Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
336 postów 226 komentarzy

Superklaster

Romuald Kałwa - Polak

Spora porażka „Fair Play” Roberta Gwiazdowskiego

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

...w wyborach do Parlamentu Europejskiego

Gdybym nie zobaczył danych Państwowej Komisji Wyborczej, nie wiedziałbym, że Robert Gwiazdowski i jego partia w ogóle ubiegała się o mandaty w parlamencie europejskim. Prawdopodobnie w wielu województwach nie zbudowała struktur, która pozwoliłaby jej zaistnieć na firmamencie politycznym Polski. Wydaje się, że „ktoś tajemniczy” na niego postawił, ale zmienił zdanie.
 
W moim okręgu nr 12 (wrocławsko-opolski) w ogóle nie było partii Gwiazdowskiego na liście (podobnie jak KWW POLEXIT - Koalicja i KWW Jedność Narodu). Prof. Gwiazdowski zapomina też, że w polityce nie gra się fair play.
 
Robert Gwiazdowski zarejestrował swoich kandydatów w okręgach:
 
Okręg wyborczy nr 1 [Gdańsk]
Okręg wyborczy nr 4 [Warszawa]
Okręg wyborczy nr 5 [Warszawa]
Okręg wyborczy nr 8 [Lublin]
Okręg wyborczy nr 10 [Kraków]
Okręg wyborczy nr 11 [Katowice]
 
To zdecydowanie za mało, jak na 13 okręgów w całej Polsce. No chyba, że operacja ta była tylko "treningiem" przed wyborami parlamentarnymi. Nie wiem, czy to dobre posunięcie z punktu widzenia marketingowego, bo działacze, niewyrobieni w politycznych bojach, mogą stracić morale. Samego Gwiazdowskiego widziałbym raczej w Konfederacji (która w kampanii popełniła sporo błędów, była np. słabo widoczna na Opolszczyźnie i zapewne w wielu innych miejscach. Słabo widoczny był też Marek Jakubiak, który miał za mało czasu na budowanie struktur i zapewne w Konfederacji nie miał odpowiedniej siły przebicia).
 
 
Według danych PKW, ugrupowanie Roberta Gwiazdowskiego zdobyło jedynie 74 013 głosów, co stanowi 0,54 proc. z wszystkich oddanych głosów.
 
Ps.
Zastanawiam się, dlaczego też kosmopolici/zdrajcy z KWW Koalicja Europejska PO PSL SLD .N Zieloni – do europejskiego parlamentu wysłali takich "intelektualistów", jak np. piłkarz Tomasz Frankowski. Może dlatego, że w Polsce chcą robić lepsze interesy. Pamiętajmy o 100 mld z VAT-u, mafiach paliwowych, i innych miejscach, gdzie można zarobić znacznie więcej, i znacznie lżej, niż "marne" 1,5 mln zł w 5 lat w Parlamencie Europejskim.

KOMENTARZE

 • @ Autor
  Siema!

  Dlaczego piszesz akurat o Fair Play?

  5*

  Pozdro!
 • @ Autor
  "Zastanawiam się, dlaczego też kosmopolici/zdrajcy z KWW Koalicja Europejska PO PSL SLD ."

  Ja się zastanawiam natomiast jak to możliwe, że oni zdobyli takie poparcie.
  Po tym do jakiego stanu doprowadzili Polskę powinni oscylować w granicach wyniku właśnie ugrupowania Gwiazdowskiego...
 • autor
  Zagłosowałem na Gwiazdowskiego.

  Bo Korwin ma wrodzoną zdolność zrażania do siebie wyborców.
  Bo Krzysztof Bosak i narodowcy to jednak nie moja bajka.
  Bo Braun i "Szczęść Boże" w kontekście ze wszech miar pożądanego rozdziału Kościoła od Państwa nie kojarzy się dobrze.

  Bo w przypadku, gdy słuszne teksty głosi pajac-gwiazdor, który nie rozumie, że pajacuje-gwiazdorzy, w demokracji nie ma innej opcji, niż głosować na inną osobę, która głosi te same teksty, co pajac-gwiazdor, ale w sposób normalny (przyswajalny). Stąd Gwiazdowski.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

ULUBIENI AUTORZY