Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
415 postów 317 komentarzy

Superklaster

Romuald Kałwa - Polak

11-miesięczny Szymek odłączony od aparatury

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czy lekarze tego szpitala są niczym mordercy z „Botoksu” Patryka Vegi?

Trudno uwierzyć w tą historię. „Super Express” dzisiaj napisał:
„Odłączyli od aparatury 11-miesięcznego Szymonka. "Nie dali mi się pożegnać z synem"
„We wtorek okazało się, że odłączyli go od aparatury podtrzymującej życie. - Miałam przyjść o 10. A o 9.30 mój synek już nie żył. Nie dali mi się z nim nawet pożegnać. Jak dotarłam do szpitala, to Szymonek był siny i martwy - mówi zrozpaczona kobieta”.
Wcześniej gazeta poinformowała:
„Synek pani Anety Baranowskiej leży na OIOM-ie w szpitalu dziecięcym w Warszawie przy ul. Niekłańskiej. Chłopiec dostał ataku po szczepionce na pneumokoki. Lekarze z tego szpitala nie dają chłopcu już żadnych szans ale mama chce spróbować terapii alternatywnej zaproponowanej przez kilku specjalistów z całego świata. Ale lekarze ze szpitala się na to nie godzą. Chłopiec słabnie z dnia na dzień”.
- Zaraz proszę Państwa, czy to dzieciątko zachorowało po szczepionce? Czy wcześniej było zdrowe? Czy zostało zabite, ponieważ „nieżywe, nie będzie stanowić „dowodu w sprawie”? Mam prawo zadawać takie pytania i proszę mnie nie straszyć sądem. Ręce mi się trzęsą, gdy to piszę. Dobrze wiemy, że niektóre szpitale w Polsce są de facto trupiarniami, gdzie za leczenie żąda się łapówek! Żądamy wyjaśnień!
Panie Ministrze Zbigniewie Ziobro, wierzę, że zajmie się Pan tą sprawą i ją wyjaśni.
Super Express wcześniej informował o dramacie:
"10 miesięczny Szymon w styczniu po szczepieniu dostał drgawek i zesztywniał. Po badaniach okazało się, że ma obrzęk mózgu, a jego stan jest krytyczny. Tomografia wykazała obrzęk mózgu. Lekarze chcieli odłączyć Szymonka od respiratora, ale matka nie wyraziła na to zgody".
"Znalazła specjalistów z Włoch oraz Stanów Zjednoczonych, którzy widzą szanse dla jej synka i są w stanie mu pomoc, ale szpital nie chce się zgodzić na leczenie i przeniesienie dziecka do hospicjum w Łodzi, w którym mama mogłaby wdrożyć m.in. homeopatię. Bo na OIOM-ie lekarze leczą chłopca już tylko paliatywnie. – Usłyszałam też od lekarzy, że nie będą wentylować zwłok- opowiada kobieta. – podają mu już nawet mniej mleka, bo twierdzą, że mu się ulewa- mówi zrozpaczona mama".
To wygląda na podłe działanie z premedytacją, by coś ukryć. Czy zbadano szczepionki? Czy są feralne, zepsute, wadliwe, szkodliwe? A może ruchy antyszczepionkowe mają rację?
Źródła cytatów: Super Express
https://www.se.pl/warszawa/szymonek-jest-w-stanie-krytycznym-szpital-nie-pozwala-mi-leczyc-syna-aa-v392-7c4t-98t9.html
https://www.se.pl/warszawa/odlaczyli-od-aparatury-11-miesiecznego-szymonka-nie-dali-mi-sie-pozegnac-z-synem-aa-Unqf-PiUa-pk9K.html
 

 

KOMENTARZE

 • TRAGEDIA
  R.I.P
 • W rewelacyjnym wprowadzaniu standardów "cywilizowanego świata" Polska pobiła Anglię.
  Małemu Alfiemu Evansowi pozwolono umrzeć w ramionach Matki i Ojca!
  Matka Szymona chciała jeszcze walczyć o swoje dziecko.KAŻDA normalna Matka ,MUSI mieć przekonanie ,że zrobiła wszystko co się dało dla swojego dziecka. I tak zawsze będzie miała otwartą ranę w sercu i wyrzuty, że mogła zrobić jeszcze więcej!
  Ten straszny postępek lekarzy, bezduszność,pewnie brak "piniendzy" na dalsze podtrzymywanie życia Szymona, plus plus pedo marsze i ochrona ich przez policję/ zapewne na rozkaz z góry/świadczy o tym jak daleko zaszliśmy.Lawina ruszyła...
  Niech zwycięży 'Wiosna" i jej ideologia.
  Szczujnia pracuje dalej/ na Neon też/ w opluwaniu ruchów narodowych ,sprzeciwiających się zabijaniu polskich dzieci w jakiejkolwiek sytuacji.......!
  Aha to o to chodzi!!
 • @
  Jak czytam necie to szpitalach dla dorosłych nie lepiej jest.
  Pewna Babcia trafiła do szpitala z udarem.
  Od początku lekarze uważali leczenie za bezsensowne, wykaraskała się, już miała wychodzić i... w nocy spadła z łóżka, złamała nogę i zmarła.
  Lekarze szli w zaparte, że przyszła do szpitala z tym złamaniem.
 • @trojanka 23:06:16
  Zawiadomili rodziców po fakcie.
  Qrestwo.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 23:09:24
  Dokładnie!Oszukali Ich, kazali przyjść pół godziny po zaplanowanym wyłączeniu aparatury!

  https://t.co/Ms2jgeJijs


  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19kNTQ1ZS9wLzIwMTkvMDYvMTgvOTA3LzUxNS8zODk4MTkwZDk2NDk0MDRlOWMwMWNmMWVjMTM1OGEzMC5qcGVn.jpeg
 • Autor
  ...treść tego wpisu jest mocno poruszająca...
  U mnie ogromny żal, że tak się stało, i wściekłość, że tak się stało.
  Kolejny przeogromny minus dla sluzby zdrowia.
  Przerastają mnie takie sytuacje.

  Jasna cholera, co się w tych szpitalach dzieje.
  Idzie zwątpienie.
 • Matka Szymonka pomna na wrażliwość i chęć pomocy
  okazaną przez rząd śp. Alfiemu, napisała do premiera prośbę o ratowanie jej dziecka. Nawet odpowiedzi nie dostała.
  Szczepionki tej serii w ogromnej zakupionej ilości są nadal w użyciu.
  https://www.youtube.com/watch?v=VtTuVkeSAV0

  ps. Duda w RM fachowo stwierdził, że szczepionki są bezpieczne i konieczne, dlatego podpisał ustawę o obowiązku szczepień.
  ps,2.Inni rodzice wcześniej zgłaszali niepokojące objawy po podaniu szczepionki.
  ps.3 Niewykluczone, że szpital w którym przebywało dziecko, dopuścił się zaniedbań doprowadzając je do takiego stanu. Dlatego nie chciał się zgodzić, aby dzieckiem zajął się inny lekarz.
 • @
  W studio wRealu24.pl mówią o skandalicznym odłączeniu Szymonka od respiratora podtrzymującego życie Justyna Socha STOP NOP oraz mecenas Arkadiusz Tetela. Połączono się też z posłem Arkadiuszem Skuteckim z Kukiz’15, który mocno angażował się w sprawie Szymonka.
  Rodziców oszukano, dziecko odłączono wcześniej, niż rodzicom obiecano. Obiecano, że o godz. 10.30 odbędzie się komisja w której będą mogli wziąć udział. Obiecano im, że jeśli będzie powzięta decyzjao odłączeniu dziecka, będą mogli przy tym być. Gdy o godz. 10-ej spotkali się z dyrektorem, nawet się nie zająknęli, że dziecko od pół godziny już nie żyje. Nie wpuszczono na salę pełnomocnika rodziny, nie uszanowano woli rodziców, oszukano ich.

  https://www.youtube.com/watch?v=AJPKKF5hYEE&feature=youtu.be

  Justyna Socha
  Szymon nie żyje… Co na to szpital? Rzecznik prasowy ucieka…

  https://pl-pl.facebook.com/justsocha/videos/10219619432576701/?__xts__[0]=68.ARCK4l1vPsN-DOpPZeblanXoaUqqt71nzv-J1s5MTkG91hjHdqZT2xHKTnT2UZ_7q4hD2bh53VhWh4EYSAmC47KqL6AcWpDFJteOJWRMgss9VDy3OjRgyYHYQ3VHHZ_Q5tECjJu9qmxWM8kBdwz97YGhqisS1GVch6p9K6EJ12P8YdaXbeMN_v_sObPngg6QVM1Bl1mDAF88ONcyNlr-kN4KMpxDTuT922x2Ywk5eU9Kk9X8j7gtCi0h7fTHYmv-upy2_aWj7K4hgbJop0Y9A13cfKfm4l6TYKt2ZUNYr5Rp_JBLGsxxztBkynOacwjXQj-SqFFmlUNja3cNtMzkwZCfQUMtJ_xga10&__tn__=K-R
 • @trojanka 23:06:16
  Dyrektorzy szpitali skarżą się na brak piniędzy. Mają rozkaz z góry, aby bezpłatnie poza kolejnością przyjmować nachodżców. Zanim NFZ otrzyma satysfakcjonującą dokumentację na tę okoliczność i uiści, dużo czasu upływa. A Polacy umierają. Grunt to pozytywny obraz żondu w oczach "świata".
 • @wercia 23:35:50
  Rząd kupił sobie opinie transferami dla wyborców. Umierający pacjenci to dla nich sprawa 5- rzedna. Ważniejsze okazały się dobrze płatne synekury w eurokołchozie dla spalonych działaczy pisowskich.
 • Prawdziwy Dramat
  Prawdziwy Dramat dla matki, rodziców dziecka.
  Jeden z wielu dramatów wpsółczesności.

  Nie może być większego nieszczęścia dla matki, niż śmierć dziecka.
  Jak można zrozumieć ból i rozpacz matki?
  Szymek miał 11 miesięcy...napewno chciał żyć.

  Kto zabił Szymka, bezbronne niemowlę.???

  Lekarze i beznadziejne szczepionki. Cały bezsens współczesności.

  Z zawodu i z powołania jestem lekarzem...myślałem, że przez wiele lat wykonywania swojej pracy, przyzwyczaiłem się do widoku śmierci.
  Ta historia, wzruszyła mnie do głębi serca, popłakałem się jak dziecko.

  Panie Boże Kochany - błagam, przyjmij Szymka w swoje ramiona.

  Ryszard Opara
 • @ Autor
  Nie mogę uwierzyć...
 • @reflexión 00:14:41
  I mnie taka sama refleksja naszła
  Jeszcze 4 lata temu taka sytuacja nie mogłaby się wydarzyć
  To na 100% spisek lekarzy/siepaczy nasłanych przez Kaczynskiego
  Za poprzedniego rządu leczono błyskawicznie i skutecznie,bo już po 24h delikwenta "odsyłano" ....nogami do przadu
 • @Husky 07:26:58
  Dlaczego w Polsce są różne jakości szczepionek? Są te zwykle, które otrzymują dzieci w ośrodkach zdrowia i są „te lepsze”,dostępne w klinikach, za które trzeba płacić z własnej kieszeni??
 • @Ryszard Opara 02:09:05
  O jakiej chorobie mówi Szumowski? Wszyscy chronią korporacje, które sprzedają chińskie szczepionki, tak słyszałem, a potem po nich dzieci umierają. Ta choroba nazywa się szczepionka przeciw pneumokokom Synflorix. Dymisja i proces karny przeciw Szumowskiemu, lekarzom i producentom za współudział w morderstwie. W polskim lecznictwie procedury są ważniejsze niż logika i możliwości wykorzystania innych metod, uwzględniających wiedzę światową, także niekonwencjonalną lecz stwarzającą szanse na wyleczenie. Jeśli zgodnie z procedurami pacjent umiera, to nikt nie ponosi odpowiedzialności, choćby w wyniku tych procedur śmiertelność wynosiła 80 proc. Przytaczanie argumentu jak w tym przypadku, że zastosowanie alternatywnej metody byłoby dla pacjenta ryzykowne, a następnie odłączenie go od aparatury, podtrzymującej życie ma jakiekolwiek cechy logicznego myślenia?... Pytanie, kto odpowiada za procedury? Zdrowe dziecko zachorowało 4 dni po szczepionce. Lekarze nie zgłosili nawet podejrzenia powikłań po szczepieniu.

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/433479-szymek-polski-alfie-evans-walczy-o-zycie

  Wcześniej towarzystwo niemal oburzone - "nie zachodzi obawa zaprzestania procesu leczenia", a później odłączyli bez zgody rodziców... Sprawę powinna zbadać prokuratura i niezależni lekarze, bez powiązań z tym szpitalem.
 • Media podają, że dziś miał przybyć zza oceanu specjalista w tej dziedzinie.
  Ten fakt i odłączenie chłopca przed pożegnaniem z rodzicami daje obraz sytuacji. Oni musieli ukryć prawdę, że szczepionka zabiła dziecko. To jest jedna mafia lekarzy i farmaceutów. Zobaczcie na FB skład tego tzw. konsylium... Same kurde pseudo-eksperty... z tytułami mgr. I lek.med. Porażka nie lekarze. Wg prof. Talara (odsyłam do Youtube, słowa kluczowe na YT: prof. Talar etc.) nie ma czegoś takiego jak śmierć mózgu. Ten były ordynator szpitala w Bydgoszczy został znienawidzony przez środowiska medyczne, grożono mu śmiercią, zniszczeniem itd. Prof. Talar wybudził wielu pacjentów z tzw. śmierci mózgu, którą on obala. Pod Bydgoszczą ma swoją klinikę i wybudza ludzi z tak ciężkich stanów. Innie lekarze niestety tego nie robią. Dzieje się tak, ponieważ jest to "biznes" z oddziałem transplantologii. Każdy Polak i Polka jest ustawowo zobligowany do oddania organów w razie zapotrzebowania - w przypadku braku rokowań i tzw. fikcyjnej śmierci mózgu. Załóżmy, jest wypadek, młoda osoba bierze w nim udział, trafia na OIOM i rzekomo stwierdza się u niej śmierć mózgu. Lekarze odłączają chorego od urządzeń podtrzymujących funkcje życiowe i jeśli jest taka potrzeba, to mogą sobie pobrać organy jakie tylko chcą i wcale nie potrzeba pytać się o zgodę rodzinę. Każdy jest ustawowo do tego podpięty. Jedynym wyjściem jest wypisanie się z tego cyrku, pt. ustawowe zgadzanie się na pobieranie narządów po swojej śmierci. Trzeba wypełnić różne druki z jednostki zajmującej się transplantologią (bodajże w Warszawie), napisać, że nie zgadzasz się na pobieranie narządów po śmierci, wysłać lub osobiście złożyć u nich (do sprawdzenia). Info w necie znajdziecie. W Polsce prawie nikt nie wie o tym, że jest ustawowo podpięty pod ustawę, która zobowiązuje zmarłego do pobrania narządów (w razie zapotrzebowania). Myślę, że w ten sposób się w Polsce wykańcza pacjentów. Jeśli się nie wypiszesz, to na pewno masz małe szanse na przeżycie w razie, tzw. śmierci mózgu. Nie wiem czy szanse na przeżycie zwiększą się bez wypisywania się. No, ale cóż. Taki mamy wspaniały kraj, rządy, teraz rządzi PiS i pisowski minister zdrowia i co z tym zrobił? NIC! Według informacji zdobytych przez stację telewizyjną CBS News z dnia 12-05-2010 odszkodowanie za wystąpienie encefalopatii poszczepiennej otrzymało od 1998 roku ponad 1300 rodzin w USA. Mimo zaprzeczania wypłat odszkodowań dla roszczeń „autyzm spowodowany szczepionką”, urzędnicy przyznają wypłacanie odszkodowań dla przypadków poszczepiennej encefalopatii lub poszczepiennego uszkodzenia mózgu, którym mogą towarzyszyć rozwijające się symptomy takie jak zachowania autystyczne, autyzm lub drgawki:
  https://www.cbsnews.com/news/leading-dr-vaccines-autism-worth-study/
 • @Husky 23:08:29
  Encefalopatia (czyli uszkodzenie mózgu tak dla niepoznaki piszą) jest jednym z możliwych odczynów poszczepiennych jak w tym przypadku. Teraz big farma zrobi wszystko aby oddalić od siebie zarzuty że to po szczepieniu. Więc znajdą mu jakąś wadę na którą mógł ten chłopczyk umrzeć, biznes jest biznes. To jest zbrodnicza mafia, w porozumieniu z lekarzami uśmiercili dziecko, by prawda nie wyszła na jaw. Afera ze statynami do zbijania cholesterolu. Profesor niemiecki napisał, że jest to wielkie oszustwo. Cholesterolu w ogóle nie należy zbijać, bo to nie jest nasz wróg, ale mafia wymyśliła sobie aby zarobić kokosy. W Polsce nachalnie wciskają statyny i fibraty, tego nie ma na Zachodzie. Niski cholesterol powoduje zawały i udary a mafia co innego nam wciska.
 • Rzecznik Praw Dziecka usprawiedliwia lekarzy w sprawie „polskiego Alfie Evansa”. „Stwierdzili tylko fakt śmierci”
  Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak odniósł się na antenie Polsat News do sprawy 11-miesięcznego Szymona, nazywanego polskim Alfie Evansem.

  – Po przeanalizowaniu wszystkich dokumentów lekarze nie zdecydowali o tym, czy Szymon ma żyć, czy ma nie żyć. Oni stwierdzili fakt śmierci – mówił Pawlak. Rodzice chłopca złożyli jednak zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej w Warszawie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez lekarzy.

  – To była bardzo trudna sytuacja. Staliśmy w obliczu namacalnej śmierci – dodał RPD. Jego zdaniem, lekarze „stwierdzili fakt śmierci” a „rodzice mogą się z tym nie zgadzać”. – Bardzo przykra sytuacja, składam kondolencje i wyrazy współczucia całej rodzinie Szymona – podkreślał Pawlak.

  Chłopiec przebywał w Szpitalu Dziecięcym przy ul. Niekłańskiej w Warszawie. Miał nieodwracalne uszkodzenie układu nerwowego. Wczoraj pracownicy szpitala poinformowali o śmierci Szymona.

  Podczas jednego z konsyliów lekarze stwierdzili u chłopca śmierć mózgową i odłączyli go od aparatury podtrzymującej życie. Decyzja miała zapaść bez wiedzy rodziców. W sprawie pojawia się jednak więcej kontrowersji. – Byli przygotowani, że będą mogli porozmawiać z lekarzami, otrzymać dokumentację. Chcieli się skonsultować z innymi lekarzami. Dopiero wtedy mieli podjąć decyzję o zmianie sposobu leczenia dziecka albo wydać zgodę na jego zakończenie – słyszeliśmy.

  Szpital jednak odpiera zarzuty. – Na każde z konsyliów Rodzice mogli zaprosić wybranych lekarzy specjalistów. W pierwszym przypadku nie skorzystali z tego prawa. W kolejnych konsyliach wziął udział lekarz rekomendowany przez Rodzinę. O wynikach konsyliów Rodzice zostali drobiazgowo poinformowani, o czym świadczą ich podpisy – oświadczyła placówka.

  Ponadto jej przedstawiciele twierdzą, że wszelkie informacje na temat stanu zdrowia Szymona „są w posiadaniu rodziców”.

  Źródła: polastnews.pl/PCh24.pl
 • Kupują śmieciowe szczepionki
  Mówił wczoraj o tym poseł Skutecki. Powinna być natychmiastowa kontrola w szpitalu, gdzie uśmiercono Szymona i to nie ze skorumpowanej Warszawy. Posłuchajcie wczorajszej rzomowy na wrealu24 z posłem Skuteckim, J,Sochą oraz adwokatem,jak omijają przepisy, żeby kupić szczepionkę-śmieć nie dopuszczony w UE i wstrzyknąć polskim dzieciom.
  https://www.youtube.com/watch?v=AJPKKF5hYEE
 • @finka 09:26:51
  Kłamią jak z nut, ale pelikany łykną. Konsylia z lekarzem wskazanym przez rodzica, śmiech na sali, czy może chodzi o tego, który nie zdążył ze Stanów przylecieć, bo dziecko zostało uduszone? Teraz złożyli kondolencje, jacy MIŁOSIERNI. Mam odruch wymiotny na takie zakłamanie i liczę na to, że sprawcy poniosą konsekwencje. Jak i wszyscy ci, którzy co i raz kazali się rodzicom z dzieckiem żegnać, którzy zabrali mu kołderkę termiczną, zmniejszyli racje żywieniowe. A szczególną "sympatię" mam dla szanownej pani ordynator, za jej słynne już słowa "Nie będziemy wentylować zwłok". Za to powinna polecieć z hukiem. Siły dla rodziców, dziecko jest już szczęśliwe. Na ich miejscu złożyłbym zawiadomienie w pierwszym rzędzie na lekarza, który zaproponował szczepienie i nie uprzedził ani nie wziął pod uwagę możliwych konsekwencji. To on realnie jest odpowiedzialny za tę tragedię.
 • @Husky 22:52:47
  To jest tragedia narodowa, bo to jest jeden ze sposobów eksterminacji Polaków.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 23:09:24
  Ja znam podobny przypadek, gdzie rodzice krewni na zmianę pilnowali całą dobę niemowlaka któremu bezpodstawnie jakaś wypasiona tytułami pani doktor chciała zrobić pokazową dla studentów punkcję w kręgosłupie. Wiadomo, że jest to zabieg bardzo ryzykowny, bo zagraża zdrowiu i życiu dziecka.
  Nie wolno pozostawiać dziecka samego w szpitalu. Trzeba pilnować całą dobę. Zostawić wszystko, pracę, obowiązki, wziąść chorobowe na dziecko, urlop i PILNOWAĆ przed eksterminacją
 • @Ryszard Opara 02:09:05
  Okrutne morderstwa w obliczu prawa szczepionkami dzieci, prowadzenie przez policję hordy zboczeńców na Jasną Górę (z atakami gazem łzawiącym obserwujących to ludzi), atak zboczeńców pod osłoną prawa na dzieci, już nawet te najmniejsze w przedszkolach, gdzie zboczeńcy będą uczyć masturbacji, nasyłanie przez arcybiskupa policji na modlących się w kościele wiernych, którzy próbują nie dopuścić do profanacji świątyni Pana Jezusa, urzędowe profanowanie Najświętszego Sakramentu na różne możliwe sposoby... itd, itp setki, tysiące, dziesiątki tysięcy, setki... itd innych bezczelnych urzędowych i tych świeckich profanacji Pana Boga w Trójcy Przenajświętszej i Matki Boskiej...
  TO JEST JUŻ KONIEC...
  Można już teraz (i trzeba) tylko przyjąć zawołanie :
  RATUJ SIĘ KTO MOŻE,
  bo na szczęście nasz Pan Jezus Chrystus jest już blisko :
  https://www.paruzja-iskraz.pl/

  NIE MA JUŻ INNEJ POMOCY... NIE POMOGĄ JUŻ ŻADNE WYBORY, ŻADNE PROGRAMY, PARTIE, TO MOŻE JUŻ WYRESETOWAĆ TYLKO I WYŁĄCZNIE PAN BÓG...
 • @Jan Paweł 10:16:29
  Biada tym wszystkim którzy pełnią jakąkolwiek władzę, obojętnie czy kościelną czy świecką, jeżeli pełnią ją niezgodnie z Prawem Bożym...
 • @Husky 07:26:58
  lekarze odnotowali ciężki NOP u Szymonka i że nikt z lekarzy i innych instytucji nie przyjął zaproszenia do studia tv gdy była o tym mowa... wtedy już nie mogliby nawijać makaronu na uszy, że szczepienia są takie super. Są na pasku Big Pharmy jak wszystkie media głównego nurtu... Dlaczego w Polsce nie ma odgórnego, nakazowego systemu zgłaszania NOP? Dlaczego nie ma systemu odszkodowawczego dla poszkodowanych? I przede wszystkim dlaczego, nawet wbrew prawu karnemu przymusza się obywateli, by poddawali się zabiegom medycznym? W państwie prawa, które szanuje wolność swoich obywateli obecne praktyki byłyby niedopuszczalne.
 • @wercia 23:35:50
  Życie i śmierć nie jest w rękach lekarzy. Owszem ,lekarze z prawdziwego zdarzenia, walczą i ratują życie, i za to dla lekarzy pokroju prof.Talara wielki szacunek.
  Być może dla Szymona nie było ratunku.Jednak zwykła zawodowa rzetelność nakazuje skontaktować Matkę z psychologiem klinicznym, psychiatrą, pozwolić Jej oswoić na ile się da, z nieuchronnością śmierci synka, pożegnać się z Nim, utulić i pozwolić MU umrzeć w ramionach Matki słysząc bicie Jej serca i którego słuchał 9 miesięcy i potem.I Ojca również.
  Pozwolić Jej nawet, niech Go leczy nawet pokrzywami , byle mogła walczyć do końca!
  Niechby jeszcze usłyszał ICH głos.NIKT nie wie oprócz Boga, co Szymon słyszał w ostatnich chwilach życia, odgłos odłączanych aparatów i głosy personelu.
  Kompletny zanik wyższych uczuć ludzkich!!!!!!
  Piniondze, piniondze, piniondze. Swoją drogą,że tzw "wycena procedur medycznych" to ostanie draństwo, żeby nie powiedzieć gorzej.
  Z tego powodu tysiące Polek i Polaków musiało umrzeć!!na tzw. zwykłe " schorzenia.
  Jak słyszę ze karetka nie przyjechała,do np. dziecka to mnie trzęsie.Brak lekarzy i średniego personelu.Syn moich znajomych był o krok od śmierci.Rozlany w otrzewnej wyrostek , zwijał się z bólu,Rodzice bali się Go ruszać żeby samym pojechać na SOR. Dyspozytor poradził dać Mu Apap. Jak zaczął mdleć w domu to przyjechali...Komplikacje po tej operacji trwały 3 miesiące / zapalenie jąder, groziła Mu amputacja/i kosztowały 10 razy tyle co przyjazd karetki, tak "zaoszczędzili"na jej wysłaniu.
  Uratował Go starej daty lekarz w Szpitalu Powiatowym.

  Do mnie w dzieciństwie w czasie wakacji na wsi.../ w latach przed "wyceną procedur/... po zatruciu i wysokiej temp.przyjechała karetka z lekarzem pediatrą i pielęgniarką!Siedzieli 3 godziny, aż mi po podaniu leków spadła temp. i uznał ze wystarczy leczenie w domu.
 • Prof. Chazan: Współczesna nauka honoruje eugenikę. Bierze się na poważnie niszczenie chorych, by zachować czystość rasy
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19mNzFjNy9wLzIwMTkvMDYvMTkvODI1LzQ0MS8zMDcxZDk3ZjIzOWI0ZGYxOTUyYTU5MzA3NzA0MDlhZi5wbmc=.png Lekarz musi sprzyjać i chronić nie tylko zdrowie matki, ale także musi brać pod uwagę życie i zdrowie nowego obywatela, który także ma swoje, ludzkie prawa

  — powiedział w rozmowie z portalem wPolityce.pl prof. Bogdanem Chazanem, ginekologiem położnikiem, prezesem Fundacji „Życiu tak”, współorganizatorem Międzynarodowego Kongresu „Nauka w służbie życiu” w Rzeszowie.

  Jaromir Kwiatkowski: 21-22 czerwca w Rzeszowie odbędzie się Międzynarodowy Kongres „Nauka w służbie życiu”. Zdobycze nauk medycznych mocno wspierają obrońców życia poczętego. Oczywiście, ochronę życia poczętego wspiera także nauka Kościoła, ale argumenty religijne są wtórne wobec naukowych.

  Prof. Bogdan Chazan: Oczywiście. Dlatego nasz kongres będzie wydarzeniem naukowym. Wezmą w nim udział wykładowcy z 12 krajów, w tym kilkunastu profesorów. Zostanie wygłoszonych kilkadziesiąt referatów dotyczących różnych aspektów zdrowia prokreacyjnego mężczyzn i kobiet. A skąd tytuł kongresu? Otóż, takie nauki jak genetyka, położnictwo, mikrobiologia czy farmakologia poczyniły ostatnio bardzo duży postęp. W ten sposób przed medycyną otworzyły się nowe możliwości zapobiegania chorobom, a z drugiej strony – leczenia. Mówimy oczywiście o powikłaniach prokreacji. Zmniejsza się tzw. umieralność okołoporodowa, czyli częstość zgonów noworodków i martwych urodzeń. Porody przebiegają bardziej gładko, bez powikłań. Jednak – co bardzo smutne – zdobycze nauki i technologii medycznej nie zawsze są używane w interesie zdrowia i życia. Dlatego celem kongresu, zawartym zresztą w tytule, jest przywrócenie właściwego sensu nowoczesnej medycynie jako służebniczce życia i zdrowia ludzkiego.

  Tyle że strona, nazwijmy ją liberalną, wszelkie dyskusje na ten temat bardzo chętnie prowadzi na płaszczyźnie ideologicznej, światopoglądowej. Mówią: to, że życie zaczyna się od poczęcia, jest prawdą waszą, katolików, ale nie naszą Na szczęście, ludzie zaangażowani w ruchy pro-life coraz częściej używają głównie argumentów biologicznych, medycznych.

  Rzeczywiście, opieramy się przede wszystkim na aktualnych zdobyczach medycyny. I o tym także będzie mowa podczas kongresu: o genetyce w służbie życiu, o neonatologii czy położnictwie. Co do zasadniczego sensu pytania – ma Pan oczywiście rację: są dowody naukowe, od kiedy zaczyna się życie i dowody na to, że w niektórych sytuacjach możemy pomóc dziecku, które się poczęło, ale u którego rozpoznajemy jakieś nieprawidłowości. Nie jest tak, że jedynym rozwiązaniem jest zabicie dziecka. Lekarz musi sprzyjać i chronić nie tylko zdrowie matki, ale także musi brać pod uwagę życie i zdrowie nowego obywatela, który także ma swoje, ludzkie prawa.

  Dlaczego zatem tak wielu ludzi nie przyjmuje do wiadomości tego, co ustaliła nauka? Już nawet nie mówię o politykach, głównie lewicy, bo oni mogą być albo wygodniej jest im być niedoukami. Smutne jest dla mnie to, że zachowują się w ten sposób niektórzy lekarze, którzy dokonują aborcji, a więc zabijają dziecko poczęte, tak jakby nie wyciągali wniosku z tego, co mówi medycyna o początkach życia ludzkiego.

  Nie przyjmują tego do wiadomości dlatego, że nie kierują się kryterium dobra dziecka, które nie może jeszcze występować głośno w swoim interesie, ale innymi zasadami i celami.

  Jakimi?

  Np. litością, rzekomą obroną dziecka przed cierpieniem, które będzie je czekać w przyszłości. Bierze się pod uwagę wygodę, przewrotnie mówi się o prywatności matki jako przyczynie zamachu na życie dziecka.

  A może lekarze kierują się tym, że cywilizacja śmierci to wielki biznes, który jest w stanie zagłuszyć wiele sumień?

  Te sprawy się łączą. Możemy mówić o motywacji ideologicznej ze strony niektórych rodziców czy rodziny. Ale również i lekarze nie są tutaj bez winy – nie wiem, czy powodowani współczuciem wobec rodziców dziecka, u którego stwierdzono chorobę w okresie prenatalnym, czy z własnego przekonania. To dziwne, że eugenika, o której pamiętamy z okresu II wojny światowej jako o czymś haniebnym, obecnie zaczęła być w nauce honorowana. Bierze się na poważnie eugeniczne przyczyny, czyli niszczenie osób chorych, źle rozwijających się, już nie po to, by – jak chcieli naziści – zachować czystość rasy, ale żeby takie chore dzieci się nie rodziły. Np. rząd Islandii uchwalił, że ten kraj jest wolny od zespołu Downa. Tak jakby dzieci z zespołem Downa były jakimś nieszczęściem, które trzeba eliminować, by uchronić społeczeństwo od chorych ludzi. Nie wolno postępować w ten sposób. To jest zaprzeczenie celów medycyny – atakowanie z jednej strony nienarodzonych, którzy nie mogą się bronić, a z drugiej – starych, schorowanych ludzi, którzy są nakłaniani – czasami przez swoją rodzinę – do tego, by pozwolili zakończyć ich życie.

  Aborcja i eutanazja to dwie strony cywilizacji śmierci. Tym bardziej trzeba mieć nadzieję, że rzeszowski kongres będzie mocnym głosem na rzecz cywilizacji życia.

  Ten kongres zamierza także wypełnić pewną lukę, nie zagospodarowaną część naszego myślenia, która zagościła we współczesnej medycynie. A mianowicie, trzeba przywrócić troskę o sumienie personelu medycznego, ale także o sumienie pacjentów. O to się obecnie nie dba.

  Zapraszamy zatem do Rzeszowa. Można też przyjechać już dzień wcześniej, w Boże Ciało, na wielki koncert ewangelizacyjny Jednego Serca Jednego Ducha.

  Tak się złożyło, że w przeddzień kongresu jest procesja Bożego Ciała i koncert, a w niedzielę – Marsz dla Życia i Rodziny. Warto więc przyjechać do Rzeszowa nie na dwa, lecz na cztery dni.

  Rozmawiał Jaromir Kwiatkowski

  Międzynarodowy Kongres „Nauka w służbie życiu” – 21-22 czerwca, Filharmonia Podkarpacka przy ul. Szopena. Będzie on poświęcony najnowszym osiągnięciom i rozwiązaniom w medycynie, które służą ochronie życia, zwłaszcza poczętego. Wykład inauguracyjny wygłosi prof. Robert Walley, założyciel i dyrektor wykonawczy organizacji katolickich ginekologów i położników MaterCare International z Kanady. Organizatorami kongresu są: Samorząd Województwa Podkarpackiego, Uniwersytet Rzeszowski, Fundacja „Życiu tak” oraz Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 2 w Rzeszowie. Partnerami Kongresu są: MaterCare International oraz Katolickie Stowarzyszenie Lekarzy Polskich. Kongres objęło patronatem honorowym Ministerstwo Zdrowia, a także abp Adam Szal, metropolita przemyski, oraz biskup rzeszowski Jan Wątroba.
  autor: Jaromir Kwiatkowski
 • @ Ryszard Opara
  Szanowny Ryszardzie jest pan jak wiemy wykształconym lekarzem ktory przez wiele lat zarzadzal całym kompleksem szpitali. Zastanawawiam sie własnie czy nigdy panu nie przyszlo do głowy by doglebnie zweryfikowac cała teorie imunizacji od jej poczatkow . Mysle ze kazdy myslacy czlowiek postawiony wobec pewnego faktu i naplywajacych z e spolecznej przestrzeni informacji stara sie go ogarnac i zrozumiec. Przynajmniej ja tak mam i po przewertowaniu iles tam dziesiatek artykolow i połaczeniu wielu faktow doszłem do wniosku ze cala ta ,,medyczno -naukowa teoria ,,jest mistyfikacja,i tak sobie mysle czy tysiace absolwentow medycyny to calkowici idioci czy tylko czesciowi idioci skoro nie potrafia zlozyc do kupy paru faktow . Widac z tego ze perfekcyjna pamiec [ ktorej ja niestety nie posiadam] wcale moze nie znaczy ze ten ktos zdajac egzamin z medycyny potrafi jeszcze logicznie myslec,bo jak wyttlumaczyc to powszechne milczenie srodowisk lekarskich inaczej niz uposledzeniem umyslowym w pewnych obszarach percepcji W chwili obecnej roztkliwianie sie niestety nic juz nie zmieni. to co sie stalo jest oczywistym elementem inrzynieri spolecznej polegajacej na przyzwyczajeniu nie myslacego tłumu do rozwiazan prawno -spolecznych New World Order w ktorym instytucje i administracja szpitali [[Maciej Giertych ,,szpitale beda wiezieniami,, w art ,, Plany dobrych Niemcow ,,] decydowac bedzie o zyciu ludzi. Sytuacja jasno pokazuje ze twozy sie inscenizacje by poprzez ich upublicznianie lamac wole mas .Panie Ryszardzie Miałemznajoma lekarke z poznania Dr Ele Dabrowska ktora publicznie dziennikarzowi ,,Glosu Wielkopolskiego,, Powiedziala co mysli o szczepieniach,za co odebrano jej prawo wykonywania zawodu,i mysle ze jej postawa była pewnyym bohaterstwem wobec skudlenia i degeneracji w stosunku do prawdy srodowiska lekarskiego jako calosci [ prawi lekarze oczywiscie sa -co prawda nieliczni]
 • @Ryszard Opara
  Skoro takie zeczy sie dzieja To mym zdaniem srodowisko lekarskie powinno sie zastanowic co dalej,moze by na poczatek zmienic nazwe l,,ekarz ,, np na,, grabarz,, . A Mówiac powaznie czy w srodowisku lekarskim nie powinna pojawic sie osoba ktora postawi na to by poprzez konsekwentne i metiodyczne dzialanie poprzedzone doglebnym rozpoznaniem problemu doprowadzila do uchylenia tej falszywej teori medycznej która jest oczywistym instrumentem wladzy i niema nic wspolnego z medycyna i leczeniem czlowieka. Zachecam pana do rozpatrzenia takiej koncepcji mysle ze gdyby sie panu udalo ludzkos bedzie panu wdzieczna tak jak prof Semenweliusowi z Wiednia za wprowadzenie zasad mycia rak przed zabiegiem co z taka determinacja bylo zwalczane przez uwczesnych profesorow medycyny akademickie i co zaprowadzilo tego dzielnego czlowieka do zaszczucia i smierci . Oczywiscie zycze panu innego zakonczenia , sukcesu i zdrowia a przyklad z zasadami chigieny pokazuje cherlawosc i ograniczonowsc myslenia nie wykraczajaca za wyznaczone intelektualnie granice.. Ktore nnalezy przelamywac

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej