Gorące tematy: Ruch Oporu 2020 Antypartia Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
469 postów 366 komentarzy

Superklaster

Romuald Kałwa - Polak

Leszek Czarnecki pozwie Polskę na miliard Euro

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

To bez wątpienia wiadomość dnia: biznesmen Leszek Czarnecki i właściciel Getin Banku złoży pozew w Międzynarodowym Trybunale Arbitrażowym w Sztokholmie.

Komisja Nadzoru Finansowego i Bankowy Fundusz Gwarancyjny zostaną oskarżone o działania na niekorzyść biznesów Leszka Czarneckiego i próbę ich przejęcia – donosi Gazeta Wyborcza.
Wiosną 2018 r. zostało opublikowane nagranie biznesmena, gdzie szef KNF Marek Ch. żądał od niego 40 mln zł łapówki w zamian za „spokój”. 
„Biznesmen, kiedyś w czołówce najbogatszych Polaków, stracił ponad 2 mld zł z osobistego majątku. Całość strat ma wyceniać na 1 mld euro (4,3 mld zł)”.
Zanim wiosną 2018 r. Czarnecki dostał od ówczesnego szefa KNF Marka Chrzanowskiego słynną propozycję łapówki w zamian za „spokój” (biznesmen spotkanie nagrał, żądaną łapówkę wycenił na 40 mln zł), musiał na wniosek BFG dokapitalizowywać swoje banki i podnosić poziom ich rezerw. Groziło mu, że państwo przejmie banki za symboliczną złotówkę, bo takie prawo było procedowane w parlamencie.
Źródło: http://wyborcza.pl/7,75398,24986091,czarnecki-pozwie-polske-o-miliard-euro-to-poklosie-afery-korupcyjnej.html
Leszek Czarnecki jest nielubiany i pewnie wielu Czytelników ubawią kłopoty biznesmena. 17 czerwca portal Money.pl pisał:
„Leszek Czarnecki, do którego należy m.in. Getin Noble Bank, ma majątek o wartości 393 mln zł. W rok stracił ponad 1 mld zł i zaliczył gigantyczny spadek na liście najbogatszych Polaków. (…) Daje to dopiero 99 miejsce wśród najbogatszych Polaków. (…) Gigantyczna strata na majątku Czarneckiego wynika z przeceny akcji należących do niego banków. W ciągu 12 miesięcy Getin Noble Bank stracił połowę kapitalizacji, a Idea Bank aż 70 proc. Po około 60 proc. mniej warte są Open Finance i Getin Holding. Pierwsze poważne problemy Czarneckiego i jego finansowego imperium związane były z kredytami frankowymi, które zaciążyły na portfelu Getin Noble Banku. Był on mocno zaangażowany w ich sprzedaż”.
Zanim wielu uradują kłopoty krytykowanego od wielu lat w mediach biznesmena, chciałbym przypomnieć znany cytat: „Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni”.
Poniżej zastanawiające komentarze internautów pod art. w Money.pl:
 Ok- Nie rozumiem Polaków. Getin nie dość, że jest zdecydowanie najtańszy, ma najlepsze lokaty to jeszcze jest Polski. Wolicie Santadenra bo tam matełuszek pracował?
Daniel- A ja dziękuję Leszkowi Czarneckiemu. Dzięki niemu moje oszczędności w jego bankach były przyzwoicie oprocentowane i nie traciły na wartości . W swoich inwestycjach kieruję się trzeźwym osądem sytuacji i nie pcham się w interesy których nie rozumiem, czego innym rodakom też życzę.

KOMENTARZE

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej