnie śledzi historie to wie że Lenin to Chazar przywieziony z Niemiec (przez tych samych ludzi co przywieźli Chazara Piłsudskiego) i jego drużba to Chazarzy, że caryca Katarzyna to Teutonka (Niemka), że Bandera to Chazar. Dlaczego zaliczasz żydów, Francuzów, Teutonów, Angoli do wrogów Polski i Polaków, a nie zaliczasz KK.Poczytaj i przypatrz się jak wpływa KK na historie nas Polaków KK. I najnowsza historia, nie tak odległa jak JPII popchnął nas w ręce żydowskiego świata banksterów
 • @Lotna 18:56:24
  Lotna, jest tak, że ja jestem prosty człek. Istnieje coś, co powoduje, że wszystkim istotom na naszej Matce Ziemi chce się żyć i rozmnażać aby wszystko trwało. Nazwijmy tę energię Bogiem i tego Boga i naszą Matkę Ziemię trzeba czcić i szanować bezapelacyjnie!
  Reszta to są dywagacje i bajki aby trzymać ludzi za pyski, manipulować nimi dla władzy i bogactwa tzw. wybranych samych przez siebie.
  Oczywiście bardzo potrzebni są tzw. pasterze aby nie powstała na Ziemi anarchia, jednak oni mają służyć Bogu a nie talmudowcom czy innym tego typu "wybrańcom". I to jest PROSTE a nie studiowanie bajek i zastanawianie się co dane słowo znaczy, czy to dobre kłamstwo czy ziarno prawdy.
 • @trojanka 19:01:03
  Może to przypadek, jednak takie przypadki zdarzają się bardzo rzadko, zwłaszcza w pobliżu mostów a konkretnie w tym wypadku, kiedy to naziole wspierani przez rząd Poroszenki mówią oficjalne, że most krymski trzeba wysadzić.
 • 5*
  DK
 • Wszystkie religie są ZMYŚLONE przez egipskich kapłanów/królów (oszustów)! Moses pochodził z rodu tych fałszerzy. Stary Testament
  to ZMYSLONA ASTROLOGICZNA MITOLOGIA, której akcja oczywiście rozgrywa się na NIEBIE !!


  I wszyscy WŁADCY (kapłani/królowie odgrywają tą całą bajkę (przedstawienie) na żywo na Ziemi z udziałem żywych ludzi, gdzie AKTORAMI są ARYSTOKRACI, a STATYSTAMI ich niewolnicy - PLEBS !!  Stąd nazwy takie jak:

  --- "TEATR WOJENNY" ---- "GRY WOJENNE" ----

  --- "SCENA POLITYCZNA" ----- "GRA POLITYCZNA" ----

  "rozgrywki", "zagrywki" ,....----


  Jednym słowem: ROZRYWKI --- jedna wielka SZOPKA !!  Ukryty Moses to RaM(o)ses, AhMoses, TutMosis TutMoses,..

  Ram to BYK = EL


  Elohim (bogowie biblijni) = Rogacze:

  EL = byk
  EL-k = Jeleń,

  EL-der = Starszy(zna)
  EL-ite = Elita

  EL-dorado = złoty (złoto = TO-ZŁOm)

  EL-ement; EL-ectric; EL-evate

  OX = wół
  Goat (god) = Kozioł,...............  http://www.aloha.net/~mikesch/Moses5.jpg

  Statua TUTMOSIS II (Mojżesz) -- Muzeum Egipskie, Kair

  ----- Zwróć uwagę na semicki nos !!!


  .
 • @zbig71 "Są wystrugani z banana przez służby"
  http://www.aloha.net/~mikesch/moses.htm


  https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_Vg3Yl0jp0qVctdJKfgBpO3uka9lA7CYg.jpg  .
 • @goat 19:17:52
  Masz dowody na działania Jana Pawłą II i jego bankierskie powiązania? A bo co,, bo Instytut Dzieł Religijnych (Bank Watykanu)? Rosja nie lubi Polski, chyba jak podnóżek. Anglia to nasz śmiertelny wróg, od 500 lat działający na osłabienie Polski. A o katolicyzmie to chyba jest trochę w art. powyżej, prawda?

  Francja? Popieram to co mówił Stefan Kisielewski:

  "Pocieszam się tylko, że ta stara k…a Francja odcierpi jeszcze za naszą krzywdę, zawsze nas zdradzała i sprzedawała!".

  Historia państw jest emanacją ich narodów.
 • @Lotna 18:56:24
  To kontrowersyjne, ale coraz więcej ludzi twierdzi, że Mojżeszowy - biblijny JAHWE to nie Bóg Ojciec z interpretacji Jezusa.
 • @lorenco 18:42:11
  Na Opolszczyźnie tak nie było. To przynależność do partii równała się karierze i studiom wyższym chyba, że ktoś miał szczęście i "chody".
 • @Krystyna Trzcińska 20:31:17
  Mark Twain jest autorem "Listów z ziemi" pisanych, gdzie podmiot liryczny jest szatanem. Biblia nie jest "równą intelektualnie księgą". Są momenty słabe, prymitywne, jak i wspaniałe (Ewangelie).
  Dzieje Mojżesza, to historia prymitywnych szowinistycznych bandytów.
 • @autor -nie znasz zamiarow JHWH wobec ludzkosci
  Bo jak mowi JHWH drogi moje nie sa waszymi drogami a mysli moje nie sa waszymi myslami. Bo jak Niebiosa góruja nad ziemia tak drogi moje nad waszymi drogami i mysli moje nad waszymi myslami,,[Izajasz54] Myslisz z perspektywy ograniczonego krótkim czasem zycia czlowieka.Dlatego nie jest w stanie dojzec ze zamiary JHWH wybiegaja w tysiaclecia . i stanie sie tak jak mowi Izajasz ,,Przybede by zebrac WSZYSTKIE narody i jezyki przyjda i ujrza moja chwale.,, [dalej ] ,,Bo nie ustanie gniew JHWH dopóki nie wykona On i nie urzeczywistni zamiarow swego serca . Twierdzeniem ze Mojżesz byl przestepca to kłamstwo i absurd,w tamtym czasie walka i bezwgledne wojny byl zasada rzeczywistosci,i dlatego Izrael w tamtych czasach musiał postepowac tak by nie byc zniszczonym przez okoliczne narody by tym samym zachowac oredzie JHWH do czasow obecnychi zrealizowac je w czasie wlasciwym. Mówi tenze Izajasz ,, przy koncu dni zrozumiecie to w pełni,, Jahwe[ Jehowa ] nie wyrzekl sie swojego imienia pisze Izajasz ,,zmierzaja ku temu by przez swoje sny ktore jeden drugiemu opowiadaposzlo w niepamiec moje imie w pamieci mego ludu,podobnie jak zapomnieli mojego imienia dla balla ich przodkowie. Izrael ciagle łamal nakazy JHWH i szedl droga nieprawosci ,zdrady klamstwa niesprawiedliwosci i zbrodni dlatego zostal odrzucony i rozproszony wsrod wielu narodow-..Tak samo czy mozecie czynic dobrze wy którzyscie sie nauczyli postepowac przewroitnie.Rozprosze wiec was jak plewy ulatujace na podmuch wiiatru pustynnego. ,, Wiekszosc wiec tzw żydow niema nic wspolnego z Tora to sa zwykli uzorpatorzy .Talmud nie jest Tora jest zaprzeczeniem Tory wiec nie mozna winic Jahwe za to co robia tzw żydzi bo nie czynia tego co jest jego wola zdradzili Jahwe.Tylko nieliczne spolecznosci zydowskie jak Naturei Karta ida droga prawdy.Przeczytaj autorze Ksiege Izajasza ,Jeremiasza,Ejzechiela wtedy zrozumiesz ze ci którzy utozsamiaja sie z zydami tylko udaja zydow by osiagac kozysci na bazie wspolnej systemowej chciwosci i wyzysku inna jest wola Jahwe jak przeczytasz jestem pewny ze zrozumiesz to z cala pewnoscia
 • @Romuald Kałwa 21:14:38
  Są też dzieła obok biblii, takie jak mity greckie, skandynawskie, rzymskie, słowiańskie, nordyckie, tybetańskie itd, wiele z nich można dowiedzieć się, są tam i momenty prymitywne i wspaniałe.
 • @Romuald Kałwa 21:11:49
  Studiowałem we Wrocławiu, dostałem się na studia po dobrze zdanym egzaminie, z partyjniactwem nie miałem nic do czynienia - lata ok połowa 80-tych. XX wieku. A Tobie może źle się kojarzy, ponieważ było tak, że jak partyjniak zastał jakimś tam urzędnikiem i dobrze rokował, wysyłali go na studia zaoczne lub wieczorowe, oczywiście bezpłatnie i bez egzaminów.
 • Tak mowi Tora i rabini
  CO MOWIĄ RABINI TORY - ,, ZOSTALISMY WYGNANI ZA NIENAWISC,,


  IZAJASZ 1 -Kara na Judę

  4 Biada ci, narodzie grzeszny, ludu obciążony nieprawością,
  plemię zbójeckie, dzieci wyrodne!
  Opuścili Jahwe, wzgardzili Świętym Izraela,
  odwrócili się wstecz.
  5 Gdzie was jeszcze uderzyć,
  skoro mnożycie przestępstwa?
  Cała głowa chora, całe serce osłabłe;
  6 od stopy nogi do szczytu głowy nie ma w nim części nietkniętej:
  rany i sińce i opuchnięte pręgi,
  nie opatrzone ani przewiązane,
  ni złagodzone oliwą2.
  7 Kraj wasz spustoszony, wasze miasta ogniem spalone,
  cudzoziemcy tratują wam niwy na waszych oczach:
  spustoszenie jak po zagładzie Sodomy3.
  8 Córa Syjonu ostała się
  jak chatka w winnicy,
  jak szałas w ogrodzie warzywnym,
  jak miasto oblężone.
  9 Gdyby nam Jahwe Zastępów nie zostawił Reszty4,
  stalibyśmy się jak Sodoma,
  podobni bylibyśmy Gomorze.

  Przeciw religijnej obłudzie5

  10 Słuchajcie słowa Jahwe, wodzowie sodomscy,
  daj posłuch prawu naszego Boga, ludu Gomory!
  11 6 «Co mi po mnóstwie waszych ofiar? -
  mówi Jahwe.
  Syt jestem całopalenia kozłów
  i łoju tłustych cielców.
  Krew wołów i baranów,
  i kozłów mi obrzydła.
  12 Gdy przychodzicie, by stanąć przede Mną,
  kto tego żądał od was,
  żebyście wydeptywali me dziedzińce?
  13 Przestańcie składania czczych ofiar!
  Obrzydłe Mi jest wznoszenie dymu;
  święta nowiu, szabaty, zwoływanie świętych zebrań...
  Nie mogę ścierpieć świąt i uroczystości.
  14 Nienawidzę całą duszą
  waszych świąt nowiu i obchodów;
  stały Mi się ciężarem;
  sprzykrzyło Mi się je znosić!
  15 Gdy wyciągniecie ręce,
  odwrócę od was me oczy.
  Choćbyście nawet mnożyli modlitwy,
  Ja nie wysłucham.
  Ręce wasze pełne są krwi.
  16 Obmyjcie się, czyści bądźcie!
  Usuńcie zło uczynków waszych
  sprzed moich oczu!
  Przestańcie czynić zło!
  17 Zaprawiajcie się w dobrem!
  Troszczcie się o sprawiedliwość7,
  wspomagajcie uciśnionego,
  oddajcie słuszność sierocie,
  w obronie wdowy stawajcie!
  18 Chodźcie i spór ze Mną wiedźcie! -
  mówi Jahwe.
  Choćby wasze grzechy były jak szkarłat,
  jak śnieg wybieleją;
  choćby czerwone jak purpura,
  staną się jak wełna.
  19 Jeżeli będziecie ulegli i posłuszni,
  dóbr ziemskich będziecie zażywać.
  20 Ale jeśli się zatniecie w oporze,
  miecz was wytępi».
  Albowiem usta Jahwe to wyrzekly


  Biblia Tysiaclecia Wydanie II Poprawione
  W przekladzie z jezykow orginalnych
  ze slowem wstepnym Kardynala Stefana Wyszynskiego .
  Dlaczego gwałcisz porządek boski?
  To się nie uda.
  "W ostatnich czasach problem pokoju na świecie, pokojowych konferencji zajmuje wiele miejsca. Stał się tematem niezwykle "medialnym". Nasze stanowisko w tej kwesti opiera się wyłącznie na Torze. Nie możemy ignorować Tory, skoro Bóg - Dawca Tory pozostaje wierny jej zasadom w odniesieniu do nas.
  CO MÓWI TORA?
  Według Tory, 3263 lata temu otrzymaliśmy Ziemię Świętą od samego Boga. Nie było to jednak nadanie bezwarunkowe. Jeśli będziemy się stosować do Tory i przestrzegać jej Drogi, - ta Ziemia będzie nasza. Jeśli nie - zostaniemy wyrzuceni. Zgrzeszyliśmy. Zostaliśmy wypędzeni. Nawet w czasach gdy byliśmy bardzo silni. Prorok Jeremiasz powiedział: Wszyscy królowie i ludzie świata nie wierzyli, że jakikolwiek najeźdźca byłby zdolny przejść przez bramy Jeruzalem.... Z powodu naszych grzechów zostaliśmy wygnani z naszej ziemi. I tylko poprzez całkowity żal Wszechmocny sam , bez żadnych ludzkich wysiłków czy interwencji, uratuje nas z wygnania. Wówczas nastąpi powszechny pokój. Stanie się to po nadejściu proroka Eliasza i prawdziwego Mesjasza. Nie przez moc i nie przez władze, tylko dzięki Memu duchowi (Zachariasz rozdział 4) . Syjoniści odrzucili żydowska wiarę i twierdząc, że lekarstwem na 'żydowski problem' jest posiadanie silnego państwa z silną armią. Ta wymiana uświęconej wiary na nacjonalizm niszczy świętą istotę żydów. Przyniosła wojnę, śmierć i rozlew krwi. Rezultatem jest ich państwo, najniebezpieczniejsze miejsce dla żydów.
  ZDRADA
  Syjoniści poświęcili wiele żydowskie istnień w swych ciągle trwających konfliktach. By osiągnąć swój cel zawsze świadomie wywoływali antysemityzm. Podczas II wojny światowej byli przecini dawaniu pieniędzy na ratowanie Żydów. Lider syjonistów Yitzhak Greenbaum powiedział podczas przemówienia w Tel Avivie 18 lutego 1943 roku, że ktoś powinien stawić opór tej fali drugorzędnych roszczeń . Powiedział także: Jedna krowa w Palestynie jest ważniejsza niż wszyscy europejscy Żydzi. Ich interesem nie było ratowanie Żydów, przeciwnie, im więcej żydów ginęło - tym większym było dla nich atutem i kartą przetargową. Ich mottem było rak bedam (tylko przez krew dostaniemy ziemię).
  RABINI OSTRZEGALI PRZED NIEBEZPIECZEŃSTWEM
  Największe rabiniczne autorytety ostrzegały przed niebezpieczeństwem syjonizmu. Entuzjazm dla syjonizmu i wszystkich jego przedmiotów 'kultu': armią, ambasadami, flagą itd., jest według Tory, dziełem jacer hara . Ale prawdziwa wiara żydów nie zmieniła się, a pokojowe rozmowy, przeszłość, przyszlość czy teraźniejszość, nie są w stanie jej zmienić. Nie może być prawdziwego pokoju tak długo jak państwo syjonistyczne istnieje, Syjonistyczne państwo jest największą katastrofą dla Żydów! Nie ma pokoju dla czyniących zło , powiedział Bóg. (Izajasz 48 i 57)
  TRZY PRZYSIĘGI
  Zostaliśmy zobowiązani przez Wszechmocnego by nie stosować siły w celu założenie państwa, nie buntować się przeciwko narodom, pozostawać lojalnymi obywatelami i nie opuszczać wygnania przed czasem. Nawet gdyby ziemia był nam dana przez wszystkie narody, nie mamy pozwolenia by to zaakceptować. Zgwałcenie przysięgi sprawi, iż staniemy się zdobyczą jak jeleń albo antylopa w lesie (Talmud Ksuwojs 111a) . Żydzi mieszkali w Palestynie w pokoju i harmonii z Palestyńczykami aż do nadejścia syjonistów. Prawdziwi żydzi są nie tylko przeciwko okupacji Zachodniego Brzegu i Gazy z jej codziennymi gwałtami i zabójstwami, ale także przeciwko całej okupacji palestyńskiej ziemi. Według Tory, cała Palestyna powinna być zwrócona Palestyńczykom.
  - Według Tory, Żydzi nie mogą przelewać krwi, krzywdzić, poniżać czy dominować nad innymi ludźmi.
  - Niech świat wie, że bycie Żydem znaczy bycie oddanym Torze i odrzucenie syjonistycznej herezji. W syjonistycznym państwie Żydzi cierpią religijne prześladowanie i nietolerancję. Nawet groby naszych przodków są niszczone i bezczeszczone zgodnie z syjonistycznym planem zniszczenia żydowskiej religii. Nawet jeśli syjoniści są zwolennikami przestrzegania religijnych praw to wciąż będzie to państwo ateistyczne, fakt jego istnienia- jest sprzeczny z Torą..
  - Syjonistyczni politycy i ich współtowarzysze nie przemawiają w imieniu Żydów, nazwa Izrael została przez nich skradziona. Syjonistyczna propaganda przeciwko żydowskiej tradycji i prawu stawia syjonizm na pozycji najwiekszego wroga żydów.
  Podpisano:
  American Neturei Karta - Przyjaciele Jeruszalaim "


  Zostalismy wygnani za nienawisc.

  Dlaczego uważasz, że właśnie teraz nadszedł czas, by przyjrzeć się temu..., w końcu staremu sporowi?
  ■ Cóż, jak to się mówi; wszyscy są już zmęczeni. Państwo Izrael nie doprowadziło do obiecanej szczęśliwości. Jest bardzo daleko od tego by stać się ratunkiem i schronieniem dla żydów. Wręcz przeciwnie, znajduje się w nieustannym konflikcie, wojnie, w morzu terroru. Po pół wieku tego delirium, jasno widać, że ani wojna, ani rozmowy pokojowe nie rozwiążą tego problemu. Tradycyjna wojenna propaganda już tak nie porywa, nie dodaje skrzydeł prorokom żydowskiego raju, z drugiej strony ludzie przestali ufać również mitom „procesu pokojowego”.
  □ No tak, ale przecież to nie dla tego...
  ■ Tak, tak, wiem. Mit „sprawiedliwej wojny” skompromitował się, a pokojowe załatwienie sprawy to nierealna bajka. Wspominałem ci, że chcemy raczej skończyć ze starymi stereotypami, a nie wciąż się w nich babrać.
  □ W porządku, jaki zatem jest twój punkt widzenia?
  ■ Uściślijmy, to nie jest mój punkt widzenia.
  □ Więc czyj?
  ■ To punkt widzenia narodu żydowskiego od początków naszego wygnania, które jest konsekwencją naszych czynów, wygnania które skończy się tylko pod warunkiem naprawy i tszuwy. Zostaliśmy wygnani za nienawiść – i możemy powrócić tylko dzięki miłości . Zostaliśmy wygnani z powodu awejros, a powrócić możemy tylko dzięki micwos. Tylko Haszem może położyć kres wygnaniu. Haszem, nie czołgi i bomby. Nie wydaje ci się, to dostatecznie jasne w dzisiejszej sytuacji?
  □ Jasne jest raczej to, że jesteście jednymi z tych ultraortodoksyjnych fanatyków występujacych przeciwko państwu Izrael.
  ■ Wystrzegaj się stereotypów, zarówno tych propagandowych, jak i tych zwyczajnie już funkcjonujących w środkach masowej informacji.
  Kiedy pojawił się syjonizm wystąpili przeciw niemu wszyscy wielcy rabini. Właściwie dopiero od 1948 zaczęły pojawiać się hybrydy religii i quazi-syjonizmu. Dobrym przykładem jest tu Agudat Israel. Chcą mieć wszystkie rezultaty syjonizmu – państwo z jego wojnami i suwerennością, ale nie chcą ani zabijać, ani ginąć w obronie tego państwa. Wyciągają od syjonistycznego państwa pieniądze, ale nie chcą go bronić.
  □ Jak rozumiem, takie jest stanowisko charedim, ultraortodoksi widzą to inaczej?
  ■ Nie pozwalaj kłamcom i ludziom okłamanym myśleć za siebie. Stanowisko Agudy jest takie:. „Bierz pieniądze i zwiewaj!” To nie jest tradycyjny żydowski punkt widzenia. Tradycyjny punkt widzenia – jest przeciwny syjonizmowi. Bez względu na to „jacy” ci syjoniści są, bez względu na to czy prześladują religię, czy też dają się doić „religijnym” hipokrytom. Nasz stosunek do syjonizmu jest niezmienny. Nie uzależniamy go od wysokości „łapówki”. Nie bierzemy od nich pieniędzy. Tak więc problem nie w tym, czy syjoniści płacą „okup” na jeszywy, czy nie, ale w samej kwestii odbudowania przez nich państwowości Izraela.
  □ Ale przecież państwo broni także religijnych obywateli.
  ■ Wprost przeciwnie. W Ziemi Świętej żyły społeczności żydowskie na długo przed tym jak pojawili się tutaj syjoniści i zaczęli prowokować, żyjących tu od setek lat muzułmanów. Społeczności żydowskie żyły w pokoju ze swoimi nie-żydowskimi sąsiadami. Problem pojawił się dopiero, gdy nadciągnęli emigranci z planami ustanowienia politycznej suwerenności. Syjoniści nikogo tam nie bronią. Najpierw odebrali spokój żyjącym tam ludziom, następnie narazili na niebezpieczeństwo miliony, które wciągnęli za sobą do tego piekła.
  □ Ale to państwo stało się przecież bytem realnym, dokonanym. Nie możecie żądać, by naraz przestało istnieć! Teraz nie ma już wyboru.
  ■ Od pół wieku, ba! Od stu lat słyszymy, że trzeba tylko troszkę powojować, a to państwo stanie się bezpiecznym schronieniem dla żydów. Ale to nie nastąpiło. Ile jeszcze wojen jest potrzebnych do osiągnięcia takiego celu? Ile jeszcze ludzi musi umrzeć, by powiedzieć „dość!”, by zdać sobie sprawę że to zwykłe kłamstwo? Kłamliwa nadzieja, która przyniosła tylko antytezę tego co obiecywała?
  □ A więc? Co dalej?
  ■ Najpierw coś wyjaśnijmy. Wy... macie już puste ręce. Już nic wam nie pozostało. Wykorzystaliście wszystkie możliwości. Wasze koncepcje, na przestrzeni półwiecza – wyczerpały się. Było już wszystko; wojna, walka, procesy pokojowe, znowu wojna, następne koncepcje pokojowe, znowu wojna, terroryzm arabski, terroryzm państwowy. Pobudka panowie! Już nikt wam nie uwierzy w następny „proces pokojowy” zakończony następnymi rzeziami. Nikt nie uwierzy w „ostatnią”, „decydującą” batalię – zakończoną przy następnym stole rokowań.
  W ciągu ostatnich pięćdziesięciu lat wyśmiewaliście nasz upór, gdy wskazywaliśmy wam wersety Tory, które wy w swojej propagandzie skazaliście na zapomnienie. Przynajmniej, na jedno mgnienie, zamilczcie. Zamilczcie i pomyślcie. Zastanówcie się nad tym, że wszystko, przed czym MY przestrzegaliśmy – stało się, wypełniło i dokonało. Wszystko co WY obiecywaliście, odeszło do lamusa niespełnionych życzeń.
  □ No, dobra. Ale jaki zatem jest wasz plan?
  ■ Uff.., no dobrze. Ale najpierw musimy oczyścić umysł z syjonistycznego pojmowania historii.
  Tak więc, przede wszystkim, musimy zdać sobie sprawę, że nie jest możliwe uciec od przeznaczenia. To nie żaden fatalizm. Raczej racjonalistyczne myślenie w kategoriach przyczynowo-skutkowych.
  To jest ciężki grzech – zabijać ludzi, bądź dać się zabić po to żeby ustanowić żydowskie państwo wbrew woli Haszem, jeszcze przed nadejściem Moszijach Cidkejnu, przed zbawieniem ludzkości. To nie jest Kidusz Haszem! – to jest ciężka awejra.
  Twór, lub raczej nowotwór zwany państwem Izrael nie jest reprezentantem żydostwa, ani też, nie ma nic wspólnego z judaizmem.
  Utrzymywanie tego bytu politycznego nie jest nakazaniem Tory, wręcz przeciwnie – jest buntem wobec Boga.
  Agresja wobec nie-żydów jest sprzeczna z Torą.
  □ Wasz plan?
  ■ Nasz plan na najbliższy czas to neutralizacja antyżydowskich nastrojów wywołanych okrucieństwem i chamstwem syjonistów. Osłabienie tego odium odrazy, jaki czuje do narodu żydowskiego świat, a szczególnie kraje islamskie. Chcemy uczyć świat, prosić, by nie kojarzyli tego nacjonalistycznego obłędu z judaizmem. Chcemy, by świat dowiedział się, że wygnanie Palestyńczyków i wszystkie opresje z tym związane, nie nastąpiło w 1948 roku, lecz że zostało zaplanowane dużo wcześnie, że my – żydzi Tory nie mamy z tym nic , absolutnie nic wspólnego, że odżegnujemy się od wszystkich podłości, od całego zła, które stało się udziałem niewinnych ludzi – żydów i muzułmanów. Walczymy o większą wrażliwość dla narodów w sercach żydów. Bóg tego chce. Bo Bóg jest dobry. Bóg nienawidzi pogardy i pychy. To On – Haszem uczynił nas Narodem Wybranym, jesteśmy z tego dumni – i mamy prawo być z tego dumni – ale tylko wtedy gdy pojmujemy wybraństwo w pokorze – jako służbę, a nie władzę.
  □ Jaki zatem jest wasz plan długofalowy?
  ■ Modlimy się o świat bez zła, wojny, głodu i niesprawiedliwości. Wiemy, że to się stanie – bo tak mówi Tora, ale modlimy się: „Panie.. za dni naszych – teraz!” Świat jest już zmęczony. Tak bardzo zmęczony. Prosimy Boga by ulitował się nad swoimi dziećmi. Modlimy się by przyszedł Mesjasz.
  □ To jest... realne?
  ■ Widzę, że nasza wiara jest dla ciebie czymś irracjonalnym... Dobrze więc – nasza wiara jest irracjonalna – ale nie mniej irracjonalna niż wiara syjonistów w sprawiedliwy Medinat Israel. Ale my wolimy wierzyć w „irracjonalną” miłość niż szerzyć irracjonalne zło, zło bez końca i bez widoków na koniec.
  Gdyby żydzi zrozumieli całe zło syjonizmu – wtedy - dopiero wtedy mogliby zacząć rozmawiać z muzułmanami w duchu zrozumienia i pokoju. Ale, że tak nie jest... Cóż, jednak nasze stanowisko nie jest aż tak irracjonalne – zdajemy sobie sprawę na jakim spirytualnym szczeblu znajduje się nasz naród. Możemy tylko modlić się do Boga o światło dla ślepych i wytrwałość dla widzących. Czyniąc to – przynajmniej /aż!/ uświęcamy Imię Wszechmocnego i przybliżamy żydów do Narodu Tory.
  □ Przepraszam za złośliwość, ale mam wrażenie, że nie ma zbyt wielkiego zainteresowania waszymi ideami.
  ■ Statystyki nie kłamią, - to my kłamiemy statystykami. Tak podchodząc do problemu – masz rację. Ale nie do końca. Nas są tysiące. Ale... ich są miliony. Ale..., syjonizm jest już przecież martwy..., więc? Oni „są których nie ma”. Nie martw się statystykami. Zawsze zostanie resztka Izraela . Haszem nie jest populistą. Kiedy – wydawać by się mogło – że wszyscy poszli na dyskotekę do pubu „Pod Złotym Cielcem” – zostanie „dziesięciu”, którzy będą modlić się za nich, by nie stali się takim samym bydłem jak bałwan wokół którego pląsają. A Haszem? Znów okaże swoją miłość. Bo Bóg – Bóg Jedyny, Bóg Izraela, jest Bogiem miłości i wybaczenia.
  □ Cóż... mam o czym podumać.
  ■ W samej rzeczy.
 • @jan 21:36:05
  O mój Swarogu! O mój Perunie! Rozumiecie coś z tego?
 • @roux 19:02:37
  Dobrze, że nie kazał Abrahamowi stworzyć świata, a potem powiedział, że tylko żartuje, skoro go mierzył miarami „boskimi”.
 • @ lkorenco
  Módl sie hoc o to by zblizyc sie do mojego rozumienia,albowiem pycha powoduje ze patrzysz a nie widzisz sluchasz a nie slyszysz...albowiem bóg tego
  swiata zslepl ci zmysly..
 • Stary testament zawiera mitologię ludów z którymi Izraelici mieli kontakty, u których popadali w niewolę
  Księga wyjścia jest czymś w rodzaju zapisu PR popierającego i usprawiedliwiającego postępowania Mojżesza, stąd Bogu podobało się, że wyrżnął 3000 swoich, którzy stanowili dla niego opcję i wiele innych elementów. Mojżesz był kapłanem egipskim stąd jego nauka oparta jest o religie wywodzące się z Egiptu, monoteizm to ideologia Echnatona, dekalog to Egipska Księga Zmarłych rozdział poświęcony spowiedzi zapisany w trybie pozytywnym "Nie kradnij", w Księdze Zmarłych jest "Nie kradłem".

  Znowu Chrześcijaństwo jest nauką Jezusa opartą o naukę Esseńczyków zmodyfikowaną i dostosowaną do kultury Morza Śródziemnego przez Pawła. Apostołowie zebrani w Kościele Jerozolimskim pod wodzą Jakuba Brata Pańskiego nie chcieli wychodzić poza sektę w judaizmie, stąd nastąpiło rozejście się tych dwóch nurtów na judeochrześcijaństwo nawróconych z judaizmu, obrzezanych, jedzących żywność koszerną i poganochrześcijan, nawróconych z pogaństwa, nie obrzezanych jedzących jedzenie nie koszerne z wyjątkiem zwierząt ofiarowanych bogom pogańskim.
 • @jan 22:04:50
  Tobą nie kieruje pycha a piszesz, że ja muszę się modlić aby zbliżyć się do Twojego rozumienia. Pycha idzie przed upadkiem a na razie przećwicz ortografię. Niech Cię Światowid prowadzi.
  https://www.youtube.com/watch?v=S0kgWqcbIuM
 • ROSYJSKI MINISTER SPR. ZAGR. NIE BĘDZIE OBECNYM NA KONFERENCJI W WARSZAWIE W LUTYM BR.
  Coś takiego ,pochodzącego ze "Sputmika" mi mignęło dzisiaj na pasku informacyjnym na moim kompie. Widzę, że jeszcze nikt o tym DOBRYM fakcie nie pisał.

  I najbardziej mnie ciekawi, czy na konferencji nt. bliskiego Wschodu w Warszawie za trzy tygodnie będzie ktoś w randze ministra Spr. Zagr. z Turcji.

  Turcja przecież aktywnie uczestniczyła w niedawnych konferencjach na ten temat, organizowanych w Astanie w Kazachstanie przez Rosję oraz Iran...
 • @Berkeley72 23:52:51
  „Rosja poinformowała, że nie będzie uczestniczyć w konferencji. I to jeszcze przed zapoznaniem się z jej programem. Pokazuje to, że konferencja nie leży w interesie Rosji. Szkoda, bo Rosja odgrywa ważną rolę na Bliskim Wschodzie” — powiedział Czaputowicz.
  Minister nie spodziewa się, że na spotkaniu w Warszawie uda się osiągnąć widoczny sukces.

  „Cele konferencji są inne: omówienie sytuacji oraz zainicjowanie procesu budowania pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie. (…) Nie zaprosiliśmy przedstawicieli Iranu, bo to uniemożliwiłoby normalne obrady. Irańczycy używają języka, który jest trudny do zaakceptowania. Ostatnio odnoszą się w taki sposób również wobec Polski. (…) Chcemy rozpocząć pewien proces, powołać grupy robocze, które zajmą się takimi kwestiami jak walka z terroryzmem, sytuacja uchodźców, pomoc humanitarna czy przeciwdziałanie zagrożeniom w cyberprzestrzeni. To są bardzo złożone problemy, więc nie spodziewam się, aby udało się już w Warszawie uzgodnić jakąś strategię. Raczej ograniczymy się do wniosków ministra Pompeo i moich” — powiedział minister.
  https://pl.sputniknews.com/polska/201901219632541-sputnik-polska-rosja-konferencja/
 • @Berkeley72 23:52:51
  Wiceszef polskiego MSZ Maciej Lang odbył w Teheranie konsultacje polityczne z irańskim wiceministrem spraw zagranicznych Abbasem Arkaczi. Konsultacje dotyczyły m in. mającej odbyć się w lutym w Warszawie konferencji nt. Bliskiego Wschodu, której inicjatorami są Amerykanie.
  Wcześniej sekretarz stanu USA Mike Pompeo poinformował, że USA w dniach 13-14 lutego w Polsce zorganizują międzynarodowy szczyt ws. pomocy w ustanowieniu stabilności na Bliskim Wschodzie. Według niego spotkanie, na które zaproszono kraje Azji, Afryki, półkuli zachodniej, Europy i Bliskiego Wschodu, poświęcone będzie kwestiom stabilności i pokoju w regionie Bliskiego Wschodu, w tym działaniom Iranu.
  Po doniesieniach o planowanej konferencji szef departamentu Europy Wschodniej MSZ Iranu wystosował protest do polskiego rządu przeciwko współpracy Warszawy z Waszyngtonem w zakresie organizacji takiego spotkania.
  Ze swej strony Polska zapewniła, że spotkanie nie nosi antyirańskiego charakteru, a władze Polski nie podzielają niedawnych komentarzy amerykańskich władz. Rzecznik irańskiego MSZ określił te wyjaśnienia jako „niesatysfakcjonujące" i podkreślił, że polski rząd winien podjąć niezwłoczne kroki, w przeciwnym razie „Islamska Republika Iranu będzie zmuszona podjąć kroki odwetowe".
  Przebywający obecnie w Teheranie wiceszef polskiego MSZ Maciej Lang odbył ze swoim irańskim odpowiednikiem konsultacje polityczne, na których omawiano kwestię konferencji. Maciej Lang, który odpowiada w resorcie dyplomacji za kwestie polityki afrykańskiej i bliskowschodniej, zapewniał wcześniej, że konferencja ma dotyczyć problemów całego regionu, a nie konkretnego kraju.
  Z kolei przebywający dziś z wizytą w Brukseli szef polskiego MSZ Jacek Czaputowicz powiedział dziennikarzom, że warszawska konferencja nie jest skierowana przeciwko komukolwiek.
  — Poinformowałem, że nie jest ona skierowana przeciwko żadnym państwom. Wszystkie państwa członkowskie UE są zaproszone na tę konferencję. Chcemy przedstawić pozytywny program dla Bliskiego Wschodu — powiedział szef polskiego MSZ.

  Poinformował także, że Rosja odmówiła udziału w konferencji.

  https://pl.sputniknews.com/polska/201901219635243-Polska-Iran-konferencja-Bliski-Wschod-USA-Warszawa/
 • Autor, wypadałoby przynajmniej powołać się na źródła
  Ilustracja tytułowa zaczerpnięta z książki "Mój zbiór opowieści biblijnych"

  https://www.jw.org/pl/publikacje/ksi%C4%85%C5%BCki/opowiesci-biblijne/3/zloty-cielec/

  https://www.jw.org/pl/publikacje/ksi%C4%85%C5%BCki/opowiesci-biblijne/
 • @brook 00:22:00
  Ilustracja tytułowa : https://www.jw.org/pl/publikacje/ksi%C4%85%C5%BCki/opowiesci-biblijne/3/zloty-cielec/
 • @roux 19:02:37
  Jak zwykle zrozumienie kwestii tkwi w szczegolach.Ci ludzie,ktorych Bog kazal usunac byli zaangazowani w praktyki tak odrazajace,ze sami sie wykluczali z godnych zycia.Skladanie ofiar z wlasnych dzieci bylo na porzadku dziennym.To odpowiednik dzisiejszego ISIS
 • @Romuald Kałwa 21:10:33
  A jakie jest znaczenie imienia Jezus w oryginalnym brzmieniu?
 • @Romuald Kałwa 21:09:26
  Nie lubię Angoli, nie to że nie lubię , bo nie lubię, ale za ich arogancki stosunek do nas Polaków. Nigdy nie byli z Polakami szczerzy i nigdy nie wywiązali się z umowy
  http://alexjones.pl/aj/aj-inne/aj-historia/item/142124-z-dziejow-przyjazni-polsko-angielskiej-grzegorz-braun
  O Francuzach takie samo zdanie mam, to kur...Europy.Teutoni (Niemcy), to chyba wiadomo, jaka to złodziejsko-rozbójniczo-kłamliwa banda. Jednak wszystkich tych popaprańców przebijają Chazarzy.JP II wyrwł nas z bolszewicko- żydowskich, a przekazał w ręce żydowsko-banksterskie.Bank Watykanu to tylko wieszczhołek góry lodowej, nikt tak na prawdę nie wie co tam się kryje
  Ponadto ja nie muszę kogoś lubić, lub nie lubić, darzyć sympatią lub nie darzyć, ja nie wierze w nauki nijakiego Joszułe i nie modle się do żydowskiego JHWE
  https://www.tvn24.pl/magazyn-tvn24/zydzi-sa-naszymi-bracmi-tej-nauki-jana-pawla-ii-juz-prawie-nie-slyszymy,141,2520
  Jestem Polakiem,Słowianinem, Rodzimowiercą, tu się urodziłem, tu jest mój dom, z tej ziemi wywodzi się mój ród i tej ziemi będę bronił w każdy możliwy sposób
 • @goat 19:17:52
  A dlaczego nie zaliczasz najwyższych hierarchów KK do chazarów? Na soborze watykańskim II nauczanie KK powykrzywiali protestanci z udziałem przebierańców.
 • "DWA WIEKI KLANU ROTSZYLDÓW"
  .
  takim tytułem opatrzona została część wypowiedzi

  - https://marucha.wordpress.com/2019/01/20/tajemnica-bolesna-radosna-i-chwalebna/#comment-807155

  @brook 00:22:00
  "wypadałoby przynajmniej powołać się na źródła", jestem tegoż zdania, tekst biblijny zaczerpnięty z.

  - http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1401

  "§ 1. Kto wszczyna lub ..." to wyciąg z KK art. 117

  - http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU19970880553/U/D19970553Lj.pdf

  warto może do obu źródeł czasem zajrzeć i zrozumieć sens zapisów. Cytowany zapis ze Starego Testamentu tak pojął nasz kochany papież JP II.

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/usmiech-sw-jana-pawla/#Usmiech

  jaką funkcję pełnił JP II i jego poprzednicy i następcy we wskazanych w tytule dwóch wiekach ?

  Niedawno czytałem taką odpowiedź na pytanie, dlaczego Jezus pojawił się wśród żydów a nie wśród innego ludu ? Autor uważał, że żaden inny lud nie dawał pewności, że go ukrzyżuje, w celu odkupienia win tak jaj żydowstwo. Jedyny związek chrześcijaństwa z judaizmem polega na tym, że chrześcijaństwo jest zaprzeczeniem bluźnierstwa jakim jest judaizm.
 • @lorenco 00:02:45
  "Minister nie spodziewa się, że na spotkaniu w Warszawie uda się osiągnąć widoczny sukces."
  Za to porażka wizerunkowa Polski gwarantowana. Takie Ciaputowicze i Kaczyńskie to kukły służące obcym.
 • @lorenco 00:06:31
  " Chcemy przedstawić pozytywny program dla Bliskiego Wschodu — powiedział szef polskiego MSZ."
  Najpierw niech przedstawią pozytywny program dla Polski. Do tej pory prowadzą nas tylko na manowce. Ten cały Ciaputowicz to jedna, wielka żenada.
 • @wercia 10:00:37
  Zaliczam. Dla mnie jest bez różnicy, czy to protestanci, czy to katolicy, prawosławni. Wszyscy są umoczeni w tym szambie. Jedni na drugich zwalają winę za wypaczenia we wierze żydo-chrześcijańskiej. Zostawić was samych w szczerym polu to byście się pozagryzali. Bo to jest mentalność Teutońsko-Chazarska. Złodziejstwo, wyzysk, grabież, kłamstwo to domeny żydów jaki pozostałych religii żydo gennych
 • @Lotna 21:58:42
  //Dobrze, że nie kazał Abrahamowi stworzyć świata, a potem powiedział, że tylko żartuje, skoro go mierzył miarami „boskimi”.//

  Bzdury. Oczywiście Bóg to nakazał Abrahamowi - z tym, że nie tylko stworzyć ale tworzyć świat.
 • @goat 11:34:47
  Za to wy w szczerym polu zapałalibyście mniłościom wzajemnom.
 • @goat 11:34:47
  Twoje wypociny to już dawno nawet blefowaniem nie są. Proszony byłeś... Dawaj tę swoją wiarę, światopogląd...Światowida czy co tam masz. Chętnie poznam nowe spojrzenia.
  Dasz mi to matołku? Na razie tylko wszystko negujesz a jak ktoś chce pociągnąć temat czy raczej w ogóle ruszyć to zwijasz ogon... Po wylizaniu jajek znowu wracasz z tym samym... Nudzisz chłopaku.
 • @wercia 14:50:04
  Właśnie rzecz w tym, że nie ma żadnych "ich"... Sierotek chce się chyba gdzieś przypiąć ale nie wie jak i co...
 • @wercia 10:28:54 Rosja ma w dupie tą konferencję.
  Kiedyś była podobna konferencja o Czechosłowacji bez udziału Czechosłowacji. Ogłoszono po niej sukces:
  "29 września 1938 roku do Monachium przyjechali Adolf Hitler, premier Włoch Benito Mussolini, premier Francji Édouard Daladier i Neville Chamberlain, przedstawicieli Czechosłowacji nie zaproszono". Jakieś pytania?
 • @wercia 14:50:04
  Zresztą, nijako już się przypiął - do wyznawców "religii żydo gennych"... Widać nie jest zbyt wymagający. Miche, spanie ma to co mu trzeba? Powiruje nieco tu i tam i gitara.
 • @Franek Ganek 14:52:02
  Po pierwsze to nie matołku, bo chyba mnie pomyliłeś z kimś z twojego kregu piszacych tu
 • @goat 17:46:07
  Dobra już... Przepraszam. Chciałem być sympatyczny, no wiesz goat ;-)
  Dawaj to po drugie... Chyba nie będziesz strzelać focha?
 • @Franek Ganek 14:58:19
  Coś uraziło szanownego pana, wyobrażam sobie pianę na pana ustach
  Największymi krytykami jesteście wy na tym blogu. Krytykujecie Rosje, Ukrainę, Teutonów, Szwdów, Litwinów tylko samych siebie nie potraficie skrytykowac.Skaczecie nawet sobie do gardeł w komentarzach, a jak coś nie pasuje to ban.
  Tak na prawde to czytam co tutaj napiszecie, bo z każdego ścieku można wyciągnoć coś ciekawego
  Ponadto ja nic nie muszę, ja mogę. I jeszcze jedno, nie mam czsu siedziec przed klawiaturą 20 godzin na dobę, tak jak wy to czynicie, ale jak coś czytam mijajacego sie z prawda to po prostu piszę komentarz. A tematu nie podejmuje i nie polemizuje z wami, bo to nie ma sensu. Przyklad dał mi pan hasky. Wasze mieszanie spraw społecznych, politycznych do religii jest po prostu zabawne i zarazem irytujace.Wyśmiewanie rodzimowierstwa, czy jak to wy nazywacie pogaństwa po prostu świadczy o was i niczym sie nie róznicie od najeźdzców nadjordańskich z umówionej daty 966 r.Świetowit, Perun, Makosz, Lada to tylko personifikacje sił natury. Wasz JHWEstworzyciel nieba i ziemi jest od wszystkiego, a jak jest od wszystkiego to znaczy do niczego.Dziwinie tylko ze takie spece jak wy nie dostrzegacie w tej dacie czegoś dziwnego, ale to jest wasz problem. I dalej będe obstawal przy tym że islam i chrześcijaństwo ze wszystkimi odpryskami to żydo genne religie
 • @Romuald Kałwa
  //Miłośnicy Jezusa (jak ja)//

  Fanklub też Pan masz?

  //i Nowego Testamentu będą zszokowani.//

  Proponuję czytać ze zrozumieniem, jak to się mówi.
 • @goat 18:40:12
  Dzięki.
  //Coś uraziło szanownego pana, wyobrażam sobie pianę na pana ustach //

  Przecież to uprzedzanie siebie jest, to co robisz. Po co takie głupoty wyobrażać?
  Tak można powiedzieć, że mnie coś uraziło... Nie chciałeś się podzielić wiedzą, której posiadanie przez Ciebie ma być - jak mi to wygląda - u mnie nieodpartym wrażeniem.
  Dalej tak czynisz raniąc mnie jeszcze bardziej.
  Zamiast mi imputować niestworzone historie nawijaj co daje wiara w... I Tu k..wa za..iście wielki znak zapytania! Parę nazw to troszkę mało...
  GDZIE TA WIEDZA! DAJESZ MI? GDZIE TA NAUKA?
 • @Herkules 04:25:02
  Na to pytanie nawet arcybiskup nie odpowie ;-)
 • @Franek Ganek 18:59:39
  A co byś chciał pan wiedzieć. To ze żydzi to chazarzy. To ze chazarzy przemienili sie nagle i za sprawą JHWE w żydów aszkenazyjskich. To że Tanach to zbiór przypowieści , opowieści Egipskich, Babilonu i innych z którymi hebrajczycy mieliby styczność. Że to JP II powiedzia iż żydzi to masi starsi bracia we wierze.Że Polska jest pod okupacją od ponad tysiąca lat. Bo jak to można nazwać, gdy obcy wkracza orężem, narzuca swoja wiarę, swój jezyk(łacina) i swój ład społeczny. Niepokornych karze i uśmierca
  Że mamy rządy, od 1945roku najpierw żydo-bolszewickie, póżniej żydo-teutońsko-bolszewickie, a teraz żydo-bankstersko-bolszewickie. Czego ty człowieku ode mnie, oczekujesz. Nie jestem blogerem, nie siedzę nad klawiaturą 24 h na dobę. Chcesz wiadomości na temat rodzimowierstwa, pogaństwa poszukaj, poczytaj opolczyka, wiare rodzimowierczą, poszukaj na YT. Nie mieszaj tylko pojęć nawiedzonych turbo-slowian i ich imperjum WL.
  A tak to pozdrawiam i prosze nie bić piany, bo to nie tędy droga.
  Polecam na YT "Zaratusztra i Słowianie" oraz "Imperjum zła"
 • @goat 21:16:31
  //Polecam na YT "Zaratusztra i Słowianie" oraz "Imperjum zła"
  nad//

  No, to już mogłoby być jakimś wspólnym podłożem do dyskusji. Bo to co powyżej podałeś jakieś historyjki, fakty... Ok. No ale co w związku z tym? Nie widzę byś przedstawiał jakieś swoje spojrzenie na to, próbował to powiązać, wysnuć jakiś morał... Jaką masz wizję? Co chcesz osiągnąć? Jak? Z czymś walczysz?
  Bo jak na razie to tylko wszystko negujesz, we wszystkim widzisz tylko złe strony... Ale o co Ci chodzi? Masz mało czasu na pisanie? To tym bardziej go nie trać.
  Może o coś chcesz zapytać? Bo skoro tak mnie poszufladkowałeś... na wstępie... Oczywiście wszystko można odwrócić... każdą ideę... wszystko można wykorzystać lub... nie. Czyli wykorzystać w złym celu, jak to się mówi. No i co z tego?
  Co chcesz wiedzieć? Co to znaczy, że żydzi to nasi starsi bracia w wierze?
  Proste... Można to różnie tłumaczyć... całe wieki o tym nawijać... Nie starsza wiara od nas, czy od chrześcijaństwa? Starsza. W czym masz więc problem? Mógłbyś powtórzyć?
  Mądrość etapu. Mówi Ci to coś? Co to za religia by miała być, że mówi ktoś, że przyszedł coś wypełnić i nie wiadomo co to by miało być? Albo, że jakiś Mojżesz mówił do swego Pana, którym według owego uczniów jest Jezus Chrystus?
  Bracia starsi... A widzisz, Jan Paweł II, który tak jak Mojżesz podawał się za sługę i ucznia Pana Jezusa Chrystusa mówi o odmładzaniu się :-) I co niby starsi to lepsi?

  //przypowieści , opowieści Egipskich, Babilonu i innych//

  To jeszcze starsi bracia tak naprawdę. Przypowieści bo to ma odniesienie do rzeczywistości oddając jakieś prawdy o życiu, prawa życia, prawidłowości... Opowieści bo mają związek z historią, tradycją, przekazem...
  Nic Biblii nie możesz zarzucić. Prorocy i pisarze Biblii dobrze opisują istotę rzeczy, Boga... Bóg jest taki jacy są ludzie. Wcześniej świat był inny niż teraz, teraz jest inny niż wcześniej był... Kiedyś ludzie nie wiedzieli np. o tym gdzie kończy się Ziemia ani jak w ogóle tak naprawdę wygląda... I co z tego?
  Nie potrafisz wskazać bogatszego źródła wiedzy w tak małej pigułce, ziarnku jakim jest biblia chrześcijan, stary i nowy testament.
 • @Franek Ganek 22:16:27
  No i tu doszliśmy do sedna sprawy.Cała wiara Rodzimowiercza oparta jest na siłach natury, na matce Ziemi. Wszyscy jestemy dziećmi wszechswita, na energii płynącej z niego. W to wierzyli nasi pra dziadowie i ta wiara czyniła z nich synów, córki, braci i siostry. Wszyscy byli równi wobec przyrody, jak i wobec siebie. Nie bylo hierachi, nie było lepszych, ani gorszych. Rządziło prawo zwyczjowe, za występek oczywiście karano, nie było niewolnictwa. Niewolnictwo przywlekli ze sobą żydzi,( z tego zasłyneła czeska Praga). Nikt nikogo nie straszył ogniami piekielnymi, szatanem i samym wszechmogącym. Oczywiście że w lesie miszkało Licho, które wzbudzalo trwogę, bo moze wyprowadzić i można po błądzć. Jednak ono nie zbijało, jak to czyni JHWE, a tym bardziej nie zabijało hurtem(przypowieść o jakimś tam i oślej szczęce, nie pamiętam imienia). Żaden Bóg nie zatapiał całej populacji, a zostawiał tylko jednego i rodzinę jego. Nikt nikogo nie zamieniał w skałe( to chyba żona Lotha)
  Powidzi po co katolicy spłaszczyli ziemię, jak starożytni Grecy wiedzieli że jest kulą. Po co były wyprawy krzyżowe, do Jerozolimy, przeciwko Śłowianom przeciwko Katarą, obrucili w pył cywizacje Azteków i Majów. Dlaczego zrobili taką ekspansję na Europę, teraz Islam czyni dokładnie to samo. Na dzisiaj koniec.
  I stało się Ukraina podpisała z Izraelem umowe o wolnym handlu, tetaz będa rozszeać zalkres partnerstwa. Izraelowi nie przeszkadza Banderyzm, który wycinał jak Polaków,tak i żydów. Chociaż sami byli żydami. Co za bajzel. Już dzieli tylko krok od powstania nowego Izraela(reaktywacja Chazarii)
 • @57KerenOr 17:09:32
  eee to poczytaj dokładnie Biblię . Owszem w owych czasach takiego pojęcia nie było. A według dzisiejszych to i owszem: złodziej i masowy morderca.
  Już sam początek co przed ucieczka nakazał żydom uczynić....... .
 • @roux 19:02:37
  no dobra to wytłumacz herem tak często przez żydów stosowane. Nie w wiki czy przez google się nie dowiesz. podpowiem przypatrz się dziejom Jerycha po zdobyciu przez armię Jozuego
 • @jan 21:26:03
  Ee a co nam po takim rozwodniku co Aszerę porzucił

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej