Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
338 postów 230 komentarzy

Superklaster

Romuald Kałwa - Polak

Polska choruje na wściekliznę

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ta straszna historia wydarzyła się naprawdę.

Działo się to z osiem lat temu. Była ciemna i późna wiosenna noc. Odwoziłem kolegę do domu do pracy z Opola, do jakiejś zatęchłej wsi, gdzie dosłownie kończą się asfaltowanej drogi i do której nie dojeżdżają autobusy tylko z Brzegu, i to niewiele.
Pokonując kolejne nic ni znaczące drogi i kolejne wsie, wyjeżdżając z takiej tam zapadłej wichury, a była może godz. 23.30, światła kierowanego przeze mnie samochodu rozświetliły istotę, która przechodziła przez ulicę. Nie zwracała uwagi na mój wehikuł. Wymusiła pierwszeństwo wiec trzeba było się zatrzymać. Dzięki temu mieliśmy okazję przyjrzeć się, co się stało, a stało się to, że takiego zwierzęcia nigdy wcześniej nie widziałem, a przecie ludzieta, sam jestem chopem ze wsi, a i do zoo chodziłem, dzięki czemu nawet lwa i hienę na własne oczy widziałem!
Ze 3- 4 miesiące później, na letniej zakrapianej biesiadzie, ze stadem byłych już woodstockowiczów, w okolicach, gdzie widziałem wspomnianego stwora, opowiadałem, co na własne oczy widziałem: 10 metrów od maski samochodu przez ulicę powoli i nieco teatralnie przechodziło dziwne, obsmarowane mazią – z posklejanym futrem zwierzę, przypominające mieszankę psa, sarny i... kosmitę. Czyżbym był odkrywcą nieznanego gatunku? Witaj nagrodo Jobla!
W końcu po zawziętej dyskusji, co to mogło być, jeden z imprezowiczów rzekł: - był to może „pies parchaty”-. Następnego dnia sprawdziłem, co to znaczy „parchaty”. O dziwota! Wpisując hasło w wyszukiwarkę, część zdjęć zawierała zwierzęta, przeważnie psy, w zaawansowanym stadium wścieklizny – śmiertelnej choroby roznoszonej przez zwierzęta.
                                                    ***
Ciekawe, tyle mówi się o innych chorobach, ale czemu tylko o tych, które blokują eksport polskiej żywności. Jakaś ptasia grypa, jakaś świńska grypa... Skoro świńska, to chyba nie ludzka. Zaraz, a gdzie były pierwsze ogniska tych chorób? Jak się rozprzestrzeniały? Jak wyglądała ich ewolucja/mutacja? I dlaczego wszystkie choroby, które zresztą przyszły do nas z zewnątrz, przypisują nam szczególnie aktywnie nasi zagraniczni przyjaciele?
Kto tez nie powiedział, że takich chorób nie można świadomie roznosić, potajemnie zatrudniając się w dużych fermach hodowlanych, itd. teoria spiskowa? Przecież tu chodzi o miliony.
Na poważnym portalu „Rynek zdrowia” czytamy: „Zachorowania ludzi na wściekliznę to w Polsce rzadkość, ale na świecie z tego powodu umierają tysiące ludzi”.
Źródło: http://www.rynekzdrowia.pl/Uslugi-medyczne/Eksperci-zachorowania-ludzi-na-wscieklizne-to-w-Polsce-rzadkosc-ale,184700,8.html
Nie powiedziałbym, że zachorowania na wściekliznę w Polsce to rzadkość. Źródło to Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Widzimy, że zachorowalność na wściekliznę w Polsce w 2017 r. wynosiła 8.234, tj. o 256 osób więcej niż w 2016 r. Ile osób przeżyło i czy pomogły szczepionki? Tego dane nie zawierały.
 
Sprostowanie: źródło danych to Wojewódzki Plan Zarządzania Kryzysowego w Opolu załącznik nr 3. 
 

KOMENTARZE

 • @ Autor
  "10 metrów od maski samochodu przez ulicę powoli i nieco teatralnie przechodziło dziwne, obsmarowane mazią – z posklejanym futrem zwierzę, przypominające mieszankę psa, sarny i... kosmitę."

  A ja jakiś czas temu widziałem film (straszna szmira) o ss-manach-zombie co przetrwali wojnę w jakimś bunkrze i dalej zabijali ludzi jak ktoś tam wszedł. Też wyglądali nieciekawie. A skojarzyłem z nimi dlatego, że piszesz o Dolnym Śląsku i wściekliźnie. I nic nie poradzę, że ss to nie Ruskie, ani nie Czesi.

  5*
 • @ Autor
  Ludzie się często śmieją, że takie rzeczy jak zombie nie istnieją, ale właśnie wirus wścieklizny może okazać się istnymi wrotami do koszmaru. Wystarczy pomyśleć jak mogą zachowywać się ludzie gdy spojrzymy na zwierzęta. A wystarczy mutacja, żeby wirus przenosił się drogą powietrzną.
  Ponadto w USA stworzono już sztuczne DNA z podwójną ilością nukleotydów i kto wie jakie choróbska z tego wynikną.

  W jakimś kraju w Ameryce Pd był człowiek, który zaczął się dziwnie zachowywać, potem atakował lekarzy, stał się na tyle agresywny, że go zastrzelili, ale to nie pomogło. Musieli go zastrzelić "bardziej"
  Chyba już nie znajdę linku :-(
 • @Autor
  Przyrost wypadków wścieklizny związany jest z odsunięciem PO/PSL od władzy.
  To nie ma się co dziwić, że stan w jakim znajdują się wyznawcy tych ugrupowań przyprawia ich o tę chorobę.
  Ale po najbliższych wyborach - wymrą resztki i nie powinno już być problemu.
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:44:28
  Ale z ciebie pisior wylazl Wojtas oj wylazl... A tyle lat się bunkrowales.

  PiS PO jedno zło!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 07:54:13
  Widzę, że bycie adminem naraża na zarażenie wścieklizną. Uważaj.
 • @Jasiek 05:31:38
  Na świecie powstaną choroby o jakich się nam nie śniło.
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:44:28
  Czasem wszyscy w Polsce chorujemy na wściekliznę - złość przysłania nam trzeźwe spojrzenie o ogląd sytuacji.

  Ale to zwierzę widziane w nocy, dość dobrze, bo chyba włączyłem "długie", cały czas mam przed oczami.
 • @Romuald Kałwa 18:21:10
  Też mam ciekawe sny. Nawet na jawie.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

ULUBIENI AUTORZY