Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
415 postów 317 komentarzy

Superklaster

Romuald Kałwa - Polak

Zbrodniarz upamiętniony w holu Uniwersytetu Warszawskiego

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Żydowski polityk Menachem Begin -terrorysta i morderca palestyńskich dzieci, autorytetem dla polskich studentów?

Menachem Begin (ur. w 1913 w Brześciu - zm. 1992 w Tel Awiwie) urodził się jako Mieczysław Biegun. Już w 1929 r. został działaczem syjonistycznym. Ma na sumieniu wiele zbrodni, m.in. spalenie stodoły z Arabami, czym naśladował hitlerowców. Choć został laureatem Pokojowej Nagrody Nobla, nie powstrzymało go to przed popełnianiem kolejnych zbrodni. Był premierem Izraela w latach 1977–1983 i posłem do Knesetu w latach 1949–1984”.
W hallu tego budynku w 2001 roku została zainstalowana kosztowna tablica z marmuru, z inskrypcjami w języku polskim i hebrajskim: „Menachem Begin, izraelski mąż stanu, premier państwa Izrael, laureat Pokojowej Nagrody Nobla, absolwent wydziału prawa UW w 1935 roku.
Begin był hersztem bandy o nazwie Irgun, która zasłynęła z niebywałego okrucieństwa. Ta terrorystyczna grupa współpracowała z innymi grupami terrorystycznymi. 26 lipca 1946 brał udział w przygotowywaniu zamachu na Hotel Króla Dawida w Jerozolimie, gdzie miały swoje siedziby sztab wojsk brytyjskich i sekretariat palestyńskiego rządu. W akcji, której głównymi motorami byli Mosze Sneh z Hagany, Menachem Begin z Irgunu i Nathan Yallin ze Sterna, a która została przeprowadzona siłami Irgun i Stern, zginęło co najmniej 89 osób (wg. Wikipedii).
12 czerwca 1947 roku banda Begina Irgun - porwała dwóch brytyjskich żołnierzy: Clifforda Martina i Meriyna Paise'a. Kilka dni poźniej ich ciała znaleziono w lesie Nathanya. Brytyjczycy zostali powieszeni. Na piersi jednego z nich była przypięta kartka z napisem: "Wysoki trybunał Irgun". Przestrzeń wokół tego miejsca została podstępnie zaminowana, tak że kilku żołnierzy bytyjskich, którzy odnaleźli ciała, zostało ciężko rannych. Mord ten był odwetem za stracenie dwóch terrorystów żydowskich.
(…)
Podobne sytuacje zdarzały się często. Izraelski były żołnierz Hagany, Hans Lebrecht, wspomina, że w maju 1948 roku żydowscy bojówkarze, powielając wzorce hitlerowskie, zapędzili 180 mieszkańców wioski Ain Cajtun, w tym kobiety, dzieci i starców, do meczetu, który następnie podpalili. Każdy, kto próbował się wydostać z płonącej świątyni, ginął od kuli; (cyt. za N.D.) Mamy więc i żydowskie Jedwabne. Tyle, że większość mordów na Arabach nigdy nie została osądzona ani nagłośniona. Nie pisze o nich książek Jan Gross, a ich sprawcy zajmowali wysokie stanowiska w rządzie Izraela – pisze bloger ~real
https://www.bankier.pl/forum/temat_zydowski-zbrodniarz-uhonorowany-w-polsce-brawo,5665606.html
Mieczysław Biegun, jako żołnierz armii Andersa, uzyskał zgodę na jej opuszczenie, by walczyć o powstanie państwa Izrael.
Wg źródeł Menachem Begin był też winnym masowego mordy ludności palestyńskiej w Dajr Jasin w dniach 9–11 kwietnia 1948 r., w czasie której zginęło od 107 do 120 Palestyńczyków.
16 grudnia 1978 wraz z prezydentem Anwarem Sadatem za porozumienie z Egiptem otrzymał Pokojową Nagrodę Nobla (16 grudnia 1978). Nie przeszkodziło mu to doprowadzić do inwazji izraelskiej armii na Liban w 1982 r.
Begin zaangażował się w budowanie militarnego podziemia na terenie Palestyny. Nie stronił od regularnych walk z Arabami, przewodził grupom dokonującym zamachów i krwawych rozpraw z przeciwnikami. Formy walki o niepodległe państwo do dziś wzbudzają kontrowersje.
http://www.sww.w.szu.pl/index.php?id=artykuly_menachem_begin_z_armii_andersa_do_walki_o_panstwo_izrael
W trakcie ataku doszło do masakry ludności arabskiej – zginęło około 107 mieszkańców, w tym kobiety i dzieci:
Atakujący Żydzi popełnili wiele okrucieństw seksualnych. Wiele młodych uczennic zostało zgwałconych, a później zamordowanych. Stare kobiety również były molestowane. Jedna historia opisuje przypadek, w którym młoda dziewczyna została dosłownie rozdarta na pół. Również wiele dzieci zostało zmasakrowanych i zabitych. Widziałem też jedną starą kobietę, której wiek oceniam na sto cztery lata, która została dotkliwie pobita kolbami po głowie. Kobietom zrywano bransoletki z rąk, pierścionki z palców, a niektóre z kobiecych uszu zostały rozerwane przy usuwaniu kolczyków - dodaje ~real
Pytanie: czy w holu Auditorium Maximum Uniwersytetu Warszawskiego nadal powinna znajdować się tablica pamiątkowa poświęcona temu człowiekowi? Czy zbrodnie ówczesnego premiera Izraela mogą tłumaczyć późniejsze okrucieństwo? Wyobraźmy sobie, co by było, gdyby takich odwetów na ludności niemieckiej po 1945 r. dokonywali Polacy.

Poniżej, wspomniana kontrowersyjna tablica pamiątkowa, źródło: Wiki 

KOMENTARZE

 • W zydopaństwie
  usuwa się np pomnik Berlinga, postać niejednoznaczna, który jednak coś dla Polski zrobił. Czci się natomiast dezertera, terrorystę i mordercę.
  Ot, takie podłe czasy nastały...

  5*
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:54:54 Berling to renegat i pachołek Stalina!
  Był współpracownikiem NKWD, człowiekiem Stalina, zdrajcą Ojczyzny .. w obozie starobielskim NKWD zwerbowało 103 agentów. ... Berling i jego towarzysze zostali oddelegowani przez NKWD do Armii Polskiej. Renegat i zdrajca, agent NKWD, sowiecki generał Zygmunt Berling (2 http://niepoprawni.pl/blog/5465/renegat-i-zdrajca-agent-nkwd-sowiecki-general-zygmunt-berling-2 Skazany na śmierć zdrajca Polski. https://www.pch24.pl/skazany-na-smierc-zdrajca-polski,17114,i.html


  Ps...Jedna, drobna, istotna uwaga, dotycząca przyczyn "pomocy" Stalina dla walczącej Warszawy we wrześniu \'44. Wydaje się, że aspekt propagandowy miał dla niego znaczenie marginalne. Nigdy się takimi detalami specjalnie nie przejmował, realizując politykę imperialną. Nie inaczej było i tym razem. Realnie obawiał się "przedwczesnej" kapitulacji Powstania, którego dowódcy, w przypływie tragicznie spóźnionego realizmu, pertraktowali w tym czasie z dowództwem niemieckim. Podpisano nawet wstępne porozumienie o kapitulacji, a strona niemiecka, demonstrując dobrą wolę, "otworzyła" oblężenie, umożliwiając ewakuację kilku tysięcy cywili. Ta wiedza, via agentura, błyskawicznie dotarła do Stalina, który - wbrew dotychczasowej polityce - zmienił "na chwilę" taktykę, by "podtrzymać" Powstanie i rękami niemieckimi dokończyć dzieła zniszczenia. Stąd zrzuty, propagandowy zwrot o 180 stopni, wreszcie pozorowany "atak" Berlinga. AK na tej podstawie zerwała pertraktacje z Niemcami ... .
 • @kula Lis 68 12:19:13
  Nie mam zamiaru dyskutować o Berlingu. Jedną rzecz jednak mogę powiedzieć - dowodzeni przez niego żołnierze mieli o nim dobre zdanie i dzięki niemu wielu udało się wrócić do Kraju.
  Taki np Anders miał ksywkę "rzeźnik".
  Ale notka nie jest o Berlingu tylko o zbrodniarzu Biegunie.
 • @kula Lis 68 12:19:13
  A kim byli inni, którzy nie trafili do "Katynia"? Np. Anders i Okulicki?
  Berling mimo wszystko, jednak jakieś zasługi posiadał. Większe niż Okulicki i nie mniejsze niż Anders.
  Natomiast Begin to dezerter (nie będę używał słowa zbrodniarz, uderzał głównie w najjbardziej zbrodnicze imperium w dziejach-imperium brytyjskie), a dezerterom należy się kara śmierci.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:36:17
  Ja znam historię dwóch osób. Ojciec jednego wyszedł z Andersem, a syn wyszedł z Berlingiem. Syn stał się pierwowzorem Janka Kosa, którego losy Przymanowski ubarwił. Literacki Jan Kos (nazwisko mogę na PW) zginął bodaj pod Warszawą (nie dotarł do Berlina), gdy Berling wysłał część żołnierzy z odsieczą powstańcom. Ofiary były prawdziwe, a nie pozorowane, jak twierdzą pislamiści. Znam brata literackiego Jana Kosa (rocznik chyba 1930). Z Baranowicz zostali wywiezieni na Wschód.Ciekawa osoba.
 • @Wican 12:54:25
  Żydzi i ci co im służą zawsze będą wielbić Andersa. Nie trzeba tłumaczyć dlaczego.
 • Partnerstwo
  Publiczno prywatne. Goje w Polin będą płacić a Żydzi będą decydować na co. Brawo wyborcy PiS!!! Polin sercem Europy.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:58:02
  Anders, przeciętny dowódca, który w kampanii wrześniowej, się nie wykazał, pisząc oględnie. A Monte Cassino służył tylko "budowie legendy pana Andersa", jak napisał zacny generał Kazimierz Sosnkowski (jeden z nielicznych kompetentnych wojskowo piłsudczyków). Ofiary Monte Cassino były bezsensowne. Lenino, w przeciwieństwie, jakiś sens miał, bo żołnierze szli do Polski, a nie do Anglii.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:36:17
  Sprawa gen Berlinga obecnie "reaktywowana" pod pretekstem usuwania jego pomnika https://niezalezna.pl/273757-pomnik-berlinga-zniknie-z-saskiej-kepy-juz-wiadomo-gdzie-zostanie-przeniesiony

  jest kolejnym etapem wdrażania żydowskiej narracji historycznej.Bloger Kula Lis jest tylko gorliwym nieszczęsnym idiotą nie ogarniającym całości problemu.
  Sprawę od 27 lat "pilotują" wszystkie polskie media i cała klasa polityczna więc nie należy liczyć na to że garstka zdających sobie sprawę z powagi problemu odwróci trend.Nie odwróci.Wiec lepiej już dziś zapoznać się z zarysem "historycznym" :
  [Żydzi byli nacją najliczniej reprezentowaną wśród pogromców nazizmu.Polacy (oraz inne narody Europy Wschodniej ) kolaborowały z nazistami i współorganizowały holokaust.Dowodem na to są nie tylko wydarzenia podobne do jedwabeńskich ale też niezaprzeczalny fakt że Polacy zarówno w 1945 r jak i obecnie akt wyzwolenia traktują jak narodową klęskę (vide cała polska publicystyka ostatniego 30 -lecia)]

  treść zamknięta w kwadratowym nawiasie nie jest moją fantazję a ekstraktem wyciśniętym z opinii głoszonych przez żydów zarówno izraelskich jak i amerykańskich. Nie ma się co łudzić nadzieją że zdołamy na nie (opinie) wpłynąć np poprzez nasze media czy wydawnictwa.Nie zdołamy.Wszystko jest przyklepane czego dowodem jest bohater dany nam w przykład przez samego sekretarz stanu Pompeo https://tygodnik.tvp.pl/41309222/bohater-blaichman-i-zydzi-w-getcie-walczacy-z-polskim-i-nazistowskim-rezimem-dlaczego-oni-nam-to-robia

  Aby
  nowe" mogło zastąpić "stare" należało oczyścić pole ze złogów przeszłości.Wyrugować z pamięci narodu polskich żołnierzy forsujących Odrę i ich polskich generałów.
  Consummatum est.I to rękami "polskich patriotów".
 • @ikulalibal 13:46:55
  Za nieszczęsnego idiotę i debila robisz tu od dłuższego czasu ty useful idiot. Sayonara, szalom śmieciu.
 • @ikulalibal 13:46:55 porównaj straty Andersa i ...
  Rzeź na Łużycach. Operacja Łużycka jest jedną z najbardziej tragicznych kart w historii polskiego oręża. Jest, choć być nie musiała. Nieudolność, niekompetencja i alkoholizm dowódcy II WP, gen. Karola Świerczewskiego kosztowały życie i zdrowie prawie 20 tysięcy polskich żołnierzy. Karol Świerczewski bandyta i morderca generał po 4 latach szkoły powszechnej
  http://forum.nowiny24.pl/karol-swierczewski-bandyta-i-morderca-general-po-4-latach-szkoly-powszechnej-t68883/
  Karol Świerczewski był jedną z bardziej kłamliwie zmitologizowanych postaci w historii PRL. mówi „Codziennej” dr Maciej Korkuć z krakowskiego IPN. Warto pamiętać że przez całe swoje dojrzałe życie był bolszewickim oficerem, rannym w wojnie przeciw Polsce w 1920 roku. Jego alkoholizm i niekompetencja w dowodzeniu był przyczyną olbrzymich strat wśród żołnierzy 2 Armii w operacji łużyckiej dodaje.
  Co najważniejsze, jest bezpośrednio odpowiedzialny za polityczne mordy sądowe na żołnierzach wcielanych do “ludowego” WP. Tylko w grudniu 1944 i styczniu 1945 roku podpisał 32 wyroki śmierci, z tego 27 wykonano jeszcze w tych samych miesiącach. I to nie były ostatnie morderstwa komunistyczne, za które jest w pełni odpowiedzialny – tłumaczy dr Korkuć.
 • @ikulalibal 13:46:55
  Danina krwi. Straty dywizji kościuszkowskiej poniesione w dwudniowej bitwie pod Lenino były bardzo duże. Z jej szeregów ubyło ponad 3 tys. żołnierzy, z czego 510 poległych, 1776 rannych, ponad 650 zaginęło bez wieści, a 116 dostało się do niemieckiej niewoli. Nie wszyscy bili się chętnie - powiedział prof. Paweł Wieczorkiewicz. Szacuje się, że od 200 do 600 żołnierzy I Dywizji Piechoty przeszło na stronę niemiecką. Przeszli, bo wiedzieli, co to jest Związek Sowiecki i woleli od tego niewolę niemiecką - stwierdził historyk.
 • @Wican 12:50:20
  Renegat i zdrajca, agent NKWD i sowiecki generał Zygmunt Berling. http://www.polishclub.org/2011/04/11/renegat-i-zdrajca-agent-nkwd-i-sowiecki-general-zygmunt-berling/
 • @Wican 12:50:20
  Lenino to czarna karta w historii LWP: dwóch dowódców pułków odmówiło wykonania rozkazu i zostało na miejscu rozstrzelanych a prawie 800 żołnierzy przeszło na stronę niemiecką……Co na temat kundla Berlinga pisze wikipedia? Najciekawsze fragmenty:

  „W obozie jenieckim w Starobielsku został zwerbowany do współpracy z NKWD[1], następnie wraz z grupą oficerów podjął współpracę z Rosjanami[1]. Idąc na współpracę z NKWD (w swych pamiętnikach wspomina m.in. zażyłe stosunki z zastępcą Ł. Berii, gen. W. Mierkułowem) uniknął masakry katyńskiej dokonanej na oficerach Wojska Polskiego wiosną 1940, a następnie został skierowany wraz z grupą oficerów deklarujących chęć wspierania Sowietów do willi NKWD w Małachówce pod Moskwą, gdzie pomagał w ich weryfikacji[1], badaniu prawdziwego stosunku do Rosji, a następnie selekcji pod kątem przydatności do służby w Armii Czerwonej. Był współautorem deklaracji hołdu i lojalności przesłanej na ręce Józefa Stalina w marcu 1941[1].”

  „Zatwierdzał wyroki śmierci na żołnierzach swojej armii podejrzanych o sprzyjanie lub współpracę z podziemiem niepodległościowym.”

  „Po ewakuacji Armii Polskiej na Wschodzie do Iranu pozostał w ZSRR, za co został zdegradowany i wydalony z Wojska Polskiego rozkazem gen. Władysława Andersa nr 36 z 20 kwietnia 1943, a polski Sąd Polowy skazał go 2 lipca zaocznie na karę śmierci jako dezertera. W orzeczeniu sąd uznał, że oskarżeni zbiegli z szeregów Armii Polskiej zdaniem Sądu po to, by wstąpić do Armii Sowieckiej, a więc do służby państwa, którego jednym z celów politycznych jest pozbawienie bytu niepodległego Państwa Polskiego przez wcielenie jego ziem do ZSRR i dlatego skazał oskarżonych na karę śmierci[1]." Ja rozumiem, że do Wojska Polskiego w ZSRR trafiali często ludzie bardzo patriotycznej proweniencji, dla których nie było innej drogi ucieczki, nierzadko zdarzali się wręcz naiwniacy, dający się uwieść pięknym sloganom komunizmu, którzy naprawdę myśleli, że idą nieść Polsce wolność, demokrację i pokój – w niczym nie zmienia to jednak faktu, że Armia Ludowa to była sowiecka agentura, która pomagała w obalaniu legalnych polskich władz i przejęciu inicjatywy przez grupkę stalinowców z Bierutem na czele.
 • @kula Lis 68 15:05:15
  No proszę... Berlinga skazano na karę śmierci za dezercję a Bieguna uchonorowano tablicą...
  Anders nie miał prawa zdegradować żadnego generała. Sam złamał rozkaz Sikorskiego. Tylko, że Anders, żydowska marionetka, musiał dostarczyć żydów do Palestyny a Sikorski zginął w zamachu.

  Czemu powtarzasz żydowską hagade?
 • nie przenoście żydowskiej propagandy.
  Przestańcie pisać głupoty! Żydzi z armi Andersa zdezerterowali a ponieważ było ich prawie 3 tysiące Anders z procesów i egzekucji rezygnował i nie ukarał zbiegów. Pisanie że Anders im "pozwolił" jest żydowską narracją zdrajców którzy wtedy powinni dostać kulę w łeb. Wtedy byłby jazgot gdyby 3 tysiące żydowskiego chłopa polski dowódca postawił pod ścianę.
  Poza tym było by to po prostu nieludzkie.
  O pozwoleniu opuszczenia Armii opowiadają Żydzi aby zmazać z siebie znamię dezercji i zdrady.
 • @Stara Baba 16:41:19
  //Przestańcie pisać głupoty! Żydzi z armi Andersa zdezerterowali a ponieważ było ich prawie 3 tysiące Anders z procesów i egzekucji rezygnował i nie ukarał zbiegów//

  A co z karą dla samego Andersa ? wiadomo że ten "incydent" z dezercją paru tysięcy żołnierzy nie ma precedensu w nowożytnej historii świata (w starożytnej też nie ma),ale jednak to pytanie namolnie się nasuwa. Zwłaszcza że znane są przypadki kiedy to wyżsi oficerowie stawali przed plutonem egzekucyjnym lub bywali degradowani do szeregowców,w przypadku zbiegostwa już kilku szeregowców.
  Jaką karę poniósł gen.Anders?
 • @ikulalibal 16:55:02
  No wiesz, Generałów Armii państwa które praktycznie nie istnieje się nie degraduje. Poza tym gdybym był na jego miejscu także bym nie wydał rozkazu egzekucji a lawirował aby tą sprawę "jakoś" załatwić.
  Nie okłamujmy się, nie ważne Żyd czy Niemiec lub inny, tu chodzi o 3 tysiące ludzkich istnień do zgładzenia na sumieniu w specyficzny sposób. Tak mogą robić Niemcy czy Żydzi i jeszcze robić z tego święto jak Purim ale w naszej kulturze jest to nie do pomyślenia.
  Moim zdaniem w tym konkretnym przypadku Anders postąpił słusznie
  chociaż skutki tego odczuwane są do dzisiaj.
 • @Stara Baba 17:06:03
  Anders o tej zbiorowej dezercji wiedział zanim ruszył z Sowietów.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:13:29
  Różne są opinie ale jaka jest "prawdziwa" prawda już się nie dowiemy. Tak wiec dla nas lepiej jest sądzić iż Żydzi uciekli i są zdrajcami i dezerterami
  na co wszystko wskazuje. Te "różne" opinie od początku propagowane były w większości przez żydów aby usprawiedliwić dezercje Mieczysława Bieguna o którym Anders mówił i gdzieś to pisał iż to niebezpieczny głupek.
 • @Stara Baba 17:06:03
  //No wiesz, Generałów Armii państwa które praktycznie nie istnieje się nie degraduje (...) nie ważne Żyd czy Niemiec lub inny, tu chodzi o 3 tysiące ludzkich istnień //

  Owszem degraduje się a nawet jeszcze gorzej.A już zwłaszcza w przypadkach kiedy idzie o 3 tysiące ludzkich istnień.
  Na przykład odpowiedzialny za bitwę pod Lenino ( w której jak wiadomo zginęło około 3.000 żołnierzy) generał Wasilij Gordow przy pierwszej nadarzającej się okazji stanął pod ścianą.
  // Padł ofiarą powojennych represji stalinowskich w ZSRR//
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Wasilij_Gordow

  I to jest oczywiste i zrozumiałe bo jakimże innym sposobem korpus generalski wiedziałby że partactwo w żołnierskim rzemiośle jak każde partactwo nie jest dobrze widziane przez szefów.
 • @ikulalibal 17:34:32
  No i co z tego ze gdzie indziej było inaczej? Było jak było a historii nie zmieni. Możemy gdybać ale jest jak jest.
 • @Stara Baba 17:42:51
  //No i co z tego ze gdzie indziej było inaczej? //

  A to że z powodu byle jakości wstydliwie przykrywanej milczeniem i kłamstwem trudno u nas odnaleźć jakieś zdrowe jądro które w sytuacjach trudnych mogło by być początkiem czegoś nowego.Wszystko jest jakby częściowo nieświeże.Czego się nie chwycisz tam znajdziesz jakieś drugie a nawet trzecie dno.
  Rząd i dowództwo w obliczu niebezpieczeństwa zbiegło pozostawiając naród sam na sam z okrutnym okupantem? super sprawa! tym bardziej łatwo będzie umieścić na wszystkich cokołach.
  Generał dopuszcza do dezercji 3.000 żołnierzy? nic wielkiego.Wykazał wielki humanizm.Dawać go na pomniki.
  Polityczny establishment intryguje z obcymi przeciw nam i naszemu mieniu? drobiazg.Musimy tylko wzmóc cenzurę i wyłapać wszystkich niezachwyconych tą sytuacją.

  PS
  "Sprawa Andersa" poza wieloma innymi aspektami posiada również aspekt finansowy.Czy wiadomo panu kto sfinansował:wyszkolenie,uzbrojenie,wyżywienia,3.000 chłopa którzy pewnego dnia po prostu postanowili opuścić armię.
  Kto za to zapłacił?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:36:17
  1776 zolnierzy Berlinga od Lenino przeszlo na strone niemiecka….
  Jakos nikt z nimi nie przeprowadza zadnych wywiadow….jak pan mysli??? dlaczego????
 • @RomanKa 18:17:38
  Nie potwierdzają tego żadne źródła.Oczywiście poza powstałymi dla celów propagandowych materiałami zimnowojennymi mającymi "zminimalizować" moralną wymowę dezercji z armii Andersa.
 • @RomanKa 18:17:38
  Wyżej Kula pisał, że 1776 było rannych.
  Skąd ty masz takie dane?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:25:16
  //Skąd ty masz takie dane?//

  A skąd się da stąd czerpie.

  "Nazistowska propaganda ochoczo wykorzystała ten fakt, pokazując w kronice filmowej z 1943 roku „dezerterów z polskiej dywizji Kościuszki” i ogłaszając, że na niemiecką stronę uciekło aż 600 żołnierzy"
  https://www.newsweek.pl/wiedza/historia/bitwa-pod-lenino-12101943-newsweekpl/tjqymrq
 • @ikulalibal 18:10:51
  Walczy pan z "wiatrakami" Oprócz opluwania Polski nic to nie przynosi nawet jeżeli jest to zarzut słuszny. Co nam dało i daje opluwanie tradycji szlachty polskiej? Co nam daje opluwanie pomyłek naszej historii zamiast pokornie się na nich uczyć? Nic, pośmiewisko i odrazę Polaków do swojej przeszłości.
  Ostatnio oglądałem serial "Victoria" o angielskiej Królowej. Jej życie ukazane jest z wielkim patriotyzmem i perswazją ukazującą ją jako wielkiego człowieka w wielkiej historii Angli. Czy tak było naprawdę? Tylko w Irlandii za jej panowania w małym okresie z powodu chorób i braku jedzenia zmarło 4 miliony ludzi. Nie mówimy o mordach w podbojach kolonialnych. No ale pomimo tego to jest historia Anglii i oni tą historie starają się wynieść na piedestał ukazując Anglię wspaniałą i szlachetną.
  Inaczej się ma z Polakami i "polakami" którzy robią wszystko aby naszą historię zniszczyć jak i oszkalować aby wymazać polskiego ducha. Czy na pewno tędy droga? Czy na pewno historia Królestwa Polskiego, polskiej szlachty czy nawet ostatnich kilkuset lat to polskie gówno? Nie, inne państwa bardzo często mogą sobie pomarzyć o polskiej szlachetności jak i patriotyzmie lub ogólnym humanitaryzmie Polaków. No ale trzeba pluć na wszystko co polskie.
  Anders? Anders prawdziwy powinien zostać dla historyków i znawców tematu. Dla Świata powinien być wielkim polskim wodzem który zdobył Monte Cassino wsławiając Polskę i tak Polacy oficjalnie powinni go przedstawiać
  ... a my plujemy. Już własny pępek opluliśmy. Dojdzie do tego że plując będziemy specjalnie podnosić w górę głowę aby flegma na naszą mordę spadała.
 • "Zbrodniarz upamiętniony w holu Uniwersytetu Warszawskiego"
  ---------------------
  Mamy jeszcze gorsze numery, które ciemna moc wywinęła tubylcom. Nie dość, że Ziuka pochowano na Wawelu - to jeszcze dokooptowano mu tam tego - co to przy - magdalenkowym stole z menorą - wcześniej zasiadał.
 • @Wican 12:54:25
  Znam tego pana również ale z całym szacunkiem bliżej mu do pislamisty
  co dowodzi jak przebiegle i pokrętnie prowadzi postmagdalenkowa swołocz swoją grę
 • @kula Lis 68 14:39:41
  Ktoś te wojnę jednak wygrał i nie by
 • @Stara Baba 18:34:25
  Pitolisz Babo!
  To nie Polacy piszą naszą historię i nie oni na nią plują, żebyśmy poczuli się mali i z poczuciem winy.
 • @demonkracja 18:35:00
  Swój przy swoim leży.
  Tylko co na to nasi wspaniali Królowie?
 • @Stara Baba 18:34:25
  No już choćby z logiki i kolejności tutejszych komentarzy można łatwo ustalić kto zaczął "opluwać".
  A ten przykład Anglii nietrafiony.Lub nie uwzględniający wszystkich okoliczności.A są one takie że bez względu na to co Anglicy myślą i mówią o swojej historii to z chwilą kiedy zaczynają pouczać i oceniać innych to narażają się na to że ktoś przypomni im o tym i o owych.Powywleka sterty brudów i pokaże odrażającą prawdę kryjącą się za prowizorycznie odpacykowaną fasadą.
 • @kula Lis 68 14:39:41
  Berlinga nie mogłeś podważyć to uderzyłeś w Świerczewskiego? Bo łatwo?
 • @kula Lis 68 14:44:23
  A ilu żołnierzy zginęło przez niekompetencję Andersa? A tu Anders jest adekwatny, bo on przyzwalał na dezercję, a potem uratował tyłek naziolowi Szandrukowi. Pewnie mieli tego samego pana
 • @kula Lis 68 15:05:15
  Monte Cassiono to czarna karta w historii polskiego oręża. Przyczynienie się do zniszczenia starego klasztoru? Danina krwi, która był czymś bezsensownym, poza budowie legendy m,iernoty Andersa?
 • @kula Lis 68 15:05:15
  Ale kłamiesz. To podważa resztę twojej pisaniny. Anders tozdegradować mógł Bietkuna z kaprala na szeregowego, najwyżej. O ile jego pryncypałowie by mu pozwolili.
 • @Stara Baba 16:41:19
  Nieludzkie? Za dezercję w czasie wojny jest jedna kara.Ale ty widzę jesteś relatywistal
 • @RomanKa 18:17:38
  Źródła. Bo ja nie znam żadnych
 • @Polantek 18:45:45
  Tego starszego pana? To chyba jednak nie
 • W dzisiejsze Polsce aby być "wybitnym" trzeba być żydem.
  Takie są zasady rasistowskie mafii żydowskiej.
  Polak nie może być osobą wybitną.. to przywilej tylko dla żydów.
  Ten sam mechanizm dotyczy Oligarchów .. trzeba być żydem by zostać Oligarchą. Polaka z ambicjami na Oligarchę mafią żydowska szybko zniszczy... a żyda wypromuje, wykreuje...zrobi z niego "guru" biznesu...
  To samo dotyczy zagranicznych przedstawicieli Polski, sędziów...

  Tak się buduje żydowską dominację i tak się spycha Polaków do roli niewolników żydowskich.
 • @kula Lis 68 12:19:13
  Macie żal do wroga że nie chciał ratować waszego politycznego interesy by przejąć władzę w Polsce nie tracąc wysiłku na pokonanie armii Niemieckiej.
  Rosja doznała gigantycznych strat w walce z Niemcami 70% wszystkich wojsk Niemieckich zostało zniszczonych przez Rosję...a Polscy "patrioci" chcieli w ostatniej chwili zrobić powstanie i ogłosić że Polska jest już niepodległa i ma suwerenną Londyńską władzę... a Ruskie niech tylko wytłuką Niemców w Polsce (jeszcze kilkaset tysięcy zabitych zostawią) i się wynoszą z wolnej suwerennej Polski gdzie wejdzie bez strat własnych armia zachodu oraz rząd z Londynu.

  To dramatycznie głupie rozumowanie a mało że głupie to jeszcze takie "żydowskie" czyli nie uczciwe, zakłamane, fałszywe, cudzym kosztem...
  Mnie to razi nie jestem sojusznikiem takich "polakow".

  Honorowym działaniem było walczyć z Niemcami razem z Rosjanami...razem wyzwalać Polskę bo to był wspólny front a nie wbijać nóż w plecy ruskim gdy walczyli z Niemcami.

  Dzisiaj tacy "polacy" dorwali sie do władzy i przepisują historię od nowa pozostawiają wiele białych plam lub zaczerniając bohaterstwo Polskich żołnierzy z I i II Armii WP którzy razem z Rosjanami wyzwalali Polskę realnie w boju z Niemcami.
  To jeden z tysiąca powodów dla których solidaruchami wypada gardzić.
  bo to ani prawda ani honor a wyłącznie żydowskie lub Watykańskie interesy.
 • @kula Lis 68 14:39:41
  Pieprzysz człowieku.
  Zawiódł wywiad na szczebli armijnym lub wręcz frontowym.
  Uderzenie "Szernera" było absolutnie niespodziewane a wojska rozciągnięte w marszu na Berlin bo linie obrony Berlina właśnie się załamały.
  Ten szybki marsz był uzasadniony (taka jest taktyka i dzisiaj) i mógł prowadzić do szybszego zakończenia wojny... Jak front wroga się łamie to się wchodzi wgłąb terytorium wroga i nie daje mu się ponownie zorganizować...
  a nie jak Anders unikać walki uciec do Iranu z Polskimi żydami i tam budować Izrael terroryzując bezbronnych Palestyńczyków...a potem rzucać tysiącami Polskie mięso armatnie pod MonteCasino na twierdzę której nikt wcześniej nie potrafił zdobyć.

  Beling został przez Niemców zaskoczony w trakcie przemarszu wojsk stąd straty ale Anders podjął świadomą decyzję o rzuceniu na rzeź Polskiego mięsa armatniego Anders wiedział że to twierdza i że nikt nie zdołał jej zdobyć..
  Anders też jej nie zdobył MonteCasino, Niemcy sami się wycofali się bo im na tyły zaczęli wychodzić Amerykanie...i groziło im odcięcie od sił głównych.

  Historia jest zupełnie inna niż piszą ją solidaruchy.
  Historia solidaruchów jest żydocentryczna... podobnie jak polityka, biznes, media.. wszsytko..
 • Piłsudski
  Wy tu rozprawiacie o Berlingu, Andersie, a w każdym mieście w Polsce jest ulica, pomnik, park, skwer nazwany im. Józefa Piłsudskiego. Dezertera, mordercy, kanali winnego zamordowanie generała Tadusza Rozwadowskiego i pięciu innych wysokich rangą oficerów rozpracowujących, bolszewików w bitwie Warszawskiej. Winnego sprowadzenia około 600tyś. żydów z Litwy,terenów dzisiejszej Białorusi i Rosji. Winnego sprowadzenia oficerów USA do Polski, w większości pejsatych. Taki to bohater.Następny to Rydz-Śmigły. Gdyby zezwolił generałowi Kutrzebie na atak wojsk Polskich w 39r w kierunku na Pomorze wojna potoczyła by się inaczej. A tak marszałek zdezerterował i dał dyla do Rumuni. Prawcie dalej koledzy z NEonu
 • @kula Lis 68 12:19:13
  Berling, to pachołek Stalina, a Stalin to człowiek, który podarował nam PRL, Polskę, jaką my, jeszcze żyjący, znamy. Gdyby nie Stalin, PRLu by nie było.

  Teraz na PRL plujemy. Polska teraz dostojniejsza i zasobniejsza, w czysto polskich rękach.
 • @ikulalibal 13:46:55
  Tak, nie raz pisałem, że wyparliśmy się zwycięstwa w 2WŚ, współuczestniczenia w nim, bo LWP zostało uznane za najeźdźców.

  A jeśli chodzi o Andersa, to sami angole wyrugowali jego chłopców z parady zwycięstwa. Ofiary spod Monte Casino mu za to dziękują.

  Ciekawe, że Kula Lis jest tak zacietrzewiony w tej materii, że naraża się na śmieszność, jako ktoś nie uznający faktów.
 • @kula Lis 68 14:44:23
  ten "historyk" powinien jeszcze coś barwnie o Jedwabnem.
 • @Stara Baba 18:34:25
  w sprawie plucia, przyznaję rację i popieram,

  ale zacząć należy od plucia w miskę, tj. opluwania PRLu.

  Jak dla mnie, bohaterami są ci, którzy dźwigali PRL z gruzów, jakie zostały po 2RP, której rząd zbiegł na z góry upatrzone pozycje.

  A 3RP wszystko to obróciła w gruzy. To jest dopiero tragedia.
 • @Oscar 06:48:24
  Nie wiem czyje interesy reprezentują solidaruchy, ale z pewnością nie nasze, byłych obywateli PRLu. I my wynieśliśmy ich do władzy na własną zgubę.
 • @goat 09:06:12
  Te 600 tys litwaków przyjętych przez zmuszonego przez Paryż i Waszyngton do tego Piłsudskiego,(pod koniec życia zrozumiał co to wróg wewnętrzny, to najgorszy z wrogów do rozpoznania i likwidacji) co było warunkiem powstania Polski, rozmnożyło się, razem z tymi co podrzucił nam Stalin +ci co nie wyjechali z sowietami, ich armią. To jest nasz wielki problem + pozostali po wojnie na apel Niemiec/Adenauera Niemcy i folksdojcze z niedobitkami UPA, ich miotem, i ich obecnymi imigrantami. To na dziś wrogowie wewnętrzni trudni do zwalczania jak ich partie, mające poparcie u sąsiadów, a my w próżni nie żyjemy niestety. Nie wiele dziś z tym zrobić możemy będąc w jewrokołchozie.
 • @kula Lis 68 17:27:14
  /Te 600 tys litwaków przyjętych przez zmuszonego przez Paryż i Waszyngton//

  Myślałeś kiedyś o tym żeby jakoś przeciwdziałać swojemu nieuctwu? chyba nie sądzę.
  A jak się tobie wydaje;taki Fridtjof Nansen to za co dostał pokojową nagrodę noble?
  No właśnie za szczegółowe opracowanie planów repatriacji narodów po I Wojnie Światowej.
  Konsekwencje I WŚ zrodziły sytuację która nigdy w historii nie miała miejsca.Prawie równocześnie przestały istnieć jakieś państwa a w tymże czasie wyłoniło się kilka nowych.
  Myślisz że to odbywało się na zasadzie telefonicznej zgody jakiegoś polskiego kacyka? otóż nie.Sprawę pilotowały,nadzorowały i organizowały międzynarodowe komisje.Aby repatriować się z terytorium byłego Cesarstwa Rosyjskiego do Polski czy Cesarstwa Austrowęgierskiego do Austrii, trzeba było spełnić kilka warunków których przestrzegania rygorystycznie pilnowały właśnie wspomniane już komisje.
  Więc jeśli przyjęto jakiś "litwaków" to tylko dlatego że nie przyjąć ich było niemożliwe.Nie mogła zaistnieć sytuacja w której do ludzi "społecznie mniej atrakcyjnych" nikt się nie chce przyznać.
  Czego się kula lisie nie uczysz tylko powtarzasz byle gdzie zasłyszane brednie.
 • @interesariusz z PL 14:51:18
  To była wyłącznie rozgrywka Stalina z Zachodem powstanie PRL. Ja nie narzekam na życie w w PRLu, było mi dobrze, rodzinie także, mam jak na polskie warunki wypracowaną dobrą emeryturę, żona także. Nie narzekamy nawet dziś. Andersa także negatywnie dziś oceniam, po dostępnych archiwach. A straty pod Monte to zawdzięczamy Amerykanom i ich Friendly fire, mówił mi to jeden z czołgistów spod Monte, że tym ogniem ich dziesiątkowano celowo! Mamy Brat był w Tobruku, pod Monte i Bolonii pisał to samo.
 • @ikulalibal 18:04:07
  Piłsudskiego z Magdeburga przywieźli ci sami co Lenina do Rosji. W Rosji rewolucja i bolszewizm. W Polsce sprowadzanie żydów i sanacja. Wszechobecna bieda i czystki na najwyższych szczeblach wojskowych i politycznych. O czym ty mówisz że został zmuszony. Do bycia podwójnym agentem też go zmusili? Szuja i kłamca, dezerter i zbrodniarz. A tu pomniki, parki i kult Piłsudskiego. Jak caryca Katarzyna powiedziała, Polska i Polacy czczą klęski i nie powodzenia, zdrajców i kolaborantów, a nie zwycięstwa i bohaterów. Popieram wpis podpisany Jan Twardowski"Polacy to debile" i widać to jak na dłoni po ostatnich wyborach, bo powinni wcale nie iść na tą farsę eurokołchozu.
 • @ Autor - 5*
  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2019/06/02/rezim-iiizydo-rp-polin-honoruje-zydowskich-zbrodniarzy-i-likwiduje-pomniki-polakow/
 • Brawo ten pan
  czy to ten pan ktory przeprowadzil bezpardonowy atak terrorystyczny (jeden z pierwszych) na hotel krola dawida? ho ho - kiedy ja o tym czytalem...brawo...browo tramp - tylko tramp moze pomoc polsce - polacy kochaja trampa...niech zyje tramp - izrael jest naszym najwiekszym sojusznikiem!!! Putin szczerzy zeby!! - bronmy sie !!! Rosja u bram - Polska w kazdej chwili moze byc zaatakowana przez Rosje - Rosja atakuje kolejne kraje - ile krajow zaatakowala Rosja w ostatnich 19 -stu latach? - tysiace!!! - Rosja boi sie Polski - mamy poparcie trampa!!!...a wiecie co po "piszpansku" znaczy trampa?...je je je

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej