Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
415 postów 317 komentarzy

Superklaster

Romuald Kałwa - Polak

Bombardowanie Wielunia rozpoczęło się pod Opolem

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

To z podopolskiej wsi startowali niemieccy zbrodniarze.

Za przeproszeniem: trzeba wypiąć się na Gdańsk i jej złośliwe, wredne samorządowe władze. Państwowe obchody wybuchu II wojny światowej powinny odbyć się w Wieluniu. To z podopolskiego lotniska w Polskiej Nowej Wsi, należącej wówczas do Niemiec, wystartowały samoloty, które zbombardowały Wieluń. Straty tego miasta były przerażające. To atak na Wieluń rozpoczął II wojnę światową i bombardowanie (mordowanie) niewinnej, bezbronnej ludności cywilnej.
Przeniesienie uroczystości z Gdańska do Wielunia, mafijno-polityczne środowiska z Gdańska słusznie odbiorą, jako afront.
Nie mam ochoty czytać, że niejaka prezydent Dulkiewicz rozmawia z premierem Morawieckim w cztery oczy i jest uważana za wielkiego gracza przez epigonów „okrągłego stołu”, którzy jakby mogli, zrobiliby z Polski niemiecki land. Niech Dulkiewicz świętuje z islamskimi imigrantami, których chciał w Polsce i pewnie trochę pościągał do Gdańska, jej szacowny i niezwykle uczciwy poprzednik.
Prezydentka mówi, że jest gospodarzem Gdańska, a pomysł budowy muzeum poświęconemu wybuchowi II wojny światowej jest próbą zawłaszczenia kawałka Gdańska przez władze państwowe. Trzeba przyznać, że to wyjątkowo bezczelna wypowiedź. Czas więc na odpowiedź.
O ile wiem, uroczystości w Gdańsku nie powinny mieć samorządowego charakteru, ale państwowy oraz wielki rozmach. Władza samorządowa nie stoi wyżej niż władza krajowa/państwowa, ale niżej. Co w ogóle robi wojewoda gdański? Dulkiewicz zachowuje się, jakby sprawowała suwerenną, niezależną od nikogo (państwa, przepisów, zdrowego rozsądku a przede wszystkim patriotyzmu), władzę. Widzimy zły wpływ Pawła Adamowicza, który niezależnie od polskich władz chciał ściągać islamskich imigrantów i na złość PiS-owi „mylił się” w oświadczeniach majątkowych.
Dziwna to prezydent miasta, która porusza się w asyście ochroniarzy. Kto za to płaci? Jak wielka nienawiść wzbudza, czego się boi? Uroczystości ogólnopolskie wybuchu II wojny światowej w Wieluniu, to byłby nokaut dla wszystkich obrońców łajdactw III Rzeczypospolitej, jej przekrętów, podłości, grzechów transformacji, braku lustracji i prywatyzacji.
 
Na zdjęciach, zbombardowany Wieluń. Liczba zabitych wyniosła 1200 osób. Zrujnowano conajmniej połowę miasta. Pamiętajmy o bestialstwie luftwaffe. Wg Encyklopedii Gutenbera z 1932 r. Wieluń liczył 11.032 mieszkańców. Bombardowanie Wielunia rozpoczęło się 1 września o godzinie 4:40. Chwała Poległym!
 
 
 
 

KOMENTARZE

 • @ Autor
  "Przeniesienie uroczystości z Gdańska do Wielunia, mafijno-polityczne środowiska z Gdańska słusznie odbiorą, jako afront."

  Chciałbym widzieć ich miny w takiej sytuacji.

  Oczywiście 5*

  Pozdro!
 • @Jasiek 13:53:51
  Mnie bardzo ciekawi rozmowa między Morawieckim, a Dulkiewicz. Niewątpliwie doszło do jakiegoś mafijnego porozumienia / zgody / rozejmu ? Coś zbyt cicho nad tą trumną - żadna ze stron nie chce komentować rozmowy, a przecież Dulkiewicz kipiała chęcią dokopania pisowi na każdym polu, tak jak i pisowcy danzigerom. Samo przeniesienie uroczystości, to mało. Westerplatte powinno zostać jednak wyjęte spod jurysdykcji miasta Gdańsk. W pewnym sensie byłby to papierek lakmusowy intencji pis. Skłaniam się jednak do swoistego paktu folksów i żydów - wy macie swoją strefę wpływów, a my mamy swoją. Tak to rozumiem, ale może jestem już zbyt siwy.
 • @maricus 15:35:51
  Myślę, że ma na nią takie same taśmy, jak inni mają na niego, a to trzyma w szachu wszystkie "elyty" II RP.
 • @finka 17:12:40
  Myślę, że ona jest tylko pionkiem w rękach danzigerów. Sama nie jest w stanie POlitykować. Nie potrafiła zapanować nawet nad tym zasrańcem, swoim vice, oskarżającego Polaków o wybuch II Wojny, ale świadczy to tylko o sympatiach samorządowców z Gdańska. Skłaniam się raczej do tego, że dostała sygnał od folksów, choćby Tuska, aby sfolgowała, bo jeszcze nie czas, a rok wyborczy. PiS, gdyby miał jaja, wprowadziłby po śmierci Adamowicza w Gdańsku komisarza. Zapewne niewiele by to zmieniło, ale wielu odkryłoby karty.
 • Na bazie Wielunia
  można byłoby zrobić taki "show" i taki "event" , że z krzeseł by nasi wrogowie pospadali.
  Nata_hu by się zadławił kaszą przy obiedzie, a Mak_Aron i Merkalowa dostaliby rozwolnienia.

  Ale nikt tego nie zrobi, bo najważniejsze to dowalić Putinowi.

  I dalej pół świata będzie uważało, że "naziści" to inna nazwa Polaków.
 • @maricus 15:35:51
  "Mnie bardzo ciekawi rozmowa między Morawieckim, a Dulkiewicz. Niewątpliwie doszło do jakiegoś mafijnego porozumienia..."

  Na jego miejscu bym ją tak zjechał jak nie wiem - może premierowi nie wypada - nie wiem. W każdym bądź razie ten rozejm/porozumienie jest możliwe.
  Może wynika z tego, że mocodawcy poszczególnych stronnictw się dogadali i teraz każde stronnictwo ma swoje przyczółki, które dla przedstawicieli innych stronnictw są nie do ruszenia, bo to wejście w paradę mocodawcom, którzy np chcą z czegoś ciągnąć rentę - finansową, polityczną lub inną
  Po za tym po operacji "Paperclip" (wiem, niby dawno...) szkopy mogą mieć jeszcze nie wiadomo jakie wpływy w USA i stąd mogą się do końca nie dać wygryźć usrelitom z Polski, bo mają na nich jakąś pałę.
  Dobry trop podrzuciłeś - dzięki.
 • @AlexSailor 17:41:59
  "Ale nikt tego nie zrobi, bo najważniejsze to dowalić Putinowi."

  I tak od kilkuset lat - polski patriotyzm koniecznie musi zasadzać się na rusofobii. Nawet jeśli to zwyczajnie głupie. Lub nawet samobójczo głupie.

  Ukłony
 • @Jasiek 19:07:55
  Ci nasi sojusznicy...
  Pozdrawiam!
 • @Romuald Kałwa 19:19:11
  Zdradę i kłamstwo mają we krwi.
 • Ani kroku w tył!
  Nie o to walczyli Ci, którzy zginęli np. na Westerplatte i Poczcie Polskiej, abyśmy dzisiaj oddawali prawo obchodów uroczystości upamiętniających dla jakiś folksdojczów.
  W Wieluniu taka uroczystość miała by sens, gdyby w Gdańsku rządzili Polacy.
  Symbol obrony Polski- Westerplatte, przynależy do Gdańska, a Gdańsk jest w Polsce.
  Nie wyobrażam sobie, że gdańscy politycy będą organizowali uroczystości samodzielnie.
  Toż ci folksdojcze są zdolni do każdej podłości.

  pOZDRAWIAM niePOPRAWNIE niePOLITYCZNIE

  Tuz z Talii
 • @maricus 15:35:51
  // Mnie bardzo ciekawi rozmowa między Morawieckim, a Dulkiewicz. //

  Moze Morawiecki powiedzial Dulkiewicz: "Przestan jazgotac zuzyta torbo, bo ta twoja prezydentura jest tak samo fejkowa jak smierc Adamowicza? (:


  * A JESLI O OBCHODY II WS w WIELUNIU CHODZI:

  Cos tam bedzie. / Czytalem ze ma sie pojawic prezydent Niemiec, a jak on to zapewne i Duda

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej