Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
472 posty 367 komentarzy

Superklaster

Romuald Kałwa - Polak

Leszek Balcerowicz - wciąż szczeka

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ten specjalista od wpędzania Polaków w biedę, uczy moralności w kwestii 500+ i płacy minimalnej

Leszek Balcerowicz – „specjalista od wpędzania Polaków w biedę, który powinien siedzieć w więzieniu razem z Januszem Lewandowskim” – jak zauważają internauci, bije na alarm:
 
- To jest logika polityczna, czyli logika oszustwa z którą ja się oczywiście zgadzam i potępiam(tak powiedział – przyp. R.K.), dlatego, że to jest niemoralne. Trza powiedzieć, że kupowanie sobie głosów, kosztem pieniędzy, które by przyniesły dużo lepszy efekt dla ludzi, jest niemoralny, nawet jeżeli się wygrywa wybory. (...). Dla nich słowo odpowiedzialność(o rządzie – przyp. R.K.) się nie liczy. Chcę tylko powiedzieć, że dane międzynarodowe pokazują, że choć gospodarka ciągle jeszcze się rozpę... rozwija, to mamy jeden z większych deficytów w finansach publicznych, a inne kraje, np. Czechy, nie tylko Niemcy! Czechy, kraje nadbał... Litwa, Chorwacja, mają nadwyżki, i to jest miara nieodpowiedzialności PiS-u, tyle tylko, że skutki będą występowały nieco później.
 
W tym momencie rozmowy dziennikarz portalu Money.pl mówi o niskim deficycie, którym chwali się rząd. Leszek Balcerek na to:
 
- Na czym polega strategia głupców lub propagandzistów partyjnych... Na tym, że wyciągają dane bieżące(a jakie mają wyciągać, przeszłe lub przyszłe szkodniku gospodarczy?! Przyp. R. K.), i na tej podstawie głoszą, że skoro dane bieżące ich zdaniem są dobre, to przyszłe też będą dobre. To jest taka gierka.
 
 
Tymczasem:
 
„Deficyt budżetu państwa po pierwszych czterech miesiącach 2019 roku wyniósł 75,1 mln zł. To 0,3 proc. rocznego planu - poinformowało w środę Ministerstwo Finansów. Dochody budżetu wyniosły 129,97 mld zł i były wyższe o 4,8 mld zł w porównaniu z tym samym okresem w ubiegłym roku”.
 
 
Jak to możliwe, skoro dochody podatkowe są niewiele wyższe? Zapewne wynika to z trzymania kontroli nad nieuzasadnionymi zwrotami podatku VAT. Można nie lubić PiS-u, ale każdy, kto kwestionuje brak sukcesu w tej dziedzinie jest albo nierzetelny, głupi, albo stoi po stronie mafii vat-owskich.
 
Ciekawe, ale nie znalazłem żadnej wypowiedzi Balcerowicza o mafii vat-owskiej. Czemu nie jestem zdziwiony...
 
Nie będę nazywał go profesorem, bo na ten tytuł nie zasługuje. Mogę tylko powiedzieć, że wielu Polaków to idioci, bo tylko tacy głosują na Jerzego Buzka, najgorszego premiera w historii III RP. To w wyniku rządów Balcerka, jako ministra finansów (podczas premierowania marionetki TW „Karola”, czyli Jerzego B.), gdy tenże Balcerek zaczął schładzać gospodarkę, zaowocowało to tragedię milionów Polaków. Bezrobocie wzrosło wówczas z de facto 10,3 do 20 %. Nieoficjalne było o wiele wyższe.
 
Balcerowicz posługuje się nienawiścią, kłamstwem i inwektywami. Nie mam zamiaru przytaczać jego chamskich, prymitywnych, tępych i pełnych emocji nierozumnych wypowiedzi. Pamiętajmy, że jest odpowiedzialny nie tylko za złodziejską prywatyzację. Ta polityczna wsza wciąż chce szkodzić zwykłym Polakom.
 

Powtarzam: Obecny rząd po prostu oddaje społeczeństwu to, co na przestrzeni lat zostało mu ukradzione, a wszy polityczne trzeba politycznie zdezynfekować. Nie ma innej rady, bo będą one płodzić mentalnie kolejne gnidy. 

KOMENTARZE

 • "Leszek Balcerowicz - wciąż szczeka"
  -----------------
  To jest raczej złowrogi chichot hieny tarzającej się w truchle zamordowanej w ubiegłym wieku Polski.
  Wniosek?
  Ten w/w chichot jest skierowany do innych hien - które też chciałyby się tarzać. Ryby i tubylcy- czyli sieroty po Polsce - głosu nie mają.
 • Balcerowicz to idiota z którego żydzi zrobili "guru" ekonomii...
  Podobnie jak z Bolka zrobili "polskiego" patriotę a obaj to tylko żydowskie i anty Polskie marionetki.
  Ich i im podobnym trzeba rozliczyć za zbrodnie na Narodzie Polskim osądzić w sprawiedliwym procesie przed Polskim a nie żydowskim sądem i wykonać publicznie wyroki.

  Balcerowicz podobnie jak Bolek i im podobni to nie są nawet partnerzy do dyskusji... bo kto dyskutuje z marionetkami ? To strata czasu.
 • To żyd Aaron Bucholtz nie Balcerowicz omc mgr
  po żydokomuszym WUMLu. Tak samo po nim Miler i wielu innych lewaków.
 • A Lewandowski to żyd Langman,
  POspolity złodziej, czyli tzw. "prywatyzator" m.in. Krak Chemii za co powinien siedzieć co najmniej 25 lat.
 • jan
  sofya1444 - LiveJournal CIEKAWY AUTOR WARTTY CZYTANIA
  Sergey Glazyev o Banku Centralnym i nie tylko
  Pisze Nikolai Starikov http://nstarikov.ru/blog/22811#more-22811

  8 listopada 2011 r spotkanie z sekretarzem wykonawczym Komisji Unii Celnej Rosji, Białorusi, Kazachstanu, zastępcy. gen Sekretarz EurAsEC, dyrektor Instytutu Nowej Gospodarki Państwa. Uniwersytet Zarządzania Akademik Rosyjskiej Akademii Nauk S.Yu. Glazyev.
  Chodziło o prezentację książka „Lekcje innej rewolucji rosyjskiej: upadek liberalnej utopii i szansa na cud gospodarczy”.
  Jednak Siergiej Głazjew powiedział wiele ciekawych rzeczy na temat zasad gospodarki w ogóle i Banku Centralnego. W szczególności wybitny akademik i jeden z najbardziej trzeźwych i jasnych umysłów rosyjskiej nauki ekonomicznej mówi to, co powtarzam w każdym z moich wystąpień: Bank Centralny jest kluczowym środkiem spowalniania rozwoju gospodarki naszego kraju. Tworząc ruble TYLKO na zakup waluty (system „Karen Board”) i utrzymując wysoki koszt pieniądza (stopa Banku Centralnego Federacji Rosyjskiej dziś wynosi 8,25% - porównaj z amerykańską stopą Rezerwy Federalnej - 0, 25%) Bank Centralny nie pozwala na rozwój rosyjskiej gospodarki.
  Polecam zobaczyć całą wydajność. Ale najciekawsze mówi się od 10.50 min. przez 29 minut.

  Siergiej Głazew szczegółowo omawia metody pracy Banku Centralnego i analizuje trzy główne mity, które służą do demontażu państwowości w skali globalnej. Wy, drodzy czytelnicy, te zasady niszczycielskiego mitu są doskonale znane:
  1) Państwo nie powinno ingerować w proces wyceny rynkowej, ponieważ rynek wszystko załatwi.
  2) Państwo nie powinno mieć własności. Jest podobno złym szefem, więc musisz wszystko sprywatyzować.
  3) Państwo powinno być ograniczone do regulowania kwoty pieniędzy. Oznacza to, że głównym zadaniem jest uniknięcie inflacji, a nie zapewnienie rozwoju gospodarki.


  Udało mi się znaleźć krótkie podsumowanie przemówienia w Internecie. Uwaga! Sergey Glazyev mówi coraz ciekawiej niż mówi zarys. Polecam i czytaj i pamiętaj!
  „Marginalna idea liberalna jest dobrze znana jako libertorianizm. Teoria, która została odrzucona nie tylko przez nowoczesne kraje rozwinięte, ale także za czasów Adama Smitha i on sam się go wyrzekł. Liberologiczna ideologia sprowadza się do rynkowego fundamentalizmu. Jego istotą jest zasada nieingerencji państwa w gospodarkę. Ta zasada nigdy nie była w historii, z wyjątkiem Rosji w ostatnich dziesięcioleciach, próbowała wprowadzić ją w życie. Narzucona nam teoria fundamentalizmu rynkowego nie może dać nam niczego pozytywnego z wyjątkiem katastrofalnych konsekwencji.
  Wiadomo, że wolność jako realizowana potrzeba ogranicza się do instytucji państwa prawa, interesów dobra wspólnego itp. Państwo musi powstrzymywać społeczeństwo od zła, zapobiegać nadużyciom bogatych nad biednymi itp. itd. Nawet w Europie społeczna gospodarka rynkowa rozwija się szeroko. We współczesnych Chinach budowana jest socjalistyczna gospodarka rynkowa, w której główne parametry ważnych sektorów są planowane i kontrolowane przez państwo, zwłaszcza na rynku kapitałowym. Jednocześnie ludność otrzymuje swobodę przedsiębiorczości rynkowej. Każdy przedsiębiorca może otworzyć własną firmę na własne ryzyko.

  Chiny nigdy w ciągu ostatniej dekady nie dopuściły do ​​spadku produkcji. To samo dzieje się w Wietnamie. Białoruski model przejścia na rynek jest zbliżony do chińskiego modelu. Model szokowy jest stosowany tylko w Rosji i na Ukrainie. Kraje Europy Wschodniej, które faktycznie utraciły swoją suwerenność, przekształciły się w dodatek surowcowy Zachodu, ale do tej pory populacja tych krajów popiera tę politykę, chociaż utraciła własną kontrolę nad gospodarką. Ogólnie rzecz biorąc, świat opracował 3 główne modele przejścia od gospodarki scentralizowanej do gospodarki rynkowej. Eksperyment w Rosji pokazał całkowite załamanie terapii szokowej podczas przejścia do gospodarki rynkowej.
  W rzeczywistości jest to rodzaj doktryny, która wzywa do otwarcia się na kapitał międzynarodowy głównie dla Amerykanów. Wzywając do wycofania się z gospodarki państwowej w celu rozprzestrzeniania kapitału zagranicznego. Kapitał zagraniczny napędzany jest głównie przez światowe centra wydawania pieniędzy Amerykański system federalny zapewnia im tanie pożyczki. Pieniądze po prostu drukują Fed, jednocześnie wykorzystując dolara jako światową walutę rezerwową. Tak więc USA tworzą dla siebie przewagę konkurencyjną.
  Państwo ma chronić swoich producentów, co zapewnia wzrost PKB, a przede wszystkim przemysł wytwórczy.
  Główną barierą rozwoju międzynarodowego kapitału jest państwo narodowe. W związku z tym, aby wyeliminować państwo narodowe, wynaleziono kilka prostych i wygodnych formuł, które zasadniczo sprowadzają się do zasady nieingerencji państwa w gospodarkę.
  Ta zasada została odrzucona w krajach rozwiniętych pod koniec XVIII wieku. Jednak ta doktryna otrzymała obecnie godne szacunku opakowanie w formie konsensusu waszyngtońskiego, w którym istnieją 3 postulaty. Pierwsze z tych stanów: państwo nie powinno ingerować w proces wyceny rynkowej, ponieważ rynek wszystko załatwi. Ale równowaga rynkowa nie istnieje w rzeczywistości. Jest to możliwe tylko w modelach matematycznych. W modelu matematycznym nie ma również innowacji, nie ma postępu technicznego. Wszyscy pracownicy są równi, praca inżyniera i dozorcy są równi, ponieważ wykonać tę samą pracę. W tych modelach nie ma nic takiego jak prawdziwe życie. Ale wielu ekonomistów żyje z tej iluzji, przestrzegając pierwszego postulatu. To nie jest nauka, ale mitologia, która przynosi korzyści kapitałowi międzynarodowemu, który wykorzystuje ją do niszczenia regulacji rządowych w krajach peryferyjnych.
  Drugi dogmat konsensusu waszyngtońskiego: państwo nie powinno mieć własności. Jest podobno złym szefem, więc musisz wszystko sprywatyzować. To także mit. Nasi obecni właściciele nie znają zasad przedsiębiorstwa, nie rozumieją procesów technologicznych, ale są ich właścicielami. Nasze przedsiębiorstwa były duże i stanowiły najbardziej złożone systemy inżynieryjne. Ludzie przyszli z ulicy, kupiwszy kupony, nie rozumieli, co zrobić z przedsiębiorstwami. Dlatego demontowali maszyny i sprzedawali je z reguły za granicą, zbankrutowali przedsiębiorstwa i zniszczyli całe sektory gospodarki. Czy może być inaczej. Nie, nie mogło, ponieważ nowoczesna ekonomia rozwija się w tym kierunku. Ale gospodarka działa jak złożona symbioza organizacji i podlega swoim własnym regułom, za którymi podążają tylko przeszkoleni specjaliści. Motywacja nie jest zmniejszona, aby zmaksymalizować zyski. Wszystko sprowadza się do przetrwania, rozwoju, harmonizacji interesów menedżerów, właścicieli i kolektywów pracy. Jest to model korporacyjny we wszystkich krajach rozwiniętych. Każde przedsiębiorstwo reprezentuje symbiozę interesów, w których każdy z uczestników ma swój udział w kontroli.
  W Rosji nastąpiła całkowita ruina niemal całego przemysłu wytwórczego. Jednocześnie zachowały się przedsiębiorstwa państwowe, z wyjątkiem tych, które praktycznie nie zostały zachowane. Przemysł jądrowy, kompleks kosmiczny, niektóre przedsiębiorstwa obronne zostały zachowane. Obrabiarka, produkcja instrumentów nie istnieje. Tak więc drugi dogmat nie zadawał się z rzeczywistością.
  Trzeci dogmat: państwo powinno ograniczać się do regulacji ilości podaży pieniądza, tj. zapobiec hiperinflacji. Jest to także teoria mitologiczna, jej znaczenie: im więcej pieniędzy jest drukowanych, tym wyższa jest stopa inflacji. Nie chodzi o to, ile są drukowane, ale o to, jak działają pieniądze. Duża ilość pieniędzy może zostać skradziona. Jeśli pieniądze drukowane są pod popytem sektora realnego, to zamiast inflacji dostajemy deflację. W Chinach, USA, Europie drukuje się pieniądze na ten popyt, podczas gdy ceny nie rosną, tj. deflacja trwa. Pożyczka jest finansowaniem wzrostu gospodarczego. Ale jeśli państwo zostanie wycofane z wydawania pieniędzy, to nie może pomóc wzrostowi gospodarczemu. Państwo zbiera podatki, aby pomóc przedsiębiorstwom. Bez podatków państwo może jedynie dystrybuować dochód narodowy. Stąd szara strefa, korupcja itp. W okresie terapii szokowej rosyjskiemu bankowi centralnemu zabroniono organizować pożyczkę i stworzyć system, gdy pieniądze wydawano tylko na zakup waluty obcej. To ulubiony model konsensusu waszyngtońskiego.
  Do czego prowadzi ten system? Gospodarka na rynku idzie tam, skąd pochodzą pieniądze. Doprowadziło to do odrzucenia regulacji cen, handlu zagranicznego i całkowitej prywatyzacji. Nastąpił spadek w przemyśle wytwórczym, a zasoby wyjechały za granicę. Kredyty były głównie przeznaczone na finansowanie obszarów, które były interesujące dla kapitału zagranicznego. Kiedy drukuje się pieniądze na zakup waluty obcej, oczywiście pieniądze trafiają do gospodarki krajów, z których pochodzi waluta. Popyt zewnętrzny był na ropę i gaz, dla nich przyszła waluta, pod którą drukowano ruble. Gospodarka poszła tam po podaży pieniądza. W wyniku tej polityki dzisiaj nie mamy normalnego systemu bankowego. Wszystkie aktywa naszych banków łącznie są mniejsze niż jeden z największych banków w USA lub Japonii. Mamy dokładnie to, co mieliśmy dostać. Są pytania: Kto korzysta? Dlaczego tak się dzieje? Dlaczego kontynuujemy ten kurs? ”. ( Źródło: „ Lekcje z następnej rewolucji rosyjskiej ”)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

ULUBIENI AUTORZY

więcej